Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 12:32   #221
E da i ne proporučuju se odnosi nekih mjesec dana.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:00   #222
Utvrđen mi je policistični jajnik prije cca 4 godine na sistematskom pregledu. Tamošnji ginić je rekao da se ne trebam zabrinjavati. Moj ginić mi je također rekao da navodno svaka peta žena to ima i da se ne trebam s tim opterećivati. A ja nekak ne mrem da se ne opterećujem kad imam neki trash na jajniku. Isto imam nadutost i primijetila sam da mi rastu dlačice na bradi. Jel to ima s tim veze?
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:04   #223
Quote:
Oneida kaže: Pogledaj post
Imam prilično veliku cistu (preko 10cm) koja zauzima cijelu malu zdjelicu i najvjerojatnije krenula je od desnog jajnika. Jedan doktor smatra da bi najbolje bilo izvadit je klasičnim rezom, ali cista je tekuća stoga može se izvaditi i laparoskopijom (što mi preporuča drugi doktor). Iskustva?!?
Ja sam imala dvije od 10cm i operirali su me laparaskopski. Ali išla sam privatno to, jer u bolnici bi vjerojatno radili laparatomiju, plus to što je obje ciste vidio jedino taj doktor koji me operirao.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 01:01   #224
26.02.2013. laparaskopskim zahvatom mi je odstranjen dermoid promjera 8cm i dio lijevog jajnika, 3 dana bolnice i kraći oporavak doma i nakon toga redovne kontrole kod kirurga
Zahvat je napravljen u Petrovoj.
hillsiderose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:14   #225
Dermoidna cista cc 2,5-3 cm, drugi jajnika i maternica u odličnom stanju, planira se trudnoća u roku par miseci

1) da li ovakva cista zbog hormona pojačano raste u trudnoći, jer sam čula da ovakva vrsta ceste raste u prosjeku 1-2 cm godišnje i da li je to istina?
2) kolike su realne šanse da smeta razvoju poloda ili pri porodu, ili da raste pa se treba skidati tijekom trudnoće- što je najgora moguća opcija?
3) da li postojanje ove ciste ovih proporcija znači da janik nema ovulacije?
PANDA 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2023., 09:03   #226
Glupo pitanje, ali ginekologica mi je otkrila poveću cistu na jajniku. Odmah me uputila na vađenje tumorskih markera koji su ispali uredni. Nakon početka ciklusa, cista je i dalje tu, pa moram u bolnicu na pregled. Rekla je i da sumnja da je možda dermoidna cista u pitanju. Ono što me muči je to što sam dobila termin u bolnici, ali kod "ginekološkog onkologa". Jel to uobičajeno?
__________________
I tried being reasonable, I didn't like it.
😺*rim tim tagi dim*😺
hot kukich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2023., 07:50   #227
Quote:
hot kukich kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje, ali ginekologica mi je otkrila poveću cistu na jajniku. Odmah me uputila na vađenje tumorskih markera koji su ispali uredni. Nakon početka ciklusa, cista je i dalje tu, pa moram u bolnicu na pregled. Rekla je i da sumnja da je možda dermoidna cista u pitanju. Ono što me muči je to što sam dobila termin u bolnici, ali kod "ginekološkog onkologa". Jel to uobičajeno?
Onkolozi se ne bave liječenjem samo malignih tvorbi, ako je to ono što vas brine.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2023., 07:56   #228
Ja sam isto operirana od strane ginekološkog onkologa iako su markeri i ct ukazivali da se radi o dobroćudnoj tvorbi.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 16:09   #229
Prepala sam se, naravno. Moja doktorica mi nije ništa objasnila, klještima sam morala čupati informacije iz nje. Samo mi je kratko rekla da misli da je dermoidna cista ili teratom i da ću prirodu tog znat tek kad se patohistološki obradi. Googlea se pak bojim. Ono što sam vidjela me bacilo u bed na 3 dana. Nisam mogla jest, spavat, pit. Moji markeri su uredni. I Ca125 i He4 i roma indeks. To mi je pružalo kakvu takvu utjehu. Sad pak ispada da oni ništa ne znače, pitam se samo - koji sam ih vrag onda uopće vadila? Uglavnom, hvala na odgovorima. Mislim pozitivno. Idem na pregled, sigurno ću morat to vadit van i nadam se da će proći ok.
__________________
I tried being reasonable, I didn't like it.
😺*rim tim tagi dim*😺
hot kukich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 17:19   #230
Quote:
hot kukich kaže: Pogledaj post
Prepala sam se, naravno. Moja doktorica mi nije ništa objasnila, klještima sam morala čupati informacije iz nje. Samo mi je kratko rekla da misli da je dermoidna cista ili teratom i da ću prirodu tog znat tek kad se patohistološki obradi. Googlea se pak bojim. Ono što sam vidjela me bacilo u bed na 3 dana. Nisam mogla jest, spavat, pit. Moji markeri su uredni. I Ca125 i He4 i roma indeks. To mi je pružalo kakvu takvu utjehu. Sad pak ispada da oni ništa ne znače, pitam se samo - koji sam ih vrag onda uopće vadila? Uglavnom, hvala na odgovorima. Mislim pozitivno. Idem na pregled, sigurno ću morat to vadit van i nadam se da će proći ok.
Nije istina da ništa ne znače. To što nisu 100% pouzdani ne znači da nisu uopće pouzdani, posebno kad su svi izvađeni negativni. Tako lažan neg. nalaz istovremeno svih je vjerojatnost ravna nuli. Isto tako poz. ca 125 može biti i kod benignih dijsgnoza poput endometrioze.
Da postoji iole najmanja naznaka da se radi o nečemu opasnom, odmah bi vam to rekli. Već na zahvatu će moći odokativno reći o čemu se točno radilo.
Na vašem mjestu ne bih ni najmanje brinula. Sve će biti ok.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2023., 16:10   #231
Quote:
hot kukich kaže: Pogledaj post
Prepala sam se, naravno. Moja doktorica mi nije ništa objasnila, klještima sam morala čupati informacije iz nje. Samo mi je kratko rekla da misli da je dermoidna cista ili teratom i da ću prirodu tog znat tek kad se patohistološki obradi. Googlea se pak bojim. Ono što sam vidjela me bacilo u bed na 3 dana. Nisam mogla jest, spavat, pit. Moji markeri su uredni. I Ca125 i He4 i roma indeks. To mi je pružalo kakvu takvu utjehu. Sad pak ispada da oni ništa ne znače, pitam se samo - koji sam ih vrag onda uopće vadila? Uglavnom, hvala na odgovorima. Mislim pozitivno. Idem na pregled, sigurno ću morat to vadit van i nadam se da će proći ok.
Meni je prosle godine otkrivena dermoidna cista na jajniku, vadila sam markere, bili su uredni. Cista je nadena tijekom uzv na mpo, odmah je postuoak prekinut, prof je rekao da mora van. Operirana sam u 2mj u petrovoj, sve je proslo ok, jajnik je sacuvan. Nalaz je kasnije pokazao da je bilo dobrocudno.
slavonka28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.