Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2007., 21:40   #1
Sakupljači milja (Miles and More i drugi programi)

zanima me, pogotovo od vas što puno putujete, jeste se okoristili ovim, sa kojom avio kompanijom i kakvi su bili uvjeti/procedura.
Znači milje, bodovi, karta

Gledam nešto malevovu stranicu (moj najdraži avio prijevoznik ) i tribalo mi je dobrih po ure da povatam konce tog njihovog "duna cluba". Zabolila me glava čitajuć više - a zanimalo me samo koliko mi bodova/milja treba da dobijem besplatnu kartu.
Ako sam dobro skužila, oni na određeni broj skupljenih bodova (znači za milje dobiješ bodove) te svrstaju u neki razred koji pak nosi neki drugi broj bodova od kojih svaki bod iznosi 5 forinti

za koji dan će mi to doć pismeno na adresu pa ćemo vidit jel to točno
jer ako je mogla bi brzo peškat novu avio kartu za negdi
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 00:55   #2
Vrlo jednostavno putujes s lufthansom zatrazis karicu i oni ti ju posalju. Mailom te obavjestavaju o broju milja koju si skupio za to mozes dobiti neki predmet ili kartu. Po meni se ne isplati uzimati predmete iako ima zanimljivih, puno mi se boljim cini uzeti kartu. Za karte po evropi moras inkasirati 30000 milja a to ti je oko 3 interkontinetalna leta. I milje se brisu nakon 3-4 godine(ja sam prosli mjesec izgubio 13000). Dobijes nesto i za uclanjenje i za placanje karticama ili za rentanje auta.

Ja sam koristio nagradne milje od croatie airlines(skuljene preko diners kartice) i on ti se mogu koristiti samo izvan sezone sto je malo razocaravajuce, ne znam kako je s ostalim kompanijama.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 21:43   #3
mislim da Malev nije član u miles&more, to su organzirali "Star Allince"

Imam karticu ali me više ne intersira jer ne letim puno i samo po Evropi.
Kod AA (Austria Airlines) se treba 20.000 milja a nakon 2 godine sie brišu,
a AA (i Lufthansa) je nevjerovatno skup, firma mi plaća i takve letove samo to opterećuje moj "konto" a ja radje uzimam skuplje Hotele nego skupe letove
AirBerlin je moj favorit
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:23   #4
Kod Lufthanse ti je dovoljno 15000 milja za besplatnu kartu po Europi - Fly smart. To znaci, kartu mozes rezervirati 2 tjedna prije leta, ako ima raspolozivih mjesta. Na neki nacin last minute ponuda.
Mislim da malev nije clan ni jedne avio-alijanse. Obicno se isplati uzeti kartica neke takve ogromne, puno brze se skupe milje i dobije besplatna karta.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 12:24   #5
Najviše sam koristio miljnu (Luftwaffe) karticu za njihova odmorišta da bi se dok čekam let,osvježio i neš gricnuo.
Nemaju uvijek slobodnih karata za sve letove.A ako i imaju onda ne moš izbjeć plaćanje zračnolučkih pristojbi,a to je oko 80ak eurića.Za šarat po Europi nekad su mi mrvu povoljniji niskotarifaši.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 13:34   #6
Quote:
kefa kaže: Pogledaj post
Najviše sam koristio miljnu (Luftwaffe) karticu za njihova odmorišta da bi se dok čekam let,osvježio i neš gricnuo.
Nemaju uvijek slobodnih karata za sve letove.A ako i imaju onda ne moš izbjeć plaćanje zračnolučkih pristojbi,a to je oko 80ak eurića.Za šarat po Europi nekad su mi mrvu povoljniji niskotarifaši.

I meni, ali za 80 EUR ne mozes naci kartu ZAG - Lisabon, ili ZAG- Oslo, a s Luftwafe mozes...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:03   #7
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
mislim da Malev nije član u miles&more, to su organzirali "Star Allince"

Imam karticu ali me više ne intersira jer ne letim puno i samo po Evropi.
Kod AA (Austria Airlines) se treba 20.000 milja a nakon 2 godine sie brišu,
a AA (i Lufthansa) je nevjerovatno skup, firma mi plaća i takve letove samo to opterećuje moj "konto" a ja radje uzimam skuplje Hotele nego skupe letove
AirBerlin je moj favorit
ma dobro, u njih se zove DUNA club, ali isto skupljaš milje
pa šta je to 20.000 milja, to je 2 ipo puta posjetit njujork ilitiga 2 puta povratna a treći jedan smjer
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:19   #8
Ako putujete 1-2 godišnje od toga i nema koristi. Proučavao sam te "pogodnosti" i ispada da bi trebao cca. 8 puta putovati (ovisi od organizacije ali tu negdje) u određenom vremenskom razdoblju na određenoj liniji da bi dobio jednu gratis kartu za takvu istu liniju.
Zato je isplativije tražiti trenutne najpovoljnije karte nego biti rob nekih "pogodnosti" i putovati sa nekom trenutno skupljom kompanijom samo zbog toga.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:22   #9
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako putujete 1-2 godišnje od toga i nema koristi. Proučavao sam te "pogodnosti" i ispada da bi trebao cca. 8 puta putovati (ovisi od organizacije ali tu negdje) u određenom vremenskom razdoblju na određenoj liniji da bi dobio jednu gratis kartu za takvu istu liniju.
Zato je isplativije tražiti trenutne najpovoljnije karte nego biti rob nekih "pogodnosti" i putovati sa nekom trenutno skupljom kompanijom samo zbog toga.
pa ja i putujem jedino kad nađem povoljnu kartu - al za hot deals ne vride milje?? milje su milje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:57   #10
Quote:
pa ja i putujem jedino kad nađem povoljnu kartu - al za hot deals ne vride milje?? milje su milje
Točno, htio sam samo reći da je isplativije putovati sa npr. nekom kompanijom iz "Star Alliance" ako je trenutno povoljnija karta nego ganjati milje u miles&more (ili nekom drugom klubu)...ili u prijevodu- bolje vrabac u ruci...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:09   #11
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
I meni, ali za 80 EUR ne mozes naci kartu ZAG - Lisabon, ili ZAG- Oslo, a s Luftwafe mozes...
Apsolutno točno.Osim gore navedenih smjerova,sa Croatiinih 5 aviona i ostatkom jakih partnera Zvjezdanog Saveza imaš ih na izboru još koliko mjesta di možeš iz Zg letit za 80eur?....6-7?
Ovi drugi su ipak povoljniji i sa daleko većim izborom.Da živim(o) u Frankfurtu to bi bila druga priča.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:33   #12
S Luftwaffe mozes po cijeloj Europi. Tih 15000 milja ti je dovoljno za bilo koju LH destinaciju u Europi, i to iz ZG. S presjedanjem. I vrijedi za Croatiju, LH, Austrijan, LOT....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:05   #13
Karta za skupljanje milja...???

dali je tko ima i kakvu...koje su najbolje...

sto mislite o ovoj

http://www.aeroplan.com/home.do

i kako one funkcioniraju, ova je recimo kad se bukiras koliko sam skuzio, onda ju das!!

cesto cu putovat sa air canada, fufthansa, croatia airlines
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:17   #14
Nije to karta za skupljanje milja i nije fufthansa. Lufthansom i Croatia su clanice Star alliance-a i onda bi se trebao/la uclaniti u njihov klub. http://www.croatiaairlines.com/nbspn...1/Default.aspx

Iako, smatram da je bolje uclaniti se u Miles & Smiles od Turkisha jer se dobiva puno vise nego u Miles & More. Puno manje milja je potrebno za razno razne pogodnosti. A uvjeti su isti, jedino sto ako se milje iskoristavaju kod Turkisha puno je povoljnije. Npr. za Lufthansu treba 30 000 status miles dok za isti let u Turkishu treba 15-20 000.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 13:30   #15
znam da nije karta...skratio sam , a sam krivo napisao!Gledo sam malo i Miles & More i to mi se cini ok, ali za Miles & Smiles nisam znao..pa cu pogledat
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 01:49   #16
Sakupljači milja

Evo, polako ulazim u ovaj svijet, pa imam nekoliko pitanja...

1. Koliko sam skužio, u principu se zaređeni bodovi u hotelima mogu pretvoriti u milje kod avio kompanija, ali ne i obrnuto?

2. Uzmimo dvije partner kompanije - npr. Lufthansu i US Airways - da li ja mogu prepisati milje sa Luftahnse na US Airways i obrnuto ili to funkcionira samo u jednom "smjeru"?

Hvala.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:05   #17
Lufthansa sa partnerima ima svoj Miles&More program i sve skupljene milje idu na jedan račun tako da možeš skupljati/trošiti milje gdje god hoćeš (jasno kod partnera koji su u M&M programu).
US Airways i ostale kompanije obično imaju svoj program skupljanja (ev. sa nekim partnerom) i nemaju veze sa Miles&More.

Ja imam Croatia Airlines Amex karticu i skupljam milje samo po potrošnji na njoj.
Fino u trgovinu, gajba piva, štruca kruha i jeger i evo 50 milja na računu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:16   #18
S tim da ako je let US airwaysa Code share s Lufthansom, milje se bez problema mogu upisati na Miles and More karticu. Ja sam milje s Unitedovih letova bez problema upisivao na MM karticu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 16:52   #19
US Airways i United su u M&M programu. Let Boston-SF sa Unitedom sam bez problema upisao na karticu. Čak mi je žena na šalteru let SF-FRA upisala na privremenu karticu, isto sam letio Unitedom.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 23:34   #20
evo mene zanima ove ljeto sam imao 2 medjunarodna leta sa CA ali nisam sačuvao kupone od karata, jel postoji mogućnost da se milje naknadno dopišu na karticu? uspio sam preko stranice za TAP ali za CA nema te mogućnosti.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.