Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 13:01   #1001
Gruess Gott!

Pozdrav svima, a naročito Austrijankama! znam da je ovo malo glupo, ali me zanima ima li ovdje slobodnih Austrijanki koje bi željele da se "skrase"?

ja sam zgodan, razuman, 27 godina, govorim njemački (ne savršena ali ne loše), završio faks....ne tražim princezu s austrijskog dvora, već nekog tko je normalan, razborit, prizemljen, optimističan, odgovoran i balansiran...ako je zgodna i simpatična to je veliki plus

Ova zemlja Rvacka mi je po mnogim pitanjima neslavna, pa bih htio da se iskrpam iz nje....i da živim u nekoj normalnoj državi...da, znam... nije zlato sve što sja... ali ne bih ja van zbog zlata nego zbog normalnijeg okruženja....

ako ima takvih, neka mi se jave putem privatne poruke...

Servus!
bachelor9 is offline  
Old 21.06.2010., 13:31   #1002
Quote:
KJ.Melani kaže: Pogledaj post
cao svima iz diaspore vec 3 godine radim kao sezonska radnica u austriji zanima dali imam mogucnost dobit stalni boravak i kada bi mogla predat zahtjev imam jo jedno pitanje dali imam pravo kupit nekretninu i ako nemam austrijsko drzavljanstvo hvala na odgovorima
Jesi imala Unterbrechungen sve te godine ili ne ?
posalji mi pm, pa cu ti odgovorit
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Old 21.06.2010., 13:37   #1003
Quote:
bachelor9 kaže: Pogledaj post
Gruess Gott!

Pozdrav svima, a naročito Austrijankama! znam da je ovo malo glupo, ali me zanima ima li ovdje slobodnih Austrijanki koje bi željele da se "skrase"?

ja sam zgodan, razuman, 27 godina, govorim njemački (ne savršena ali ne loše), završio faks....ne tražim princezu s austrijskog dvora, već nekog tko je normalan, razborit, prizemljen, optimističan, odgovoran i balansiran...ako je zgodna i simpatična to je veliki plus

ako ima takvih, neka mi se jave putem privatne poruke...

Servus!


Nema ovdje takvih

Probaj na temi Njemacka
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Old 21.06.2010., 16:28   #1004
Quote:
bachelor9 kaže: Pogledaj post

Ova zemlja Rvacka mi je po mnogim pitanjima neslavna, pa bih htio da se iskrpam iz nje....i da živim u nekoj normalnoj državi...da, znam... nije zlato sve što sja... ali ne bih ja van zbog zlata nego zbog normalnijeg okruženja....
A da probaš nostrificirati diplomu ili tako nešto?
nosko5 is offline  
Old 21.06.2010., 19:28   #1005
Quote:
bachelor9 kaže: Pogledaj post
Gruess Gott!

Pozdrav svima, a naročito Austrijankama! znam da je ovo malo glupo, ali me zanima ima li ovdje slobodnih Austrijanki koje bi željele da se "skrase"?

ja sam zgodan, razuman, 27 godina, govorim njemački (ne savršena ali ne loše), završio faks....ne tražim princezu s austrijskog dvora, već nekog tko je normalan, razborit, prizemljen, optimističan, odgovoran i balansiran...ako je zgodna i simpatična to je veliki plus

Ova zemlja Rvacka mi je po mnogim pitanjima neslavna, pa bih htio da se iskrpam iz nje....i da živim u nekoj normalnoj državi...da, znam... nije zlato sve što sja... ali ne bih ja van zbog zlata nego zbog normalnijeg okruženja....

ako ima takvih, neka mi se jave putem privatne poruke...

Servus!
andere baustelle
pokušaj s pederima, to ti uvijek pali ako si zgodan...
DrSigmundFreud is offline  
Old 22.06.2010., 22:01   #1006
Ako postoji netko sa glazbene akademije u Grazu ili Beču, pliz neka se javi!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 23.06.2010., 14:04   #1007
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ako postoji netko sa glazbene akademije u Grazu ili Beču, pliz neka se javi!
e sorry sto sam ti jucer onak pisala da mi je dosta svega :P
jucer sam stvarno bila na kraju zivaca i samo zelim otici iz graza :S
bilo je lijepo...ali stvarno je to previse za mene jer su se stvari zakomplicirale :S
uglavnom...znam ja jednu curu sa musik universitäta...
ali sad ti je kasno za sve..
mozes pokusati tek slijedece godine...
kad ovo moje sve zavrsi za neka 2 tjedna,javim ti se u pm i malo ti detaljnije objasnim..
.Ivana. is offline  
Old 23.06.2010., 17:29   #1008
Quote:
.Ivana. kaže: Pogledaj post
e sorry sto sam ti jucer onak pisala da mi je dosta svega :P
jucer sam stvarno bila na kraju zivaca i samo zelim otici iz graza :S
bilo je lijepo...ali stvarno je to previse za mene jer su se stvari zakomplicirale :S
uglavnom...znam ja jednu curu sa musik universitäta...
ali sad ti je kasno za sve..
mozes pokusati tek slijedece godine...
kad ovo moje sve zavrsi za neka 2 tjedna,javim ti se u pm i malo ti detaljnije objasnim..
Ma znam, da je sad kasno, nisam imala namjeru za ovu godinu, nego u malo daljoj budućnosti Hvala svejedno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 02.07.2010., 02:55   #1009
Quote:
bachelor9 kaže: Pogledaj post
Gruess Gott!

Pozdrav svima, a naročito Austrijankama! znam da je ovo malo glupo, ali me zanima ima li ovdje slobodnih Austrijanki koje bi željele da se "skrase"?

ja sam zgodan, razuman, 27 godina, govorim njemački (ne savršena ali ne loše), završio faks....ne tražim princezu s austrijskog dvora, već nekog tko je normalan, razborit, prizemljen, optimističan, odgovoran i balansiran...ako je zgodna i simpatična to je veliki plus

Ova zemlja Rvacka mi je po mnogim pitanjima neslavna, pa bih htio da se iskrpam iz nje....i da živim u nekoj normalnoj državi...da, znam... nije zlato sve što sja... ali ne bih ja van zbog zlata nego zbog normalnijeg okruženja....

ako ima takvih, neka mi se jave putem privatne poruke...

Servus!
Koji si ti faks zavrsio imbecilu,neznas niti ime drzave u kojoj zivis,al ok,bitno da si zgodan
palam is offline  
Old 05.07.2010., 14:31   #1010
ma to je nas papa strumpf (ako se ne varam)
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Old 05.07.2010., 23:07   #1011
Pozz ljudi, jel zna neko koji je najjeftiniji nacin za stici iz Beca do Makarske?
Jane Eyre is offline  
Old 06.07.2010., 02:02   #1012
Evo, Jane Eyre je zivi dokaz kako ni u Austriji ne tece med i mljeko.
Nema se ni za prijevoza
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Old 06.07.2010., 03:50   #1013
studentarija.
Jane Eyre is offline  
Old 07.07.2010., 19:17   #1014
Quote:
Jane Eyre kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi, jel zna neko koji je najjeftiniji nacin za stici iz Beca do Makarske?
-stopom
-kao slijepi putnik vlakom

sad ozbiljno, vidi na ÖBB stranicama ili ih nazovi i pitaj jel ide kakav nocni vlak iz Beca do Splita
ako si ispod 26 imas popust

a od Splita do Makarske se snadji
sta ti je tih 60km to mozes i pjehe

http://hafas.bene-system.com/bin/query.exe/dn?L=profi&
__________________
De, de bona sjeti se

Zadnje uređivanje *mrtva_hladna* : 07.07.2010. at 19:23.
*mrtva_hladna* is offline  
Old 10.07.2010., 14:02   #1015
Nostrifikacija fakultetske diplome u Austriji - iskustva?

Budući da su upute na stranicama pojedinih sveučilišta (na primjer http://www.uni-graz.at/nawi/nostri/startnos.pdf ) prilično šture i općenite, bio bih vrlo zahvalan kada bi netko naveo svoja iskustva sa nostrifikacijskim procesom hrvatske diplome u Austriji. Koje bi dokumente trebalo prevoditi, što se sve službeno ovjerava kod javnog bilježnika, što se sve od domaćeg fakulteta treba dati prevesti, u kom obliku i koliko detaljno bi išlo "möglichst detaillierte Unterlagen über das ausländische Studium, z.B. Studienplan, Studienbuch, Studienführer,
Prüfungszeugnisse, wissenschaftliche Arbeiten, Abschlussbescheinigungen, ..." - i slično. Puno hvala svima!
nazif234 is offline  
Old 30.07.2010., 11:22   #1016
Grüß gott ekipo!

Znate li mozda neki ducan u Becu gdje mogu kupiti Bajadere, Maraskino ili Pelinkovac? Trebao bi pocastiti kolege.
mrachni hajduk! is offline  
Old 03.08.2010., 23:20   #1017
,

jel mi može netko reći na kojim mjestima u beču žive hercegovci iz širokog brijega,jesu raštrkani ili se drže skupa,tražim tetu s kojim se nitko nije čuo dugo godina.čavar se preziva,pokušavamo stupit u kontakt s njom,pa ako netko zna da se suzi malo područje,od nekud krene.hvala
hanamontana is offline  
Old 03.08.2010., 23:42   #1018
Evo trazi tetka :

Cavar Marin
1050 Wien, Schloßg 16

Cavar Marko
1070 Wien, Neubaug 17-19, Stg 2

Cavar Marko
1210 Wien, Fritz-Kandl-G 5 Stg 6

Cavar Miael
1080 Wien, Albertg 42

Cavar Mihael
1080 Wien, Albertg 42

Cavar Miljenko
1080 Wien, Albertg 42
signum is offline  
Old 06.08.2010., 12:22   #1019
Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Grüß gott ekipo!

Znate li mozda neki ducan u Becu gdje mogu kupiti Bajadere, Maraskino ili Pelinkovac? Trebao bi pocastiti kolege.
Bajadere imaš u merkuru, i jeftinije su nego u hr.
Za cugu ne znam.
TransAm.hr is offline  
Old 14.08.2010., 16:53   #1020
Bok svima,rodjena sam u austriji,ali nazalost ne zivim tamo,ali redovito odlazim u austriju-Gmunden,idem za koji dan tamo,i zbilja se tamo super provedem,pozdrav svima koji su blizu gmundena i okolice!!
ilda85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.