Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 14:55   #1
Bol u području desnog jajnika?

evo ovako, već 2 i pol godine imam bol u području desnog jajnika. išla sam na ginekološki pregled i ultrazvuk,sve je uredu. u zadnja 2 tjedna bol prelazi u nogu i ne prestaje. jače me boli za vrijeme menstruacije. paše mi kada to mjesto zagrijem, ali bol ne prestaje. također često mokrim, ponekad i svakih sat vremena ili češće. uvin h čaj ne pomaže. nekad sam toliko žedna da nemogu zaspat a nemogu se nikako dosta natankat vodom.išla sam i kod bioenergičara i ništa.pila nolicin, ne pomaže. išla sam kod urologa, vadila mokraću i bila na ultrazvuku, sve je uredu. urinokultura je isto u redu. vadila sam krv, isto je uredu-.- još jedna stvar za koju neznam da li je povezana, boli me u području lijevog bubrega ali na ultrazvuku je sve ok..neznam više kome da se obratim..bila sam u poliklinici sunce i u vinogradskoj.. pa ako netko ima slična iskustva,neka udjeli savjet..hvala najljepša
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Old 04.05.2010., 15:19   #2
Quote:
sanja1111 kaže: Pogledaj post
evo ovako, već 2 i pol godine imam bol u području desnog jajnika. išla sam na ginekološki pregled i ultrazvuk,sve je uredu. u zadnja 2 tjedna bol prelazi u nogu i ne prestaje. jače me boli za vrijeme menstruacije. paše mi kada to mjesto zagrijem, ali bol ne prestaje. također često mokrim, ponekad i svakih sat vremena ili češće. uvin h čaj ne pomaže. nekad sam toliko žedna da nemogu zaspat a nemogu se nikako dosta natankat vodom.išla sam i kod bioenergičara i ništa.pila nolicin, ne pomaže. išla sam kod urologa, vadila mokraću i bila na ultrazvuku, sve je uredu. urinokultura je isto u redu. vadila sam krv, isto je uredu-.- još jedna stvar za koju neznam da li je povezana, boli me u području lijevog bubrega ali na ultrazvuku je sve ok..neznam više kome da se obratim..bila sam u poliklinici sunce i u vinogradskoj.. pa ako netko ima slična iskustva,neka udjeli savjet..hvala najljepša
Jedino mi pada na pamet još da posjetiš fizijatra. Možda ima veze s lumbalnim dijelom kralježnice, negje ti pritišće živac, pa se tako manifestira.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 04.05.2010., 16:00   #3
Gotovo bih mogla potpisati tvoj post sanja1111. Sve je isto: i bol, i sijevanje u nogu, i to da traje već koju godinu. Meni se čini da sam ipak na tragu nekog odgovora, budući da su pretrage (ginekološke i UTZ) koje sam prošla bile u redu.

Upravo na UTZ mi je doktorica spomenula da bi to mogle biti tzv. priraslice koje se pojavljuju nakon operativnog zahvata ili kod naglog povećanja težine, a kod mene se unazad nekoliko godina dogodilo oboje.

Dodala bih još da doista imam osjećaj kako je bol "mehaničke" prirode, kao da negdje nešto zapinje. Npr. kod rastezanja u krevetu često ne smijem nogu sasvim razvući, jer osjećam da će me zaboljeti. Ako se unatoč tome rastegnem, zna me boljeti prilično jako čak i nekoliko narednih dana. Osim toga, bol nije jednaka danima. Ponekad me boli ko sam vrag, a već sutradan je sve u redu.

Ako si imala kakvu operaciju ili si malo teža, predlažem da razmisliš i o ovoj mogućnosti.
Tonka 59 is offline  
Old 04.05.2010., 16:37   #4
jojojoj potpisujem sve navedeno... već godinama. malo se smirilo nakon poroda ali se nakon mora prošle godine vratilo..obišla sve doktore i sve je ok. čak sam i završila na laparoskopiji koja je potvrdila da je sve ok. pijem povremeno neke čajeve,mb travar čaj za žene koji je malkice pomogao ali to je to,nekako sam se već i navikla na to...
maia is offline  
Old 04.05.2010., 18:25   #5
hvala, mislim da je iduci korak fizijatar,jer istina je i da me ledja bole ali nisam to bas povezala..i to bas u lumbalnom dijelu...istina je da sam se udebljala zadnjih godinu oko 5kg, ali boljelo me i prije..
javim rezultate!
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Old 06.06.2010., 14:27   #6
evo jedva ja dosla do nekog normalnog fizijatra,pregledala me ona i nefrologica koja mi je napravila uzv kompletnog abdomena i sve, kaze fizijatrica da su ledja ok vskroz, da to ide od jajnika najvjerojatnije. nefrolgica kaze da je cijeli jajnik malo voluminozniji, treba napravit MAGNET MALE ZDJELICE I CERVIKALNI BRIS su iduci koraci..pozdrav
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Old 06.06.2010., 14:29   #7
i kaze za sada, piti caj od brusnice i neke americke kapsule koncentrat brusnice, svaka dva sata moram radit 10 puta nesto slicno ledjnjacima
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Old 24.06.2010., 17:42   #8
ima li kakvog novog otkrića
maia is offline  
Old 24.06.2010., 21:43   #9
Quote:
sanja1111 kaže: Pogledaj post
i kaze za sada, piti caj od brusnice i neke americke kapsule koncentrat brusnice, svaka dva sata moram radit 10 puta nesto slicno ledjnjacima
Da i ciljani antibiotici..
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Old 07.07.2010., 23:10   #10
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Da i ciljani antibiotici..
da al neznam koji jer neznaju kaj je..bila danas na magnetu male zdjelice...s jajnicima je sve uredu,ali su mi kao crijeva malo spustena u zdjelicu..i dalje piskim svakih pol sata..bas sam izmozdena..sad sam slala nalaze fizijatrici pa cekam
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Old 24.06.2010., 22:20   #11
Quote:
sanja1111 kaže: Pogledaj post
i kaze za sada, piti caj od brusnice i neke americke kapsule koncentrat brusnice, svaka dva sata moram radit 10 puta nesto slicno ledjnjacima
sanjice zašto leđnjaci i brusnica ako kaže da sve ide od jajnika?
maia is offline  
Old 26.06.2010., 11:20   #12
maia is offline  
Old 01.07.2010., 12:44   #13
zato jer nisu sigurni kaj je pa za svaki slucaj ublazavanje bolova..
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.