Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 00:47   #41
hm . .hm . .mislim da ovo nije pravi galaxy s3 mislim je ali da nije onaj pravi koji ce doc za mejsec ili dva pod nazivom I9800
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:54   #42
8 megapixela kamera, a govorili su kao da bi mogao imati onu od 10 ili 12 megapixela. Puno ocekivanja oko boljeg kucista. Mene se bas nije dojmio S III.
facebook12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 01:56   #43
Mislio sam uzet GSII, ali onda je došao One X, koji me se dojmio. Rekoh uzimam ga! Ali onda najaviše današnji "event" i rekoh, pricekat cu, bit ce ipak "kralj" androida...Kakvo razocaranja...Mobitel, hardwareski nije loš, štoviše, performanse su odlične. Ali kako ovaj mobitel izgleda ja to nemogu probavit, tako nešto ružno dugo nisam vidio. Ekran, pentile matrica...šteta. Kamera ista ko prije, solidna baterija, ali nedovoljno za pare. One X uzimam.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:09   #44
Ma mb je zakon,ali očekivao sam više od izgleda, nije mi baš nekako legao, od naprijed mi je ok, makar bi bio bolji bez one tipke u sredini(onako kako je za američko tržište note..),a oni koji pišu da je kamera ista hm hehe ne bih se složio,treba prvo isprobati mb pa čemo onda vidjeti,onda je ista je kamera i u sensationu i u one x (pa je na one x puuuno bolja i ne mogu se uopće usporedit slike)

Sve u svemu hardwerski naj mb. ali da su mogli pozadinu drugacije napravit jesu(kad ga isprobam možda se predomislim, valjda do 7 mj. bude moj hehe)
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 02:11   #45
Quote:
facebook12 kaže: Pogledaj post
8 megapixela kamera, a govorili su kao da bi mogao imati onu od 10 ili 12 megapixela. Puno ocekivanja oko boljeg kucista. Mene se bas nije dojmio S III.
Nikad ljudi neće naučiti. Mpxi su sporedna stvar i nisu presudni.

Kamera nije ista kao prije, a to će ti testovi kasnije pokazati.

Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Mislio sam uzet GSII, ali onda je došao One X, koji me se dojmio. Rekoh uzimam ga! Ali onda najaviše današnji "event" i rekoh, pricekat cu, bit ce ipak "kralj" androida...Kakvo razocaranja...Mobitel, hardwareski nije loš, štoviše, performanse su odlične. Ali kako ovaj mobitel izgleda ja to nemogu probavit, tako nešto ružno dugo nisam vidio. Ekran, pentile matrica...šteta. Kamera ista ko prije, solidna baterija, ali nedovoljno za pare. One X uzimam.
Ja stvarno ne vidim zbog čega je ovaj toliko ružan, a taj drugi odlično dizajniran. Jedina je razlika u tipkama i to što htc ima crni obrub oko ekrana. (mislim na bijele modele)

I ove godine opet Galaxy najbolji među Androidima, a možda i globalno.

Zadnje uređivanje Bobo Mesar : 04.05.2012. at 02:18.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 04:17   #46
Ne kužim ljude. Gledam komentare i posvuda se 90% toga odnosi na kučište. Pa nek je kučište oblika krumpira, baš me briga dok je ispod haube zvijer.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:16   #47
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ne kužim ljude. Gledam komentare i posvuda se 90% toga odnosi na kučište. Pa nek je kučište oblika krumpira, baš me briga dok je ispod haube zvijer.
Ima jedna poslovica: O ukusima se ne raspravlja. Nekome se uređaj dopada, nekome ne. Meni se osim dizajna uređaja ne dopada ni dizajn TouchWiz sučelja, pogotovo ikona. Ali da je dobar, jeste. Ono što me ugodno iznenadilo su trikovi sa senzorima: paljenje kamere iz stanja zaključanog uređaja, trikovi sa vibracijom obavijesti kad se uređaj uzme u ruke, zvanje pozivatelja koji je poslao poruku kad se uređaj prisloni uhu i zaključavanje uređaja pogledom (ne znam ima li to ali siječam se da sam negdje pročitao). Procesor je vrhunski i razumno da Android radi dobro uz optimizacije.
Ono što mi se nije svidilo je da nisu ništa radili što se tiče same kamere osim softwareskih rješenja koja poboljšavaju sliku (kakva je slika bez tih poboljšanja ne znam). I materijal izrade mi se ne dopada. Možda je ova plastika dobra, ne znam. Tako su govorili i za SGS II da je plastika vrhunska, a ja vidio da je prosjećna.
Globalno gledajući čini mi se da se Apple i Samsung natjeću tko će izdati bolji uređaj jer oba koriste glasovno upravljanje što je uzdanica oba proizvođača (Apple kvalitetnije pravi uređaje).
Ako ne gledamo kameru ovo je trenutno najbolji uređaj na tržištu (ne najkvalitetniji).
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:35   #48
Na benchmarku debelo šiša sve uređaje

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
goranszd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:48   #49
Bravo za NFC, nove opcije, i hardverske tipke plus, ako Supercurio kaže da će ovo biti dobra platforma za hi-fi slušanje... onda će biti
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 12:07   #50
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Bravo za NFC, nove opcije, i hardverske tipke plus, ako Supercurio kaže da će ovo biti dobra platforma za hi-fi slušanje... onda će biti
"Confirmed Voodoo Sound capable "

Glazbeni čip je sličan onom u Galaxy S-u.

Evo njegov detaljni report:
https://docs.google.com/document/d/1...cv8/edit?pli=1

Također ima potpuno novi i još nepredstavljeni čip za kameru. Tako da nema istu kameru kao i SGS II.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:36   #51
U potpunosti se slažem s Bobom Mesarom. Meni dizajnom i nije toliko odbojan. Priznajem i sam sam očekivao da će biti Amoled +, ali imao sam Galaxy Nexusa i tamo je zaslon odličan. Ne skuži se to prostim okom.

Mislim da je po performansama ipak iznad konkurencije, a što se tiče kamere nije stvar u napucavanju pixela, već treba vidjet kakav je senzor, tj. koje je veličine i kakav je bitrate kod videa.

I evo first look na GSM Areni: http://www.gsmarena.com/samsung_unpa...review-756.php
ikaoivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:41   #52
Što se tiće megapiksela, moj fotoaparat s 6 megapiksela radi bolje fotke od bilokojeg mobitela. Čisti komercijalni trik. Valjda to forsiraju jer je jedina karakteristika koju mogu izraziti brojčanom vrijednosti
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 04.05.2012. at 14:48.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:14   #53
Čujem ljudi se jako žale na dizaj al meni je dizaj odličan,dok mi je s2 ružan i kockast.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:53   #54
SGSIII je trenutno najmoćniji smartphone, nema kategorije u kojoj nije bolji od HTC-a One X, to su činjenice.
Sve ostalo je lupetanje ljudi koji se ne kuže u ništa nego samo gledaju mrtve brojke na papiru, stvari su u praksi drugačije.
Ono, nema 12 mpix nego 8, pa taj telefon je stvarno fail
Nema problema, stavit će oni i 50 mpix i dići cijenu 200 eura.
Ako ti je do slikanja kupi si digitalac za 300 kn koji radi bolje slike od bilo kojeg moba, đizs koje nebuloze...

I da, SIII ima bolji ekran od One X, ima bolju kameru od One X (čak je i SGSII imao bolju od X-a), brži je od X-a, ima utor za SD, itd...
http://www.bug.hr/vijesti/isprobali-...ii/115761.aspx
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:54   #55
Mislim da je glupo govoriti o mobitelu prije nego ga se stavi u ruku. Onaj prvi osjećaj kad ti sjedne u ruci je presudan.
ikaoivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:03   #56
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Čujem ljudi se jako žale na dizaj al meni je dizaj odličan,dok mi je s2 ružan i kockast.
Da, mojoj curi se također sviđa Čini se da se taj obliji dizajn sviđa ženama više nego muškarcima. Meni dizajn izgleda poprilicno zenskasto i jeftino, nemogu organski podnjet "'pebble" dizajn. Što se tiče performansa, on je na tronu, to se i znalo, ali to ipak po meni nije toliko ispred koliko mi se izgled samog mobitela gadi. Ne svida mi se sto je ekran pentile matrice jer ja vidim razliku, a da je ekran bolji od HTCovog One X-a nebih se slozio. Nexus ima identičan ekran sa malo boljim brojem ppi-em pa me opet One X više impresionirao.

Sve u svemu, sigurno "kralj" androida, vjerojatno i smartphone-a uopce, ali ja preko tih par stvari nemogu preci, iako nisam neki dizajn freak.
kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:29   #57
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Ne svida mi se sto je ekran pentile matrice jer ja vidim razliku, a da je ekran bolji od HTCovog One X-a nebih se slozio. Nexus ima identičan ekran sa malo boljim brojem ppi-em pa me opet One X više impresionirao.
Ma daj šta si se uhvatio nekakvih matrica, dotični mobitel uopće nisi ni vidio ali ti se ne sviđa ekran
Čitaj malo po netu šta kažu svi novinari koji su bili u Londonu i vidjeli telefon.

Quote:
HD Super AMOLED prekriven Gorilla Glassom 2 vrlo je impresivan i tu ponovno dolazi do izražaja ono što smo već spomenuli - za nijansu se osjeti da je bolji od ekrana koji nudi HTC-ov One X. HD Super AMOLED, premda s PenTile Matrixom, posebno dobro izgleda kada objekte pomićemo po ekranu (widgete, ikone ili pop-up prozor s videom kojeg možemo uključiti dok radimo bilo što drugo, što je zgodan softverski dodatak osmišljen za ovaj uređaj).
Quote:
The screen is a whopping 4.8" big - topping even the HTC Titan II. Anyway, the resolution is 720p (as expected), but Super AMOLED screen uses a PenTile Matrix, as opposed to a conventional RGB one. Still, our first impressions of the Gorilla Glass 2-coverd display are extremely positive - it's even less reflective than that of the Samsung Galaxy S II and offers outstanding image quality.
http://www.gsmarena.com/samsung_unpa...view-756p2.php

Dajte ljudi nemojte trkeljat više, ppi-evi i matrice mogu značiti jedno na papiru, a u realnom svijetu nešto sasvim drugo.

Koja je to razmaženost postala kad neko može reći da mu se ne sviđa ekran na ovakvom stroju, i to još donese zaključak na osnovu 4 slike što vidi na netu
bill-jobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 18:35   #58
Bill-jobs,daj se skuliraj malo,ljudi govore svoje misljenje.vidi se da si samsung fan

wildfire via tapatalk
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 18:57   #59
Quote:
kvasteriks kaže: Pogledaj post
Mislio sam uzet GSII, ali onda je došao One X, koji me se dojmio. Rekoh uzimam ga! Ali onda najaviše današnji "event" i rekoh, pricekat cu, bit ce ipak "kralj" androida...Kakvo razocaranja...Mobitel, hardwareski nije loš, štoviše, performanse su odlične. Ali kako ovaj mobitel izgleda ja to nemogu probavit, tako nešto ružno dugo nisam vidio. Ekran, pentile matrica...šteta. Kamera ista ko prije, solidna baterija, ali nedovoljno za pare. One X uzimam.
Cekala isto ovaj event, gledala kasnije performanse i usporedbu u GSM areni, ne donosi S III bas nesto drasticno zanimljivo za iznos od 600, 700 eura u Europi. Izgled otraga kao da je aluminij izgrebani, onako kao HP laptopi.

Zadnje uređivanje facebook12 : 04.05.2012. at 19:05.
facebook12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:03   #60
Quote:
bill-jobs kaže: Pogledaj post
Ma daj šta si se uhvatio nekakvih matrica, dotični mobitel uopće nisi ni vidio ali ti se ne sviđa ekran
Čitaj malo po netu šta kažu svi novinari koji su bili u Londonu i vidjeli telefon.




http://www.gsmarena.com/samsung_unpa...view-756p2.php

Dajte ljudi nemojte trkeljat više, ppi-evi i matrice mogu značiti jedno na papiru, a u realnom svijetu nešto sasvim drugo.

Koja je to razmaženost postala kad neko može reći da mu se ne sviđa ekran na ovakvom stroju, i to još donese zaključak na osnovu 4 slike što vidi na netu
Nemoj pričat gluposti, pentile matrice se "osjete", to je činjenica. Ti možda ne, ja koji sam koristio Nexus i One X, osjetim. Nexusov ekran je 720p S AMOLED na 4'65 inchnom ekranu, GS3 je 720p S AMOLED na 4'8 inchnom ekranu. Moja cura nevidi razliku u oštrini između Sony Xperie S i GS2, dali to znaci da razlike nema? Ne. Činjenica je da mobiteli sa pentile matricama daju lošiju sliku, dali je ekran zbog toga sranje? Ne, ali nekim ljudima to smeta jer primjete takve stvari i to je potpuno legitimna kritika.

kvasteriks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.