Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2012., 13:50   #1001
daj mi recite kako vi (koji pijete) pijete seldiar? ja sam ovdje procitala od nekoga da je to dobro, i doktorica mi ga je bez pitanja prepisala. imam jos 5 kapsula, a dobila sam ga prije nekih mjesec i po, znaci da ga pijem poprilicno cesto. jel to u redu? posto pise da se ne treba bas "redovno" piti? ja ne mogu zamisliti da ga ne pijem i kurativno i preventivno, daje mi neku sigurnost.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 16:27   #1002
Evo da se i ja pridružim....
Borim se sa ovom boleštinom već dvije godine, kada sam iznenada dobila tako jake grčeve da se nisam mogla ispraviti nikako, bolovi užasni, blaga temperatura ...ma ludilo...
naravno tada sam napravila sve moguće pretrage i sve je bilo u redu... Ja sam inzistirala na kolonoskopiji ali mi je gastroenterolog rekao da ne postoje razlozi za takvu pretragu (krvna slika u redu, stolica na okultno krvarenje i na parazite negativna, urin u redu, urinokultura u redu, ultrazvuk tbuha 2x ok, ginekološki pregled...digitorektalni pregled koji mi je rađen kada sam došla na hitnu u bolnicu sa jakim bolovima ok...)
Kao terapiju mi je tada prepisao rudakol tablete tri puta dnevno, koje su mi pomogle malo...
nakon toga je uslijedila faza kada mi je bilo ok...ali eto ljetos sam imala jedu užasno stresnu situaciju na poslu i evo ga.... bol u trbuhu, grčevi nesnošljivi, proljev pa zatvor...pa nakon toga nesnošljivi hemoroidi....
Išla sam kod doktora opće prakse, koji mi je prepisao xanax, i neke tablete za kiselinu....koju uopće niti nemam...

Ono što me muči posebno je to što me stalno boli prepona i bol mi odlazi u lijevi kuk....to mi ne izgleda da može biti od crijeva? da li ima netko da ga na sličan način to boli? ili da opet ponovim sve nalaze?
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 16:32   #1003
Quote:
SAAN0107 kaže: Pogledaj post
Išla sam kod doktora opće prakse, koji mi je prepisao xanax, i neke tablete za kiselinu....koju uopće niti nemam...

Ono što me muči posebno je to što me stalno boli prepona i bol mi odlazi u lijevi kuk....to mi ne izgleda da može biti od crijeva? da li ima netko da ga na sličan način to boli? ili da opet ponovim sve nalaze?
meni se bol širi prema preponi.
nadala sam se da je problem s jajnikom, jer baš tako bi me i jajnici boljeli, ali vraga. a nekad se proširi i na donji dio leđa.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:00   #1004
Quote:
SAAN0107 kaže: Pogledaj post
Ono što me muči posebno je to što me stalno boli prepona i bol mi odlazi u lijevi kuk....to mi ne izgleda da može biti od crijeva? da li ima netko da ga na sličan način to boli? ili da opet ponovim sve nalaze?
mene muci ista stvar samo s desne strane. i moze biti od crijeva, barem je meni reklo tako par doktora.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.10.2012. at 22:53. Reason: popravak citata
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 05:20   #1005
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
imas tzv. ibs safe foods, ne znam sta drugi misle o tome, ali to su uglavnom namirnice bazirane na topivim vlaknima. tako ja ujutro jedem zobenu kasu, banane, i te rizine kolacice (imas ih svugdje). a vani kad sam jedem banane, te kolacice, i kifle, iskljucivo bijele. eto.
Je, topiva vlakna su odlična (sve ovo dalje je oke meni za IBS-D, odnosno onaj sa proljevom). Uglavnom, riža (sluzava najbolje) je odlična, stvarno kad imam najgore proljeve rješava probleme. Krumpir je ok isto. Čitam tu da dosta vas izbjegava meso, preporučam da ne izbjegavate samo ga jednostavnije pripremajte. Organizam mora dobivat proteine u jednakoj mjeri kao i sve ostale hranjive namirnice. Pileća, pureća prsa su odlična, šibnete to u tavu sa nekakvim povrćem, malo izmješate dok se ne zapeče i imate super obrok. Mislim ja jedem i svinjetinu nemasnu dok je teletina malo problematičnija. Mljeveno, iako mi je prije bilo omiljeno, izbjegavat ali to bi trebali i zdravi ljudi izbjegavat (bar ovo kupovano u plastici). U mljeveno se svašta šiba, često je to meso i prezačinjeno i pred istekom roka trajanja.

Od ostalog za izbjegavanje je mlijeko, sir. Meni paše recimo maslac na tostu i to je to od mliječnih prozvoda što jedem. Od voća banane kako je spomenuto, mandarine - sada im je sezona, jabuke ali ogulite ih najbolje prije. Izbjegavajte šljive (ovo ne treba opće objašnjavat ), ogulite sve što ima koru nekakvu koja se jede (paradajze ako baš volite probajte ogulit, malo je zeznuto ali se da). Od slastica - tamna čokolada . Redak - dva uvijek isto može. Od pića voda, mineralna voda (ujedno i zbog minerala koji se gube proljevima), prirodni sokovi u manjim količinama sa što manje šećera.

Ono što sam prije radio - ne jedem ništa pošteno cijeli dan, izmrcvarim se do navečer i onda navečer krkenzi svega u sebe. Velka greška. Probava više manje ne funkcionira na način kako mi IBS-ovci mislimo da radi (ili sam ja bar mislio). Sve što pojedemo ovaj tren nema šanse da izbaciš u roku 5 il 10 minuta, to je ono što si pojeo dan prije, obrok prije. Ja sam jutrima znao bit u užasnim bolovima jer sam trpao u sebe večer prije, onda ništa ne jedem dok ne prođu bolovi i popratni simptomi i onda sve isponova. Začarani krug. Probat jest neke normalne obroke, u manjem opsegu, češće, a manje ako vam to dan dopušta.

Dobar probiotik (ja sam još na Bio-Kultu koji zasad funkcionira odlično, pijem ga jedno 20 dana i puno je bolji od Linexa, a razlika u cijeni nije velika) i neki multivitamini, pazit da ne dehidrirate. Ovo je zeznuta dijagnoza, napravite sve ove pretrage koje hrvoje dr. preporuča jer iza IBS simptoma se može sakriti dosta bolesti. Kad ustanovite da je "samo" IBS onda možete krenut dalje...
Ted Mosby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:44   #1006
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
prije svega moram reći da me jako ljuti što ovo nema status bolesti, jer ovo je itekako boleština, i vidim da mnogi oboljeli od "pravih bolesti", žive daleko normalnije nego mi.
a kako živim? s nostalgijom se prisjećam vremena kad sam živjela kao svi normalni ljudi, padam u depresije, društvene kontakte odrađujem, jer nema više spontanosti i uživanja. tužno, u svakom slučaju. ne znam kako se ovo može zvati životom.
radim, ali sam srećom sama u uredu. na poslu jedem sve neke suhe grickalice i pijem čaj.

što se trudnoće tiče, pročitala sam da čak imamo 20-ak% veće šanse za spontani.

mene zanima kako je to kod vas počelo? samo od sebe, u nekoj stresnoj situaciji ili nešto treće?
Tu ja vaš problem kada prihvatite da ste zdravi i sredite si stvari u glavi biti će vam bolje.
Jer u RH nije dobro biti zdrav, to me podsjeća na jednu Pervanovu epizodu Večernje škole EU kada je baš nešto slično o tome govorio.

Quote:
miss eve kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje većina opisuje ovaj sindrom kao popraćen proljevom. No što je sa zatvorom? Može se tu i dalje raditi o ibs-u, ili je problem u nečem drugom?

Naime, ja trpim konstantan zatvor već 10-ak godina, i jedini način da ispraznim crijeva jesu ˝zabranjene˝ kombinacije hrane i čudnih napitaka (ne pitajte za recept, odvratno je ). No ni to ne pali uvijek. Evo danas ima tjedan dana zatvora, a ponekad traje i duže.

Hajde da je problem samo u tome, preživjela bih. No ono najgore od svega je užasna nadutost i bol. Ponekad se toliko napušem da ne mogu disati- doslovno. Jučer mi je jedan dečko ponudio mjesto u busu iz čista mira, da bih shvatila da mi gleda u stomak i vjerovatno misli da sam trudna. Da napomenem, bol prestaje jedino ispuštanjem vjetrova.

Kod doktora sam bila već nekoliko puta i svaki put mi je rečeno da sam premlada za neke konkretne pretrage (imam 21 god.) te da samo pripazim što jedem i da će proći.

Već danima ne izlazim iz kuće od bolova i odbijam druženja. Žalosno je kako naizgled banalan problem može u tolikoj mjeri narušiti kvalitetu života.

Ima tko sličan problem? Što da radim?
Radi se najvjerojantinije o SIC.
Na tržištu ima dosta kvalitetnih laksativa npr. Dulcolax,Purisan,Portalak uzimite jedna od njih i pogledajte uputu o korištenju.
Vrlo je važna hidracija tj. uzimanje puno tekućine.

Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Iako sam pročitala skoro sve postove, mene zanima, kako vi funkcionirate na dnevnoj bazi, kako živite?

Naime, ja imam IBS još od 2004., dakle punih 8 godina. Obavila sam sve moguće pretrage, obišla mnoge liječnike, ali nikako do (prave) dijagnoze. Svi nalazi su uvijek bili u redu, a meni i dalje loš(ij)e. Pretpostavljam da bih onda dobila neke lijekove i da bi mi život postao izdržljivijim. Ne vjerujem da se mogu izliječiti, ali vjerujem da bi mi moglo biti bolje.
Jednom su mi čak dijagnosticirali IBS, ali taman kad sam mislila da sam spašena, doktorica mi je rekla da to nije ništa, da samo treba smanjiti stres. E, pa stres sam smanjila; faks sam završila i zbog svoje bolesti nisam se nigdje zaposlila, ali sve je i dalje tu.
Iako sam više puta htjela odustati i jednostavno priznati sama sebi da mi nema spasa, prije godinu dana praktički sam izmolila doktoricu da me pošalje psihologu/psihijatru. Nakon što sam jednom mjesečno 6 mjeseci dolazila kod nje i uvijek ponavljala jednu te istu priču jer se dotična nije mogla sjetiti mog slučaja (jednom nije imala olovku da zapiše, drugi put nije radio kompjuter...) zaključila je da mi ne trebaju nikakvi lijekovi i da ne zna što bi mogao biti razlog moje aksioznosti i da bi trebala tretman sa psihoterapeutom. Nakon što sam joj ja rekla da sam zato i došla kod nje, odgovorila mi je da ima puno posla i da me nažalost ne može primiti jer ja ipak nisam kritična, odnosno da ima ljudi kojima je puno gore od mene (narkomana, sklonih samoubojstvu...) i da bi to trebala shvatiti i pokušat sama sebi pomoći pozitivnim razmišljanjem
Šta dalje? Kako dalje? Doktorica opće prakse kaže da se nema što novoga više učiniti, mogu samo opet po peti, šesti put sve ispočetka. To ne želim jer znam da bi opet sve bilo po starome. Ništa ne bi našli, a ja bi bila sve depresivnija.
Odustala sam od svega. Nakon 2 završena faksa, čamim doma. Društveni život sveden je na skype i fejs. Na posao i na dijete niti ne pomišljam jer sam odlazak do dućana je noćna mora i iziskuje dugotrajne psihičke pripreme tako da i to izbjegavam. Od supruga imam bezuvjetnu potporu, ali nažalost, ne mogu reći da itko osim njega uopće imalo shvaća kako mi je. Većina misli da sam zdrava, jer izgledam zdravo. Kad na to kažem da nisam, onda misle što ne uzmem neki lijek pa ozdravim. Kao da je to lako. Neki misle da sam lijena bilo što poduzeti. A ja bih sve napravila da mi bude bar malo bolje...

Kad razmislim, sama sam sebi najviše pomogla. Čini mi se da je najbitnije imati sve pod kontrolom. Uvijek isplanirati što napraviti u slučaju kad dođe loše (gdje su wc-i, kako do njih, prijevoz). Da bi izbjegla da uopće dođe do potrebe za wc-om pripremam se tako što taj dan malo ili uopće ne jedem. Naravno, ako je nešto navečer, onda ne jedem samo 4-6 sati prije toga, ali tada pazim što jedem. Treba čim više ljudi upoznati sa svojim stanjem kako bi se izbjegao stres/panika razmišljajući što će biti, kako će reagirati ako mi bude loše kad sam s njim/njom.
Trebalo mi je čak 3 godine da dođem do ta dva zaključka, ali nakon toga je sve bilo puno lakše.


Mene zanima kako vi funkcionirate? Da li radite? Ako da, da li vam bude loše na poslu? Što tada radite? Jedete li na poslu? Izlazite li? Bavite li se nečime? Mene hvata panika od šetnji, a kamoli od npr. odlazaka u teretanu ili neki klub. Kako to funkcionira? To su možda sitnice, ali meni bi to puno pomoglo. Hvala
Kod se radi o SIC.
Od th. semože preporučiti probiotik,Iberogast,Rudakol, dalje ovisno o dominantnim simptomima zatvora,dijareje,napuhanosti i sl.
Te je uputan pregled psihijatra ili psihologa.

Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
daj mi recite kako vi (koji pijete) pijete seldiar? ja sam ovdje procitala od nekoga da je to dobro, i doktorica mi ga je bez pitanja prepisala. imam jos 5 kapsula, a dobila sam ga prije nekih mjesec i po, znaci da ga pijem poprilicno cesto. jel to u redu? posto pise da se ne treba bas "redovno" piti? ja ne mogu zamisliti da ga ne pijem i kurativno i preventivno, daje mi neku sigurnost.
Nema potrebe ga preventivno piti,on se kod jakih iscrpljujućih proljeva.
Može do razvoja chr. opstipacije

Quote:
SAAN0107 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridružim....
Borim se sa ovom boleštinom već dvije godine, kada sam iznenada dobila tako jake grčeve da se nisam mogla ispraviti nikako, bolovi užasni, blaga temperatura ...ma ludilo...
naravno tada sam napravila sve moguće pretrage i sve je bilo u redu... Ja sam inzistirala na kolonoskopiji ali mi je gastroenterolog rekao da ne postoje razlozi za takvu pretragu (krvna slika u redu, stolica na okultno krvarenje i na parazite negativna, urin u redu, urinokultura u redu, ultrazvuk tbuha 2x ok, ginekološki pregled...digitorektalni pregled koji mi je rađen kada sam došla na hitnu u bolnicu sa jakim bolovima ok...)
Kao terapiju mi je tada prepisao rudakol tablete tri puta dnevno, koje su mi pomogle malo...
nakon toga je uslijedila faza kada mi je bilo ok...ali eto ljetos sam imala jedu užasno stresnu situaciju na poslu i evo ga.... bol u trbuhu, grčevi nesnošljivi, proljev pa zatvor...pa nakon toga nesnošljivi hemoroidi....
Išla sam kod doktora opće prakse, koji mi je prepisao xanax, i neke tablete za kiselinu....koju uopće niti nemam...

Ono što me muči posebno je to što me stalno boli prepona i bol mi odlazi u lijevi kuk....to mi ne izgleda da može biti od crijeva? da li ima netko da ga na sličan način to boli? ili da opet ponovim sve nalaze?
Učinjena je dostatna gastroenterološka obrada,nema potrebe za ponavljanjem.
Spazmolitika pp.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 11:56   #1007
da ja bananu pojedem, bilo bi veselo.
a iz nekog razloga posebno mi smeta cedevita.

nego, pitanje za vas. kad jedete tzv. sigurnu hranu, onda nemate proljeve ili ipak da?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:59   #1008
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
da ja bananu pojedem, bilo bi veselo.
a iz nekog razloga posebno mi smeta cedevita.

nego, pitanje za vas. kad jedete tzv. sigurnu hranu, onda nemate proljeve ili ipak da?
Ja nemam, ne znam od cegan bi ga od navedeno mogla dobiti na koji nacin ti smeta banana? jesi probala sa zrelilma, one su za ibs-d. navodno. dobre.

Ma ljudi moji meni je ovoga vise preko glave. Danas se psihicki osjecam grozno, zao mi nas je sviju. Eto ja naprimjer nisam 3 mjeseca nisam popila nista alkoholno u gradu (nisam ni u kuci) i ono oko mene se svi napiju a ja tu ko svetica sjedim i grizem nokte i ljutim se na stomak ali hajde, j***s alkohol, to se nebi trebalo svakako, ali ni sok ne mozes popiti, jako rijetko kavu, cajeva mi je vise preko glave, da ne pricam o tome kada se ide negdje, pa ne mozes nista papati osim neceg svog. ++ briga, panicni napadi, KONSTANTNA desavanja u stomaku, znaci meni stomak 24 sata u danu daje do znanja da je tu!
I sta je sa doktorima? PAZI NA PREHRANU? Da pazim za trunku vise mogla bih proc kao diplomirani nutricionista.
Posto su spone izmedju crijeva i mozga mnoge, mozda stvarno, stvarno, lijek lezi u nekim ljekovima za psihu??
Mislim, ja se bez Xanaxa ne mogu zamisliti kad mi je los dan.
Pun mi je k ovoga svega najradije bih da se sretnem s nekim od vas i da se zagrlimo i utjesimo posto ljudima oko mene, a vjerujem i oko vas, treba puuuno razumijevanja za ovo stanje... Vjerujem da bi i meni trebalo da sam sa druge strane.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:10   #1009
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
da ja bananu pojedem, bilo bi veselo.
a iz nekog razloga posebno mi smeta cedevita.

nego, pitanje za vas. kad jedete tzv. sigurnu hranu, onda nemate proljeve ili ipak da?
Ponekad imam, ponekad nemam.
Što se osobno mene tiče shvatila sam da nema smisla izbjegavati neku hranu već da je sve stvar u glavi. U mojih 8 godina prošla sam svašta. Po par godina znale su mi smetati (od njih bi dobila grčeve i proljev) određene stvari, da bi kasnije te stvari bez problema mogla jesti, ali bi se neke druge stvari opet našle na listi zabranjenih.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:16   #1010
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
Posto su spone izmedju crijeva i mozga mnoge, mozda stvarno, stvarno, lijek lezi u nekim ljekovima za psihu??
Mislim, ja se bez Xanaxa ne mogu zamisliti kad mi je los dan.
Nadovezujući se na svoj prethodni post, mislim da da.

Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
Pun mi je k ovoga svega najradije bih da se sretnem s nekim od vas i da se zagrlimo i utjesimo posto ljudima oko mene, a vjerujem i oko vas, treba puuuno razumijevanja za ovo stanje... Vjerujem da bi i meni trebalo da sam sa druge strane.
I ja bih Ako živimo blizu, zašto ne?
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:17   #1011
od banane dobijem užasne grčeve. naravno, zrele jedem. a cedevita se pokazala lošim izborom već desetak puta bez iznimke.

kad već spominješ lijekove, mene je xanax spasio. samo se pokušavam ne navući na njega, pa popijem ujutro pola tablete i jutro mi je super. nikakvih simptoma, ničega. a probudim s es jakim grčevima. međutim, kad ga popijem za pola sata sve nestaje. vjerujem da kad bih počela piti više, da bi se stanje normaliziralo. ali onda se opet pitam, pa kakav je to život, da budem ovisnica o tabletama. s druge strane, nekad me baš briga. tako bih bar imala opet normalan život.
e sad, nekome ni to ne pomaže. ispada da trebam biti sretna što meni pomažu.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:27   #1012
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
od banane dobijem užasne grčeve. naravno, zrele jedem. a cedevita se pokazala lošim izborom već desetak puta bez iznimke.

kad već spominješ lijekove, mene je xanax spasio. samo se pokušavam ne navući na njega, pa popijem ujutro pola tablete i jutro mi je super. nikakvih simptoma, ničega. a probudim s es jakim grčevima. međutim, kad ga popijem za pola sata sve nestaje. vjerujem da kad bih počela piti više, da bi se stanje normaliziralo. ali onda se opet pitam, pa kakav je to život, da budem ovisnica o tabletama. s druge strane, nekad me baš briga. tako bih bar imala opet normalan život.
e sad, nekome ni to ne pomaže. ispada da trebam biti sretna što meni pomažu.
Ako ces iskreno, i meni je kad sam prvi put dobila xanax (tad je bio misar doduse) bilo uzasno. Kao ajme meni pa ti ces biti tabletomanka... Jos je Xanax bas onak zvucno ime medju tim tabletama, ozloglaseno. Ipak smatram da ne trebamo na to tako gledati. Ako je to ocito iskljucivo psihicki poremecaj koji se manifestuje u crijevima, onda ga treba ljeciti!! Ako i tabletama, zasto ne? Ja popijem xanax samo kad znam da ce mi biti belaja s glavom i stomakom, ne precesto. Te panicne napade vezane za crijeva je jebia jako tesko kontrolirati bez kemije.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:30   #1013
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Nadovezujući se na svoj prethodni post, mislim da da.



I ja bih Ako živimo blizu, zašto ne?
Neku grupicu osnovati, nalaziti se jednom godisnje gdje ima puno wcova, i grliti se i tjesiti haha! Ja zivim u Bosni, i nikad jos nisam naisla na nekoga sa IBSom. Osim ovdje. Hvala vam.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 13:35   #1014
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
Neku grupicu osnovati, nalaziti se jednom godisnje gdje ima puno wcova, i grliti se i tjesiti haha! Ja zivim u Bosni, i nikad jos nisam naisla na nekoga sa IBSom. Osim ovdje. Hvala vam.
Šteta, ali bilo bi dobro da postoji neka grupa. Iako, možda nije ni loše ovako virtualno jer tko bi našao prostor s toliko wc-eva Trebalo bi i do tamo doći
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 14:00   #1015
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Šteta, ali bilo bi dobro da postoji neka grupa. Iako, možda nije ni loše ovako virtualno jer tko bi našao prostor s toliko wc-eva Trebalo bi i do tamo doći
Nije, ali mozda bi stvarno trebalo osnovati neku organizaciju na nivou BiH i Hrvatske, eventualno Srbije. Dajem ruku u vatru da to postoji na zapadu. Ja znam da postoje udruzenje Stomicara, sto isto spada u tu neku kategoriju problema sa probavom. Oni se financiraju lijepo sa zapada da bi svojim clanovima lakse omogucili potrebne lijekove i takve stvari. Mi do puno stvari koje se na zapadu koriste za IBS ne mozemo ni doci. Razgovarala sam sa par ljudi i oni kazu da imaju tzv. grupne psihoterapije, "potty" treninge i sl. Mi smo vise ko muhe bez glave.
Mislim, pade mi sad to napamet, ne znam koliko neko od vas misli da bi to bilo pametno i korisno, ali ja mislim da bi.
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 14:30   #1016
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
Nije, ali mozda bi stvarno trebalo osnovati neku organizaciju na nivou BiH i Hrvatske, eventualno Srbije. Dajem ruku u vatru da to postoji na zapadu. Ja znam da postoje udruzenje Stomicara, sto isto spada u tu neku kategoriju problema sa probavom. Oni se financiraju lijepo sa zapada da bi svojim clanovima lakse omogucili potrebne lijekove i takve stvari. Mi do puno stvari koje se na zapadu koriste za IBS ne mozemo ni doci. Razgovarala sam sa par ljudi i oni kazu da imaju tzv. grupne psihoterapije, "potty" treninge i sl. Mi smo vise ko muhe bez glave.
Mislim, pade mi sad to napamet, ne znam koliko neko od vas misli da bi to bilo pametno i korisno, ali ja mislim da bi.
Mislila sam šteta što ne živimo blizu, ali ok, ako tebi nije, nema problema

Slažem se da bi trebalo postojati tako nešto. Ima raznih udruga i od njih može biti dosta pomoći, ako ništa drugo lakše je svoj problem podijeliti s drugima.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 18:46   #1017
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
daj mi recite kako vi (koji pijete) pijete seldiar? ja sam ovdje procitala od nekoga da je to dobro, i doktorica mi ga je bez pitanja prepisala. imam jos 5 kapsula, a dobila sam ga prije nekih mjesec i po, znaci da ga pijem poprilicno cesto. jel to u redu? posto pise da se ne treba bas "redovno" piti? ja ne mogu zamisliti da ga ne pijem i kurativno i preventivno, daje mi neku sigurnost.
Ja sam ranije vec savjetovala da probate seldiar jer se kod mene odlicno pokazao Ja ga pijem ovako, kada imam najvece probleme, pijem 2 kapsule odjednom i sve stane, taj dan se obicno odlicno osjecam i onda nastupi period bez problema (uglavnom), mada mi se rijetko zna desiti da narednih dana moram popiti po jednu ujutro , pijem ga nekada i preventivno i nisam primjetila da mi je ikada nastetio, a uvijek uz sebe imam najmanje 2 kapsule za spas ako "me uhvati" dok sam negdje vani. Ja sam se na taj nacin dosta i psihicki smirila jer za sada imam spas. Doduse, u posljednje vrijeme se zaista puno puno bolje osjecam i periodi "mirovanja" su dosta duzi, sto, cini mi se, mogu pripisati i seldiaru jer moze biti da mi je za par nijansi usporio kretanja crijeva. ja, npr., imam jedam list na koji po datumima zabiljezim dana kada sam popila selsiar i iz kog razloga(preventivno, s potrebom) i tako i pratim svoje stanje. Mogu se pohvliti da sam zadnja 2 mjeseca popila 10tak tableta, od cega je vecina preventivno

Sto se tebe tice, ukoliko i ti imas pakovanje od 20 kapsula, to po meni zaista nije strasno, i izadje nekako po jedna kapsula na 3 dana. Vjeruj mi kod mene je bilo perioda kada sam molila boga da to postignem! Pokusaj raditi sto i ja, voditi tu neku evidenciju, i suzdrzavati se od uzimanja sto vise mozes, tako ces nekako trenirati i psihu. Ja se npr. sada trudim postici sto duzi period bez da uzmem ijednu kaps. i jako sam sretna kada vidim da se vremenom ti periodi produzavaju
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 23:13   #1018
Quote:
Shroomelini kaže: Pogledaj post
Neku grupicu osnovati, nalaziti se jednom godisnje gdje ima puno wcova, i grliti se i tjesiti haha! Ja zivim u Bosni, i nikad jos nisam naisla na nekoga sa IBSom. Osim ovdje. Hvala vam.
Ima nas i u Bosni sa ibs-om, ja sam iz Sarajeva i mucim se evo 2 godine sa nervoznim crijevima. Ja nikad nisam imao bolove i grceve nego jednostavno neprestalne spazme u crijevima, kada god izadjem kao da mi je trema u stomaku i onda panika i anksioznost kada wc nije u blizini.
tifoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 23:14   #1019
Zahvaljujem na odgovorima, jer sad mi je lakše kada znam da nisam jedina sa sličnim bolovima....
I ja također mislim da bi osnivanje neke grupe bio odličan potez....
SAAN0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 03:26   #1020
Quote:
tifoza kaže: Pogledaj post
Ima nas i u Bosni sa ibs-om, ja sam iz Sarajeva i mucim se evo 2 godine sa nervoznim crijevima. Ja nikad nisam imao bolove i grceve nego jednostavno neprestalne spazme u crijevima, kada god izadjem kao da mi je trema u stomaku i onda panika i anksioznost kada wc nije u blizini.
Hehe ma znam da nas ima, nazalost. Samo ja nisam nikoga upoznala licno. Mozda i jesam, kad sam jos bila normalna, pa nisam obracala paznju.

Meni se kombinacija Xanax Seldiar pokazala uspjesnom, ne pijem svaki dan, ali pijem sve cesce
Shroomelini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.