Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 21:41   #1
Aura

Evo, nisam neki stručnjak po ovom pitanju, ali me zanima vaše iskustvo.
Vidi li netko auru i sl.
Moj tata koji je totalni skeptik i nije sklon vjerovati nikakvim nedokazivim stvarima imao je jedno iskustvo koje doduše, nije promijenilo njegov način razmišljanja, ali meni je zanimljivo. Dakle kad je doživio infarkt (težak), kaže da je "vidio" tri crne kugle kako se "penju" tamo do područja srca.
Baš tako surfajući po netu vidim da kažu kad se nađe crna boja u auri toj osobi prijeti smrt.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 21:51   #2
aura nije nikakva izmišljotina. postoji, to je EM zračenje koje ljudi ne mogu vidjeti. može se i slikati pomoću one kirlianove kamere, ali na sliku snažno utječe stanje atmosfere u prostoriji u kojoj se slika kao i vlažnost objekta.
auru ima sve što nije na nula kelvina.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 21:59   #3
Nije tvoj tata skeptik, već jedan mentalno zdrav čovjek

Skeptik bi bio da ne vjeruje u nešto znanstveno objašnjeno.

A kolega Endimion ti je lijepo objasnio" fenomen" AURE
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:13   #4
Thanks normall na pojašnjenju Endimionovog posta.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:48   #5
Quote:
infra red kaže:
Thanks normall na pojašnjenju Endimionovog posta.
Hvala i tebi , to mi puno znači
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:52   #6
dajte odmah se svađate, pa kako to?
nooooo!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 22:54   #7
Aura je neraskidivo vezana uz čakre. Skromno tvrdim da kao najveći živući stručnjak za čakre (Kumek, ni riječi!) mogu objasniti neke malo poznate činjenice.
Dakle, postoji više vrsta čakri, od kojih su široj javnosti najpoznatije nunčakre, a koje je popularizirao Bruce Lee. Kako je vidljivo i iz samog naziva, to su čakre čije se porijeklo veže uz redovnice, koje su ih zbog malih dimenzija i sklopivosti koristile kao sredstvo za samoobranu i samokažnjavanje, a mogle su ih jednostavno sakriti ispod redovničke halje.
Osobno koristim klasične ličke čakre sastavljene od dva bukova debla i sidrenog lanca.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:04   #8
jedan put sam je vidjela samo. oko glave jedne osobe koja je u momentu bila veoma uzrujana. aura je imala crvenu boju. kasnije sam pitala covjeka koji vidi aure sta znaci crvena boja aure. rekao je da je aura crvena kad je osoba uznemirena ili uzbudjena zbog necega.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:43   #9
Quote:
freudrick kaže:
Aura je neraskidivo vezana uz čakre. Skromno tvrdim da kao najveći živući stručnjak za čakre (Kumek, ni riječi!) mogu objasniti neke malo poznate činjenice.
Dakle, postoji više vrsta čakri, od kojih su široj javnosti najpoznatije nunčakre, a koje je popularizirao Bruce Lee. Kako je vidljivo i iz samog naziva, to su čakre čije se porijeklo veže uz redovnice, koje su ih zbog malih dimenzija i sklopivosti koristile kao sredstvo za samoobranu i samokažnjavanje, a mogle su ih jednostavno sakriti ispod redovničke halje.
Osobno koristim klasične ličke čakre sastavljene od dva bukova debla i sidrenog lanca.
Ovako se seljaci sprdaju u bircevima ljudima koji se obrazuju zato jer ne razumiju ništa pa podcjenjuju znanje koje ne razumiju.

Ljudima koji znaju što su čakre tvoj post izgleda kao da se netko ide sprdati s osnovama matematike.

Jednostavno ih je naučiti, vidi:

ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:45   #10
ja sam ih vidjela dok nisam rodila. od rodenja pa do nekih 20 godina, sada ne razlikujem boje u aurama, ali vidim obris.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 23:52   #11
može li objašnjenje?

zanima me zašto neki misle da je paranormalna stvar vezana za dušu i psihu čovjeka ako auru ima sve što nema nula kelvina (dakle, sve, jer ne postoje tvari na nula kelvina). gdje je tu razlika?

jedino što je kod aure paranormalno jest to što neki kažu da je vide.
aura definitivno postoji, to nije upitno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:00   #12
Pa nema razlike. Sve šta ima auru su živa bića, i to nije paranormalno.

Još jedna slika:

ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:07   #13
Quote:
ijon kaže:
Pa nema razlike. Sve šta ima auru su živa bića, i to nije paranormalno.
znači, komadić natrija je isto živo biće jer ima auru? ja ga smatram bićem, neživim, u filozofskom smislu. ne shvaćam baš ovo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:12   #14
Quote:
ijon kaže:
Ovako se seljaci sprdaju u bircevima ljudima koji se obrazuju zato jer ne razumiju ništa pa podcjenjuju znanje koje ne razumiju.
Ma pusti ih, stoka. Tako se i neki koji koriste telefone podsmjehuju ljudima koji komuniciraju dimnim signalima. Da stvar bude gora, nisu ni svjesni da komuniciraju indijskim dimnim signalima, a zna se da je sve čime su se Indijci bavili prije 2-3 milje godina napredno, alternativno i cool...

Quote:
Jednostavno ih je naučiti, vidi:

Kužim. U biti čovjeka stoji semafor.
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:13   #15
Di baš komadić natrija?

Odmah u alkemiju.

Zapravo da, sve je živo i sve transmutira. Neprestano, i mi isto tako.

Zašto to ne vidimo tako kako je ne znam.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:16   #16
Quote:
freudrick kaže:


Kužim. U biti čovjeka stoji semafor.
Čakre su energetski kotači/vrtlozi koji preraspoređuju energiju po tijelu.

Može se reći i da su energetski semafori, samo u ovom primjeru cu ceste jednosmjerne.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:22   #17
jel moze neko da mi kaze zasto osjecam izrazito samo jednu cakru (sesta cakra) kako se okrece?
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:27   #18
Quote:
freudrick kaže:
Kužim. U biti čovjeka stoji semafor.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:30   #19
Quote:
dersu kaže:
jel moze neko da mi kaze zasto osjecam izrazito samo jednu cakru (sesta cakra) kako se okrece?
Možda je bolje to pitanje postavit na nekom forumu di ima više ljudi koji bi ti znali odgovoriti.

Tu smo još na nivou da ljudi ne vjeruju da čakre uopće postoje.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 00:35   #20
Quote:
ijon kaže:
Možda je bolje to pitanje postavit na nekom forumu di ima više ljudi koji bi ti znali odgovoriti.

Tu smo još na nivou da ljudi ne vjeruju da čakre uopće postoje.
mozda se ipak nadje neko.

najkomicnija situacija mi je bila na jednom kursu za takozvanu "kosmicku energiju" gdje je instruktor pricao kako su cakre vazne itd. i onda ja njega pitam jel on osjeca kako se cakre kod njega okrecu, a on me bulji kao tele . pita me "nije valjda da ti to osjecas. ja nisam nikad osjetio"
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.