Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 09:45   #81
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Mene su vec dva puta HITNO htjeli operirati cistu na jajniku. Nisam htjela odmah na operaciju i naisla sam na super mladog lijecnika koji je htio pokusati neoperativnim putem i uspio.

Cista je opet puknula sama od sebe. A ja drugi put izbjegla operaciju!

Ne dajte se tako lako pod noz- trazite dalje- imate pravo na 100 "drugih misljenja"
scarllet, mozes li nam reci na koji nacin te lijecio? dati nam neke savjete ili preporuciti doktora?
 
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 16:15   #82
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Je li laparoskopija boli?
meni je bila uzasno bolna...
nisam spavala puna tri dana nakon zahvata od bolova...i nikakave inekcije protiv bolova nisu mi pomagale...
nisu problem savovi, oni ne bole nista posebno...problem je taj plin koji upuhuju u abdomen da bi mogli obaviti sam postupak...
inace dobro trpim bol (obavila sam vec jednu operaciju sa lokalnom, koja je u biti trebala ici pod opcu anesteziju i bolilo je al ni priblizno toliko ko laparoskopija....) al ovo je bilo prestrasno za mene...pucali su me sa inekcijama svaka 3 sata, al nista. bila san pomalo sokirana time da u 21 stoljecu moram tri dana trpiti uzasne bolove, a da mi ne daju nista dovoljno jako da bi mogla barem pola sata biti na miru....najgore je bilo sto u ta tri dana bol nije popustala apsolutno ni pedalj i imala san osjecaj da cu poluditi, ni unajludem snu nisam mislila da ista moze toliko intenzivno i dugo boliti.....na viziti su se kirurzi snebivali...onaj koji me operira je reka da se bol ocito previse rasplamsala i da stoga injekcije ne pomazu....nes ti meni injekcija-dramal i voltaren svaka 4 sata....
ja san bila sokirana jer san usla u bolnicu sa uvjerenjem da je lap lagani zahvat...i doktor je reka da je istina da se od lap duplo brze oporavlja nego od klasicne operacije, ali da lap bas zbog tog "napuhavanja" daleko vise boli od klasicne operacije...i da, lap jest operacija, samo se izvodi nadrugaciji nacin ....uglavnom to san mogla i sama primjetiti dok san bila u sok sobi di san prvu besanu noc provela slusajuci zenu rasporenu preko cilog trbuha kako hrce.....inace reka je dotur i da lap vise boli ako je osoba vitkija jer je onda treba valjda vise "napuhati"....(iman 60 kg i 1,78 cm), ali i to da je klasicna operacija puno jednostavnija za kirurge, jer je stvar preglednija i ako se osoba "otvori" puno lakse ce se uviditi ako postoji neki dodatni problem koji se triba rjesiti....
inace tri dana poslije, nakon sto je plin izasa u velikoj vecini van, skroz san brzo dosla k sebi i to je ogroman plus........
a opet me ceka zahvat za par godina i kad se sitim te torture mislim da cu ovaj puta moliti za klasicnu operaciju....
inace ne tvrdim da je svakome isto....al eto ja se nisam sjajno provela....
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 16:37   #83
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Bila sam i vidila kako izgleda klasična operacija, a isto tako sam vidila i laparoskopsku operaciju. Laparoskopija je nešto izvrsno i kirurg mora biti jaaaaako stručan i spretan, ne može to svaki šmokljan raditi. Zapravo su manji rizici od nastajanja priraslica, ožiljci minimalni, oporavak masu brži, sve skupa melem prema klasičnoj operaciji. Kad sam vidila na šta izgleda klasična operacija (laparotomija), život mi se zgadio. Ogromni rez, grozno mesarenje, dug oporavak, priraslice, ružan ožiljak.....U bolnici gdle imam praksu postoje tri vrhunska stručnjaka za laparoskopiju i svi su rekli ovo što sam ja navela.
Jel se smije znati koja je to bolnica? I jel zna netko kakvo je stanje na Institutu za tumore, mislim da o toj bolnici nitko nije ništa rekao?
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:10   #84
Da li netko zna što govore protoci kroz cistu na color dopleru?

I da li je nekome uspjelo rještiti cistu Proverom?
felicity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:15   #85
Quote:
felicity kaže: Pogledaj post
Da li netko zna što govore protoci kroz cistu na color dopleru?

I da li je nekome uspjelo rještiti cistu Proverom?
Mislim da se radi po prokrvljenosti stjenke ciste. Ako su stjenke ciste prokrvljene to može biti znak da se radi o endometriozi. Dakle, time mogu bar približno odrediti tip tvorevine.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:22   #86
Moja je 6 cm aneheogena unilokularna, glatkih stijenki , bez proturzija, ali s protokom 0,5. Ništa mi nisu rekli kakva je. Trenutno sam na Proveri 2 mjeseca (po 10 dana).
CA 125=23

Ako netko zna reći iz iskustva kakvi su protoci bili i za kakvu cistu.
felicity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:56   #87
Quote:
felicity kaže: Pogledaj post
Moja je 6 cm aneheogena unilokularna, glatkih stijenki , bez proturzija, ali s protokom 0,5. Ništa mi nisu rekli kakva je. Trenutno sam na Proveri 2 mjeseca (po 10 dana).
CA 125=23

Ako netko zna reći iz iskustva kakvi su protoci bili i za kakvu cistu.
Moja je bila zatamnjena tvorba nepravilnih stjenki, prokrvljena (nije pisao taj indeks prokrvljenosti) i CA125 mi je bio 135, dakle jako povišen. Išla sam na laparoskopiju i dijagnosticirana mi je endometrioza u koju su odmah i posumnjali.

Kod tebe je taj CA 125 unutar referentnih vrijednosti. Sad si na Proveri da se potakne da cista pukne sama od sebe. Ako ne pukne ići ćeš na laparoskopiju, a kad vide, odmah će odokativno već znati reći o čemu se radi, a PHD će ti dati 100% dijagnozu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:18   #88
Hvala ti.

Zapravo tražim informaciju što znači "normalan protok" RI (indeks otpora) kroz cistu tj. koliki je?

Ne bih htjela olako pod nož jer miču i jajnik, pa želim znati sve što mogu znati.
felicity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:17   #89
Quote:
in spe kaže: Pogledaj post
Jel se smije znati koja je to bolnica? I jel zna netko kakvo je stanje na Institutu za tumore, mislim da o toj bolnici nitko nije ništa rekao?
Aha. KB Firule - Split
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:44   #90
Quote:
felicity kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

Zapravo tražim informaciju što znači "normalan protok" RI (indeks otpora) kroz cistu tj. koliki je?

Ne bih htjela olako pod nož jer miču i jajnik, pa želim znati sve što mogu znati.
Ako i dođe do toga da moraš pod nož, miču samo onaj dio jajnika koji je zahvaćen. Kod ovakvih stvari se uvijek nastoji biti minimalno invazivan. Meni je ostala 1/3 lijevog jajnika koji ipak može normalno ovulirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:43   #91
Ja sam imala vodenu cistu, unilokularnu, glatkih stjenki, veličine naranče (oko 8x8 cm). Uopće je nisam osjetila i bila sam iznenađena tim nalazom. Ginekologica je prvo htjela čekati da pukne i naručila me na kontrolu. Ali za mjesec dana cista je narasla preko 1 cm u obje dimenzije (bila je blizu 10 cm) pa me ginekologica uputila na laparoskopiju.

Zahvat sam obavila u Petrovoj. U bolnici sam bila 6 dana. Nakon operacije nema velikih bolova - malo bole ramena i grlo i čudan je osjećaj u trbuhu (napuhnutost od plina) i organizam je slab, ali svaki sljedeći dan ja sam osjećala veliko poboljšanje (mogla sam duže stajati i hodati i sl.). Moja ginekologica nikada nije spominjala odstranjivanje jajnika pa sam poludila kada mi je doktor došao u vizitu i onako bezobrazno frknuo da su uspjeli spasiti jajnik. WTF!!! To je bilo sve što sam od njega čula u tjedan dana! Doktori i većina med. sestara u Petrovoj su užasno neljubazni, ali imala sam jednu super medicinsku sestru pa mi je bilo lakše i stalno sam čekala njezinu smjenu.

Laparoskopija nije strašna operacija, nema nikakvih vidljivih ožiljaka i brz je oporavak (ja sam nakon 10 dana išla na fax na ispit kao da nikad ništa nije bilo), ali dobro se raspitajte o odstranjivanju jajnika kod doktora koji će vas operirati. Mislim da ukoliko je cista vodena ne odstranjuju jajnik, ali uvijek je bolje pitati.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:58   #92
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Ja sam imala vodenu cistu, unilokularnu, glatkih stjenki, veličine naranče (oko 8x8 cm). Uopće je nisam osjetila i bila sam iznenađena tim nalazom. Ginekologica je prvo htjela čekati da pukne i naručila me na kontrolu. Ali za mjesec dana cista je narasla preko 1 cm u obje dimenzije (bila je blizu 10 cm) pa me ginekologica uputila na laparoskopiju.

Zahvat sam obavila u Petrovoj. U bolnici sam bila 6 dana. Nakon operacije nema velikih bolova - malo bole ramena i grlo i čudan je osjećaj u trbuhu (napuhnutost od plina) i organizam je slab, ali svaki sljedeći dan ja sam osjećala veliko poboljšanje (mogla sam duže stajati i hodati i sl.). Moja ginekologica nikada nije spominjala odstranjivanje jajnika pa sam poludila kada mi je doktor došao u vizitu i onako bezobrazno frknuo da su uspjeli spasiti jajnik. WTF!!! To je bilo sve što sam od njega čula u tjedan dana! Doktori i većina med. sestara u Petrovoj su užasno neljubazni, ali imala sam jednu super medicinsku sestru pa mi je bilo lakše i stalno sam čekala njezinu smjenu.

Laparoskopija nije strašna operacija, nema nikakvih vidljivih ožiljaka i brz je oporavak (ja sam nakon 10 dana išla na fax na ispit kao da nikad ništa nije bilo), ali dobro se raspitajte o odstranjivanju jajnika kod doktora koji će vas operirati. Mislim da ukoliko je cista vodena ne odstranjuju jajnik, ali uvijek je bolje pitati.
i ja sam bila operirana u Petrovoj prošle godine i doktori , sestre Grozila sam se bolnica, a na kraju mi je bilo genijalno, sestre nam kuhale kave, mazile nas i pazile ko da smo njihove kćeri...doktora sam vidla u viziti i reko mi sve kaj me zanimalo, prije izlaska iz bolnice sam išla u njegov ured i tam mi je sve reko kak su moji miceki jajnici podnjeli torturu zvanu laparoskopija
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 20:33   #93
ja sam prije 20 dana operisala endometricnu cistu od 14cm,znaci velicine bebine glave.u mom slucaju nije bila moguca laparoskopija,nego klasicna operacija(rez je 16 cm.dug).poslije op sam jos 7 dana provela u bolnici.oporavak ce da potraje 4-6 tjedana.nemogu se pozaliti,dobro se osjecam..zato cure idite redovito na kontrole,ja sam skupo platila svoju nemarnost!
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 09:43   #94
Uf....stvarno je velika bila. Jesu uspjeli spasiti jajnik? Koja ti je terapija sada
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:19   #95
Mirna, to je super kako ti je objasnio. Mislim da bi poslije svakog zahvata doktor trebao pacijentu u par crta objasniti njegovo stanje.
Valjda sam ja naletila na nekog bezobraznog. Strpila sam se do pregleda kod moje ginekologice pa mi je ona rekla da je sve u redu.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:37   #96
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Mirna, to je super kako ti je objasnio. Mislim da bi poslije svakog zahvata doktor trebao pacijentu u par crta objasniti njegovo stanje.
Valjda sam ja naletila na nekog bezobraznog. Strpila sam se do pregleda kod moje ginekologice pa mi je ona rekla da je sve u redu.
a ko te operirao?
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:30   #97
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Uf....stvarno je velika bila. Jesu uspjeli spasiti jajnik? Koja ti je terapija sada
jajnik su uspjeli spasiti...
prije 5 dana zapocela sam s DECAPEPTYL DEPOT +LIVIEL tablete..
bila sam jako skepticna u vezi ove terapije i pisala sam o tome pod temu:endometrioza,ali lijecnik mi je jos jednom objasnijo da je to jedina terapija koja u mom slucaju moze pomoci ,posto je endometioza bila u visokom stupnju.
pristala sam i sad sto bude..
ne zelim opet nakon par mjeseci prozivljavati ovaj pakao sto ja sada hvala bogu iza mene.
mada mi je sam lijecnik rekao da nema garancije da se nece vratiti ali zato cu sada biti pod stalnim nazorom ginekologa pa i ako se vrati ,nece doci do tog stupnja i bice lakse lijeciti..
ruzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:24   #98
mirna1979
Tek sad sam vidjela poruku.
Operirao me dr. T. Župić.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 20:25   #99
zanima me puno toga.........

na desnom jajniku imam dobrocudni tumor............pa ga moram odstraniti.........

a za lijevi koji je ok kaze da je policisticni.....

to mi se sve dogodilo unazad par mjeseci pa nist ne kuzim

ciklus mi je redovit, nisam predebela-65 kg na 178cm, niti sam dlakava, a nemam ni problema sa aknama
tu i tamo koji pristic i to je to,

tumorski markeri su ok, a bolnica u koju idem je vinogradska

ako je neko imao kakvo slicno iskustvo ili je cuo sta za vinogradsku bicu zahvalna na informacijama
lamelasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:50   #100
Kod mene je prvi put zapažena cista veličine 36X4 mm na desnom janiku -krajem kolovoza, ginekolog mi je rekao da je vodena i da se ne sekiram puno, kao treba je pratiti, prije toga sam bila na pregledu u travnju i nije pominjao tu cistu, valjda je tada nije bilo.

Na idućem pregledu 23/10 veličina joj je bila 36X18 mm,

a prije par dana nakon što mi je prošla menstruacija 4X2,5 cm

i sad mi kaže da ona izgleda kao vodena i da ne bi trebala biti opasna, ali eto za svaki slučaj da izvadim markere CAE i Ca-125

volila bih da me netko malo utješi ili barem napiše svoje iskustvo i inače šta zna o tome
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.