Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 05:30   #61
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
hehe ae kuzim ... a ono iz splita sam ... ovaj frend govori da je otvara svih 7cakri kod nekog mastera ... taj je odma tu kvart do nas . a znan da bi mi bilo bolje da trazim savjete iskusnih al di cu ja te iskusne nac kad su odi na forumu faceti sta imaju samo svoja misljenja o tome a nikad ubiti nisu imali nikakve veze sa tim trecim okom i s tim cakrama ... cek al ta meditacija nije vjezba ? ja mislija da kad meditiras ubiti vjezbas
Mislim da ima neki centar oko Zvončaca, ali nisam siguran.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 05:40   #62
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Mislim da ima neki centar oko Zvončaca, ali nisam siguran.
al je ? kako znas ? isto si iz splita ili ?
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 05:57   #63
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
al je ? kako znas ? isto si iz splita ili ?
Iz Splita sam, ali trenutno nisam tamo.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 06:20   #64
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
hehe ae kuzim ... a ono iz splita sam ... ovaj frend govori da je otvara svih 7cakri kod nekog mastera ... taj je odma tu kvart do nas . a znan da bi mi bilo bolje da trazim savjete iskusnih al di cu ja te iskusne nac kad su odi na forumu faceti sta imaju samo svoja misljenja o tome a nikad ubiti nisu imali nikakve veze sa tim trecim okom i s tim cakrama ... cek al ta meditacija nije vjezba ? ja mislija da kad meditiras ubiti vjezbas
trece oko ti je ustvari intuicija.
to je nacin kako osjecas (percipiras) okolinu.
mozes ju percipirati osjetima (ili culima) vida, njuha, sluha...a mozes intuicijom.
cesto puta intuiciju zovu 6.culom.
nju djeca nemaju razvijenu. ona se polako razvija.
to ti je otprilike kada osjecas druge ljude, kada ti se cini da znas sto misle.
na njoj mozes sam raditi. trebao bi prirodu i okolinu "osluskivati" na neki neobicniji nacin. intuicija dolazi kad ona hoce, a ne kad mi hocemo. kao da razmisljas, i onda ti nesto "bljesne", neko znanje o necem, a da ne znas od kud je doslo. ali ne dolazi misljenjem, nego izvana.
mislim da si vrlo nestrpljiv, i da trebas polako razvijati sve te sposobnosti
koje imamo, a koje nismo otkrili.
probat cu ti naci neke stranice na internetu, pa ti ih poslati.
uzivaj.
e, i jos nesto. niti cakre, a niti 3.oko nisu nista lose zbog cega ces se
osjecati losije. to su super stvari. a meditacija je opustanje, koja ti
samo moze pomoci, a ne odmoci.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 06:48   #65
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
trece oko ti je ustvari intuicija.
to je nacin kako osjecas (percipiras) okolinu.
mozes ju percipirati osjetima (ili culima) vida, njuha, sluha...a mozes intuicijom.
cesto puta intuiciju zovu 6.culom.
nju djeca nemaju razvijenu. ona se polako razvija.
to ti je otprilike kada osjecas druge ljude, kada ti se cini da znas sto misle.
na njoj mozes sam raditi. trebao bi prirodu i okolinu "osluskivati" na neki neobicniji nacin. intuicija dolazi kad ona hoce, a ne kad mi hocemo. kao da razmisljas, i onda ti nesto "bljesne", neko znanje o necem, a da ne znas od kud je doslo. ali ne dolazi misljenjem, nego izvana.
mislim da si vrlo nestrpljiv, i da trebas polako razvijati sve te sposobnosti
koje imamo, a koje nismo otkrili.
probat cu ti naci neke stranice na internetu, pa ti ih poslati.
uzivaj.
e, i jos nesto. niti cakre, a niti 3.oko nisu nista lose zbog cega ces se
osjecati losije. to su super stvari. a meditacija je opustanje, koja ti
samo moze pomoci, a ne odmoci.
opaaaa... pa evo napokon mi se cini da ima nekoga na ovom blogu ko je iskusan s ovim ... vidi se da znas o cemu pricas heh a dobro ma nije meni problem cekat sta se mene tice mogu otvorit sve to i za 10 godina ... samo da ja budem prije toga siguran da znan o cemu se sve tu radi ... hvala unaprid na linkovima stas poslat uzivaj krajice " kiss "
eee da i btw neznan dali to ima neke veze s tim dal cua sam da se to moze i nesvjesno pokrenit ... neznan uglavnom samo se sicam da kad smo bili ja i frendica vani taman ona rekla " ocemo " i taman jos sekund prije toga nego sta je ona to rekla je meni palo na pamet " ic na pivu " i taman ona kaze " ocemo ic na pivu " ja ono " koji kurac kazem u sebi " i nista nastavim dalje mislija mozda samo slucajnost .
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:24   #66
da ghordy, otprilike tako nekako. ti i prijateljica ste bili na istoj "valnoj duljini" ili mozemo reci da si uhvatio frekvenciju njenih misli. tebi je proradila lagano intuicija, otvorilo ti se trece oko, pa si znao sto je trebalo napraviti! to se desilo jer ti je ona nesvjesno poslala neki "signal" .
da li si kad mozda osjetio nekog npr. kad si razgovarao sa tom osobom, pa ti se ucinilo da znas sto ta osoba misli i kako se osjeca, jer si prepoznao taj signal koji osoba salje?

intuicija se takodjer ne mora javiti samo kada je netko drugi u pitanju. intuicijom mnogi dodju do ideja, npr. tesla. kao da mu se lampica upalila, i tad je rekao, "e to je to!" ili "sad znam kako bi taj stroj trebao raditi". ili kad ribar zaista osjeca da ce tog jutra biti dobar ulov. kao da im je to reklo nesto "izvana", sto je omogucilo da vidimo kompletnu sliku. dakle intuicija ne mora biti vezana samo uz neku osobu. moze i za neku ideju ili neki problem. intuicija nas nikad ne vara, ona nas uvijek odvede u pravom smjeru! samo ako ju ne znamo prepoznati, onda budemo neodlucni. ako ju znamo prepoznati, tada nas super vodi i pokazuje nam pravi put i rjesenje. ona nije posljedica razmisljanja, njeno "saputanje" treba moc "osluhnut".

znas ghordy, razvijenu intuiciju nemaju bas svi ljudi. meni se ponekad cini da ju vecina ne poznaje. niti se o njoj uci u obitelji, niti u skoli, pa su ju ljudi potpuno zanemarili. a ona postoji i super je kada ju dobro upoznamo.
mogla bi reci kao da je to nas andjeo cuvar. ona se javi kada se najmanje nadamo, a uvijek bude tu kad ju trebamo. to je jedan dar prepoznavanja, za koji moramo imati otvorene i mirne nase umove da bi mogli primiti tu poruku. nebi smjeli imati strahove ili neke predrasude, ili neke sulude zelje, moramo biti slobodni i nesputani da bi se ona mogla lako i mirno prepoznati.

malo ju je tesko rijecima opisat, ali eto, tako nekako... ako imas jos kakvih pitanja u vezi intuicije, ili nekih svojih primjera, napisi, pa cemo si pisati

covjek bi trebao prvobitno raditi na sebi, opustati se. vjezbe meditacije su moguci nacin za opustanje. no o meditaciji mozemo drugi put.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:29   #67
Quote:
Ghordy kaže: Pogledaj post
aha ... kuzim ... a ono ja da ti istinu kazem ja to zelim radi toga sta znan i virujem da ovakav svit ko sta ga mi vidimo ubiti nije " REALAN " pa zelim bit malo u realnijem svitu bar u nekim trenutcima ... ali najvise bi to tija napravit radi toga sta mi je to sad nesto najinteresantnije sta sam dosad cita i virujem u to vise nego u bilo sta ... i isto bi to volija radit da mogu pomoc sebi sta se tice zdravlja i ako bi bilo moguce da i drugim ljudima pomognem ... jer ima bolesti koje se nemogu bas lako izlicit nasima uredajima i doktrorima ( rak , takodalje ) i jos bi zato jer volija bi imat u sebi taj neki osjecaj da sam postiga nesto o cemu prije uopce nisan ima pooojma, da sam postiga nesto sta nemos dobit novcem ( jer inace sve ostalo na ovom svitu mos dobit novcem ) ali ne i ovo ... al kad ocemo nas um moze bilo sta ... samo triba virovat u to , znat postupak i tako dalje ...
Pa naravno da ti pričam iz iskustva,.inače bi mi komentiranje na ovu temu bilo skroz nepotrebno.I sam sam prije desetak godina razmišlja jako,jako slično tebi i tako su me fascinirale priče o čakrama da sam pomislija da je to rješenje za gotovo sve probleme koje imam i želje koje želim ostvariti.Ali nije tako,ma nimalo.Možeš si jako naštetit,to ti ozbiljno govorim.I obična meditacija nije bezazlena.Sve što ti može donesti dobro ima svoju suprotnost i dovoljno je ić radit med u lošem raspoloženju da se to loše aktivira i negativnu vibraciju zduplamo za taj dan.Med se može puno toga napravit ali isto tako i uništit.
Idi korak po korak,jer tvoje tijelo nije pripremljeno za veća čišćenja koja neminovno sljede nakon većih napretka..Toliko,možda si toliko nabrijan na sve to da te moje rijeći neće nimalo potaknut na razmišljanje,pa onda čemu piskaranje
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:43   #68
znas ghordy, razvijenu intuiciju nemaju bas svi ljudi. meni se ponekad cini da ju vecina ne poznaje. niti se o njoj uci u obitelji, niti u skoli, pa su ju ljudi potpuno zanemarili. a ona postoji i super je kada ju dobro upoznamo.
mogla bi reci kao da je to nas andjeo cuvar. ona se javi kada se najmanje nadamo, a uvijek bude tu kad ju trebamo. to je jedan dar prepoznavanja, za koji moramo imati otvorene i mirne nase umove da bi mogli primiti tu poruku. nebi smjeli imati strahove ili neke predrasude, ili neke sulude zelje, moramo biti slobodni i nesputani da bi se ona mogla lako i mirno prepoznati.
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:44   #69
Zar se jedna ista tema moze otvarat i na misterijama... i na magiji...
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:46   #70
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
znas ghordy, razvijenu intuiciju nemaju bas svi ljudi. meni se ponekad cini da ju vecina ne poznaje. niti se o njoj uci u obitelji, niti u skoli, pa su ju ljudi potpuno zanemarili. a ona postoji i super je kada ju dobro upoznamo.
mogla bi reci kao da je to nas andjeo cuvar. ona se javi kada se najmanje nadamo, a uvijek bude tu kad ju trebamo. to je jedan dar prepoznavanja, za koji moramo imati otvorene i mirne nase umove da bi mogli primiti tu poruku. nebi smjeli imati strahove ili neke predrasude, ili neke sulude zelje, moramo biti slobodni i nesputani da bi se ona mogla lako i mirno prepoznati.
He,he ..douv!! to je trebao biti citat od Luis..Anw,Slažem se..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:25   #71
legendo iz Splita citam ovo i morao sam se ukljucit, uz svo duzno postovanje svim savjetodavcima pa mozda i meni samom, ...sve je moguce, pa cak i na sve nacine, ja sam 08.07.2008. peti dan rada pootvarao 7 glavnih, dvije na rukama nogama i glavi, i jos mnoge druge o kojima nemam pojma!, te i dan danas drzim otvorene, cistim, otvaram i igram se s njima..sve je moguce i ovisi ipak samo o nama samima, zelite promijeniti svijet...tako jednostavno
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:43   #72
posluzio sam se, puno hvala, bas u pravi trenutak da i engleski popravim
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:57   #73
ghordy mislim da je tebi treca puno vise otvorena nego ostale, cim te nesto vuce a ni sam neznas sta je, tada to osjecas trecim okom
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:34   #74
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ti pričam iz iskustva,.inače bi mi komentiranje na ovu temu bilo skroz nepotrebno.I sam sam prije desetak godina razmišlja jako,jako slično tebi i tako su me fascinirale priče o čakrama da sam pomislija da je to rješenje za gotovo sve probleme koje imam i želje koje želim ostvariti.Ali nije tako,ma nimalo.Možeš si jako naštetit,to ti ozbiljno govorim.I obična meditacija nije bezazlena.Sve što ti može donesti dobro ima svoju suprotnost i dovoljno je ić radit med u lošem raspoloženju da se to loše aktivira i negativnu vibraciju zduplamo za taj dan.Med se može puno toga napravit ali isto tako i uništit.
Idi korak po korak,jer tvoje tijelo nije pripremljeno za veća čišćenja koja neminovno sljede nakon većih napretka..Toliko,možda si toliko nabrijan na sve to da te moje rijeći neće nimalo potaknut na razmišljanje,pa onda čemu piskaranje
thx na misljenju nezuri se meni nigdi sve ima svoje vrime ... a ja necu pocet s ovim prije nego sta budem zna do iti jedan detalj o ovome ... thx na comentaru
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:36   #75
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
legendo iz Splita citam ovo i morao sam se ukljucit, uz svo duzno postovanje svim savjetodavcima pa mozda i meni samom, ...sve je moguce, pa cak i na sve nacine, ja sam 08.07.2008. peti dan rada pootvarao 7 glavnih, dvije na rukama nogama i glavi, i jos mnoge druge o kojima nemam pojma!, te i dan danas drzim otvorene, cistim, otvaram i igram se s njima..sve je moguce i ovisi ipak samo o nama samima, zelite promijeniti svijet...tako jednostavno
hehe
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:25   #76
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
legendo iz Splita citam ovo i morao sam se ukljucit, uz svo duzno postovanje svim savjetodavcima pa mozda i meni samom, ...sve je moguce, pa cak i na sve nacine, ja sam 08.07.2008. peti dan rada pootvarao 7 glavnih, dvije na rukama nogama i glavi, i jos mnoge druge o kojima nemam pojma!, te i dan danas drzim otvorene, cistim, otvaram i igram se s njima..sve je moguce i ovisi ipak samo o nama samima, zelite promijeniti svijet...tako jednostavno
kako znaš da si ih otvorio svih 7?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 17:00   #77
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
posluzio sam se, puno hvala, bas u pravi trenutak da i engleski popravim
nema problema...ak još kaj treba od literature,samo recite...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 20:29   #78
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
trece oko ti je ustvari intuicija.
to je nacin kako osjecas (percipiras) okolinu.
mozes ju percipirati osjetima (ili culima) vida, njuha, sluha...a mozes intuicijom.
cesto puta intuiciju zovu 6.culom.
nju djeca nemaju razvijenu. ona se polako razvija.
to ti je otprilike kada osjecas druge ljude, kada ti se cini da znas sto misle.
na njoj mozes sam raditi. trebao bi prirodu i okolinu "osluskivati" na neki neobicniji nacin. intuicija dolazi kad ona hoce, a ne kad mi hocemo. kao da razmisljas, i onda ti nesto "bljesne", neko znanje o necem, a da ne znas od kud je doslo. ali ne dolazi misljenjem, nego izvana.
mislim da si vrlo nestrpljiv, i da trebas polako razvijati sve te sposobnosti
koje imamo, a koje nismo otkrili.
probat cu ti naci neke stranice na internetu, pa ti ih poslati.
uzivaj.
e, i jos nesto. niti cakre, a niti 3.oko nisu nista lose zbog cega ces se
osjecati losije. to su super stvari. a meditacija je opustanje, koja ti
samo moze pomoci, a ne odmoci.
No djeca zapravo imaju jaku intuiciju i vodstvo....
Uostalom ne samo intuiciju već i moć vidjeti auru... osjetiti auru.

Ajna i krunska čakra i grla zajedno omogućavaju put ka drvetu života zar ne!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 10:42   #79
Meni ti breskve jako brzo otvaraju prvu čakru.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:30   #80
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Meni ti breskve jako brzo otvaraju prvu čakru.
to definitivno...
trešnje sa mlijekom...
li juicy gusti... otvorenija no ikad...

milsim da se treće oko može otvorit meditacijom...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.