Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 11:50   #201
Ja sam prekjučer dovela malu ženkicu samojeda.... i kak je u kući, nekontrolirano vrši nuždu, a kak je vani ružno i sve blatnjavo, ne smijem ju van voditi da ju naučim tak... pomalo je nepodnošljivo
Bubbi_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:25   #202
za "I am" ne nisam ga izgubio upravo sada dolje spava , a od kud si ti? jer ima slicne brace pa mozda oni....


a hella, u vezi zdjelica...meni su dobre..ne napunis do kraja s vodom nego ostavis nekih.. centimetar od ruba i nema proljivanja...osim kad ono dlakavo stvorenje to sve ne prolije ...e a za vrstu pasmine... mogao bi poslikat njegou mamu pa bi mozda olaksao posao prepoznavanja pasmine ... inace mama ima dugu usku njusku i cijela je crna on nimalo ne lici na nju
Tha_Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:00   #203
Postoje različiti sprejevi kojima se pošprica mjesto gdje je pas navikao obavljati nuždu u kući. Nisu baš najbolji, al posluže neko kratko vrijeme.
Kad ga vodiš van bilo bi dobro da ga uvijek vodiš na isto mjesto obavljat nuždu.
Bubbi 18 - Zašto ne pokušaš naučiti svog psa da obavlja nuždu negdje na betonu tako bi mogla rješiti problem lošeg vremena.
__________________
Kako oblikovati potpise
Piccola_favola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:15   #204
Ajmo redom...pokušat ću ovo suvislo objasniti...
Po pitanju vršenja nužde, štenci su poprilično predvidljivi. Nakon spavanja, jela i igre možeš očekivati lokvice& hrpice pa ti je najpametnije kad se štene probudi/jede odmah ga odvesti na mjesto predviđeno za vršenje nužde. Također, možeš pokušati koristiti neku riječ (piš-piš ili kaj ti je već zgodno – to će ti biti od velike pomoći kad ga počneš učiti da piški vani) pa kad to obavi idu pohvala+nagrada.
E, sad...tako malim bebama je najbolje omogućiti da prvih mjesec-dva na raspolaganju imaju pelenu (imaš u DM-u one prostirke za presvlačenje ljudske djece, a ima i po pet dućanima, no ovi u DM-u su jeftiniji). Stavi ju na mjesto koje je štenetu uvijek (danju i noću) dostupno i kojem ima pristup cijelo vrijeme.
U početku je dobro pelenu poprskati sprejem Puppy Trainer, a možeš jednostavno na pelenu staviti maramicu kojom si obrisao njegovu mokraću.
Ukoliko ga uhvatiš na djelu, vikni „NE“, digni ga i odnesi na pelenu, a tamo ga pomazi i pohvali + pričekaj malo da vidiš ima li još kaj za iscijediti... Neki štenci, kad ih prekineš, neće odmah nastaviti tamo gdje su stali, no ima i onih koji nastave piškiti čim ih spustiš na pod.
E, da...nema ti smisla vikati/kažnjavati štene za prošlo svršeno vrijeme, ono ti to ne može povezati i nije mu jasno kaj se dereš na njega...poanta je da bilo koja „zabranjena radnja“, (to ti se više manje odnosi na sve korekcije u ponašanju) mora biti u tijeku i ti ga moraš uhvatiti na djelu.
Treba vremena, moraš biti uporan, no svi oni to skuže...samo neki brže, a nekima treba malo više vremena.
Za učenje vršenja nužde vani koristim „riječ“, a to je puno bolje od sati & sati nahodavanja po parku i čekanja da mu mjehur napokon „otkaže“.
E, i još nešto...ako imaš neku malenu pasminu, možda da razmotriš opciju da mu pelena cijeli život ostane na raspolaganju. Time ćeš mu olakšati boravak doma dok vi radite, a dobro će mu doći i kad bude bolestan i kad ostari. Treba spomenuti da ćeš i ti to naučiti cijeniti npr. kad vani pada ledena kiša...
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:56   #205
a onda se malac na tatu dao.. ak ne liči na mamu onda neće puno njena slikica pomoć (jedino možeš otprilike znati kakav će karakter biti, možda i veličina, ali to niš nije za ziher).. bez brige, sa 5,6mj starosti će već bit puno lakše išta prognozirat, pogotovo kolke će visine biti..

a zdjelice.. mene su izludile.. jer ja svaki put kad dajem svojoj hranu zdjelice moram dizat, inače mi jede iz ruke, lovi kuglice po zraku, kako stigne.. i onda štuca jer se najede zraka.. pa mi je bilo nezgodno svaki put pazit na vodu kad dižem zjelice..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:56   #206
a jucer je bas prevrnuo zdjelicu e zanima me u vezi cijepljenja... sad on skoro ima 2 mjeseca koje je najbolje vrijeme za cijepiti i protiv cega ili to kad se ode kod veterinara je u "paketima" u nekoliko navrata i kolika bi negdje bila cijena... procitao sam dosta razlicitih misljenja... ei u vezi mame :d i ona je mjesanka tako da je moj čistokrvni mjesanac .mama nije ni mala ni velika srednja...
Tha_Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 19:03   #207
na cijepljenje ideš tri puta dok je tak mali pas, između svakog cijepljenja je mjesec dana. znači, pričekaj još dva tjedna (da ima malo preko dva mjeseca ili tak 2,5mj otprilike) i odi ga cijepi prvi put. to ti je protiv zaraznih bolesti cjepivo. jedna inekcija. mene koštalo oko 80kn. onda pričekaš mjesec dana i odeš opet na docjepljivanje tog istog, dakle opet protiv zaraznih bolesti i opet bi trebala bit ista cifra. i onda opet pričekaš mjesec dana i odeš po dvije pikice - jedna ti je protiv bjesnoće a druga je čip koji je zakonom obavezan. e sad to više nisam ziher za cijenu ali isto ti je tak svaka oko 100kn.. znači za cijepljenja kroz tri mjeseca ukupno ne više od 500kn..

osim cjepiva veterinar bi ti trebao dati i tableticu ili pastu protiv glista. s obzirom da je štene malo bolja je pasta jer je lakša za želudac ali nekim štencima ne smeta ni tableta. ja sam pastu platila nekih možda 30kn..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 19:17   #208
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
na cijepljenje ideš tri puta dok je tak mali pas, između svakog cijepljenja je mjesec dana. znači, pričekaj još dva tjedna (da ima malo preko dva mjeseca ili tak 2,5mj otprilike) i odi ga cijepi prvi put. to ti je protiv zaraznih bolesti cjepivo. jedna inekcija. mene koštalo oko 80kn. onda pričekaš mjesec dana i odeš opet na docjepljivanje tog istog, dakle opet protiv zaraznih bolesti i opet bi trebala bit ista cifra. i onda opet pričekaš mjesec dana i odeš po dvije pikice - jedna ti je protiv bjesnoće a druga je čip koji je zakonom obavezan. e sad to više nisam ziher za cijenu ali isto ti je tak svaka oko 100kn.. znači za cijepljenja kroz tri mjeseca ukupno ne više od 500kn..

osim cjepiva veterinar bi ti trebao dati i tableticu ili pastu protiv glista. s obzirom da je štene malo bolja je pasta jer je lakša za želudac ali nekim štencima ne smeta ni tableta. ja sam pastu platila nekih možda 30kn..
Cijepiti se treba 3 puta protiv zaraznih ... i to u razmaku od 3 tjedna.

Kada se to zavrsi, priceka se 2-3 tjedna i tek onda ide cijepljenje protiv bjesnoce i cipiranje.
Ne daj vetu da obavi zadnje cijepljenje protiv zaraznih i protiv bjesnoce/cipiranje skupa.

I da, obavezno prije cijepljenja psica ocistiti od nametnika .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 20:46   #209
e da sad sam se sjetio kad su bili spomenuti nametnici... oprao sam ga sa samponom jer buduci da je bio tam sa bracom i imao buhe... nakon pranja vidjele su se buhe u vodi kako plutaju ali i dalje se on ceska i tu i tamo vidim po koju buhu kako prodje i onda ju zatamanim dobro sam ga nasapunao,jeli moguce da je to zbog duze dlake? jer on ima negdje dlaku oko 3.5 cm dugu...
Tha_Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:04   #210
Quote:
Tha_Don kaže: Pogledaj post
e da sad sam se sjetio kad su bili spomenuti nametnici... oprao sam ga sa samponom jer buduci da je bio tam sa bracom i imao buhe... nakon pranja vidjele su se buhe u vodi kako plutaju ali i dalje se on ceska i tu i tamo vidim po koju buhu kako prodje i onda ju zatamanim dobro sam ga nasapunao,jeli moguce da je to zbog duze dlake? jer on ima negdje dlaku oko 3.5 cm dugu...
Sampon sam nece biti dovoljan jer buhe (i njihova jajasca) su vjerojatno i na njegovom lezaju ili gdje vec provodi najvise vremena, ne borave one cijelo vrijeme na psu .

Tako da uzmi ogrlicu protiv buha ili ampulu/sprej ako je dovoljno star, vidi sto vet kaze i dobro ocisti njegov lezaj i podrucje gdje boravi.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:21   #211
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Cijepiti se treba 3 puta protiv zaraznih ... i to u razmaku od 3 tjedna.
Misery, ma da? jer moja je cijepljena dva puta protiv zaraznih. jednom s dva i pol mjeseca i drugi put s tri i pol. a u Bubu idem, njih stvarno svi hvale, jednu lošu stvar nisam čula.. i s Askom je bilo tak isto - dva puta zarazne. se opet moram svađat s veterinarima?

a ovo za tri tjedna, to sam isto čula.. bila sam zvala Pezu i on mi je rekao tri tjedna, a u Bubi su me naručili tak negdje možda dva dana manje da bude točno mjesec dana razmak..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:41   #212
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
Misery, ma da? jer moja je cijepljena dva puta protiv zaraznih. jednom s dva i pol mjeseca i drugi put s tri i pol. a u Bubu idem, njih stvarno svi hvale, jednu lošu stvar nisam čula.. i s Askom je bilo tak isto - dva puta zarazne. se opet moram svađat s veterinarima?

a ovo za tri tjedna, to sam isto čula.. bila sam zvala Pezu i on mi je rekao tri tjedna, a u Bubi su me naručili tak negdje možda dva dana manje da bude točno mjesec dana razmak..
Koje cjepivo je dobila?

Kod nas se najcesce koristi Vanguard plus 5 ako se dobro sjecam, a za njega je proizvodac naveo da treba dati 3 puta u razmaku od 3 tjedna (Izvor) - lako tako provjeris i za neko drugo cjepivo ako tvoj pas nije cijepljen ovim .

Dosta veterinara kaze da je 2 puta dovoljno, ali ja u ovome vise vjerujem proizvodacu i zahtijevala bi, da imam stene, da primi cjepivo tocno onako kako je proizvodac naveo.
Zasto treba 3 puta je jako lijepo Clearwater objasnio ovdje.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:58   #213
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Sampon sam nece biti dovoljan jer buhe (i njihova jajasca) su vjerojatno i na njegovom lezaju ili gdje vec provodi najvise vremena, ne borave one cijelo vrijeme na psu .

Tako da uzmi ogrlicu protiv buha ili ampulu/sprej ako je dovoljno star, vidi sto vet kaze i dobro ocisti njegov lezaj i podrucje gdje boravi.
okupali smo ga odam kad je dosla znaci jos nije ni na pod stal vec je bio u kadi...
neznam... ne bi ga bas previse puta kupao...
Tha_Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:06   #214
Quote:
Tha_Don kaže: Pogledaj post
okupali smo ga odam kad je dosla znaci jos nije ni na pod stal vec je bio u kadi...
neznam... ne bi ga bas previse puta kupao...
Da, ali ocito da nisu sve buhe bile unistene sa samponom, a od tada je sigurno bila po stanu .

I ne trebas ga kupati opet - stavi mu neko zastitno sredstvo u dogovoru sa vetom koje ces davati redovno i dobro ocisti prostor gdje boravi (isto pitaj veta ili u vet. ljekarni za sredstvo za ciscenje prostora) i to bi trebalo unistiti gadove zauvijek .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:57   #215
e da i musko je xD krivo sam napisal a u vezi kupanja izgleda da bi ga morao ponovo kupati ,mali prasac je vani po blatu se valjal
Tha_Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 06:19   #216
ja sam svoju cijepio 3 puta u razmacima od 3 tjedna. jedno cijepljenje kod peze dođe 177 kn a isto cepljenje u heinzelovij 145 kn. jer sam tražio klasično cjepljenje +
cjepljenje corona a ono je oko 50 kn. kod peze sam cijepio i protiv bjesnoće sa čipom 188 kn.
reno666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 10:51   #217
Pitanje u vezi hranjenja šteneta.

Jel se smije za obrok miješati dehidrat sa npr. rižom/tijestom? Kola priča da je bolje po obroku dati ili samo dehidrat (štencima omekšan prije u vodi/juhici) ili npr. riža/tijestenina sa mesom...? Znači pseću hranu davati samu, a ovu drugo (tijestenina/riža+meso) opet samo po obroku bez miješanja sa dehidratom.

Hvala
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:01   #218
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Koje cjepivo je dobila?

Kod nas se najcesce koristi Vanguard plus 5 ako se dobro sjecam, a za njega je proizvodac naveo da treba dati 3 puta u razmaku od 3 tjedna (Izvor) - lako tako provjeris i za neko drugo cjepivo ako tvoj pas nije cijepljen ovim .

Dosta veterinara kaze da je 2 puta dovoljno, ali ja u ovome vise vjerujem proizvodacu i zahtijevala bi, da imam stene, da primi cjepivo tocno onako kako je proizvodac naveo.
Zasto treba 3 puta je jako lijepo Clearwater objasnio ovdje.
o ti mater.. zgadit će mi ove stvari imanje psa..

prvo, malečku smo uzele 25.10. i tad nam je čovjek rekao da ima 2mj, s tim da ziher nije cjepljena bila. nije mi tip, po priči, neki koji bi cjepio štence, jer ih je dijelio i jer je mala došla krcata glistama..

ovak, prvo cjepivo je dobila s neka 2,5mj i to dok je bila u VK i imam na računu što je dobila (nismo tad otvarali knjižicu) a račun sad nemrem nać da mi netko plati.. ali ako se dobro sjećam bio je 7.11. i dobila je taj vanguard. Tu je dobila i tabletu protiv glista.

onda smo došli u ZG i zvala sam Pezu da vidim kad treba na docjepljivanje i reko mi je čovjek tri tjedna ali sam se u međuvremenu odlučila ipak za Bubu i dogovorila da dođem 4.12. i tu smo dobili (prema naljepnicama u knjižici) Vanguard Plus i Leptoferm C-I. dobili smo i pastu protiv glista. i još mi je žena rekla da ne treba opet cijepit protiv zaraznih jer je bitno da štene ima preko 3,5mj, da se to onda 'uhvati' i da je to to. e, sad, ovo sljedeće je moguće da sam krivo shvatila ali žena mi je dala naslutiti, ajmo tako reći, da sam došla prvi put s štenetom od 3,5mj ili 4mj ne bi uopće ni dva puta cjepili jer je bitno samo da protiv zaraznih cjepivo dobije u toj nekoj starosti. i uglavnom - neka dođemo poslije nove godine po čip i protiv bjesnoće cjepivo.

i onda smo 8.1. dobili Defensor 3 (to je valjda onda protiv bjesnoće), dobili smo čip i dobili smo Pratel protiv ehinokokoze.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 11:04   #219
Quote:
rocky119900 kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi hranjenja šteneta.

Jel se smije za obrok miješati dehidrat sa npr. rižom/tijestom? Kola priča da je bolje po obroku dati ili samo dehidrat (štencima omekšan prije u vodi/juhici) ili npr. riža/tijestenina sa mesom...? Znači pseću hranu davati samu, a ovu drugo (tijestenina/riža+meso) opet samo po obroku bez miješanja sa dehidratom.

Hvala
ja svojoj mješam.. dam manje dehidrata ako dodajem rižu/tijesto/meso/žganjce/gris ali miješam i to relativno često.. i nisam primjetila neke probleme.. dapače, stolica joj je 'divota' (kolko tako nešto divota može bit ), dlaka doslovno blješti, nema mi peruti, full je aktivna.. tak da eto, ne znam za službeno, ali kod mene u praksi nemam s tim problema..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:22   #220
Pozdrav!
Neki dan u kuću nam je došlo malo štene od nekih 2 mjeseca. Veterinar veli da je mješanac terijera i možda pinča. E sad, naravno da kaka i piški di stigne, ali već je polako skužio da to mora raditi na novine metodom 'novinama po guzi'. Ne znam jel to dobra metoda ali vikanje ne pomaže jer je dosta tvrdoglav. Sad je naučio da piški na novine, ali kaka na tepih. Ili ponekad to dvoje zamijeni. Jučer se napokon vani pokakao ali čim odemo van većinu vremena samo cvili (vjerojatno mu je zima). Po noći smo ga ostavili u kuhinji i dobio je i hodnik na 'korištenje' da ne uništava stvari po boravku jer je neki dan pregrizao neke kablove. Problem je kaj kad je zločest fakat mi ga je žao tuć s novinama ali to jedino pomaže. Onda ode u svoj krevetić i pravi se da spava i ne miče se dok ne vidi da sam ja 'bolje volje' prema njemu Da li je dobro tu i tamo novinama ga lupnut po guzi jer onda izgleda totalno tužno (il se samo pravi) i može li imati kakve traume radi toga?
Ujutro sam išla u dućan i čula sam da plače, vratila sam se, opet je dobio s novinama uz glasno NE i otišao je spavati.
I da! Kad se popiški di ne smije, pogne glavu i ko da se srami..pobjegne u krevetić i glumi tužnog...a kad napokon to obavi na novine onda dođe do mene ko malo dijete i kao da se hvali
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.