Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 01:31   #61
Naravno da se bave!
Evo samo jedan link http://www.bitno.net/pitajte-svecenika/strah-od-uroka/

Zadnje uređivanje Bit će dobro : 23.05.2013. at 02:03.
Bit će dobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:33   #62
meni je baka ispričala da su nekad stariji ljudi vjerovali da treba nešto od robe
naopako obući na sebe da navodno onda vračari ne mogu poslat urok na tebe.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 15:38   #63
Mozda carape,gacice ili kanotjeru ali ja na to samo imam reci how yes no
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 13:26   #64
Quote:
GuestX kaže: Pogledaj post
Evo još jednoga kojemu se to događa. Kod mene je slučaj da čujem lupkanje u prozoru (onaj prostor između prozora), ali tamo ničega nema. Dodatno uz to čuje se pucketanje iz televizora, iako ga iskopčam iz struje po noći. Također pouzdano znam da je u stanu prije živjela starija gospođa koja je umrla.

Izgleda da sam ja pošteno nadrapao.

I to se događa obično od 1 do 2 u noći.
To nije nis cudno. I meni televizor i kompjuter znaju pucketat i dva sata nakon sto ih ugasim. Vjerojatno neki elektricitet a ne demoni isto tako i ormar se zna cuti da pucketa. I to jedanput, ne cijelu noc. Drvo pucketa stalno, neki put i po danu, nije to nesto natprirodno. Tak da, malo ste si previse zabrijali
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 12:06   #65
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
To nije nis cudno. I meni televizor i kompjuter znaju pucketat i dva sata nakon sto ih ugasim. Vjerojatno neki elektricitet a ne demoni isto tako i ormar se zna cuti da pucketa. I to jedanput, ne cijelu noc. Drvo pucketa stalno, neki put i po danu, nije to nesto natprirodno. Tak da, malo ste si previse zabrijali
hahahahaha..dobro,ajde za televizor i kompjutor-može biti da je elektricitet..a zašt bi drvo pucketalo? pogotovo ormar? moj ormar nije nikad pucketao..kak to objašnjavaš? isto elektricitet ili imaš termite?
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 12:12   #66
http://ivanapfc.wordpress.com/2010/0...-nocu-pucketa/

pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 18:58   #67
misterij teme je cjeli stao u ovaj zapis.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:52   #68
haha..tješite se-ako vam je tako lakše
onda se i padanje stvari iz čista mira (bez propuha dakako),pa zvukovi nečijeg disanja ili satova usred noći (kad si u sobi sam naravno i kad nemaš u sobi sata,niti bilo kakvu glasnu uru u kući),otvaranje teških vrata (opet bez propuha) itd.,itd.,itd može vjerojatno također pripisati izmjeni tople i hladne temperature ili čega već.. kak se toga ranije nisam sjetila?
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:08   #69
hm...sumnjam da će mi ormar od iverice pucketati kad to nije drvo čisto već prešano iverje(praktički piljevina),a i pločice.....ima jedna knjiga "osjećaj za nadnaravno" od bruce m. hooda....on objašnjava odakle potjeće vjerovanje u nadnaravno,realan je,zato mi je i čudno da toliko toga ima drukčijeg,a nije odbacio nadprirodno....
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 00:36   #70
to je dobro a ne loše bar znate da niste usamljene imate podstanara

možete mirno spavat gospon spirit vas štiti dok vi mirno spavate,ja bih htio
imat jednog.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:56   #71
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
to je dobro a ne loše bar znate da niste usamljene imate podstanara

možete mirno spavat gospon spirit vas štiti dok vi mirno spavate,ja bih htio
imat jednog.
pa evo,ako si već izrazio želju za ''gosponom spiritom'',mogu ti poslati svojega..uvjeravam te da nije neki doživljaj..
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 15:17   #72
Ma za sve postoji objasnjenje.Ja imam jednog u kuci koji mi skriva stvari ali ja ne diran njega on ne plasi mene
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 13:07   #73
Meni se prije par godina dogodilo ovo...ležala sam na krevetu ispod prozora kod balkonskih vrata,odjednom sam čula mačke u podkrovlju kako čudno mijauču i kao da mi je netko prosuo vodu na balkon,imala sam osjećaj da netko stoji na balkonu pogledam van nema nikoga...balkon mi je okrenut prema ulici i rasvjetna svjetiljka mi je točno ispred njega tako da se i po noći sve najnormalnije vidi.U točno 12 sati nešto je silovito počelo vući za kvaku i udarati po vratima sve od jednom i to je trajalo,pogledam van nikoga nema a vrata se tresu od udaraca..počela sam od straha vrištati i kako mi je bio daljinski u ruci i tv sam ugasila ostala sam u mraku ali sva sreća da sam tako jako vrištala pa je mama došla do mene u boravak.Poslije smo sjedile u polumraku nisam mogla zaspati i vidjele smo obe sjenu kako stoji na prozoru i kao da je utonula u zemlju tako je nestajala..nisam smjela spavati..otišla sam sveceniku i rekla za svoj problem rekao je da se ne bojim da se njemu isto tako događa(baš me nije utješio),jako me zanimaju te stvari i volim čitati o njima doktorirala sam o duhovima po tom pitanju,može biti da sam ih "navukla" na taj način.Ali i prije nego sam čitala o tome događale su se i meni i mami svakakve stvari..Samo to u javnosti ne možemo reći jer ljudi bi nas smatrali čudakinjama.Tak da šutim i spavam sa svjetlom jer se bojim toga
Ivancica 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 16:45   #74
Quote:
Ivancica 26 kaže: Pogledaj post
jako me zanimaju te stvari i volim čitati o njima doktorirala sam o duhovima po tom pitanju,može biti da sam ih "navukla" na taj način.

Ali i prije nego sam čitala o tome događale su se i meni i mami svakakve stvari..Samo to u javnosti ne možemo reći jer ljudi bi nas smatrali čudakinjama.

Tak da šutim i spavam sa svjetlom jer se bojim toga

Kakav je to doktor znanosti koji nije imao praksu?


To sto sutis je razumljivo, no kad ti dosadi strah, a hoce, javit ce se zdrava ljudska znatizejla koja ce te uputiti sto ciniti dalje.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 21:38   #75
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Kakav je to doktor znanosti koji nije imao praksu?


To sto sutis je razumljivo, no kad ti dosadi strah, a hoce, javit ce se zdrava ljudska znatizejla koja ce te uputiti sto ciniti dalje.
Toliko znatiželjna već nisam...tko god to je, neka počiva u miru što dalje od mene..Sve je to ok,dok ne navučeš sr...na sebe,bila sam na egzorcizmu nenamjerno,to je bila obična misa u Međugorju i odjednom kao da gledam egzorcizam film uživo.A takvo nešto si možeš navući baš znatiželjom..živim godinama u strahu,bolje u strahu,nego u borbi sa nepoznatim...
Ivancica 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 22:17   #76
Quote:
Ivancica 26 kaže: Pogledaj post
Toliko znatiželjna već nisam...tko god to je, neka počiva u miru što dalje od mene..Sve je to ok,dok ne navučeš sr...na sebe,bila sam na egzorcizmu nenamjerno,to je bila obična misa u Međugorju i odjednom kao da gledam egzorcizam film uživo.A takvo nešto si možeš navući baš znatiželjom..živim godinama u strahu,bolje u strahu,nego u borbi sa nepoznatim...
a ček,to ti se i dalje događa?
arogantnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:17   #77
Quote:
Ivancica 26 kaže: Pogledaj post
Toliko znatiželjna već nisam...

A takvo nešto si možeš navući baš znatiželjom..živim godinama u strahu,bolje u strahu,nego u borbi sa nepoznatim...
Ocito si bila dosta znatizeljna prije po tome.

Istina, izbor je na pojedincu.

Strah dosadi s vremenom.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 10:35   #78
Quote:
Ivancica 26 kaže: Pogledaj post
Meni se prije par godina dogodilo ovo...ležala sam na krevetu ispod prozora kod balkonskih vrata,odjednom sam čula mačke u podkrovlju kako čudno mijauču i kao da mi je netko prosuo vodu na balkon,imala sam osjećaj da netko stoji na balkonu pogledam van nema nikoga...balkon mi je okrenut prema ulici i rasvjetna svjetiljka mi je točno ispred njega tako da se i po noći sve najnormalnije vidi.U točno 12 sati nešto je silovito počelo vući za kvaku i udarati po vratima sve od jednom i to je trajalo,pogledam van nikoga nema a vrata se tresu od udaraca..počela sam od straha vrištati i kako mi je bio daljinski u ruci i tv sam ugasila ostala sam u mraku ali sva sreća da sam tako jako vrištala pa je mama došla do mene u boravak.Poslije smo sjedile u polumraku nisam mogla zaspati i vidjele smo obe sjenu kako stoji na prozoru i kao da je utonula u zemlju tako je nestajala..nisam smjela spavati..otišla sam sveceniku i rekla za svoj problem rekao je da se ne bojim da se njemu isto tako događa(baš me nije utješio),jako me zanimaju te stvari i volim čitati o njima doktorirala sam o duhovima po tom pitanju,može biti da sam ih "navukla" na taj način.Ali i prije nego sam čitala o tome događale su se i meni i mami svakakve stvari..Samo to u javnosti ne možemo reći jer ljudi bi nas smatrali čudakinjama.Tak da šutim i spavam sa svjetlom jer se bojim toga
hm...il si gledala neki sličan film ili čitala knjigu pa malo se zanijela u sve to...

ak netko stoji na balkonu onda je tamo, ne može nestati (osim na filmu).
ak je netko probao ući u sobu, kak nije mogao?? zaključana vrata???
kak je tvoja mama ušla???
kak to da ona nije čula tu buku sa vratima a čula je tvoje jaukanje???

Odakle ti ideja da ideš svećeniku??? Ima on drugih briga (kak namaknuti više love od ljudi) - čudim se da i tebe nije tražio milodar...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:10   #79
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
hm...il si gledala neki sličan film ili čitala knjigu pa malo se zanijela u sve to...

ak netko stoji na balkonu onda je tamo, ne može nestati (osim na filmu).
ak je netko probao ući u sobu, kak nije mogao?? zaključana vrata???
kak je tvoja mama ušla???
kak to da ona nije čula tu buku sa vratima a čula je tvoje jaukanje???

Odakle ti ideja da ideš svećeniku??? Ima on drugih briga (kak namaknuti više love od ljudi) - čudim se da i tebe nije tražio milodar...
Dakle ja sam bila u boravku,a to "nešto" je bilo na balkonskim vratima i tako je krenulo nabijanje i lupanje.Mama je spavala u sobi a ja sam vrištala dok ju nisam probudila.Da balkonska vrata su bila zaključana.Što se tiče svećenika ima ih kao i ljudi neki su dobri neki ne ja sam našla jednu franjevačku crkvu gdje su svećenici po mome puno normalniji i ponizniji od Petrovaca.Kada god mi je nekakav problem ili sam tužna oni mi pomažu.A neke stvari ni oni ne mogu nekada objasniti.Kao ni ja,kako mi može lupati na prozor tako jako i tresti se kvaka a vani nikoga nema,,,luda nisam,nisam nikada prizivala duhove ili pokušala stupiti u kontakt sa njima.Tako se to dogodilo i to si nikada necu moći objasniti što je to bilo i zašto baš meni...Tko hoće neka vjeruje tko neće ne mora,znam što mi se dogodilo
__________________
život je ispisan list bez gumice za brisanje
Ivancica 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 14:20   #80
Quote:
arogantnna kaže: Pogledaj post
a ček,to ti se i dalje događa?
ne događa se to je bilo samo jednom,povjerila sam se jednom prijatelju koji je u sjemeništu u Americi on je rekao da se to dogodilo njegovom kolegi isto tako.Glupo mi uopće pisati što se ovom dogodilo(jer je on otvorio vrata) svi ćete pomisliti da sam luda kada to još ispričam ili da sam se udubila u nekakav film kako mi je netko tu već napisao..uglavnom njegov savjet je bio da stavim molitvu arkanđela Mihaela ispod jastuka dok spavam.Tako sam i spavala par mjeseci i to se nikada više nije ponovilo
__________________
život je ispisan list bez gumice za brisanje
Ivancica 26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.