Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 13:56   #641
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
cure, čitala sam o menstruacijskoj čašici i iako mi je to malo izgledalo nepraktično, odlucila sam ju kupiti i naravno odusevljena sam s njom. trebalo mi je mjesec/dva da se uhodam, ali sada mi je super, nikakvog opterećenja oko toga. ali to nije zasto sam odlucila pisati.

ono sto mene muči je to što kad sam bila na kontrolnom pregledu kod ginekologice pitala sam ju za mišljenje o čašici i onda mi je rekla da radije ne koristim to kao i tampone nikako već da samo ostanem na ulošcima. da nema još konkretnih dokaza pošto su relativno nov izum o povezanosti čašice sa nekim bolestima (kao endiometrioza itd.), ali da je ona mišljenja da je korištenje čašice povezano sa nastankom endometrioze.

sada ja vas pitam da li ste vi čule/vidile nešto o tome. ja sam tražila na netu, ali nisam uspila ništa konkretno naći osim da se kod jedne korisnice javila endometrioza i od tu je valjda nastala sva ta fama... neznam

da li ipak bezveze panicarim?
Ja imam endometriozu i koristim čašicu. Pitala sam svoju ginekologicu i dala je blagoslov uz kalsične vatirane uloške. Ne znam od kud informacija tvojoj dr. da je uzročnik endometrioze...radi se od kirurškog silikona i prošla je studije i nije istina da se radi o relativno novom izumu. Naime izumljena je 30.tih godina prošlog stoljeća, samo se radila od gume tada.
Evo jedna studija koja je potvrđuje kao prihvatljivim instrmentom za prikupljanje menstrualne krvi i čak pogodnim za prikupljanje uzorka za studije vezane za endometrij i endometriozu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9314936

Što se tampona tiče povlače se određene paralele s endometriozom zbog kemikalija kojima se tretira celuloza od koje se izrađuju.

Po meni paničariš bez razloga.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:27   #642
ja sam još davno naručila gladdrags - moon cup - size b, ali je nisam nikad koristila. ispočetka sam odugovlačila jer me nekako bilo strah, a onda sam ostala trudna, pa nije ni bilo potrebe.

ne sumnjam u sigurnost silikonskih čašica nego mi je nekako čudna pomisao da se unutra skuplja krv, pa onda čišćenje tj. održavanje ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:33   #643
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam još davno naručila gladdrags - moon cup - size b, ali je nisam nikad koristila. ispočetka sam odugovlačila jer me nekako bilo strah, a onda sam ostala trudna, pa nije ni bilo potrebe.

ne sumnjam u sigurnost silikonskih čašica nego mi je nekako čudna pomisao da se unutra skuplja krv, pa onda čišćenje tj. održavanje ...
I meni je bilo u početku, no tehnički nema zapreke ako su ruke čiste i ako se dobro ispere nakon svakog pražnjenja. Osobno se bolje osjećam ako je operem Lactacydom. Od kad je koristim (3 godine ide 4.) niti jednom nisam imala niti jednu infekciju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:00   #644
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja imam endometriozu i koristim čašicu. Pitala sam svoju ginekologicu i dala je blagoslov uz kalsične vatirane uloške. Ne znam od kud informacija tvojoj dr. da je uzročnik endometrioze...radi se od kirurškog silikona i prošla je studije i nije istina da se radi o relativno novom izumu. Naime izumljena je 30.tih godina prošlog stoljeća, samo se radila od gume tada.
Evo jedna studija koja je potvrđuje kao prihvatljivim instrmentom za prikupljanje menstrualne krvi i čak pogodnim za prikupljanje uzorka za studije vezane za endometrij i endometriozu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9314936

Što se tampona tiče povlače se određene paralele s endometriozom zbog kemikalija kojima se tretira celuloza od koje se izrađuju.

Po meni paničariš bez razloga.
pretpostavljam da si endometriozu dobila prije koristenja casice?

ja sam joj to sve tako ukratko rekla, nisam isla previse u detalje jer sam mislila da je ipak bolje informirana od mene, ali ispalo je upravo obrnuto.
rekla sam joj da se to vec dugo koristi i da je od kirurskog silikona radjena te da bi trebala biti sigurna, nema ulaska bakterija, ne isusuje rodnicu itd.
na to je ona meni rekla da je to sve ok, ali da s obzirom da krv ostane unutra onda to pospjesuje nastajanje endometrioze
da je za ne nastajanje endometrioze jedino dobro to da krv izlazi sto je moguce samo sa uloscima sto je po meni ludost jer onda ne bi toliki broj zena koje koriste uloske imao to
da je isto tako bilo i sa tamponima kad su ih svi hvalili pa su se ispostavilo da i nisu bas tako dobri.
ja sam se nadovezala na to da tamponi isusuju rodnicu da se u njima se nalaze raznorazne kemikalije kao i u uloscima, na sto je ona rekla da su daleko najbolji ulosci nego casica ili tamponi. ok, ovo za tampone mi je savrseno jasno da su losiji od ulozaka.. ali casica

hvala na linku, bas cu ga prouciti.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 21:55   #645
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da si endometriozu dobila prije koristenja casice?

ja sam joj to sve tako ukratko rekla, nisam isla previse u detalje jer sam mislila da je ipak bolje informirana od mene, ali ispalo je upravo obrnuto.
rekla sam joj da se to vec dugo koristi i da je od kirurskog silikona radjena te da bi trebala biti sigurna, nema ulaska bakterija, ne isusuje rodnicu itd.
na to je ona meni rekla da je to sve ok, ali da s obzirom da krv ostane unutra onda to pospjesuje nastajanje endometrioze
da je za ne nastajanje endometrioze jedino dobro to da krv izlazi sto je moguce samo sa uloscima sto je po meni ludost jer onda ne bi toliki broj zena koje koriste uloske imao to
da je isto tako bilo i sa tamponima kad su ih svi hvalili pa su se ispostavilo da i nisu bas tako dobri.
ja sam se nadovezala na to da tamponi isusuju rodnicu da se u njima se nalaze raznorazne kemikalije kao i u uloscima, na sto je ona rekla da su daleko najbolji ulosci nego casica ili tamponi. ok, ovo za tampone mi je savrseno jasno da su losiji od ulozaka.. ali casica

hvala na linku, bas cu ga prouciti.
Gle, da znaju kako nastaje endo, znali bi je i liječiti. Endo sam dobila davno, još kao teenagerica, dok sam koristila još one glupe vatene uloške što ti se pomaknu pa procuriš...tak da Liječila sam se na sv. Duhu kod dr.Baumana koji mi je rekao da je po njemu uzrok endo prvenstveno hormonalna zagađenost. Samo od kad su se počele koristiti plastične boce za vodu, bombardirani smo umjetnim estrogenom, pa onda mlijeko i mliječni proizvodi di od životinja primamo njihov estrogen koji je također banana....ima toga.
Čašica je daleko niže od tampona, u donjem dijelu rodnice i u njoj se sakuplja krv. Nije mi jasno kako može toliko prkositi gravitaciji pa da se kroz rupicu u cerviksu vrati natrag u maternicu, pa do jajovoda i jajnika, i još posebno ako se redovito prazni Menzes sam po sebi je onda opasan da ne ostavi stanice endometrija negdje unutar reproduktivnog sustava i tako nastane endometrioza...mislim nebuloza tek takva.

edit: Vidi ovo
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 27.09.2014. at 22:22.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 09:42   #646
probala sam, savrseno za treci ili cetvrti dan ciklusa ali za prvi i drugi ne....barem ne za mene...treba to vadit i praznit, prat...nemam tih uvjeta osim ako nisam doma...koristim godinama libresse i to onaj plavi za noc, to su mi najdrazi ulosci...ionako sam misljena da mi zene kad curimo trebamo bit doma makar prva dva dana i nigdje ne ici...to bi trebalo ozakonit...kao nekad kad su zene isle u polje curit lol...i nitko se vise ne bi zamarao ni uloscima ni tamponima, casica bi tad bila prikladna...
evilwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:07   #647
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Gle, da znaju kako nastaje endo, znali bi je i liječiti. Endo sam dobila davno, još kao teenagerica, dok sam koristila još one glupe vatene uloške što ti se pomaknu pa procuriš...tak da Liječila sam se na sv. Duhu kod dr.Baumana koji mi je rekao da je po njemu uzrok endo prvenstveno hormonalna zagađenost. Samo od kad su se počele koristiti plastične boce za vodu, bombardirani smo umjetnim estrogenom, pa onda mlijeko i mliječni proizvodi di od životinja primamo njihov estrogen koji je također banana....ima toga.
Čašica je daleko niže od tampona, u donjem dijelu rodnice i u njoj se sakuplja krv. Nije mi jasno kako može toliko prkositi gravitaciji pa da se kroz rupicu u cerviksu vrati natrag u maternicu, pa do jajovoda i jajnika, i još posebno ako se redovito prazni Menzes sam po sebi je onda opasan da ne ostavi stanice endometrija negdje unutar reproduktivnog sustava i tako nastane endometrioza...mislim nebuloza tek takva.

edit: Vidi ovo
meni je to isto sve skupa malo cudno, ali nisam bas u detalje proucavala endometriozu i posljedice odnosno nastajanje same bolesti jer na srecu nemam problema s tim. po toj teoriji onda cure koje koriste samo uloske ne bi nikad imali endo, a imaju je... tako da ...
a sto se tice toga da je casica dosta nize od tampona je istina kad je tek stavis, ali ne znam da li se to samo meni dogadja ili svima je to da tijekom vremena casica se pomakne dosta dublje?

ja svoju nastojim prazniti svako 2-3 sata, ponekad i cesce, ali zna mi se dogoditi kad nisam doma ili negdje u mogucnosti da ju mogu normalno isprazniti onda mi stoji duze, kao i po noci... do max 8 sati, ali to su zbilja rijetki trenuci.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:30   #648
Menstruacijske čašice: alternativa tamponima i ulošcima? (Izvor)

Menstruacijske čašice su postale konkurencija već dokazanim pomagalima "tokom onih dana u mjesecu" - tamponima i ulošcima.

Ako su žene promjenjivog raspoloženja i imaju veliki apetit, sigurno je u pitanju menzes, kada ženu posežu za tamponima ili ulošcima. Za razliku od navedenog, prednost ovih časica je što što su za višekratnu upotrebu.

U pitanju je čašica lijevkastog oblika, izrađena od medicinskog silikona, pa je fleksibilna. U načelu, princip korištenja je isti kao i kod tampona, tj. produžetak (cjevčica) čašice se poput tampona umeće. Menstrualna krv se skuplja u čašici i akumulira tamo. Kada se čaša napuni, može se u WC-u lako isprazniti, pa ponovno koristiti.


Prednosti i nedostaci čašice

To kao da je tampon koji može da se opere i opet koristi, samo što je čašica bolja za okoliš i higijenu. Žena koristi oko 16.800 tampona/uložaka prosječno tokom svog života, što stvara hrpa smeća. Prednost čašica je što se, uz pravilnu njegu i čišćenje, može koristiti i do 10 godina.

I u smislu higijene su čašice u prednosti. Na glatkoj površini se ne skupljaju bakterije, pa je proizvod više higijenski. Time se izbjegavaju infekcije tipične za tampone i uloške. Ipak i sama higijena čašice ovisi o načinu brige i čišćenja.

Problem predstavlja čišćenje čašice kada ste napolju, kako je pred drugima isprati u umivaoniku u javnim zahodima. Štimanje čašice također zahtjeva malo prakse i vještine. Ako lijevak nije ispravno stavljen, može se dogoditi preljevanje krvi prkeo ruba čašice.

Ipak bi svaka žena trebala sama za sebe odlučiti da li je ova čašica prava alternativa tamponima i ulošcima.


[Sorry za eventualne greške prilikom prevođenja ovog članka.]

Pored članka, ima i neki video o navedenoj temi, ali se ne može izvan Njemačke gledati.

Quote:
Menstruationstasse: Alternative zu Tampon und Binde?
20.10.14 16:19

Löst die Menstruationstasse Tampons ab?

Tampons und Binden – seit Jahren bewähren sich diese zwei unscheinbaren Hilfsmittelchen im Leben der Frauen und kommen einmal im Monat zum Einsatz – pünktlich zur Monatsblutung. Jetzt bekommen diese beiden Klassiker Konkurrenz von der sogenannten Menstruationstasse.

Wenn Frauen launisch und zickig werden und großen Appetit haben, ist oft eins die Ursache: die Menstruation. Jetzt heißt es schnell zum Drogeriemarkt gehen, Binden oder Tampons kaufen. Doch dieser Weg kann einem künftig erspart bleiben, denn die genannten Produkte sind dank der Menstruationstasse, oder auch Menstruationsbecher genannt, überflüssig. Neu daran: Die Menstruationstasse ist mehrfach verwendbar.

Es handelt sich hierbei um eine Art trichterförmigen Becher, der aus medizinischem Silikon hergestellt wird und dadurch besonders flexibel ist. Vom Prinzip her funktioniert die Menstruationstasse wie ein Tampon: Das lange, röhrige Ende wird während der Periode vaginal eingeführt. Das Menstruationsblut fließt hinein und sammelt sich dort. Ist das Gefäß voll, muss es einfach in die Toilette entleert werden und kann wieder eingesetzt werden.

Vor- und Nachteile der Menstruationstassen

Bei der Menstruationstasse handelt sich also quasi um ein auswaschbaren Tampon – nur umweltfreundlicher und gesünder. Etwa 16.800 Binden oder Tampons verbraucht eine Frau durchschnittlich im Leben und erzeugt damit einen recht ordentlichen Müllberg. In diesem Punkt stellt die Menstruationstasse einen klaren Vorteil dar. Bei richtiger Pflege und Reinigung kann sie bis zu zehn Jahre lang benutzt werden. Und ist damit gleichzeitig auch deutlich kostengünstiger als die reinen Wegwerfprodukte.

Und auch in Sachen Hygiene kann die Menstruationstasse laut Herstellerseite punkten: Denn durch die glatte Oberfläche setzen sich keine Bakterien an, wodurch das Produkt hygienischer ist. Die Infektionsgefahr, die Tampons mit sich bringen, bleibt einem somit erspart. Wie hygenisch sie jedoch tatsächlich ist, hängt damit aber auch stark von der Pflege und dem Reinigungsverhalten der Nutzerin ab.

Schwierig wird es dann, wenn die Menstruationstasse in der Öffentlichkeit verwendet werden soll: Wer möchte sie schon vor den Augen anderer im Waschbecken einer öffentlichen Toilette auswaschen? Und auch das Einführen der Tasse erfordert einige Übung und Geschicklichkeit. Wird der Trichter nicht korrekt eingeführt, kann es leicht dazu kommen, dass das Regelblut seitlich vorbei läuft.

Ob die Menstruationstasse letztendlich eine echte Alternative zu Tampons und Binden darstellt, kann nur jede Frau für sich selbst entscheiden.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:13   #649
evo ja sam nova u koristenju, sad ju prvi put koristim, skuzila sam kak stavljat i zasad je ok.mene zanima kad je jako slaba menga dal se isplati ju stavljat. ja npr imam duge menge, prvih dana ono sistem kap po kap, pa ide jace i onih iza par dana opet slabije. imam osjecaj da me malo isusuje ona. kakav savjet il sl?
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:10   #650
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
evo ja sam nova u koristenju, sad ju prvi put koristim, skuzila sam kak stavljat i zasad je ok.mene zanima kad je jako slaba menga dal se isplati ju stavljat. ja npr imam duge menge, prvih dana ono sistem kap po kap, pa ide jace i onih iza par dana opet slabije. imam osjecaj da me malo isusuje ona. kakav savjet il sl?
Možeš je nositi dokle god imaš menzes i one slabe dane. Ne znam kako može nešto što ne apsorbira vlagu isušivati rodnicu? Prije da je do toga da je nisi namjestila kako treba pa ti stvara takav osjećaj kao da si suha. Probaj je navlažiti prije stavljanja. Može poslužiti lubrikant.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:50   #651
Razmišljam o naručivanju takve čašice, pošto mi ulošci nikako ne odgovaraju. Gotovo redovito dobijem gljivičnu infekciju kada nosim uloške, koje god vrste i uz često mijenjanje, pa čak i osip jer imam osjetljivu kožu. Nosim ih samo kada sam kratka s tamponima i preko noći.

Svo ostalo vrijeme nosim tampone, iako znam da isušuju sluznicu i sve ostale loše strane, ali barem ne dobivam gljivice svaki puta kao s ulošcima.

Zanima me koliko je dobro za samu rodnicu i cerviks da se krv zadržava u njoj i u čašici? Ovo bih rekla ima konta efekt tampona što također nije dobro jer je prirodno da krv oteće van, a ne da se gomila. Nažalost, danas na poslu/faksu itd nismo u mogućnosti si to priustiti, posebno ja kojoj su ulošci problematični.

Iako zrak ne ulazi untra, može doći do razvoja anaerobnih bakterija. U tom slučaju vjerujem da može pomoći često mijenjanje. Pa me zanima, koliko često je preporučljivo prazniti čašicu?
GipsyKings is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 22:31   #652
Wink

Pozdrav cure
evo i ja sam igrom slucaja narucila mooncup prije desetak dana i koristim ga danas evo 4 dan.
Odlicna je to stvar..napokon sam se rijesila dosadnih tampona a uliske mrzim ne zelim ih ni spominjati,na tamponima sam od 18e.
Nazalost ja ipak moram imati i dnevni ulozak uz casicu jer mi prolazi. Mjenjam ga redovno pogotovo sto sam tek pocela uvijek je prazan..samo po noci mi se skupi do pola.. medjutim curka mi.. ne znam kako..ili nije fovoljno sirok za moju rodnicu pa ne ucini vakum ili u medjuprostoru nesto ostane.. kad treniram pogotovo procuri.
nastavljam he koristiti u svakom slucaju..ovo je preporod.
e da..i osjecam svrab kao i inace u vtijeme stvari i ovulacije ali eto mislim da sa casicom to veze nema jer je savrseno cisto i higijensko rjesenje.
svi bi na ovo trebali preci.. cim se osvjeste
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:09   #653
molim Vas ženske da ne čitam cijelu temu trebala bih par savjeta, pošto mi je moje menge na vrh glave, traju 7 dana i 4 su obilna , rodila sam i imam 36 godina i želim ovo čudo probati, i imam par pitanja . Koja čašica je the best?dali je sigurno koristiti je kod treninga, trčanje sprintovi, dizanje utega, napinjanja jel sigurno da neće procuriti, izletiti kod napinjanja hahahah. Dali se smije plivati s njom?Nemojte se ljutiti ako ovih odgovora ima jer mi se neda cijela tema čitati, pročitala sam dovoljno stranica da me jako zanima ta čašica.Hvala
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:17   #654
ja sam kupila http://www.aliexpress.com/snapshot/6...67646929839457

i jako, jako sam zadovoljna. umetanje, vađenje bez problema, ne propušta. izdržala je i noćno korištenje, tek pred jutro je malo procurilo sa strane (što mi se čini super: da se izlije, a ne da se zadržava krv u maternici)
mana: malo je grub ovaj mjesec na vrhu. oštar je pa grebe. odrezala sam ga pa je bolje.
-username- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 01:49   #655
Moram dodati svoj komentar na sve koje vicu rigo rigo...
Smeta vam obicna voda kojom se pere? A ne smeta vam kad u istu rupu ude muski spolni organ koji je opran istom vodom ili koji je netom prije ispustao mokracu ili koji je bio neko vrijeme u gacama zatvoren gdje ima topline, bakterija i mucica?
Smeta vam iskuhavanje? Valjda ces ju prvo oprat i stavit onda prokuhavat. A ne smeta vam kad komad zivotinje, koja i dalje ima krvi po sebi kuhaze u loncu? Ne, jer onda vam je fino!
Mislim, please...skulirajte se...ja sam sebi jednu narucila i jedva cekam da dode pa da mogu svoja iskustva steci
I koliko znam, najbolje se je prat obicnom vodom...sto je onda cudno i casicu prati obicnom vodom?
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:53   #656
To je medicinski silikon koji se koristi i za bolesnke koji ga imaju i duže u sebi.
Ja imam Melunu, koju dok dobro stavim ni kap ne procuri, super mi je po noći dok mi je menga jaka. Perem ju s vodom i brišem s čistim ručnikom, nekad ju prokuham, a nekad operem s intimnim losionom. To je jako ekonomična stvar...
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 09:47   #657
I ja ovih dana po prvi put koristim ovo cudo. Uzela sam mooncup.uk za 22€ (to je cijena s popustom od -20%, feelunique)
Palo mi je na pamet da narucim jos lani, ali mi se nije dalo zezati s tim... sad vidim da je to najnormalnija stvar.
Nemam jos neke konkretne savjete oko uporabe posto se i ja tek snalazim. Prvi dan je bilo malo neuredno valjda dok se nisam uhodala. Drugi i treci dan nije bilo nikakvih problema.
Inace nemam jake menstruacije, posebno ne cetvrti i peti dan pa bih i priboravila na tampon pa kad bih se sjetila brojala sam koliko je sati bio u meni. Nikad to nije bilo predugo, ali mislim da cu sa mooncup biti mirnija...
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:23   #658
Naručila sam Mooncup, pa me prije prve upotrebe zanima nešto... Kak se čašica ponaša pri velikoj nuždi? Kad koristim tampone i kad mi menga bude baš jaka znalo se (rijetko) dogodit da mi tampon izleti van, pa me strah da mi tako i čašica ne ispadne u školjku
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 19:21   #659
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Naručila sam Mooncup, pa me prije prve upotrebe zanima nešto... Kak se čašica ponaša pri velikoj nuždi? Kad koristim tampone i kad mi menga bude baš jaka znalo se (rijetko) dogodit da mi tampon izleti van, pa me strah da mi tako i čašica ne ispadne u školjku
Ne moze ispasti, dovoljno je siroka da nemoze, al ti se moze pomaknuti i otpustiti vakum pa curiti sa strane.
Ja sam na kraju radi toga odustala od moon cupa. Iz nekog razloga mi se uvijek pomake dublje prema unutra i vidim po forumuma da nisam jedina. Dakle radim sve po uputama ali uvijek mi curka sa strane pa moram nositi dnevni ulozak, a to mi onda nema nikakvog smisla. Mislim da mi duljina casice ne odgovara. Nisam jos probala druge, ali vidim da neke koje su imale problem s moon cupom, s drugim casicama nemaju.
Evo cisto da znas da je i to moguce.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:27   #660
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne moze ispasti, dovoljno je siroka da nemoze, al ti se moze pomaknuti i otpustiti vakum pa curiti sa strane.
Ja sam na kraju radi toga odustala od moon cupa. Iz nekog razloga mi se uvijek pomake dublje prema unutra i vidim po forumuma da nisam jedina. Dakle radim sve po uputama ali uvijek mi curka sa strane pa moram nositi dnevni ulozak, a to mi onda nema nikakvog smisla. Mislim da mi duljina casice ne odgovara. Nisam jos probala druge, ali vidim da neke koje su imale problem s moon cupom, s drugim casicama nemaju.
Evo cisto da znas da je i to moguce.
Vidim da me čeka dosta isprobavanja narednu mengu...
Probala sam je stavit i izvadit ovak na suho i sve 5, ide bez problema, ne osjećam je nit sekund. Vjerujem da sam napravila vakum jer se pri vađenju čuje onako kao kad vakum popusti. Mislim da nikad nisam s ovoliko želje isčekivala mengu baš me zanima i količina i efikasnost, držim fige da mi bude super i da mogu napokon normalno se ponašat za vrime menge, a ne da se brinem hoće li iscurit.

Sad me najviše brine situacija kad se čašica prepuni (dva dana menge mi znaju nit brutalna), tj kad krv dođe do rupica i ispuni ih, da li onda vakum popušta?
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.