Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2011., 20:40   #1
Umrla mi je prijateljica i stalno mi se ukazuje

Bok svima! umrla mi je prijateljica i stalno mi se ukazuje,zapravo oduzela si je život.Prikaže se što god ja radila u kući i zbunjena je,tužna i priča o stvarima o kojima nikad u životu nije.Žalosna je radi mene,pita se zbog čega su ljudi tako zločesti i stalno spominje kako nemože naći svoj mir.Kaže da sve vidi što se događa ali da nemože napraviti da se događa suprotno i to je boli.Pokušavam biti staložena i sretna ali neide.Pričala sam sa svečenikom i on ni sam nezna kako da mi pomogne,kaže da se molim što i radim i palim svijeće ali ništa.Danas sam imala misu za nju pa će možda biti bolje.Najviše se voli prikazati oko dva u noći,probuditi me milovanjem po licu i pričati mi što je muči.Iz prva sam se jako bojala i vrištala a sada sam mirna no ipak mi nije sve jedno.Trebam savjet kako da se nosim sa time.Za osobu koju sam mislila da će me shvatiti ne shvača me zapravo se osječam kao da me ignorira a ja se neću više nametati.
butterfly30zg is offline  
Old 10.07.2011., 22:46   #2
Moj savjet je da odeš kod psihologa. Masu ljudi sa razno-raznim problemima idu kod psihologa da bi se začudila koliko ih ima...majka radi u psihijatriji pa znam. Ti svećenici ti neće pomoći, okani ih se. Vjerojatno je ta smrt utjecala na tebe podosta što je i normalno jer ti je to prijateljica sa kojom si bila vezana pa od tuda ta priviđenja...psiholog će ti pomoći najviše ...pozz i sretno
mrHyde is offline  
Old 10.07.2011., 23:00   #3
Zamoli je da ode, reci joj da ti njeno društvo ovako nije ugodno i da te plaši, da utječe na tvoje zdravlje! Plati misu!
winnerica is offline  
Old 10.07.2011., 23:10   #4
Dogadjalo mi se to s nekima od rodbine nakon sto su otisli.
Obicno bi sjedili na kadi u kupaoni kad bih usao i uvijek u noci,
bilo me neko vrijeme strah prilaziti kupaoni..

Onda kad je proslo mjesec-dva od smrti, sami od sebe su nestali, a ja sam prestao misliti stalno na njih.
Mislim da je to sve dio tugovanja i prihvacanja novonastale situacije.
Ovdje u mom kraju ima jedna legenda u vezi toga, koja kaze da ti koji ti se prikazuju nakon smrti da su te jako voljeli za zivota, tj da si im bila draga na poseban nacin, pa pokusaj to sagledati sa pozitivne strane.

S druge strane smrt bratica prije 10 godina nisam probavio kad je trebalo, pa se sad borim s tim, uvijek to kad tad dodje na naplatu, pisao sam vec o tome na psihologiji u temi kako preboljeti smrt voljene osobe pa procitaj ako te zanima.

P.S. Moja sucut zbog prijateljice. A nije trebalo tako zavrsiti ali sto ces, zivot ide dalje bez nje...
DarkStar is offline  
Old 10.07.2011., 23:15   #5
Quote:
mrHyde kaže: Pogledaj post
Moj savjet je da odeš kod psihologa. Masu ljudi sa razno-raznim problemima idu kod psihologa da bi se začudila koliko ih ima...majka radi u psihijatriji pa znam. Ti svećenici ti neće pomoći, okani ih se. Vjerojatno je ta smrt utjecala na tebe podosta što je i normalno jer ti je to prijateljica sa kojom si bila vezana pa od tuda ta priviđenja...psiholog će ti pomoći najviše ...pozz i sretno
Ja nemam halucinacije..i nije san nego zbilja.Normalna sam osoba i znam razlokovati stvari.Kako misliš da si ja to umišljam? pa nisam neki psihopata i nakon svega kaj sam doživjela još da se i sa time mučim? sveti Bog da prođe taj pakao,a činjenica je da ona nemože naći svoj mir zapravo njena duša jer si je na strašan način oduzela život i moguće je da je zapela negdje jer obično postoji teorija d aljudi koji dignu ruku na sebe niakda neće videti vrata raja zato jer nisu zahvalni što im je Bog podario život.Ja vrlo svjesno stojim na tlu i ne mislim da su umišljaji jer onda i moja mama samnom umišlja kad ju je i ona vidjela.
butterfly30zg is offline  
Old 10.07.2011., 23:17   #6
Moli za nju krunicu Božanskog Milosrđa...
Keva is offline  
Old 10.07.2011., 23:20   #7
Hvala svima na savjetima..imala sam i misu danas za nju pa se nadam boljem..
butterfly30zg is offline  
Old 10.07.2011., 23:32   #8
Quote:
butterfly30zg kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima..imala sam i misu danas za nju pa se nadam boljem..
Naslušala sam se takvih sličnih priča a i sama nešto doživjela ,ja malo u odnosu na druge i vjerujem ti
Ne ljuti se što ti drugi ne vjeruju ,teško je povjerovati u to mada to ne znači da je sve to nemoguće i najčešće te ljudi upute psihijatru
Kao da oni nešto znaju o tome ,ma pusti
Samo ti moli za nju i nemaš se čega bojati
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Old 11.07.2011., 01:13   #9
Meni nije jasno zašto to nekim ljudima izgleda nemoguće i poslali bi dotičnog kod psihologa. Možda zato što nisu nikad vidjeli i zato što nije znanstveno dokazano, ali to opet nije opravdanje. Postoji mnogo stvari koje se ne mogu vidjeti ni znanstveno dokazati pa su se mnogi praksom uvjerili da postoje.

Mislim da u ovom slučaju može pomoći jedino molitva za njenu dušu jer očito je to ukazivanje posljedica groznog samoubojstva i sada njena duša nema mira kao druge duše.

@Butterfly30zg Možeš li objasniti zašto je žalosna radi tebe? Nisam shvatio taj dio.

Zadnje uređivanje Ovcoder : 11.07.2011. at 01:19.
Ovcoder is offline  
Old 11.07.2011., 02:00   #10
Možeš li je dotaknuti tj je si li je dotaknula ??
Ako jesi je li od čvrste tvari ili je astralne prirode??
AvluV is offline  
Old 11.07.2011., 02:36   #11
Ona si očito nažalost nije na vrijeme pomogla, ali ti još možeš. Potraži stručnu pomoć.
ex anais is offline  
Received Infraction
Old 11.07.2011., 08:38   #12
Lijepo molim za sve koji misle da mi treba stručna pomoć u vidu psihologa/psihijatra da mi ni ne pišu jer znam razlikovati neke stvari i nisam LUDA!!! jer ako sam ja luda znači da su i ljudi u mojoj obitelji ludi koji su je isto tako vidjeli znači svi bi trebali na jedan godišnji u Jankomir ili Vrapče umjesto neke destinacije na moru?? dajte molim Vas.
OVCODER- kaže da je žalosna jer vidi kako patim a nemože mi pomoći i jer je digla ruku na sebe a povratka joj nema.
AVLUV- ja je nemogu dotaknuti jer kad pokušam ako da mi ruka kroz nju prođe a vidim je najnormalnije u boji kao i u životu kada je bila živa,no ona kad mene dotakne to osjetim.
Hvala Vam svim koji me razumijete i savjetujete.
butterfly30zg is offline  
Old 11.07.2011., 10:40   #13
Quote:
butterfly30zg kaže: Pogledaj post
Bok svima! umrla mi je prijateljica i stalno mi se ukazuje,zapravo oduzela si je život.Prikaže se što god ja radila u kući i zbunjena je,tužna i priča o stvarima o kojima nikad u životu nije.Žalosna je radi mene,pita se zbog čega su ljudi tako zločesti i stalno spominje kako nemože naći svoj mir.Kaže da sve vidi što se događa ali da nemože napraviti da se događa suprotno i to je boli.Pokušavam biti staložena i sretna ali neide.Pričala sam sa svečenikom i on ni sam nezna kako da mi pomogne,kaže da se molim što i radim i palim svijeće ali ništa.Danas sam imala misu za nju pa će možda biti bolje.Najviše se voli prikazati oko dva u noći,probuditi me milovanjem po licu i pričati mi što je muči.Iz prva sam se jako bojala i vrištala a sada sam mirna no ipak mi nije sve jedno.Trebam savjet kako da se nosim sa time.Za osobu koju sam mislila da će me shvatiti ne shvača me zapravo se osječam kao da me ignorira a ja se neću više nametati.
više nego očito je da te želi savjetovati, da ne počiniš istu grešku!? Saslušaj ju, otvorena Srca
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Old 11.07.2011., 10:46   #14
Pokušajte je snimiti fotografskim aparatom ili video kamerom.
__________________
Your so-called kung-fu... is really... quite pathetic.
Kobayagi is offline  
Old 11.07.2011., 12:05   #15
hm, što bih ja dala da mogu vidjeti mog brata. Otkako je otišao, prije 15 godina, nema trenutka da ne mislim na njega i da nisam priželjkivala da se pokaže - ali ništa! Znala sam ga sanjati ali to nije to. Ma koliko to bilo sebično, ja bih da mogu biti s njim i n takav način ali njega nema. Znači li to da je našao svoj mir ili se reinkarnirao? Nadam se da je našao svoj mir ali da ću ga kad tad vidjeti.
Nemoj se bojati, ne radi ti ništa loše. Ne znaš koliko će još dugo biti s tobom pa ako je prerano otišla i bez nekog pozdrava, iskoristi to vrijeme a u međuvremenu se moli za njen mir. Valjda će ugledati bijeu svjetlost i otići tamo gdje pripada. Nemoj se boriti protiv toga, znaš ima nas mnogo koji bi dali za sekundu s našim dragim umrlima - ja sa svojim bratom i mojom obožavanom bakom.
tasha0705 is offline  
Old 11.07.2011., 12:26   #16
Quote:
butterfly30zg kaže: Pogledaj post
Žalosna je radi mene,pita se zbog čega su ljudi tako zločesti i stalno spominje kako nemože naći svoj mir.Kaže da sve vidi što se događa ali da nemože napraviti da se događa suprotno i to je boli.
Možeš li još malo precizirati ovaj dio? Žalosna si zbog nečeg što ti se događa (dakle, neki problemi nevezani za nju) ili zbog nje, zbog gubitka prijateljice? Pitam jer ako ste bile jako povezane, moguće je da ju na neki način 'ne puštaš od sebe', da tak velim. Da ju tvoja žalost drži blizu jer se još nisi pomirila s tim da je mrtva.
Možda ste imale neke nerazriješene stvari, niste si rekle sve što je trebalo? Sad imaš priliku, pričaj s njom. Reci joj kako se osjećaš. Vjerujem da je sve skupa neugodno ali ne trebaš se bojati. Moli za nju, ako možeš posjeti njen grob.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Old 11.07.2011., 13:01   #17
Quote:
butterfly30zg kaže: Pogledaj post
Lijepo molim za sve koji misle da mi treba stručna pomoć u vidu psihologa/psihijatra da mi ni ne pišu jer znam razlikovati neke stvari i nisam LUDA!!!
Kao prvo psihologiu/psihijatru/psihoterpaeutu ne idu samo "ludi" ljudi, nego i "normalni"... A uz to ako pazljivije procitas post u kojem ti je to predlozeno nigdje ne pise da imas halucinacije, da si luda ili ista tako... Tako da ako zelis pomoc za pocetak trebas poceti slusati ljude, a ako svoju prijateljicu slusas pazljivo kao sto citas ovo sto ti ljudi pisu, onda neces daleko stici s njom..

Sto se tice halucinacija i ostalih simptoma "ludih", oni uvijek znaju da su normalni, tako da to nije nikakav argument.. uz to grupa ljudi moze imati iste simptome... ali to za ovu temu uopce nije bitno, niti ih je itko spomenuo osim tebe same, pa se mozes preispitati zelis li uopce pomoc s ovim threadom ili zelis samo pricati o tome... da bi pronasla rjesenje i ishod koji ce te usreciti, trebala bi biti otvorenija na iskustva, a ne reagirati samo na ljude koji pisu sto zelis cuti..

A inace, i da odes strucnoj osobi po cemu si tako sigurna da nece prihvatiti da ti se prijateljica stvarno ukazuje? Smatras da ce te odmah proglasiti ludom i reci da haluciniras? E pa nece.. Ima terapeuta (ja ih znam dosta) koji bi to u potpunosti prihvatili, pa i cak s tobom trazili rjesenje kako pomoci prijateljici...

Taj strah od njihovih reakcija mogu razumjeti, jer sam i sam imao iskustvo klijentice koja je izbjegavla reci sto ju muci dok nisam skuzio koju policu s knjigama mi promatra, pa sam sam naceo temu.. kad je shvatila da ne mislim da je luda, zacas smo pronasli rjesenje problema (koji je bio skoro pa identican tvom)...

Tako da preispitaj svoju otvorenost i spremnost za rjesenjem i pomaganjem sebi i prijateljici... onda ce se sve puno brze rijesiti
Sacreus is offline  
Old 11.07.2011., 13:16   #18
Naravno da nisi luda. Pričanje sa pokojnim ljudima u 2 ujutro je sasvim normalna stvar. Nemoj ići kod psihijatra jer ti si sasvim normalna i nema teorije da si luda, jer ta tvoja pokojna prijateljica nije u tvojoj glavi ona je stvarna. Odi u crkvu i plati misu, ali probaj izdvojiti što više love za tu misu.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Received Infraction
Old 11.07.2011., 13:29   #19
Ja napuštam temu jer nema tu potpune otvorenosti za riješavanje problema a traži se savjet naravno u ograničavajućim gabritima u kojem pravcu može biti.



Kako reče u postu gore probaj s time i s što većim novčanim iznosom.
AvluV is offline  
Old 11.07.2011., 13:31   #20
I moje je misljenje da potrazis nekoga strucnog za pomoc.
Ne iz razloga da mislim da si luda i za ljecenje, vec jednostavno kao sto je netko iznad rekao i sasvim normalni ljudi idu.I da strucnoj osobi se olaksas, da te saslusa, da izbacis to sve iz sebe i da te adekvatno savjetuje.
I sama spominjes da to vec duze vrijeme traje, da te bliska osoba ne razumije i ne shvaca, ocito da savjeti svecenika ne pomazu, i mislim da sigurno nije hmm kako naci pravu rijec, shvati uvjetno, zdravo pricati sa mrtvima u 2h ujutro. Na kraju, i ti sigurno zbog toga patis, i nastavak toga se zbilja moze odraziti na tvoje zdravlje.
A mislim da bi bilo pogresno da mi nestrucni ljudi ti pricamo kako da se ponasas prema preminuloj prijateljici. Dali da bjezis od toga, ili pricas s njom.

Mada moram priznati, meni bi se noge odsekle i sama ta pomisao da mrtvi hodaju, secu i pricaju mi je sablasna.
Mada volio bi znati kako je s druge strane xD
unknown99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.