Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 09:11   #1
zelucane tegobe // codex alimentarius

u zadnje vrijeme vecina ljudi koje znam pati od nekog oblika zelucanih tegoba


kak je sa vama?

jel stvar u prehrani?

što jedete?

ima li istine u codexu (objasnjeno u filmu: esoteric agenda)

hocemo li "umrijeti" zbog hrane uzasne kvalitete kakvu jedemo tj. kakva nam se jedino nudi? ili imate neki trik / pristup organskoj hrani a da nije brutalno skupa?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 10:10   #2
Al si ga na široko, daj malo konkretnije
Što se tiče tegoba, vlada viroza. Ostalo, kod mene, je posljedica ubrzanog tempa i previše kave i cigareta.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 10:49   #3
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Al si ga na široko, daj malo konkretnije
što god pojedem - i dalje sam gladan - pa se redovito prejedem... i slabo mi je iducih tjedan dana... onda gladujem jer osjecam uzasnu tezinu u trbuhu... i onda se opet prejedem...
a jedem "zdravu hranu" : od mesa jedino piletina i riba, puno voca i povrca, i ujutro jogurti/sirutke itd..
kruh jako rijetko, ali kad jedem, obicno uzmem integralni ili kukuruzni


Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Što se tiče tegoba, vlada viroza. Ostalo, kod mene, je posljedica ubrzanog tempa i previše kave i cigareta.
da nije mozda gastritis / cir?

btw kakva viroza? prvi glas

ono sto mene muci - jel' tako bilo i prije, recimo, 50 godina... ili smo onda imali kvalitetniju hranu
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 22:37   #4
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
što god pojedem - i dalje sam gladan - pa se redovito prejedem... i slabo mi je iducih tjedan dana... onda gladujem jer osjecam uzasnu tezinu u trbuhu... i onda se opet prejedem...
a jedem "zdravu hranu" : od mesa jedino piletina i riba, puno voca i povrca, i ujutro jogurti/sirutke itd..
kruh jako rijetko, ali kad jedem, obicno uzmem integralni ili kukuruzni
Ja imam taj problem otkad znam za sebe - hrana mi se uglavnom gadi (barem ono što većina ljudi smatra hranom ), nikad nisam gladna, mogu ne jesti danima, a hranim se uglavnom biljkama (preferiram šumske) i svježom ribom (ali u vrlo maloj kolihini, kriškica dimljenog lososa ili dvije-tri srdelice + malo rokule = moj ručak, a za večeru pojedem jabuku). Kad pojedem ono što ljudi smatraju normalnim obrokom, zlo mi je cijei dan.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 10:26   #5
Mislim da to nebi trebalo imati veze sa codexom.
Što se tiće GMO-a dugotrajno konzumiranje može dovesti do ozbiljnih problema...
Izbjegavaj,prirodnu hranu pokušaj naći na placu (i tamo ima GMO-a)
Ja ti preporučam da nešto uzgojíš sam ako imaš vrt.
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:11   #6
To sigurno nema veze sa GMO
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:17   #7
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
To sigurno nema veze sa GMO
izvukao sam takav zaključak s obzirom da ljudi koje znam imaju sličnih problema...
...nisam aludirao na GMO - nego na samu kvalitetu hrane koja nam se nudi...
i feeling u trbuhu od toga
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:36   #8
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
izvukao sam takav zaključak s obzirom da ljudi koje znam imaju sličnih problema...
...nisam aludirao na GMO - nego na samu kvalitetu hrane koja nam se nudi...
i feeling u trbuhu od toga
Stvarno neznam,možda od prenajedanja
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:38   #9
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
izvukao sam takav zaključak s obzirom da ljudi koje znam imaju sličnih problema...
...nisam aludirao na GMO - nego na samu kvalitetu hrane koja nam se nudi...
i feeling u trbuhu od toga
Koliko si trave zdimio do sada, dobro je da nemaš i nekih većih tegoba...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:30   #10
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
hocemo li "umrijeti" zbog hrane uzasne kvalitete kakvu jedemo tj. kakva nam se jedino nudi? ili imate neki trik / pristup organskoj hrani a da nije brutalno skupa?
Sve je to još super. S obzirom kakve glasine stižu iz Sirije, o epidemiji kuge u vojsci, gladi među stanovništvom i nedostatku pitke vode.

Izvor, na francuskom

Google prijevod
treća vijest po redu
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:43   #11
ja jedem hranu koju sam proizvodim i nemam problema
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 12:44   #12
Quote:
Weedeemer kaže:
da nije mozda gastritis / cir?
Je, gastritis.

Quote:
Weedeemer kaže:
btw kakva viroza? prvi glas

ono sto mene muci - jel' tako bilo i prije, recimo, 50 godina... ili smo onda imali kvalitetniju hranu
Povračanje+proljev, traje oko tjedan dana.

Prije 50 godina se jelo što se imalo. Al se imalo vremena za doručak, ručak i večeru sa svim pomalo.
Nisam sklon teorijama Codex ovo ono, smatram da se radi više o načinu prehrane nego o samoj hrani, načinu života, stresu....
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 15:29   #13
Citala sam o Codex-u,tocno-hrana nije sta je nekad bila,npr. Kupite voce/povrce koje izgleda savrseno,a bez okusa,naspricano svim kemikalijama,ali ni zrak nije sta je nekad bio...ipak nabavim domace povrce i voce,maslinovo ulje(neusporedivo s onim iz trgovine) tu i tamo ako tetka ispece kruh,njami!zasada nikakve zelucane tegobe..
__________________
Razgovaraju dvije sarme u želucu. Odjednom kroz jednjak uđe votka, pa još jedanput i tako još tri puta, pa jedna od njih kaže: VANI JE TULUM. IDEMO GORE!
blond-beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 20:45   #14
evo, proslo je neko vrijeme....

...sve vise ljudi ima problema sa probavom... ljudi ili ekstremno mršave ili se debljaju....

ugl, svi imaju problema sa bolovima povezanim sa probavnim traktom / hranom
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 21:43   #15
moguce (tesko rec sa sigurnoscu bez statistika), samo se pitam koliki udio u tome ima hrana, a koliki manjak kretanja i previse visenja pred PCem, sjedenja u uredu isl?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.