Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 14:57   #1
Portugal - Atlantik, vino i fado

Evo vratismo se iz Portugala...

Putopis je na forumu Udruge kampista Hrvatske, a kako me ovdje muči svaki post sa samo 10 slika maksimalno - onda mi se to ne da prebacivati!

Ukratko - obišli smo Lisabon, Fatimu, Porto, Bragu, Guimaraes, Nazare, Sintru i poneka usputna mjesta. Navedeno je gdje smo spavali, gdje smo jeli koliko smo što platili. Popraćeno je s izborom od 1500 fotografija koliko sam napravio.

http://forum.camping-croatia.com/vie...hp?f=52&t=1481
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:39   #2
Dobar putopis, i dobro slozen, svidja mi se sto si puno fotki stavio tako da si sve jasno predocio. Steta sto vas je kisa pratila cijelo vrijeme, nisam ni sanjala da i oni imaju tolike kise vec u rujnu.

Lijep je Portugal. Drago mi je da si bio i u Guimaresu, bio mi bratic prije 2 tjedna i vidjela sam fotke-prekrasan grad, a nama malo poznat.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 17:12   #3
Hvala, nasmijano nebo!

A slike? Otvorim tu na forumu neke putopise i onda nema nijedne jedine slike... Kako otvorim, tako i zatvorim...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 22:22   #4
Odlican putopis

Ma super je Portugal za odmor. Istrazivanje. Rekreaciju.
Koma je za zivjeti i raditi hehe
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 10:20   #5
felicidade, objasni zasto je koma raditi i zivjeti?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:59   #6
Odličan putopis, sjajne fotke.

Jedna primjedba: Nije portugizac nego porto. Portugizac je čist nekaj drugega.

I, da, porto se u VNDG ne "proizvodi" (osim ak se njegovo višegodišnje odležavanje ne računa kao dio procesa "proizvodnje"), nego samo čuva (drži u bačvama).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 20:52   #7
nvnk: hvala - ispravljeno!

ps. ak tak dugo leži u bačvama onda u lokalnom Continente supermarketu bio je na akciji CALEM butelja po cca 8 eura - kažem bio jer od 5 kolko smo donijeli - 2 smo podijelili a 3 već popili s ekipom
__________________
Udruga kampista Hrvatske

Zadnje uređivanje cvor : 10.10.2013. at 20:58.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 21:01   #8
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
felicidade, objasni zasto je koma raditi i zivjeti?
Ajoj, a ovaj forum je namijenjen lijepim stvarima!

Ako te bas zanima, onda - ma samo pogledaj zasto je u Hrvatskoj lose pa dodaj jos 15% mozda
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 11:04   #9
Thumbs up cvor

Dobar putopis ,ja sam bio 20 dana prije tebe,vrijeme me posluzilo samo smo bili malo dana u portugalu.Na proljece idemo opet samo sto ostajemo 7 dana u portugalu ,idemo nasim autom tako da cu imati vremena obici sto sad nismo stigli a bas ta mjesta na kojima ste bili i nama su u programu,bio sam dole i sa kamperom 2011 godine,ovaj put smo isli autom ,ispalo je dosta jeftinije (2 osobe)
ali sa kamperom je pravi dozivljaj.Nase slike su na you tube RIJEKA-PORTUGAL.

Zadnje uređivanje vlado65 : 12.10.2013. at 11:34. Reason: dodatak
vlado65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:58   #10
Quote:
felicidade kaže: Pogledaj post
Ajoj, a ovaj forum je namijenjen lijepim stvarima!

Ako te bas zanima, onda - ma samo pogledaj zasto je u Hrvatskoj lose pa dodaj jos 15% mozda
Ne vjerujem. I potvrdjeno sa vise strana.
Znam da zivis tamo., ali bolje im je nego nama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 20:44   #11
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. I potvrdjeno sa vise strana.
Znam da zivis tamo., ali bolje im je nego nama.
Nije dobro za nekog tko voli zivjeti da bi radio, a ne tek raditi da bi zivio. Preopusteno je to za moj ukus

Zato sam u procesu potrage za prilikom negdje drugdje
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 12:51   #12
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. I potvrdjeno sa vise strana.
Znam da zivis tamo., ali bolje im je nego nama.
A meni je pak s više strana potvrđeno da je obrnuto.

Iako, po meni, najbliže je istini da je uvijek bolje "negdje drugdje", ma gdje ti bio.

Uostalom, zato mi svi i putujemo.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 12:42   #13
Quote:
felicidade kaže: Pogledaj post
Nije dobro za nekog tko voli zivjeti da bi radio, a ne tek raditi da bi zivio. Preopusteno je to za moj ukus

Zato sam u procesu potrage za prilikom negdje drugdje
Onda ti je najbolje da se preseliš u USA. Tamo je samo rad rad rad i rad. I rad. Na petke i svetke, bez nekog godišnjeg odmora.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:22   #14
Ajde nemojte me loviti za rijec

Meni je samo dosta Mediterana i juzne Europe pa nisam vise onako raspolozena govoriti sve bajno i najbolje o mojoj ni prvoj ni drugoj domovini.

Sad natrag na pozitivne teme lijepih putovanja
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 21:36   #15
nvnk, ja ugostila vise portugalaca i portugalki (ne preko couchsurfinga niti rentam ista, nego slucajno)bar po 10 dana i sve smo pretresali, jos smo u kontaktu, plus moj bratic cesto ide u portugal u sve dijelove i isto iskljucivo s domacim ljudima (mladima) i svi imaju istu pricu. Nije njima bajno, ali bolje im je nego nama. Kad skupa usporedjujemo HR i PT, skuze i oni da je njima bolje.
felicidade, plakat ces ti jos za Mediteranom kad iskusis i ovo drugo


ali dobro, sad smo off.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 22:05   #16
Jasam dobio dojam da plaće baš i nisu bajne, više-manje kao i u HR, a lošije od SLO. Minimalna plaća u Portugalu je 480 EUR. U SLo je mislim da 580.
Jedina dobra stvar je što su neke stvari užasno jeftine. Recimo u supermarketu kupiš bočicu vode od pola litre za 16 centi!!! Pa u HR toliko daš za praznu plastičnu bočicu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 00:05   #17
Nije bitna visina place, nego kupovna moc.
Vecu kupovnu moc imaju, to sigurno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 11:23   #18
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
felicidade, plakat ces ti jos za Mediteranom kad iskusis i ovo drugo
E sad, odavno nemam 15 godina, a bila sam i u puno zemalja, upoznala ljudi iz pola zemalja svijeta, znaci nije da o drugim kulturama saznajem s priglupih portala.
Ali da, offtopic je

Quote:
nukac kaže:
Jasam dobio dojam da plaće baš i nisu bajne, više-manje kao i u HR, a lošije od SLO. Minimalna plaća u Portugalu je 480 EUR. U SLo je mislim da 580.
Ovdje je problem. Ali ima i drugih stvari koje ljudi koji samo putuju po Portugalu a nisu nikad zivjeli ne znaju. Za razliku od Hrvata koji nazalost blate svoju zemlju gdje god stignu, Portugalci nisu toliko tome skloni, vole ostaviti donekle dobar dojam, uz dozu objektivnosti.

Najveci problem je sto u ovom trenutku ni posla za minimalnu placu nema. Sve je preplavljeno oglasima za radna mjesta koja su besplatna, ali daju kojekakve "certifikate" za koje jos treba i platiti kad se zavrsi s tim "poslom"
Oni su sami za to krivi. Hoces s njima raditi neki projekt, odmah odustanu. Pokusaj suradnje s nekim? Nema mjesecima odgovora. Sve je neorganizirano.

Zato je lose, zato mi koji volimo raditi i volimo svoj posao i rado sve uklapamo u isti, ne mozemo u takvoj zemlji uopce funkcionirati. Ali bismo rado tamo zivjeli od drugdje zaradjenog novca, jednog dana. Jer realni budimo predivna je to zemlja, samo poslovno-profesionalni dio ne funkcionira. Steta.
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:42   #19
U HR ista prica. Za placu od 1600 kn moras imati debelu vezu i nije ih se puno zaposlilo na taj nacin.
A kad pogledas kupovnu moc, portugalska je veca bar za 15%
Pogledaj numbeo.com, pa vidi koliko ZG placa rezije, prijevoz i hranu (zanemari cijene piva, to je nebitno)-jer su to najosnovnije stvari za zivot, te cijena stana za kupovanje i prosjecna placa i usporedi to sa Lisabonom te vidi gdje se bolje zivi.
Ja sam inace i na licu mjesta provjeravala lazu li podaci s numbeo.com kad sam putovala i u nacelu su istiniti podaci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 15.10.2013. at 12:57.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 15:06   #20
prvo...
imate temu Portugal - a ne moj putopis

drugo...
nukac, vodu od pol litre sam kupovao po 0,12 eura uredno! a 2 litre po 0,40 eura u Continenteu....

treće...
dođem neki dan u BJ u Pevec, a ono imaju kolica CONTINENTE
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.