Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 15:53   #21
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Možda je tebi dosadan ali običnom puku to je daleko od dosade. Zamisli 80% građana Hrvatske, vrlih katolika, kako bi se zgražali nad takvim performansom.
Subliminali se itekako trpaju u filmovima, serijama, predstavama (iz razloga koje tu nisu sada tema), no ovo je toliko aljkavo, ocito i brizno da je smijurija. Cak nema ni golotinje koja je inace glavni okidac, pogotovo za tih 80 % koje ti spominjes. Netko je toliko zakazao u svom poslu da ga treba naglavacke izbaciti iz okultnog reda kojemu pripada.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Vragu je bitniji kvantitet.

Koji će mu vrag ( ) da šokira one koji to već znaju i neće napraviti ništa od toga. Više mu vrijedi jedan zgoženi katolik koji će tu priču potencirati koliko god može od 10 okultista koji će mahnuti rukom i reći "Meh...."
Ne znam sto je vragu draze i bitnije no dode mi da se zapitam sto bi tih 80% uplasenih i zgrozenih hrvata reklo da vidi ono sto onih 10 okultista sokira?

Cemu riskirat? Treba posao obavit kako treba. Sljivis 80% , nek bude bude 100 % uplasenih, bez diskriminacije. Bar bi tako ja htjela da sam Vrag, ili baterija Kate Perry.

Ajd, iskreno, zar ti nije bilo smijesno kad je onaj sa suncanim naocalama uletio na scenu pored metle repajuci
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 17:03   #22
Kao da sve te zvijezde znaju što rade. Iza njih je cijela mašinerija od produkcije, scenografije i ostalog tako da je na njima otpjevat pjesmu i uhvatiti koji pokret. Za katy se zna da je jedna od "religijoznijih " i zadnji joj se album zove PRISM za kojeg je rekla da predstavlja novo poglavlje i novi pogled na život te se na njemu nalazi i pjesma By the grace of God koja govori o dijelu života kada se rastala s onim britancem . A ova pjesma koju je izvodila je sama po sebi "mistična " ali ne u smislu neke đavolje magije nego eto da se razlikuje od trenutačno pristunog zvuka
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 17:20   #23
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo što Katty Perry radi nema nikakve veze s magijskim ritualom, niti u ičemu odstupa od npr. nastupa Madone, Gage, Beyonce & co.
Iznenadila bi se

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, radi se o tome da je ljudska psiha mnoge stvari (zbog raznoraznih trauma ) "odcijepila" od sebe...pa da bi naša svijest postala "ponovo" kompletna/cjelovita (što je u magiji prikazano punim magijskim krugom) mi moramo izvršiti njenu integraciju pripajanjem svih odcijepljenih elemenata.
Ma ne sluzi ti za to magijski krug u ritualima.
Ponekad krug ni ne treba.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato je kod ritualne magije (ili bilo koje druge spiritualne tehnike) važna usmjerena pažnja i mora se biti malo istreniraniji mag da bi jednim ritualom postigao nešto...ono tu isto vrijedi ona nema kruha bez motike. Tj. nekako čist sumnjam da je Perryica godinama meditirala, učila tehnike vizualizacije i sl. se obučavala...
Zapravo, za ovakve prigode dovoljan je dobar prirodni medij, i skupina ljudi koja usmjerava energiju bilo koje vrste u nju( uz jos par varijacija), no nekako sumnjam da je ona dobar medij opcenito, a pogotovo na ovom Grammyju (plus ostalo da opet ne ponavljam o aljkavoj kvazi magijskoj scenografiji jer cak sam se uhvatila brojiti koliko ima prokletih crnih figura u pozadini ).

Cura ne djeluje autenticno, ma cak i da su je nadrogirali da je posteno ubace u nize stanje svijesti zbog lakseg opsjednuca ili stvaranja 'prolaza'... eto, zato kazem da mi ovo djeluje lazno, senzacionalisticki. Smijurija.

Jedino mi jos pada na pamet da se astroloski pogleda dan i sat kad opjevala i otplesala svoje...al' opet...cisto sumnjam.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 18:16   #24
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Šok, nevjerica, nešto treće....sviđanje i ugodnost ne donose ništa
Znači, pozitivne emocije ne odnose energiju?

Što se tiče fanatičnih Krščana, vjerojatno je njih lakše šokirati, nego nekoga tko nešto zna o tome, tako da će njih 80 % po vašoj teoriji izgubiti energiju i predati je?

Dakle, ovdje se sad javljaju dvije struje, jedna kaže da bi to mogao biti okultni ritual, a druga kaže da je cijeli nastup pizdarija?
Meni se ipak čini da tu ima okultnog, više nego se na prvi pogled čini, pokreti su takvi, sama glazba kao da je prilagođena tom plesu, pa riječi....
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 20:35   #25
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Iznenadila bi se
Iznenadila bih se što sve ljudi pokušavaju napraviti da privuku pažnju na sebe? Iznenadila bih se što glazbena industrija preko medija pokušava prodati svoj proizvod? Iznenadila bih se koliko su ljudi sugestibilni? Iznenadila bih se koliko scenski nastupi Gage, Madone, Rihane & co kriju u sebi subliminalnih poruka? Što od toga ili nešto treće?
Quote:
Ma ne sluzi ti za to magijski krug u ritualima.
Ponekad krug ni ne treba.
Ne napisah "služi" već - "predstavlja".

Što se tiče magijskog kruga njegova simbolika (a time i uloga u ritualu) nije jednoznačna, niti je on samo "omeđivač zaštitnog područja". Niti je važno da li je nacrtan po zemlji ili zraku ili vizualiziran. Jer on je tu u ritualu prije svega na razini simbola - simbolički prikaz cjelovitosti i "savršenstva". U tom smislu on i u ritualu funkcionira po principu analogije (slično kao planete koji su samo simboli u astrologiji). Smještaj maga u krugu simbolički je čin stavljanja svoje volje/duha u središte što je u čovjekovoj svijesti simbolički ekvivalent jedinstvu s univerzalnim/božanskim.

Cilj takvog rituala jest da svoju (pojedinačnu) svijest dovede u sklad s univerzalnom/kozmičkom sviješću. Zato npr. magičar ne smije napuštati krug, u magijskom smislu to bi značilo prekidati svijest o kontaktu s apsolutom/univerzumom.
Quote:
Zapravo, za ovakve prigode dovoljan je dobar prirodni medij, i skupina ljudi koja usmjerava energiju bilo koje vrste u nju( uz jos par varijacija), no nekako sumnjam da je ona dobar medij opcenito, a pogotovo na ovom Grammyju (plus ostalo da opet ne ponavljam o aljkavoj kvazi magijskoj scenografiji jer cak sam se uhvatila brojiti koliko ima prokletih crnih figura u pozadini ).

Cura ne djeluje autenticno, ma cak i da su je nadrogirali da je posteno ubace u nize stanje svijesti zbog lakseg opsjednuca ili stvaranja 'prolaza'... eto, zato kazem da mi ovo djeluje lazno, senzacionalisticki. Smijurija.

Jedino mi jos pada na pamet da se astroloski pogleda dan i sat kad opjevala i otplesala svoje...al' opet...cisto sumnjam.
Najbolje su metle.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 21:36   #26
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bogme ja mislim da je ovo preslika rituala koji se može naći među wiccanima, telemitima itd.
Hoćeš reći oponašanje?
Quote:
To što Katica nije istrenirana nije previše bitno, važno je što ona predstavlja u tom ritualu. Ne bi bilo prvi put da je u ritualu bitnije što više vizualno približiti se onome što bi ta osoba morala utjeloviti. Ovolika masa obožavatelja sasvim će dovoljno napuniti egregor Katty
Činjenica je da se magijske tehnike mogu primijeniti za popravljanje materijalnog i socijalnog statusa, sticanje popularnosti, utjecajnosti ili materijalnih vrijednosti. No mislim da postoji vrlo jasna razlika između magije i šarlatanstva. Pravi magičar se pridržava univerzalnih zakona, poznaje njegove uzroke i posljedice i što je najvažnije koristi svijest (što se sve jasno vidi kroz ritual). Da ne govorim da pravi magičar neće nikada svojim "vanjskim ponašanjem" odavati svoje "magijsko znanje" jer njegov magijski autoritet je duhovan i nema potrebe za tim...dok je kod šarlatana to posve suprotno, on pokušava prevariti ljude.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 23:07   #27
Ma može Katty roarkat kolko i kako hoće, al dok je Seve ne prekopira, u nas nema straha od tog okultnog...tak da se niš nemojte brinuti, kod nas je sve po starom, ni vrag da bi svratil.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 00:51   #28
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Cemu riskirat? Treba posao obavit kako treba. Sljivis 80% , nek bude bude 100 % uplasenih, bez diskriminacije. Bar bi tako ja htjela da sam Vrag, ili baterija Kate Perry.

Ajd, iskreno, zar ti nije bilo smijesno kad je onaj sa suncanim naocalama uletio na scenu pored metle repajuci
Ako ne možeš dobiti 100 dobro je i 80....za ostatak će se već pobrinuti države i banke. Sijanje straha je najbolja valuta za magijsku moć

Iskreno? Meni se čini kao da je uletio da smiri doživljaj, kao da je sve otišlo predaleko i lik je prekinuo eksperiment. Muzika, ples, pjevačica sve je vodilo ka nekakvom vrhuncu i onda uleti lik sa naocalama koji unese kaos (Loki/Harley Quinn/Dvorska Luda/Eshu)

Ne znam za ostale ali meni je ritam pjesme do uleta crnca sa naočalama bio prilično opijajući (khm, a bogme ni pjevačica nije za baciti )
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 00:53   #29
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ma može Katty roarkat kolko i kako hoće, al dok je Seve ne prekopira, u nas nema straha od tog okultnog...tak da se niš nemojte brinuti, kod nas je sve po starom, ni vrag da bi svratil.
Misliš? A šta kažeš na ovo :

poveznica
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 00:56   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći oponašanje?
Jes

Quote:
Činjenica je da se magijske tehnike mogu primijeniti za popravljanje materijalnog i socijalnog statusa, sticanje popularnosti, utjecajnosti ili materijalnih vrijednosti. No mislim da postoji vrlo jasna razlika između magije i šarlatanstva. Pravi magičar se pridržava univerzalnih zakona, poznaje njegove uzroke i posljedice i što je najvažnije koristi svijest (što se sve jasno vidi kroz ritual). Da ne govorim da pravi magičar neće nikada svojim "vanjskim ponašanjem" odavati svoje "magijsko znanje" jer njegov magijski autoritet je duhovan i nema potrebe za tim...dok je kod šarlatana to posve suprotno, on pokušava prevariti ljude.
A eto, ja ne mislim tako. Po meni svako koristi što može, ako imaš pristup ovećoj masi ljudi onda ti nisu bine posebne sposobnosti da tu masu usmjeriš ka sebi.

Možda nekome nisu bitnu uzroci i posljedice
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:54   #31
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Dakle, ovdje se sad javljaju dvije struje, jedna kaže da bi to mogao biti okultni ritual, a druga kaže da je cijeli nastup pizdarija?
Meni se ipak čini da tu ima okultnog, više nego se na prvi pogled čini, pokreti su takvi, sama glazba kao da je prilagođena tom plesu, pa riječi....
Okultno dolazi od latinske riječi occultus, u značenju skriven, tajan...i to nije pojam koji je rezerviran za magiju niti postoji "crta" koja razgraničava okultno od neokultnog. Svijest je ta koja pravi razliku između okultnog i neokultnog.

Drugim riječima nešto što je nekome okultno drugoj osobi ne mora biti tj. ne postoje nikakva čuda, niti ima ičega natprirodnog u univerzalnim zakonima koje magija koristi, ali razumijevanje magijskih (univerzalnih) zakona ovisi o intelektualnoj i duhovnoj zrelosti pojedinca...tajne ostaju tajne onima koji ih nisu u stanju spoznati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:59   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jes
Oponašati ritual (i to još loše) ne znači izvesti ritual. Ritual ima svoje jasne zakonitosti, "čimbenike", cilj...ovo je nabacana koreografija s ciljem privlačenja pažnje, istu stvar koriste mnoge današnje pjevaljke. To im je posao u neku ruku, privlačenje pažnje na sebe, pogleć recimo samo Josipu Lisac...cijeli život to radi pa nije magičarka.
Quote:
A eto, ja ne mislim tako. Po meni svako koristi što može, ako imaš pristup ovećoj masi ljudi onda ti nisu bine posebne sposobnosti da tu masu usmjeriš ka sebi.
...kada si na pozornici već imaš masu čija pažnje je usmjerena na ono što je na pozornici pa ne trebaju posebne sposobnosti da se ta pažnja usmjeri već ono što treba jest - zadržati pažnju na sebi. Zato se današnje pjevačice mahom oblače kao kurve.
Quote:
Možda nekome nisu bitnu uzroci i posljedice
Pa da, to i pisah nisu bitne - šarlatanu.

Razlika između maga i šarlatana je ta da magičar u svakom trenutku posjeduje svijest o tome (uzrok/posljedica) te da svako magijsko sredstvo ili instrument kojim radi simbolizira "božanske zakone" dok šarlatan tu svijest ne posjeduje. Hoću reći mislim da ne treba brkati magiju s vještinom opsjenarstva. :štiti integritet zvanja magičara:
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 09:35   #33
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To što Katica nije istrenirana nije previše bitno, važno je što ona predstavlja u tom ritualu. Ne bi bilo prvi put da je u ritualu bitnije što više vizualno približiti se onome što bi ta osoba morala utjeloviti. Ovolika masa obožavatelja sasvim će dovoljno napuniti egregor Katty
Da, čini mi se da nisu koordinirani, kao da nisu dovoljno uvježbali nastup, bio on ritual ili ne.

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Subliminali se itekako trpaju u filmovima, serijama, predstavama (iz razloga koje tu nisu sada tema)
Na neki način i jesu, ima neke veze? Zašto se trpaju? Je li stvarno nekome cilj prikriveno promovirati svoj okultni red?

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Cemu riskirat? Treba posao obavit kako treba. Sljivis 80% , nek bude bude 100 % uplasenih, bez diskriminacije. Bar bi tako ja htjela da sam Vrag, ili baterija Kate Perry.
Ajd, iskreno, zar ti nije bilo smijesno kad je onaj sa suncanim naocalama uletio na scenu pored metle repajuci
Što ona dobije time da su svi uplašeni, a ne samo većina ili manjina? Koliko sam skužio više energije oduzme, više njoj, a što će ona s njom? Tu si je nazvala baterijom, što njoj daje ta energija? Kako utječe na njezin egregor?

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ma može Katty roarkat kolko i kako hoće, al dok je Seve ne prekopira, u nas nema straha od tog okultnog...tak da se niš nemojte brinuti, kod nas je sve po starom, ni vrag da bi svratil.
Da, vjerojatno bi mu Linić naplatio porez.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Drugim riječima nešto što je nekome okultno drugoj osobi ne mora biti tj. ne postoje nikakva čuda, niti ima ičega natprirodnog u univerzalnim zakonima koje magija koristi, ali razumijevanje magijskih (univerzalnih) zakona ovisi o intelektualnoj i duhovnoj zrelosti pojedinca...tajne ostaju tajne onima koji ih nisu u stanju spoznati.
Zašto je bitna svijest o nekom ritualu da bi bio uspješniji? Nije li cilj rituala njime nešto postići? Npr. zašto ću ja uspješnije stići do cilja autom ako sam svjestan da vozim auto?
Ili idemo prikladniji primjer, kad su me kao malog starci tjerali na misu, otišao sam tamo, skapavao od dosade, i jedva čekao da završi, nikad mi to ništa nije značilo, dok neki kažu da njima to pomaže, da se osjećaju bolje,(naravno, već na crkvenom parkiralištu i dalje psuju Boga kad ih netko zagradi, ali to nije tema). Je li to tako zato što ima više svijesti o značenju toga? Koliko je riječ o poznavanju toga, a koliko o prihvaćanju onoga što im je netko rekao?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 17:18   #34
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Zašto je bitna svijest o nekom ritualu da bi bio uspješniji? Nije li cilj rituala njime nešto postići? Npr. zašto ću ja uspješnije stići do cilja autom ako sam svjestan da vozim auto?
Makar je vožnja autom jedna jednostavna radnja, koja kada se savlada vještina vožnje postaje manje više automatika pa se prilikom vožnje može paralelno raditi više stvari (tipa voziti i pričati na telefon i sl.)...no bez obzira na to mora postojati vrlo jasna svijest da se vozi. Jer ako osoba nije svjesna da vozi auto bude se zabušila u prvoj grabi. Svijest o tome što radimo je jako važna u svemu.

No ovdje je pitanje u vezi rituala. Kada se radi ritual onda se on radi s nekim ciljem (to može biti materijalni, emocionalni ili duhovni prosperitet...) ali bez obzira na cilj svaki ritual se odvija tako da putem njega osoba stupa u kontakt s "nevidljivim" sferama života. Drugim riječima ona tijekom rituala stupa u kontakt s duhovnim nivoom koji jest nivo arhetipskih, izvornih energija. U kontaktu s njima ona svojoj svijesti pripoji "univerzalna iskustva" koja arhetip posjeduje.


U ritualnoj magiji to podrazumijeva prizivanje bestjelesnih entiteta s ciljem da se "kozmičke sile" privuku u sferu praktičara (maga) i podvrgnu njegovoj volji. Zapravo se tu radi o stupanju u kontaktu s arhetipovima a mag u svom ritualu koristi posebnu "probranu" odjeću (općenito vizualne sadržaje), riječi, mirise i štošta drugoga što bi mu "pomoglo" kako bi se i mentalno i emocionalno i psihički doveo u "izmijenjeno stanje svijesti" (zato se mora i ranije puno pripremati kroz vježbe meditacije, vizualizacije i svih drugih oblika čišćenja (hrana)).

"Informacije" koje mag dobiva ritualom nisu na razini "ispričanog teksta" već na razini spoznaje jer zapravo se radi o tome da osobna svijest stupajući u kontakt s univerzalnom sviješću (određenim arhetipom) kao što već napisah na prethodnoj stranici - u njegovom biću pokreće neku vrstu reintegracije cjelokupne psihičke energije koja je za taj arhetip vezana.

Quote:
Ili idemo prikladniji primjer, kad su me kao malog starci tjerali na misu, otišao sam tamo, skapavao od dosade, i jedva čekao da završi, nikad mi to ništa nije značilo, dok neki kažu da njima to pomaže, da se osjećaju bolje,(naravno, već na crkvenom parkiralištu i dalje psuju Boga kad ih netko zagradi, ali to nije tema). Je li to tako zato što ima više svijesti o značenju toga? Koliko je riječ o poznavanju toga, a koliko o prihvaćanju onoga što im je netko rekao?
Odlazak u crkvu bez da se ima svijest o tome da to služi samo kako bi osoba stupila u kontakt s svojom izvornom (čitaj duhovnom prirodom) nema nikakvu "težinu" bez obzira osoba molila svaku večer, išla svake nedjelje u crkvu, psovala u slobodno vrijeme ili sjedila na ušima tijekom propovijedi.


Tj. moram reći da religije isto kao i mediji vješto manipuliraju arhetipovima pa umjesto da čovjek "obožava svoju izvornu prirodu", njemu treba svećenik, svetac ili nedaj boše kip kojeg će štovati i obožavati. Kada bi čovjek osvijestio da je bog/univerzum/kozmos/apsolut (neka svatko nazove to jezikom koji mu je najprikladniji) u njemu samome onda mu ne bi trebao nikakav posrednik koji će posredovati između njega i sveopćeg duha (apsoluta). U međuvremenu dok to ne postigne (cjelovitost) on koristi razne spiritualne tehnike i "rituale" koje mu pomažu da osvijesti da je apsolut u njemu samome.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.02.2014. at 17:43.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:11   #35
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Iznenadila bih se što sve ljudi pokušavaju napraviti da privuku pažnju na sebe? Iznenadila bih se što glazbena industrija preko medija pokušava prodati svoj proizvod? Iznenadila bih se koliko su ljudi sugestibilni? Iznenadila bih se koliko scenski nastupi Gage, Madone, Rihane & co kriju u sebi subliminalnih poruka? Što od toga ili nešto treće?
Sve to plus jos i trece….

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne napisah "služi" već - "predstavlja".

Što se tiče magijskog kruga njegova simbolika (a time i uloga u ritualu) nije jednoznačna, niti je on samo "omeđivač zaštitnog područja". Niti je važno da li je nacrtan po zemlji ili zraku ili vizualiziran. Jer on je tu u ritualu prije svega na razini simbola - simbolički prikaz cjelovitosti i "savršenstva". U tom smislu on i u ritualu funkcionira po principu analogije (slično kao planete koji su samo simboli u astrologiji). Smještaj maga u krugu simbolički je čin stavljanja svoje volje/duha u središte što je u čovjekovoj svijesti simbolički ekvivalent jedinstvu s univerzalnim/božanskim. Cilj takvog rituala jest da svoju (pojedinačnu) svijest dovede u sklad s univerzalnom/kozmičkom sviješću.
Znam dobro sto si napisala.

Taj ''sluzi'' je stavljen s razlogom jer teoretiziranja ima na sve strane. Bas ponajvise na ovom dijelu foruma, gdje se povrsno puno cita,a poslije procitano drugima objasnjava prepisivanjem iz silnih teoretskih knjiga punih fascinantnih izraza, bez da se prethodno ista isprobalo na svojoj kozi. Prazna filozofija.

Evo dole i primjer:
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato npr. magičar ne smije napuštati krug, u magijskom smislu to bi značilo prekidati svijest o kontaktu s apsolutom/univerzumom.
Sto ce se desiti ako napustis krug? Hoces li uistinu prekinuti svijest o kontaktu sa apsolutnim?

Zapravo, vrlo cesto ti ni ne treba ikakav krug ili zastita.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Najbolje su metle.
Ovisi od imidja Previse oldfashion....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:20   #36
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Što ona dobije time da su svi uplašeni, a ne samo većina ili manjina? Koliko sam skužio više energije oduzme, više njoj, a što će ona s njom?
Eto sam si odgovorio na pitanje.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Tu si je nazvala baterijom, što njoj daje ta energija? Kako utječe na njezin egregor?
Ne mora sluziti direktno njoj, moze sluziti nekom tko je kontrolira.

Moze razlicito utjecat na tijelo i psihu, ovisi o osobi. npr. neki se istrose s vremenom pa se (ih)ubiju.

Ne mora biti lansiran strah, šok od publike...moze bit lansirana i sreca, veselje. Vazan je intezitet neovisno o emociji. Princip je isti.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:24   #37
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Znam dobro sto si napisala.

Taj ''sluzi'' je stavljen s razlogom jer teoretiziranja ima na sve strane. Bas ponajvise na ovom dijelu foruma, gdje se povrsno puno cita,a poslije procitano drugima objasnjava prepisivanjem iz silnih teoretskih knjiga punih fascinantnih izraza, bez da se prethodno ista isprobalo na svojoj kozi. Prazna filozofija.
...sve što pišem na forumu pišem iz vlastita iskustva, tako da ne znam što s ovim tekstom želiš naglasiti.

I nije teoretiziranje ako se na papir stavi odgovor na pitanje, ovo je forum a taj služi "pisanju".
Quote:
Evo dole i primjer:

Sto ce se desiti ako napustis krug? Hoces li uistinu prekinuti svijest o kontaktu sa apsolutnim?
Naravno da nećeš ako ga držiš u svijesti. Krug je samo simbol cjelovite svijesti (napisah to već).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:43   #38
Na brit awards-u se furala na Izidu, isto kitch samo takaF.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 18:52   #39
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Sve to plus jos i trece….
Al ga mistificiraš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:49   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Krug je samo simbol cjelovite svijesti (napisah to već)....sve što pišem na forumu pišem iz vlastita iskustva, tako da ne znam što s ovim tekstom želiš naglasiti.
Ponavljas se stalno, a ja stalno ispocetka ukazujem na to da krug uopce ne moras drzati u svijesti, ne mora postojati prilikom magijskog rituala. Izostavljanje simbolike ikakvog kruga se nauci s praksom. Jel sad jasnije sto zelim naglasiti?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I nije teoretiziranje ako se na papir stavi odgovor na pitanje, ovo je forum a taj služi "pisanju".
Odgovor na pitanje moze biti teorijsko i(ili) prakticno, neovisno o (ne)postojanju papira.

Forum zasigurno ne moze sluziti pjevanju.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.