Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 19:39   #1
Visok CRP kod djece

Zanima me ima li koja mama na ovom forumu iskustva s visokim crp-om?? Moj sin ima 10 mjeseci, a već je tri puta bio u bolnici te mu doktori ništa posebno nisu rekli... Imao je visoku temperaturu koju je teško sniziti....Osjećam se bespomoćno...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:41   #2
CRP pokazuje na neku upalu bilo čega( grla, zuba, vene..bla,bla)... i to rješavaju s antibioticima iako baš ne traže razlog zašto je on veliki. A koliki mu je CRP?
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:53   #3
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
CRP pokazuje na neku upalu bilo čega( grla, zuba, vene..bla,bla)... i to rješavaju s antibioticima iako baš ne traže razlog zašto je on veliki. A koliki mu je CRP?
kako ne? Ako je malo povišen,to obično znači virozu,naravno tu se još gleda i kks.
Ako je puno povišen,ukazuje na bakteriju, rade se pretrage urina,brisa grla,nosa..
Jer oni ne mogu nagađati kod visokog CRP-a pa dati antibiotik na pamet,eventualno neki širokog spektra.


Nego,zbunjol@@,nisi konkretno rekao koliki je CRP i kakve su druge pretrage radili
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:53   #4
Na zadnjem vađenju krvi prije par dana bio je 75... Pio je već i antibiotike, ali temperatura se opet vraća...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:55   #5
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li koja mama na ovom forumu iskustva s visokim crp-om?? Moj sin ima 10 mjeseci, a već je tri puta bio u bolnici te mu doktori ništa posebno nisu rekli... Imao je visoku temperaturu koju je teško sniziti....Osjećam se bespomoćno...

ovo mi vuče na urinoinfekt
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:56   #6
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
kako ne? Ako je malo povišen,to obično znači virozu,naravno tu se još gleda i kks.
Ako je puno povišen,ukazuje na bakteriju, rade se pretrage urina,brisa grla,nosa..
Jer oni ne mogu nagađati kod visokog CRP-a pa dati antibiotik na pamet,eventualno neki širokog spektra.


Nego,zbunjol@@,nisi konkretno rekao koliki je CRP i kakve su druge pretrage radili
Radili bris grla, nosa, pregled pluća i sve je u redu.
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:56   #7
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Na zadnjem vađenju krvi prije par dana bio je 75... Pio je već i antibiotike, ali temperatura se opet vraća...
bakterija..Koji antibiotik je pio i koliko puta i koje pretrage su rađene?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:57   #8
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Radili bris grla, nosa, pregled pluća i sve je u redu.

urin?
Pregled pluća,misliš slikanje pluća?
Ima li još kakvih simptoma osim visoke temperature?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:58   #9
Negdje je infekcija. Do 5 je normalno. Sve iznad pokazuje neki proces. Pogotovo ako ima visoku temperaturu. Pazi da ne dodje do sepse. i u isto vrijeme pazi da se brisevi urade kako treba jer ako ne uzmu dobro uzorak, moze pokazati da nema bakterije a ono ima. Kad se vec nadje mjesto infekcije, najbolje je dati antibiotik prema antibiogramu.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:01   #10
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Negdje je infekcija. Do 5 je normalno. Sve iznad pokazuje neki proces. Pogotovo ako ima visoku temperaturu. Pazi da ne dodje do sepse. i u isto vrijeme pazi da se brisevi urade kako treba jer ako ne uzmu dobro uzorak, moze pokazati da nema bakterije a ono ima. Kad se vec nadje mjesto infekcije, najbolje je dati antibiotik prema antibiogramu.
Da, i doktori kažu da negdje mora biti upala, ali ne znaju gdje...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:03   #11
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
urin?
Pregled pluća,misliš slikanje pluća?
Ima li još kakvih simptoma osim visoke temperature?
Urin nisu provjeravali... Da, mislim na slikanje pluća.
Nikakvih drugih simptoma nema, samo visoka temperatura.
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:05   #12
mi smo prije par mjeseci imali crp oko 70. radilo se o upali grla, takodjer sa velikom temperaturom. riješili sa 10 dana klavocina. nismo radili briseve
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:07   #13
stvarno čudno kako vas nisu uputili provjerit urin
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:11   #14
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
stvarno čudno kako vas nisu uputili provjerit urin
Ne znam!!!
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:13   #15
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Urin nisu provjeravali... Da, mislim na slikanje pluća.
Nikakvih drugih simptoma nema, samo visoka temperatura.

nevjerojatno..Dijete našopali antibioticima bez pretrage urina. I još slikavali pluća
Naša pedica uvijek daje uputnicu za krv i urin,to je ono najbitnije i najosnovnije
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:16   #16
Quote:
zbunyoll@ kaže: Pogledaj post
Urin nisu provjeravali... Da, mislim na slikanje pluća.
Nikakvih drugih simptoma nema, samo visoka temperatura.
Pece li dijete kad mokri?mokri li cesto?
Drugo, obicni Bactrim cuda cini...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:21   #17
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Pece li dijete kad mokri?mokri li cesto?
Drugo, obicni Bactrim cuda cini...
ali ako je urinoifekt u pitanju neće pomoći ništa osim odgovarajućeg antibiotika
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:29   #18
Hoće CRP porasti i kod reumatske vrućice (posljedica neliječene streptokokne upale grla) - to bi roditelj primjetio kao bolne i otečene zglobove u djeteta. I kod upale mokraćnog sustava (koja može biti bez simptoma).Al hoće i kod nekih neupalnih stanja pa ajde ti lijepo potraži drugo mišljenje.
Mislim, kakav to doktor prije pošalje dijete na slikanje pluća nego što mu uzme urin na analizu? U biti znam - onaj koji baš i nije savjestan u svom poslu. Dakle, traži drugo mišljenje.
Ako si stvarno u Zagorju kako piše, odvoji jedan dan i dođi u Zg - Zarazna (Klinika za infektivne bolesti) ti je najbolji izbor (po meni) - u roku od pola sata dobiješ nalaze i krvi i urina, imaju u velikoj većini vrhunske doktore, i kod njih se strogo pazi na pridržavanje protokola pri pregledu pacijenata (njima se ne desi da pacijenta ne pregledaju i neurološki mada im to nije specijalizacija).
To bih ja napravila
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:38   #19
i obavezno nekakav probiotik dati da se vrate dobre bakterije koje je antibiotik uništio
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:41   #20
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Pece li dijete kad mokri?mokri li cesto?
Drugo, obicni Bactrim cuda cini...
Normalno mokri, ne prečesto...Ne peče ga dok mokri...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.