Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 12:12   #1
Thumbs up Ulični svirači

http://vinovo.magnify.net/video/One-...d-from-Croatia
Cile iz okolice Pule, "One man band" covjek koji svira "stotinu" instrumenata

Na ovoj snimci nastupa u Rijeci, a njegove nastupe po Istri, lokalne dovine najavljuju kao "kulturni dogadjaj" - link (u 22.15 sati hodajući muzički show Cile one man band)
Ne samo da je covjek turisticka atrakcija, nego tu ima i umjetnicke "tezine", bio je jednom i gost na HTV-u

Iako po hrvatski gradovima uglavnom "ordiniraju" strani ulicni sviraci - razni Juznoamericki sastavi koji sviraju glazbu Inka, Indijanaca... ima i jos nasih osebujnih performera koji zasluzuju da ih se spomene (ne racunam Kraljeve Ulice koji su postali dio glazbenog "establishmenta")
pera_djetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 12:53   #2
opako
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:45   #3
ima jedan čovjek oji svira gitaru kod martićevog prolaza u zg-u. svira fenomenalno. ako prolazite poslušajte super glas i sve
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=a5zTlEMD-gc&NR=1

dao sam ti dušu..
laura7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 14:11   #4
http://www.southparkstudios.com/episodes/189010
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:21   #5
Ima jedan u pothodniku Savica- Folnegovićevo: svako jutro zadnjih par mjeseci ga viđam tamo između 7 i 9. Ne mogu reći da je vrhunski pjevač ili svirač, čak i pjesme koje pjeva nisu nešto, ali njegova interpretacija tih pjesama je posebna

Tako nekako iz srca pjeva... pomalo je i smiješan, al je nekako iskren.
Uvijek se potrudim ostavit mu nešto u limenku
savannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:08   #6
Cool Ulicni sviraci

Je li iko od vas svirao na ulici? Ja sanjarim o sviranju na verglu na nekoliko dana sa majmonom na ramenu ali hoce li biti ista od tog vidjecemo.
Posljednjih nekoliko tjedana skoro svakodnevno stanem i poslusam neke ulicne svirace. Vecina ipak nesto zna ali ima ih koji samo misle da znaju. Cetiri mladja Rusa sviraju vec danima klasiku na violini, harmonici, nekom nepoznatom zicanom instrumentu kao i nekoj vrsti puhackog instrumenta. Decki si zbilja dobri sto se vidi i po publici.
Prije nekoliko godina sam slusao Rusa koji je samo pjevao. Dragi moji to je bio dozivljaj.
Na zalost vecina ovih osoba koje dolaze iz bivseg istocnog bloka rade kao ucitelji po skolama ali im je isplatnije “tezgariti” po ulicama zapadno europskih gradova.
I sto kaze konkretno slovo zakona ( kod nas) koliko dugo se smije svirati u jednom gradu?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:46   #7
nisam nikada svirao na ulici... a za sada i ne namjeravam (nije to moja glazba) ... ali čak mi se sviđaju ti ulični svirači iako nisam u prilici često ih vidit ali kad naletim redovno zastanem i poslušam (i ubacim štogod)
čak sam čuo da ibrica često po dubrovniku svira
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:51   #8
Ako zelis svirati na ulici samo naprijed, nemoj se puno raspitivati tj. nemres nista izgubit,, ako si talentiran sta te kosta da probas, sviras, zabavis se a jos i zaradis i to ne malo tj. za dva sata sviranja mozes natuci cak i jednu dobru dnevnicu,,,
defendermaister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 20:10   #9
Jel zna tko neki grad u blizini, u obzir dolazi Slovenija, Austrija a i Hrvatska gdje je moguće nastupati s malim pojačalom bez predviše administracije i problema s policijom. U Zagrebu je to nemoguće, a isto vrijedi i za Ljubljanu. I kako sad da čovjek izvede nešto na električnoj gitari. Pri tome uopće ne mora stvarati nepodnošljivu buku veću od onih na akustičnima. Ima neki tip na gornjem gradu koji svira na matricu pa se pitam kako mu to dopuštaju.
Nezaposleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 10:41   #10
Quote:
Nezaposleni kaže: Pogledaj post
Jel zna tko neki grad u blizini, u obzir dolazi Slovenija, Austrija a i Hrvatska gdje je moguće nastupati s malim pojačalom bez predviše administracije i problema s policijom. U Zagrebu je to nemoguće, a isto vrijedi i za Ljubljanu. I kako sad da čovjek izvede nešto na električnoj gitari. Pri tome uopće ne mora stvarati nepodnošljivu buku veću od onih na akustičnima. Ima neki tip na gornjem gradu koji svira na matricu pa se pitam kako mu to dopuštaju.
Da istina je, kada izdaju dozvolu za sviranje ne smijes koristiti pojacala. Da li postoji nacin da i to odobre, mozda i da.

Konstantno sam preko ljeta svirao/m u Zg sa pojacalom (gitara i vokal). Samo jednom mi je dosao policajac i trazio dozvolu za pojacalo. Nisam imao, pravio sam se blesav, rekao je da ugasim i to to.

Ovisi na kakvog covjeka naletis, od toliko njih koji su prosli samo jedan me zagnjavio.

Sviraj prijatelju
kiki_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:06   #11
Ako poznate neke ulične svirače, zabavljače, žonglere...prosljedite im poziv na RockLive Festival. Mogu se prijaviti na ovom linku:

http://fest.rocklive.hr/izlagaci_prijava.html
RockLive.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 13:47   #12
Ulični sviraci...hm... kod svih vidis da se zabavljaju, zabavljaju ostale, a koliko znam dosta se love moze naci u njihovim limenkama,, moglo bi se reci i kao unosan posao, ako si dobar naravno...
defendermaister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.