Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 22:30   #3001
Može pomoć, opet? Našao sam OK hotel (čini se) za OK cijenu (popust kao) na Montparnasseu, blizu groblja. Vrlo blizu su dvije stanice metroa sa linijama koje pokrivaju prilično toga več direktno.
Sad me malo muči taj Montparnasse. To mi je uvijek bilo zvučno i mislio sam da je to nekakav centar, ali sadmi se čini da je ipak malo na rubu i imam dojam da sam po sebi i nije baš nešto. Čini mi se da Republique, Opera, Marais, Latinska četvrt nude puno više ugođaja....U hotelu ne mislim puno boravit, u tri dana u Parizu, ali svejedno bi htio da bude u nekom ok okruženju. Ovaj mi hotel paše jer je cca 100 eura noć, a u drugim dijelovima nisam mogao nać pristojan hotel (ravnao sam se prema kritikama sa booking.com) za tu cijenu.
Dakle, moje pitanje je kakva je MP lokacija za trodnevni boravak u Parizu?
Nemam namjeru trčat po muzejima i sprintat od famous lokacije do druge, više bi htjeli šetat i opuštat se. Npr., park Luxembourg, Latinska četvrt itd.
Još bih zamolio preporuku za organiziranje dana, ali ne u detalje:
Npr: jedan dan - šetnja park Luksembourg,latinska četvrt - Notre dame - Eiffel
drugi dan: champs elyses - ostalo iz "gornjeg dijela" što vrijedi obić
Isprike, malo je nestrukturiran post ali mislim da se kuži suština.
I još na kraju pitanje, da li ipak da uzmem smještaj na Gare du Nord? Čini se ne baš fancy ali definitivno praktično.....
Hvala!
vlastimir is offline  
Old 06.02.2011., 09:17   #3002
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Može pomoć, opet? Našao sam OK hotel (čini se) za OK cijenu (popust kao) na Montparnasseu, blizu groblja. Vrlo blizu su dvije stanice metroa sa linijama koje pokrivaju prilično toga več direktno.
Sad me malo muči taj Montparnasse. To mi je uvijek bilo zvučno i mislio sam da je to nekakav centar, ali sadmi se čini da je ipak malo na rubu i imam dojam da sam po sebi i nije baš nešto. Čini mi se da Republique, Opera, Marais, Latinska četvrt nude puno više ugođaja....U hotelu ne mislim puno boravit, u tri dana u Parizu, ali svejedno bi htio da bude u nekom ok okruženju. Ovaj mi hotel paše jer je cca 100 eura noć, a u drugim dijelovima nisam mogao nać pristojan hotel (ravnao sam se prema kritikama sa booking.com) za tu cijenu.
Dakle, moje pitanje je kakva je MP lokacija za trodnevni boravak u Parizu?
Nemam namjeru trčat po muzejima i sprintat od famous lokacije do druge, više bi htjeli šetat i opuštat se. Npr., park Luxembourg, Latinska četvrt itd.
Još bih zamolio preporuku za organiziranje dana, ali ne u detalje:
Npr: jedan dan - šetnja park Luksembourg,latinska četvrt - Notre dame - Eiffel
drugi dan: champs elyses - ostalo iz "gornjeg dijela" što vrijedi obić
Isprike, malo je nestrukturiran post ali mislim da se kuži suština.
I još na kraju pitanje, da li ipak da uzmem smještaj na Gare du Nord? Čini se ne baš fancy ali definitivno praktično.....
Hvala!
Pogledaj hotele iz lanca Best Western u okolici Luksenburg parka i Notre Dame.
sandra555 is offline  
Old 06.02.2011., 11:21   #3003
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Sad me malo muči taj Montparnasse. To mi je uvijek bilo zvučno i mislio sam da je to nekakav centar...
Nek te ne muči - nije to baš strogi centar ali nije ni daleko. Ja sam znao kad sam išao u centar a hodalo mi se, sić na Montparnassu i zatim pješke šoping ulicama prema rijeci (ili možeš preko parka). Na Montparnasse-Bienvenüe stanici imaš križište čak 4 linije metroa pa odatle lako stižeš di te volja u Parizu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 06.02.2011., 11:59   #3004
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Može pomoć, opet? Našao sam OK hotel (čini se) za OK cijenu (popust kao) na Montparnasseu, blizu groblja. Vrlo blizu su dvije stanice metroa sa linijama koje pokrivaju prilično toga več direktno.
Sad me malo muči taj Montparnasse. To mi je uvijek bilo zvučno i mislio sam da je to nekakav centar, ali sadmi se čini da je ipak malo na rubu i imam dojam da sam po sebi i nije baš nešto. Čini mi se da Republique, Opera, Marais, Latinska četvrt nude puno više ugođaja....U hotelu ne mislim puno boravit, u tri dana u Parizu, ali svejedno bi htio da bude u nekom ok okruženju. Ovaj mi hotel paše jer je cca 100 eura noć, a u drugim dijelovima nisam mogao nać pristojan hotel (ravnao sam se prema kritikama sa booking.com) za tu cijenu.
Dakle, moje pitanje je kakva je MP lokacija za trodnevni boravak u Parizu?
Nemam namjeru trčat po muzejima i sprintat od famous lokacije do druge, više bi htjeli šetat i opuštat se. Npr., park Luxembourg, Latinska četvrt itd.
Još bih zamolio preporuku za organiziranje dana, ali ne u detalje:
Npr: jedan dan - šetnja park Luksembourg,latinska četvrt - Notre dame - Eiffel
drugi dan: champs elyses - ostalo iz "gornjeg dijela" što vrijedi obić
Isprike, malo je nestrukturiran post ali mislim da se kuži suština.
I još na kraju pitanje, da li ipak da uzmem smještaj na Gare du Nord? Čini se ne baš fancy ali definitivno praktično.....
Hvala!
A šta je taj "centar"? Stvarno ne znam što bih vizualizirao pod "centar Pariza". Možda Saint Michel, pored fontane.

Montparnasse je meni super pozicija. Spominjao si Jardin du Luxembourg - to ti je stvarno blizu groblja Montparnasse. Ne znam da li ću pretjerati ako kažem 15 minuta pješke po bulevaru Raspail, ali ja sam tu rutu radio jednom pješke. Latinska četvrt ti je isto blizu.

E sad, da ćeš šetat do Maraisa ili nedaj bože do Montmartra, to ne bih preporučio, ali kad sjedneš u metro, stvarno si vrlo brzo na bilo kojem djelu grada. Samo si isplaniraj koje djelove grada želiš obilaziti. Ak si tri dana tamo, neće baš biti puno vremena, pa najbolje prvi dan ovo gore spomenuto, drugi dan Notre Dame, Sainte Chapele, Louvre, Tuileries do Place de la Concorde, plus Champs. Treći dan onda možeš Operu koju si spomenuo i Grands boulevards, ako vam je do dućana....mislim da je to dosta ambiciozan plan za tri dana!
Robierre is offline  
Old 06.02.2011., 12:21   #3005
Btw, Montparnasse ima isto zanimljivu turističku turu koja prati mjesta gdje su avangardni umjetnici radili i boravili/kafenisali/vodili mondeni život. Recimo birtija La Coupole ili Rotonde. Ima i uličica s dobrim restoranima, Rue Daguerre i Rue Roger su meni bile predložene u vodiču. Plus samo groblje koje ima isto popis poznatih ljudi koji su tamo ukopani, od Baudeleaira na dalje. Nisam se penjao na toranj Montparnasse, ali navodno je to najbolji pogled na grad. Ispod je malo skromniji Galleries Lafayette (u odnosu na onaj kod Opere).
Robierre is offline  
Old 06.02.2011., 13:33   #3006
Gdje se u Parisu, dakle, da popiti dobra kava?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.02.2011., 21:03   #3007
nažalost još uvijek na premalo mjesta, al zato su im kroasani super i to skoro na svakom uglu

http://kavica.org/?p=229
__________________
http://www.kavica.org/
matija_hr is offline  
Old 06.02.2011., 21:11   #3008
Quote:
matija_hr kaže: Pogledaj post
nažalost još uvijek na premalo mjesta, al zato su im kroasani super i to skoro na svakom uglu

http://kavica.org/?p=229
To znam, ali na žalost sam alergična na pšenicu, pa to izbjegavam
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.02.2011., 23:51   #3009
može jedno-dva pitanja:

1. Ako sam dobro shvatila najpovoljnije do centra od CDG se stiže Roissy busom ili RER B za cca 9 eura? Roissy vozi do Opera Garnier,a RER B do stanice Gare du Nord.

2. Kako pozvati taxi i da li je skup za udaljenost od nekih 7 kilometara?

Hvala
Oui is offline  
Old 07.02.2011., 00:14   #3010
Quote:
Oui kaže: Pogledaj post
može jedno-dva pitanja:

1. Ako sam dobro shvatila najpovoljnije do centra od CDG se stiže Roissy busom ili RER B za cca 9 eura? Roissy vozi do Opera Garnier,a RER B do stanice Gare du Nord.

2. Kako pozvati taxi i da li je skup za udaljenost od nekih 7 kilometara?

Hvala
1. RER B vozi i dalje, prelazi na drugi kraj grada, Gare du Nord je jedna od stanica.
2. Taksi moze biti problematican, ovisno o kvartu i o dobu dana. Npr. vikendom kasno navecer, tj. nocu jako je tesko naletjeti na taksi.
Mozes im mahnuti da ti stanu, a mozes i nazvati, ali to ce ti biti skuplje.
Ja zovem Taxi G7, 01 47 39 47 39. Moras reci za koji arondisman ti treba, ali to se govori automatu. Ne znam sad postoji li na pocetku poziva mogucnost da se odabere engleska verzija. I onda kad dodje taksimetar vec bude na barem 7 eura. Jednom mi se tip pojavio s 15.

Ako ga copis na ulici, 7 km ne bi trebalo biti tako skupo. Rekla bih najvise 20 eura. Opet, ovisi o prometnim cepovima.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 07.02.2011., 00:33   #3011
Pa da,zanima me koliko je od CDG do Gare du Nord,nisam našla cijenu nigdje na netu. Trebam od Paris Opera Garnier recimo oko 7 km istočno, isplati li mi se hodati 1 i pol pješke ili uzeti neko prijevozno sredstvo točnije do Rue Belgrand?
Oui is offline  
Old 07.02.2011., 00:35   #3012
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Može pomoć, opet? Našao sam OK hotel (čini se) za OK cijenu (popust kao) na Montparnasseu, blizu groblja. Vrlo blizu su dvije stanice metroa sa linijama koje pokrivaju prilično toga več direktno.
Sad me malo muči taj Montparnasse. To mi je uvijek bilo zvučno i mislio sam da je to nekakav centar, ali sadmi se čini da je ipak malo na rubu i imam dojam da sam po sebi i nije baš nešto. Čini mi se da Republique, Opera, Marais, Latinska četvrt nude puno više ugođaja....U hotelu ne mislim puno boravit, u tri dana u Parizu, ali svejedno bi htio da bude u nekom ok okruženju. Ovaj mi hotel paše jer je cca 100 eura noć, a u drugim dijelovima nisam mogao nać pristojan hotel (ravnao sam se prema kritikama sa booking.com) za tu cijenu.
Dakle, moje pitanje je kakva je MP lokacija za trodnevni boravak u Parizu?
Nemam namjeru trčat po muzejima i sprintat od famous lokacije do druge, više bi htjeli šetat i opuštat se. Npr., park Luxembourg, Latinska četvrt itd.
Još bih zamolio preporuku za organiziranje dana, ali ne u detalje:
Npr: jedan dan - šetnja park Luksembourg,latinska četvrt - Notre dame - Eiffel
drugi dan: champs elyses - ostalo iz "gornjeg dijela" što vrijedi obić
Isprike, malo je nestrukturiran post ali mislim da se kuži suština.
I još na kraju pitanje, da li ipak da uzmem smještaj na Gare du Nord? Čini se ne baš fancy ali definitivno praktično.....
Hvala!
Ono što se pisalo po literaturi 19. i 20. st. uglavnom više u Parizu - ne postoji. Romantičarske fore ustvari najviše zeznu ljude kad žele nešto posjetiti i unaprijed planiraju prema gore navedenome. Moglo bi vam se dogoditi da se baš izrazito razočarate i kažete - taj Pariz: fuj!
Npr. Moulin Rouge je daleko od nekadašnje slave, Chat noir koji je bio legendaran klub nekada - sad valjda nit ne postoji... Montmartre...Nije to više to - sve te slikarije su u biti precijenjene črčkarije...Nema inventivnosti i likovnom izrazu - umjetničkom dojmu.
Međutim, to je tako - grad su kao i, ljudi: nastaje novo, razvija se, i na kraju nestaje.

Ako već silno nešto želiš od atmosfere, to je Marais, St. Germain i Latinska četvrt. Sam najuži dio Pariza ostavljen je turistima da tabanaju po njima - loveći ocvale duhove....
Gdjegod uzeo smještaj u unutrašnjem krugu Boulevard Periferique, je sve na dostup nogom. Ne procjenjuj kartu Pariza prema dinamici ZG prometa. Tad bi tamo sve stajalo - da ne napominjem da se radi o prijevozu koji je najefektivniji na svijetu (nije subjektivna opservacija).

Obično ljudima preporučim hotele oko Republique jer tamo ima hrpa metro linija koje se križaju na sve strane.

S druge strane, bila sam i na Montparnasseu i taj mi se dio svidio jer tamo žive - Parižani. To mi se čini kao najvalidniji element ako želiš prosuditi neki grad, ne četvrt koja se umjetno romantizira ev. ako želiš da se nešto stalno događa - Lat. četvrt i iza Republique.

Gare du Nord - mi je najlošija varijanta kako god uzmeš. Statistički gledano, uvijek se oko željezničkih stanica skuplja svakojak svijet koji živi ponajviše noću sa svojim navikama.

Za 100EUR nađeš perfektan smještaj: ja sam bila u hotelima Taylor (oko Republique), Manufacture (oko Place d Italie) a sad sam pročitala i za jedan simpa smještaj - El Dorado, koji je više nego pristupačan a vrlo individualno inventivan: često se razvlači po high-classy style časopisima. Bitno ili ne - učinio mi se zanimljiv preko neta: svakako ću slijedeći put ga isprobati.

http://www.tripadvisor.com/ShowUserR...de_France.html
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.02.2011., 00:40   #3013
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Gdje se u Parisu, dakle, da popiti dobra kava?

Pisalo se na par stranica prije.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.02.2011., 00:42   #3014
Quote:
Oui kaže: Pogledaj post
Pa da,zanima me koliko je od CDG do Gare du Nord,nisam našla cijenu nigdje na netu. Trebam od Paris Opera Garnier recimo oko 7 km istočno, isplati li mi se hodati 1 i pol pješke ili uzeti neko prijevozno sredstvo točnije do Rue Belgrand?

Prije 2 godine bilo je cca 50EUR ujutro, radnim danom.

Što fali metrou?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.02.2011., 08:42   #3015
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pisalo se na par stranica prije.
To sam vidjela već. Zato i kažem dakle. Ima li tko što dodati?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 07.02.2011., 08:44   #3016
50€ uf pa to je malo puno za 7km...mi planiramo isto sa CDG do grada sa taxiem pa kad se vratimo javim cijenu
maricica is offline  
Old 07.02.2011., 10:43   #3017
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
ne četvrt koja se umjetno romantizira
Hehe, baš to...pogotovo one neke rupetine od birceva koje su nekad bile središta intelektualnog i kozmopolitskog života, a danas se turisti tamo roje i zuje u potrazi za tim nekim vremenom i "romantikom" starog Pariza, samo zato jer ih navode u vodičima.

Meni se osobno Montparnasse svidio jer je očuvao tu neku ofucanost , ima dosta zapuštenih mjesta, ali zapuštenih u smislu da imaju bogatu povijesnu priču, ali nisu pod najezdom turista.

Mislim šta ti vrijedi sjedit u bircu u kojem je nekad Sartre pisao, a danas je to otužna slastičarnica puna zaljubljenih američkih turista.
Robierre is offline  
Old 07.02.2011., 12:44   #3018
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
2. Taksi moze biti problematican, ovisno o kvartu i o dobu dana. Npr. vikendom kasno navecer, tj. nocu jako je tesko naletjeti na taksi.
Mozes im mahnuti da ti stanu, a mozes i nazvati, ali to ce ti biti skuplje.
Ja zovem Taxi G7, 01 47 39 47 39. Moras reci za koji arondisman ti treba, ali to se govori automatu. Ne znam sad postoji li na pocetku poziva mogucnost da se odabere engleska verzija. I onda kad dodje taksimetar vec bude na barem 7 eura. Jednom mi se tip pojavio s 15.

Ako ga copis na ulici, 7 km ne bi trebalo biti tako skupo. Rekla bih najvise 20 eura. Opet, ovisi o prometnim cepovima.
Većina mojih iskustava s pariškim taksijima sežu daleku 1992-gu. A jedno friškije iskustvo je takovo da je u "sitne" noćne sate Rivolijem kraj nas prolazila rjeka taksija, ali ni jedan nije stao, mahali mi - ne mahali te imao on upaljenu onu narančastu lampicu ili ne imao (tj. bio pun ili slobodan).

Nakon slave pol vure pješačenja napokon smo tamo negdje oko metroa Louvre-Rivoli ugledali jednog kako, skoro pred nama, upravo "istovaruje" mušteriju pa smo ga "uhapsili" tako da nije mogao pobjeć.

Odatle smo se (naglašavam, po noćnoj tarifi) odvezli sve to Pte de Clignancourt (skoro 6 km vožnje) i to nas je koštalo - cijelih 10 eura! Ne znam ove današnje, navodno "snižene" zagrebačke taksističke cijene, ali to je tada (prije nešto više od dvije godine) bilo šokantno jeftino u odnosu na ZG taksije.
nvnk is offline  
Old 07.02.2011., 12:55   #3019
Quote:
Oui kaže: Pogledaj post
Pa da,zanima me koliko je od CDG do Gare du Nord,nisam našla cijenu nigdje na netu. Trebam od Paris Opera Garnier recimo oko 7 km istočno, isplati li mi se hodati 1 i pol pješke ili uzeti neko prijevozno sredstvo točnije do Rue Belgrand?
Moram priznati da tvoja dilema nije baš jasna, želiš li od CDG-a do hotela doći najjeftinije ili najbrže? To pitam jer u istom postu spominješ i taksi i najcrnje višesatno teglenje kofera po ulicama.

U svakom slučaju, ako nemaš nekakav opskurni let u 01:00 ili u tako neko doba - kombinacija koja "pomiruje krajnjosti", dakle podjednako je jeftina i brza ti je ono što UKJ spominje - na RER do centra (GDN ili Chatelet) i odatle (za istu kartu, dakle bez doplate) metroom do Rue Belgrand.
nvnk is offline  
Old 07.02.2011., 13:14   #3020
Quote:
danguba1 kaže: Pogledaj post
THX nips daj ime nekog mjest na bulevardu, onak techno muzika ili tipa pub
Nije baš techno, ali na samom Pigalleu imaš "Aux Noctambules", u prijevodu "Kod noćnih ptica". Samo ime ti govori kakova je koncepcija i radno vrijeme. (Ima i žive glazbe, nisam siguran da li baš svake večeri/noći.)

Također, nešto dalje, Le Divan du Monde, nekada poznat kao Le Divan Japonais. UKJ-ici će se "dići kosa na glavi", ali to je jedno od onih "romantičnih" mjesta u smislu da je poznato iz doba kada je tu svraćao i plakate izrađivao Toulose-Lautrec. Danas je to klub u kojem sviraju i renomiranija imena raznih urbanih stilova glazbe. Samo odi na stranicu, provjeri u programu datume kad si u Parizu i tko zna - možda te nešto privuče.
nvnk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.