Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 14:13   #1
Polaganje C kategorije

evo posto nisam nasao nijednu temu koja mi potpuno odgovara na ono sto me zanima otvorio sam novu.
Htio bi poloziti za C kategoriju a vidio sam da se po forumima pise da po nekom novom zakonu moras zavrsiti srednju prometnu skolu ili ic na prekvalifikaciju? ja imam 20 godina i imam polozenu B kategoriju oko godinu i pol tako da imam uvvijete za polaganje C kategorije. jedino me to zanima ako mi netko tko je u zadnje vrijeme polagao za C zna tocno reci sta moram. i koliko se otprilike krecu cijene polaganja?
fiatbravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 14:21   #2
Cijene variraju od 5500 do 6000 kn, zavisno od aš, bar je tak bilo prije nekih pol godine. Moraš platit, bit zdravstveno sposoban i položit ispit/vožnju, to bi bilo to za C.
A ovo za KV vozača ti treba ak se misliš zaposlit kao vozač, pretpostavljam da misliš pa se za to raspitaš u otvorenim učilištima u tvojoj okolici. Očekuj cijenu sličnu onoj za aš. Imaj na umu da neki traže već položenu c kat, a neki samo potvrdu o zdravstvenoj sposobnosti. Ak si ne zaposlen položi prvo C pa možeš probat užicat na birou da ti plate tečaj.
To ti je ukratko, budu ti truckeri na forumu detaljnije objasnili ak te još kaj zanima
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 15:57   #3
ok,hvala skuzio sam sve. po meni totalno glup zakon i donesen je samo zato da drzava zaradi jos novaca jer ako si polozio za C kategoriju onda valjda planiras vozit, neces valjda polagat samo da ti u vozackoj pise jos jedno slovo..
koliko ti je trajalo sveukupno(autoskola i kvalifikacija)? i ako znas negdje u blizini rijeke da se moze ta kvalifikacija polozit, znam neke ljude koji su isli u pulu pa pretpostavljam da nema nigdje blize..
fiatbravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 16:09   #4
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
evo posto nisam nasao nijednu temu koja mi potpuno odgovara na ono sto me zanima otvorio sam novu.
Imas top temu
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 17:01   #5
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
evo posto nisam nasao nijednu temu koja mi potpuno odgovara na ono sto me zanima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=592197
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 18:01   #6
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
ok,hvala skuzio sam sve. po meni totalno glup zakon i donesen je samo zato da drzava zaradi jos novaca jer ako si polozio za C kategoriju onda valjda planiras vozit, neces valjda polagat samo da ti u vozackoj pise jos jedno slovo..
koliko ti je trajalo sveukupno(autoskola i kvalifikacija)? i ako znas negdje u blizini rijeke da se moze ta kvalifikacija polozit, znam neke ljude koji su isli u pulu pa pretpostavljam da nema nigdje blize..
A gle to je eu propis, i ima logike. bar donekle, odnosno utoliko kaj profi vozač kamiona treba znat puno više neg kaj ti naučiš u aš. Sad, kolko naučiš s tim tečajem za kv vozača je druga stvar.
Ne znam za ri ali bi trebalo bit barem pučko otvoreno učilište ak ne i još koje privatno. Ja se s tim poslom ne bavim tak da ti ne mogu više konkretno reć, ali pošalji pm forumašu Actros1841 ak ne dođe tu na temu.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 23:08   #7
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
ok,hvala skuzio sam sve. po meni totalno glup zakon i donesen je samo zato da drzava zaradi jos novaca jer ako si polozio za C kategoriju onda valjda planiras vozit, neces valjda polagat samo da ti u vozackoj pise jos jedno slovo..
koliko ti je trajalo sveukupno(autoskola i kvalifikacija)? i ako znas negdje u blizini rijeke da se moze ta kvalifikacija polozit, znam neke ljude koji su isli u pulu pa pretpostavljam da nema nigdje blize..
Upiši se u Prometnu školu u Rijeci, tamo možeš riješiti C kategoriju i prekvalifikaciju, ako imaš završenu srednju školu prekvalifikacija ti traje 6 mjeseci, upisi su ti bili u 1 mjesecu
P.S. nisu išli u Pulu nego u Buzet
Ako te još nešto zanima javi se na pm
merida1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 13:02   #8
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
ok,hvala skuzio sam sve. po meni totalno glup zakon i donesen je samo zato da drzava zaradi jos novaca jer ako si polozio za C kategoriju onda valjda planiras vozit, neces valjda polagat samo da ti u vozackoj pise jos jedno slovo..
koliko ti je trajalo sveukupno(autoskola i kvalifikacija)? i ako znas negdje u blizini rijeke da se moze ta kvalifikacija polozit, znam neke ljude koji su isli u pulu pa pretpostavljam da nema nigdje blize..

Možeš ti položit i CE kategoriju i vozit, ali NE U KOMERCIJALNOM PROFESIONALNOM PRIJEVOZU! Ako imaš poljoprivredno imanje pa voziš svoje proizvode na tržnicu možeš i bez škole vozit C kategoriju! Samo onda se vraćaš prazan jer ako ti nađu da voziš za nekoga drugoga, e onda bracek se na tebe odnosi kao da nemaš vozačku dozvolu!

Ako misliš napravit i KV Vozača onda se pomiri i sa sudbinom da ćeš bez obzira voziš li ili ne MORAT SVAKIH 5 godina produžit C kategoriju i za produženje osim liječničkog pregelda MORAT DOKAZAT 35 sati nastave ( edukacije ) od 5 modula po 7 sati!

1. Zakon i socijalni propisi za vozače
2. Osiguranje tereta
3. Eko Vožnja
i još 2 koja moram provjerit koja im je tema!

tek sa dokazom odslušanih predavanja dobijaš u EU vozačku dozvolu i šifru koja ti daje pravo profesionalno vozit!


Ti moduli NISU BESPLATNI ( sada u D koštaju od 100-500€) po modulu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 14:22   #9
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
MORAT SVAKIH 5 godina produžit C kategoriju i za produženje osim liječničkog pregelda MORAT DOKAZAT 35 sati nastave ( edukacije ) od 5 modula po 7 sati!
Za ovo nisam siguran kod nas, lječnički svakako al za ovo neznam. Ak ko zna...
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 14:23   #10
nema toga još kod nas.
jedino je liječnički rigorozniji nego za B kategoriju pa ako netko ima probleme s očima, srcem i slično, neće se provuć.
ovo s modulima vrijedi za EU vozačku, a to znači da i nas čeka uskoro.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:29   #11
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
Za ovo nisam siguran kod nas, lječnički svakako al za ovo neznam. Ak ko zna...
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nema toga još kod nas.
jedino je liječnički rigorozniji nego za B kategoriju pa ako netko ima probleme s očima, srcem i slično, neće se provuć.
ovo s modulima vrijedi za EU vozačku, a to znači da i nas čeka uskoro.

Koliko ja znam ima, jer je propis preuzet 1:1 sa Eu propisima, samo kaj još svakog u HR ta to boli Tantor, a onda bu posle joj nismo znali!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 23:46   #12
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Možeš ti položit i CE kategoriju i vozit, ali NE U KOMERCIJALNOM PROFESIONALNOM PRIJEVOZU! Ako imaš poljoprivredno imanje pa voziš svoje proizvode na tržnicu možeš i bez škole vozit C kategoriju! Samo onda se vraćaš prazan jer ako ti nađu da voziš za nekoga drugoga, e onda bracek se na tebe odnosi kao da nemaš vozačku dozvolu!

Ako misliš napravit i KV Vozača onda se pomiri i sa sudbinom da ćeš bez obzira voziš li ili ne MORAT SVAKIH 5 godina produžit C kategoriju i za produženje osim liječničkog pregelda MORAT DOKAZAT 35 sati nastave ( edukacije ) od 5 modula po 7 sati!

1. Zakon i socijalni propisi za vozače
2. Osiguranje tereta
3. Eko Vožnja
i još 2 koja moram provjerit koja im je tema!

tek sa dokazom odslušanih predavanja dobijaš u EU vozačku dozvolu i šifru koja ti daje pravo profesionalno vozit!


Ti moduli NISU BESPLATNI ( sada u D koštaju od 100-500€) po modulu!
To da svakih 5 g se mora produživati vozačka nije ništa drugo nego izbijanje love ljudima. Zar ne bi bilo malo smiješno kod nas da kod produživanja C vozim 35 sati, a kod polaganja sam odvozio 15 sati, logike nema.

Glede KV, svi ne traže još kod nas KV (obrti), kod jednog prijevoznika vozi nekoliko vozača bez KV, policajac na cesti te sigurno neće pitati imaš li KV, to ionako piše samo na svjedodžbi i u radnoj knjizi, dok je u EU to vjerojatno drugačije.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 00:08   #13
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To da svakih 5 g se mora produživati vozačka nije ništa drugo nego izbijanje love ljudima. Zar ne bi bilo malo smiješno kod nas da kod produživanja C vozim 35 sati, a kod polaganja sam odvozio 15 sati, logike nema.
Jožek, daj malo čitaj s "razumijevanjem"
Radi se o 35 NASTAVE TEORETSKE NE O VOŽNJI! I ima smisla, jer danas imaš još vozače koji neznaju koliko smiju vozit i ne kuže propise o maks vremenu upravljanja!
Tako su zbog Mađara počeli crtat dijagramske listiće, tek kad sam na jednom drugom forumu a i na svome vlastitome komentirao da NE MORAJU za vikend trčat do kamiona i mjenjat dijagramski listić kako nebi Mađaru platili kaznu!
Ali sad neki crtaju da i sami neznaju kaj crtaju na poleđini!

O opsluživanju digitalnog tahografa i vozačku karticu isto tako nezna 90% njih koristit! Ima ih koji karticu ostavljaju ne samo za vrijeme dnevnog odmora u tahografu već i ZA VIKEND!


Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Glede KV, svi ne traže još kod nas KV (obrti), kod jednog prijevoznika vozi nekoliko vozača bez KV, policajac na cesti te sigurno neće pitati imaš li KV, to ionako piše samo na svjedodžbi i u radnoj knjizi, dok je u EU to vjerojatno drugačije.
Za vozit kod obrtnika koji vozi samo za svoje potrebe i ne mora imat KV!

A u vozačku dozvolu ( karticu) na poleđini se upisuje kod kategorije dokle važi ta kategorija ( kad se mora produžit) i kad se ispuni uvjet da imaš tih 35 sati edukacije DOBIJAŠ ŠIFRU ( mislim 95 da jeste) i to je dokaz DA SI PROFI!


To da kod nas ni neki panduri neznaju koji su propisi na snazi nije normalno ali je kod nas normalno, ali kad uđeš u kontrolu inspektorata ko što je neki dan bila na A1 ......onda bu kukanja i plaćanja 5 kg janjetine samo da zaboravi kaznu!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 00:11   #14
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ima, jer je propis preuzet 1:1 sa Eu propisima, samo kaj još svakog u HR ta to boli Tantor, a onda bu posle joj nismo znali!
kod nas policija produžuje vozačku, a još uvijek traže samo tiskanicu, biljege i lječničko uvjerenje o sposobnosti.
dodatnih uvjeta nema, zasad, jer još uvijek nije uopće ustrojeno tijelo koje bi obavljalo takve ispite niti se zna po kojem programu.
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To da svakih 5 g se mora produživati vozačka nije ništa drugo nego izbijanje love ljudima. Zar ne bi bilo malo smiješno kod nas da kod produživanja C vozim 35 sati, a kod polaganja sam odvozio 15 sati, logike nema.

Glede KV, svi ne traže još kod nas KV (obrti), kod jednog prijevoznika vozi nekoliko vozača bez KV, policajac na cesti te sigurno neće pitati imaš li KV, to ionako piše samo na svjedodžbi i u radnoj knjizi, dok je u EU to vjerojatno drugačije.
nije nikakvo izbijanje love.
s obzirom na broj sati provedenih u autu, rizici su veliki pa je i zdravlje važno.
a polaganje ispita bi trebalo biti i češće i rigoroznije. bez problema bi se okladil da niti polovica vozača nebi prošla pismene ispite, uključujući one sa kvalifikacijom.

obrti zapošljavaju bez KV da uštede na plaći ali takva radna mjesta su kombinirana (nije samo vozač).
policija nema veze s time nego inspekcija rada. ako mu naprave raciju, bilo bu gadno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 09:25   #15
Sto je sa vozacima koji rade kao vozaci a nemaju to zanimanje zavrseno? Hoce li morati polagati ili ce se to nekako drugacije rijesiti?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 11:37   #16
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Sto je sa vozacima koji rade kao vozaci a nemaju to zanimanje zavrseno? Hoce li morati polagati ili ce se to nekako drugacije rijesiti?

Pa što misliš? Samo labavim kontrolama je i sada moguće da rade vozači koji nemaju KV!

Tako su gazdeki i srušili plaće i sve uvjete zapošljavanja jer svaki mesar, i pomoćni zidar je išel vozit kamion!


Sigurno da će ako žele nastavit i dalje radit ko vozači morat položit KV!

Čudan mi je i stav inspektorata, čitam u Rijeci u kontroli u Cameo od 33 kontrolirana vozača 30 nemaju KV, i nikome ništa!

Cameo se žali da "se školuju" ......pa to nema nikakve veze s mozgom! Ako zakon propisuje KV za zanimanje onda ne možeš zaposlit bez toga i amen!


U svakoj normalnoj državi ispekcija bi TRENUTNO IZDALA ZABRANU OBAVLJANJA DJELATNOSTI! i to ne samo dok se nedostatak ne otkloni VEĆ TRAJNO!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 08:56   #17
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kod nas policija produžuje vozačku, a još uvijek traže samo tiskanicu, biljege i lječničko uvjerenje o sposobnosti.
dodatnih uvjeta nema, zasad, jer još uvijek nije uopće ustrojeno tijelo koje bi obavljalo takve ispite niti se zna po kojem programu.

nije nikakvo izbijanje love.
s obzirom na broj sati provedenih u autu, rizici su veliki pa je i zdravlje važno.
a polaganje ispita bi trebalo biti i češće i rigoroznije. bez problema bi se okladil da niti polovica vozača nebi prošla pismene ispite, uključujući one sa kvalifikacijom.

obrti zapošljavaju bez KV da uštede na plaći ali takva radna mjesta su kombinirana (nije samo vozač).
policija nema veze s time nego inspekcija rada. ako mu naprave raciju, bilo bu gadno.
aj nije baš tako... sad bi ja terbao imati KV vozač da dovedem svoj kamion na gradilište 2-3 puta tjedno, a radim kao šef gradilišta
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 11:13   #18
ako imaš C kategoriju možeš sam voziti kamion bez KV, to znaš i sam.
možeš imati i radnika sa C kategorijom koji to može obaviti bez KV ali mu vožnja nesmije biti osnovno zanimanje. fora je u tome da bez obzira na okolnosti, za obojicu vrijede isti zakoni kao da imate KV, čim sjedneš za volan kamiona.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 12:14   #19
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
aj nije baš tako... sad bi ja terbao imati KV vozač da dovedem svoj kamion na gradilište 2-3 puta tjedno, a radim kao šef gradilišta
Ti ne trebaš imati KV jer si gazda i to ti nije osnovno zanimanje, dovoljne su ti samo kategorije, a hoće li EU što promijeniti vidjet ćemo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 23:58   #20
Quote:
fiatbravo kaže: Pogledaj post
evo posto nisam nasao nijednu temu koja mi potpuno odgovara na ono sto me zanima otvorio sam novu.
Htio bi poloziti za C kategoriju a vidio sam da se po forumima pise da po nekom novom zakonu moras zavrsiti srednju prometnu skolu ili ic na prekvalifikaciju? ja imam 20 godina i imam polozenu B kategoriju oko godinu i pol tako da imam uvvijete za polaganje C kategorije. jedino me to zanima ako mi netko tko je u zadnje vrijeme polagao za C zna tocno reci sta moram. i koliko se otprilike krecu cijene polaganja?
pozz..sad zavrsavam skolu i planiram polagat za kamion ali sam cuo da nemogu odma nakon polozenog ispita vozit veliki sleper,,nego samo do 7.5 t,,ako neko zna nesto o tome neka mi kaze,,hvala
darac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.