Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 23:01   #1001
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Kako mogu da prijetim nečim čega nema za tebe??
Ali pazite se ljubomore ne raspirujte ljudi vatru...
Jaoo..
Niko nije ljubomoran poštujem prvo svoju vjeru isto tako poštujem i ostale vjere.
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:04   #1002
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
Niko nije ljubomoran poštujem prvo svoju vjeru isto tako poštujem i ostale vjere.
NIsi ti ali je bog ljubomoran...

Ak si krivoga boga odabrao kuku lele...
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:06   #1003
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
NIsi ti ali je bog ljubomoran...

Ak si krivoga boga odabrao kuku lele...
A koji je pravi Bog a koji je krivi Bog zna li iko ?
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:09   #1004
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
A koji je pravi Bog a koji je krivi Bog zna li iko ?
Kako ne??
Pa imaš ih na svakom koraku koji znaju...
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:16   #1005
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Kako ne??
Pa imaš ih na svakom koraku koji znaju...
Bliži se smak svijeta(sudnji dan)pa će se onda vidit ko je u pravu bio
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:22   #1006
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
Bliži se smak svijeta(sudnji dan)pa će se onda vidit ko je u pravu bio
Upravo..
A prije toga će krilati bik da leti nebom da se ispuni proročanstvo..
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:25   #1007
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Upravo..
A prije toga će krilati bik da leti nebom da se ispuni proročanstvo..
Šta znači krilati bik?jel to predznak smak svijeta?
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:30   #1008
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
Šta znači krilati bik?jel to predznak smak svijeta?
Uzmi bibliju sve ti je tamo.
Ak shvatiš nedoslovce nećeš biti upućen u misterij..
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:44   #1009
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Uzmi bibliju sve ti je tamo.
Ak shvatiš nedoslovce nećeš biti upućen u misterij..
Ćitao sam je nekad davno 1992 god...al imam u svojoj vjeri predznake
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:47   #1010
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
Ćitao sam je nekad davno 1992 god...al imam u svojoj vjeri predznake
Nepotrebne su godine,znao sam od sama početka o čem se radi...
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:02   #1011
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Nepotrebne su godine,znao sam od sama početka o čem se radi...
Poštujem tvoju vjeru samo me zanima.OK
Bic_Boziji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:05   #1012
Quote:
Bic_Boziji kaže: Pogledaj post
Poštujem tvoju vjeru samo me zanima.OK
Ja ti mogu odgovoriti samo da sam ono što jesam u svezi toga.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 17:49   #1013
Kontradikcije u Kuranu

Eto nedavno smo o tome malo raspravljali pa otvorim temu da vidim sta vi kazete.

Have some passages in the Quran been abrogated?

No

2:85
Believe ye in part of the Scripture and disbelieve ye in part? And what is the reward of those who do so save ignominy in the life of the world, and ... the most grievous doom.
6:34
There is none to alter the decisions of Allah.
6:115
Perfected is the Word of thy Lord in truth and justice. There is naught that can change His words.
10:64
There is no changing the Words of Allah.
18:27
And recite that which hath been revealed unto thee of the Scripture of thy Lord. There is none who can change His words.

Yes

2:106
Nothing of our revelation (even a single verse) do we abrogate or cause be forgotten, but we bring (in place) one better or the like thereof.
16:101
And when We put a revelation in place of (another) revelation, - and Allah knoweth best what He revealeth - they say: Lo! thou art but inventing. Most of them know not.

Is it OK to drink alcohol?

Yes

16:67
And of the fruits of the date-palm, and grapes, whence ye derive strong drink and (also) good nourishment. Lo! therein is indeed a portent for people who have sense.

No

2:219
Strong drink and games of chance. Say: In both is great sin.

How many angels talked to Mary?

One

19: 16-19
And make mention of Mary in the Scripture, when she had withdrawn from her people to a chamber looking East, And had chosen seclusion from them. Then We sent unto her Our Spirit and it assumed for her the likeness of a perfect man. She said: Lo! I seek refuge in the Beneficent One from thee, if thou art God- fearing. He said: I am only a messenger of thy Lord, that I may bestow on thee a faultless son.

More than one

3: 42
And when the angels said: O Mary! Lo! Allah hath chosen thee and made thee pure, and hath preferred thee above (all) the women of creation.
3: 45
(And remember) when the angels said: O Mary! Lo! Allah giveth thee glad tidings of a word from him, whose name is the Messiah, Jesus, son of Mary, illustrious in the world and the Hereafter, and one of those brought near (unto Allah).

Can Allah do anything?

Yes

35:1
Praise be to Allah, the Creator of the heavens and the earth, Who appointeth the angels messengers having wings two, three and four. He multiplieth in creation what He will. Lo! Allah is Able to do all things.

No

6:100-101
Yet they ... impute falsely, without knowledge, sons and daughters unto Him. ... The Originator of the heavens and the earth! How can He have a child?

How long is Allah's day?

1000 years

22:47
A Day with Allah is as a thousand years of what ye reckon.
32:5
He directeth the ordinance from the heaven unto the earth; then it ascendeth unto Him in a Day, whereof the measure is a thousand years of that ye reckon.

50 000 years

70:4
Unto Him in a Day whereof the span is fifty thousand years.

Eto to su neke,nisam htio sad ostalo iako ima jos dosta,al za pocetak je i ovo OK.Krscan sam,odma da kazem,i ovo me cisto zanima iz znatizelje jel istina i ako je kolko je istine.
loysyb is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2011., 17:58   #1014
U Kuranu nema kontradikcija no dešava se da ljudi idu da tumače a nisu nadahnuti Alahom pa onda se dešava to što dešava.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 18:01   #1015
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
U Kuranu nema kontradikcija no dešava se da ljudi idu da tumače a nisu nadahnuti Alahom pa onda se dešava to što dešava.
Aha,OK.Jel ovo gore nisu kontradikcije?Ajmo uzet najbanalniji primjer,ovo s alkoholom,kako se to drukcije moze tumacit?
loysyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 18:06   #1016
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Aha,OK.Jel ovo gore nisu kontradikcije?Ajmo uzet najbanalniji primjer,ovo s alkoholom,kako se to drukcije moze tumacit?
Trebaš biti nadahnut kao reicmo tumačiti bibliju u kojoj nema niti jedna isto kontrdikcija.
Mislim shvaćaš me što želim da kažem.
Ja ti pomažem da ti vrijeme skratim.
Sve se svodi na to oružje koje sam naveo.
Ili recimo imaš crno bjelo da proglasiš u datom trenutku kad te volja.
Sve je plagiajt osim Kurana ili osim Biblije.
I još toga ima ali ova dva oružja su učinkovita.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 08:29   #1017
Quote:
loysyb kaže: Pogledaj post
Eto nedavno smo o tome malo raspravljali pa otvorim temu da vidim sta vi kazete.

Have some passages in the Quran been abrogated?

No

2:85
Believe ye in part of the Scripture and disbelieve ye in part? And what is the reward of those who do so save ignominy in the life of the world, and ... the most grievous doom.
6:34
There is none to alter the decisions of Allah.
6:115
Perfected is the Word of thy Lord in truth and justice. There is naught that can change His words.
10:64
There is no changing the Words of Allah.
18:27
And recite that which hath been revealed unto thee of the Scripture of thy Lord. There is none who can change His words.

Yes

2:106
Nothing of our revelation (even a single verse) do we abrogate or cause be forgotten, but we bring (in place) one better or the like thereof.
16:101
And when We put a revelation in place of (another) revelation, - and Allah knoweth best what He revealeth - they say: Lo! thou art but inventing. Most of them know not.

Is it OK to drink alcohol?

Yes

16:67
And of the fruits of the date-palm, and grapes, whence ye derive strong drink and (also) good nourishment. Lo! therein is indeed a portent for people who have sense.

No

2:219
Strong drink and games of chance. Say: In both is great sin.

How many angels talked to Mary?

One

19: 16-19
And make mention of Mary in the Scripture, when she had withdrawn from her people to a chamber looking East, And had chosen seclusion from them. Then We sent unto her Our Spirit and it assumed for her the likeness of a perfect man. She said: Lo! I seek refuge in the Beneficent One from thee, if thou art God- fearing. He said: I am only a messenger of thy Lord, that I may bestow on thee a faultless son.

More than one

3: 42
And when the angels said: O Mary! Lo! Allah hath chosen thee and made thee pure, and hath preferred thee above (all) the women of creation.
3: 45
(And remember) when the angels said: O Mary! Lo! Allah giveth thee glad tidings of a word from him, whose name is the Messiah, Jesus, son of Mary, illustrious in the world and the Hereafter, and one of those brought near (unto Allah).

Can Allah do anything?

Yes

35:1
Praise be to Allah, the Creator of the heavens and the earth, Who appointeth the angels messengers having wings two, three and four. He multiplieth in creation what He will. Lo! Allah is Able to do all things.

No

6:100-101
Yet they ... impute falsely, without knowledge, sons and daughters unto Him. ... The Originator of the heavens and the earth! How can He have a child?

How long is Allah's day?

1000 years

22:47
A Day with Allah is as a thousand years of what ye reckon.
32:5
He directeth the ordinance from the heaven unto the earth; then it ascendeth unto Him in a Day, whereof the measure is a thousand years of that ye reckon.

50 000 years

70:4
Unto Him in a Day whereof the span is fifty thousand years.

Eto to su neke,nisam htio sad ostalo iako ima jos dosta,al za pocetak je i ovo OK.Krscan sam,odma da kazem,i ovo me cisto zanima iz znatizelje jel istina i ako je kolko je istine.
A što si se mučio pa pisao cijeli ovaj tekst (još na engleskom) kad si mogao jednostavno copy paste sa neke stranice... pa se pravit kao da si otkrio nešto wow! xD lol
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 10:48   #1018
s obzirom da sam musliman, imam podosta znanja o islamu i iskustva sa ovim takozvanim kontradikcijama koje ne postoje u kuranu, da ja nebi isao sad sve jednu po jednu objanit cu vam sam neku pa da vidite da tu nema ni K od kontradikcije

Koliko vidim tekst je na engleskom, sto znaci da je kopiran sa antiislamske stranice bez da se sam licno uvjerio citajuci kuran na hrvtsko/bosanskom, neozbiljno je kopiti od svakakvih sharlatana po internetu koji neznaju ni guzicu oprati kako treba a znaju pisati o nekakvim kontradikcija u kuranu.

krenucemo sa odgovorom od Boga licno po pitanju kontradikcija

Bog kaze u kuranu:

4:82 A zašto oni ne razmisle o Kur´anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge kontradikcije/protivrječnosti

"Mi u ovom Kur’anu navodimo ljudima svakojake primjere da bi pouku primili, u Kur’anu na arapskom jeziku, u kome nema nikakve protivrječnosti, da bi se Gospodara svoga pobojali." (Ez-Zumer, 27-28.)

evo uzet cemo ovaj primjer

Quote:
Is it OK to drink alcohol?

Yes

16:67
And of the fruits of the date-palm, and grapes, whence ye derive strong drink and (also) good nourishment. Lo! therein is indeed a portent for people who have sense.

No

2:219
Strong drink and games of chance. Say: In both is great sin.

16:67. A od plodova palmi loze pripremate piće i hranu prijatnu. To je, doista, dokaz onima koji pameti imaju.

vs

2:219. Pitaju te o vinu i kocki. Reci: "Oni donose veliku štetu, a i neku korist ljudima, samo je šteta od njih veća od koristi." I pitaju te koliko da udjeljuju. Reci: "Višak!" Eto, tako vam Allah objašnjava propise da biste razmislili.

vidis li ti ovdje da stoji dozovljeno vam je piti alkhol?
A od plodova palmi loze pripremate piće i hranu prijatnu

znaci Bog im ovdje kaze vi pripremate pice koje je zabranjeno a isto tako i hranu koja je dozvoljena, da mi je samo znati kako iskopati iz ove recenice da je pice dozovljeno. To Bog samo naznacava da ljudi prave i dozovljeno i nedozvoljenu hranu od jedne te iste materije.

Isto kao kad bi ja rekao,
Vi od zeljeza pravite lijepe gradjevine a isto tako pravite cijevi za puske i topovske cijelivu kojim ubijate neduzan narod.
jesam li je ovdje dozvolio pravljenja oruzja od zeljeza pa da se ubija neduzan narod, NISAM

eh isto tako Bog nedozovljava da se od dozvoljenih produkata u osnovi prave zabranjene stvari, od grozdja koje je dozovljeno pa napravis sebi alkohol i tako se ogrijesis od Bozije naredjenja.



Quote:
How many angels talked to Mary?

One

19: 16-19
And make mention of Mary in the Scripture, when she had withdrawn from her people to a chamber looking East, And had chosen seclusion from them. Then We sent unto her Our Spirit and it assumed for her the likeness of a perfect man. She said: Lo! I seek refuge in the Beneficent One from thee, if thou art God- fearing. He said: I am only a messenger of thy Lord, that I may bestow on thee a faultless son.

More than one

3: 42
And when the angels said: O Mary! Lo! Allah hath chosen thee and made thee pure, and hath preferred thee above (all) the women of creation.
3: 45
(And remember) when the angels said: O Mary! Lo! Allah giveth thee glad tidings of a word from him, whose name is the Messiah, Jesus, son of Mary, illustrious in the world and the Hereafter, and one of those brought near (unto Allah).
ovo su dva razlicita slucaja, jednom su se ukazali andjeli a drugi put andjeo Gabriel koji se otjelovije u liku muskarca.



Quote:
Can Allah do anything?

Yes

35:1
Praise be to Allah, the Creator of the heavens and the earth, Who appointeth the angels messengers having wings two, three and four. He multiplieth in creation what He will. Lo! Allah is Able to do all things.

No

6:100-101
Yet they ... impute falsely, without knowledge, sons and daughters unto Him. ... The Originator of the heavens and the earth! How can He have a child?
Allah sve moze, pa i da hoce da ima dijete moze ga stvoriti, ali nece zato sto se tako ugrozava njegova jednoca.

Prvo pitanje zasto se ima dijete?
Za producetak ljudskog roda da te ima ko naslijediti?

eh pase li ovo za Boga, Bog ne umire i netreba ga niko nasljedjivati. Zasto ce mu sin onda?

Bog kaze koliko mu je mrsko kad krscani govore da ima sina:

Bog kaze:

Oni(krscani) govore: "Milostivi je uzeo dijete!" –
Vi, doista, nešto odvratno govorite!
Gotovo da se nebesa raspadnu, a Zemlja provali i planine zdrobe
što Milostivom pripisuju dijete.
Nezamislivo je da Milostivi ima dijete –




Quote:
How long is Allah's day?

1000 years

22:47
A Day with Allah is as a thousand years of what ye reckon.
32:5
He directeth the ordinance from the heaven unto the earth; then it ascendeth unto Him in a Day, whereof the measure is a thousand years of that ye reckon.

50 000 years

70:4
Unto Him in a Day whereof the span is fifty thousand years.

zamolio bi vas da se nebrukate sledeci put kad budete postirali nepostoje kontradikcije, prvo sami procitajte prije nego se upustate u napad na Boziju knjigu, i to jedinu knjigu trenutno na svijetu koja je direktno od boga.


Bog kaze:

47. Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, i Allah će ispuniti prijetnju Svoju; a samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju.

vs

4. k Njemu se penju andjeli i Gabriel/Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje,


Prvo da vas pitam, znate li vi sta je ajstajnova teorija relativiteta, u toj teoriji je naznaceno da vrijeme je relatvino i nije svugdje isto, negdje ide brze negdje sporije zavisi gdje se nalazimo, ako smo kod teski objekata sa visokom gravitacijom vrijeme ide sporije.

Ovi ajetiu kuranu su ocit dokaz da je Kuran od Boga, jer ko moze drugi znati u 6 stoljecu da vrijeme nije isto svugdje, sto je ocit primjer teorije relativiteta.


sta kaze nauka za ovo
Quote:
http://cudaprirode.com/portal/tz/287...goli-na-zemlji

Na Suncu vrijeme protječe sporije negoli na Zemlji .

S pomoću točnih cezijevih atomskih ura bilo je moguće dokazati Einsteinovo predviđanje rastezanja vremena zbog gravitacijskog utjecaja. Imamo li dvije posve jednake ure, od kojih se jedna nalazi na tlu, a druga na vrhu visokog tornja, pokazuje se da prva 'otkucava' sporije od druge.

Gravitacijsko djelovanje Zemlje smanjuje se s udaljenošću od površine. Zbog toga je vrijeme ure na vrhu tornja nešto manje rastegnuto negoli na tlu. Dakle, sekunda na vrhu tornja kraća je od sekunde na tlu. To saznanje teorije relativnosti ima ključnu praktičnu važnost za svemirske letove. Naime, kad u obzir ne bismo uzimali različitu brzinu protoka vremena na različitim udaljenostima od Zemljine površine i pri različitim brzinama kretanja letjelice, pogreške pri manevrima i spajanjima s postajama u svemiru, iznosile bi nekoliko kilometara. Bez Einsteinove teorije relativnosti svemirski letovi bi bili nemogući.

vidite ocite primjere nauke i kurana kako se podudaraju i potpomazu jedno drugo, a sve zato sto je Kuran od boga , Boga koji je stvorio i prostor i vrijeme, a kuran je kao manual od njega kako sve funkcionise u svemiru.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 00:30   #1019
Quote:
Harun kaže: Pogledaj post

1. Allah sve moze, pa i da hoce da ima dijete moze ga stvoriti, ali nece zato sto se tako ugrozava njegova jednoca.

Prvo pitanje zasto se ima dijete?
Za producetak ljudskog roda da te ima ko naslijediti?

eh pase li ovo za Boga, Bog ne umire i netreba ga niko nasljedjivati. Zasto ce mu sin onda?


2. zamolio bi vas da se nebrukate sledeci put kad budete postirali nepostoje kontradikcije, prvo sami procitajte prije nego se upustate u napad na Boziju knjigu, i to jedinu knjigu trenutno na svijetu koja je direktno od boga.

3. Ovi ajetiu kuranu su ocit dokaz da je Kuran od Boga, jer ko moze drugi znati u 6 stoljecu da vrijeme nije isto svugdje, sto je ocit primjer teorije relativiteta.


4. vidite ocite primjere nauke i kurana kako se podudaraju i potpomazu jedno drugo, a sve zato sto je Kuran od boga , Boga koji je stvorio i prostor i vrijeme, a kuran je kao manual od njega kako sve funkcionise u svemiru.
1. Istina, da hoće, on može, ali neće jer je sam koncept muslimanskog boga produkt spoja arapske koncepcije i antičke (točnije platonske) filozofske škole koja je utjecala na mnoge antičke religije pa tako i na islam.Budući da to znanost vidi a vi ne vidite, nema se tu šta pričat o tome kako kuran i znanost idu skupa.

2. Jesi pročitao ostale svete knjige i izučio njihov nastanak da možeš tvrditi da je kuran jedina knjiga napisana lično od boga?

3. U 6.stoljeću su to mogli svi koji su imali knjige antičkih filozofa i znanstvenika u svojim rukama. A to su bili arapi koji su već tada čitali Platona i Aristotela koji su u svojim djelima još 1000 godina prije Kurana govorili kako vrijeme nije svuda isto. Naime Aristotel je gledao u zvijezde i vidio je da se sve mijenja oko njega osim zvijezda koje su uvijek iste. Došao je do zaključka da smo mi 'zatočeni' u vremenu dok su zvijezde vječne odnosno da ih ne dotiče vrijeme koje dotiče i nas. Taj isti koncept je prosljeđen i na dr. antičke religije, pa tako i na islam. Nema tu ništa što dokazuje poznavanje teorije relativnosti u ono vrijeme. Sve je dakle proizašlo iz Aristotelova prostog opažanja.

4. Ovo može izjaviti samo neko ko ne poznaje antičku literaturu nastalu prije kurana, literaturu koja žestoko utječe na samo pisanje kurana, a danas se od islamskih pseudoistoričara negira pod izlikom da je Muhammad bio nepismen. čak i ako je bio nepismen, ne znači da nije dolazio u doticaj sa učenim kršćanima, židovima i paganima od kojih je mogao saznati informacije. Znam da sam trenutno izgovorio najveću blasfemiju za muslimane, ali ako je već, prema vama, kur an uz znanost, onda svi muslimani trebaju biti ponosni što se originalnost kurana u znanosti uvijek stavlja pod pitanje.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 09:52   #1020
Quote:
sunwatcher kaže: Pogledaj post
1. Istina, da hoće, on može, ali neće jer je sam koncept muslimanskog boga produkt spoja arapske koncepcije i antičke (točnije platonske) filozofske škole koja je utjecala na mnoge antičke religije pa tako i na islam.Budući da to znanost vidi a vi ne vidite, nema se tu šta pričat o tome kako kuran i znanost idu skupa.

2. Jesi pročitao ostale svete knjige i izučio njihov nastanak da možeš tvrditi da je kuran jedina knjiga napisana lično od boga?

3. U 6.stoljeću su to mogli svi koji su imali knjige antičkih filozofa i znanstvenika u svojim rukama. A to su bili arapi koji su već tada čitali Platona i Aristotela koji su u svojim djelima još 1000 godina prije Kurana govorili kako vrijeme nije svuda isto. Naime Aristotel je gledao u zvijezde i vidio je da se sve mijenja oko njega osim zvijezda koje su uvijek iste. Došao je do zaključka da smo mi 'zatočeni' u vremenu dok su zvijezde vječne odnosno da ih ne dotiče vrijeme koje dotiče i nas. Taj isti koncept je prosljeđen i na dr. antičke religije, pa tako i na islam. Nema tu ništa što dokazuje poznavanje teorije relativnosti u ono vrijeme. Sve je dakle proizašlo iz Aristotelova prostog opažanja.

4. Ovo može izjaviti samo neko ko ne poznaje antičku literaturu nastalu prije kurana, literaturu koja žestoko utječe na samo pisanje kurana, a danas se od islamskih pseudoistoričara negira pod izlikom da je Muhammad bio nepismen. čak i ako je bio nepismen, ne znači da nije dolazio u doticaj sa učenim kršćanima, židovima i paganima od kojih je mogao saznati informacije. Znam da sam trenutno izgovorio najveću blasfemiju za muslimane, ali ako je već, prema vama, kur an uz znanost, onda svi muslimani trebaju biti ponosni što se originalnost kurana u znanosti uvijek stavlja pod pitanje.

Quote:
1. Istina, da hoće, on može, ali neće jer je sam koncept muslimanskog boga produkt spoja arapske koncepcije i antičke (točnije platonske) filozofske škole koja je utjecala na mnoge antičke religije pa tako i na islam.Budući da to znanost vidi a vi ne vidite, nema se tu šta pričat o tome kako kuran i znanost idu skupa.
kako produkt spoja, kad su grci vjerovali u vise bogova a dok islam se protivi tome, i kako je onda spoj?

Quote:
2. Jesi pročitao ostale svete knjige i izučio njihov nastanak da možeš tvrditi da je kuran jedina knjiga napisana lično od boga?
jesam bibliju

Quote:
3. U 6.stoljeću su to mogli svi koji su imali knjige antičkih filozofa i znanstvenika u svojim rukama. A to su bili arapi koji su već tada čitali Platona i Aristotela koji su u svojim djelima još 1000 godina prije Kurana govorili kako vrijeme nije svuda isto. Naime Aristotel je gledao u zvijezde i vidio je da se sve mijenja oko njega osim zvijezda koje su uvijek iste. Došao je do zaključka da smo mi 'zatočeni' u vremenu dok su zvijezde vječne odnosno da ih ne dotiče vrijeme koje dotiče i nas. Taj isti koncept je prosljeđen i na dr. antičke religije, pa tako i na islam. Nema tu ništa što dokazuje poznavanje teorije relativnosti u ono vrijeme. Sve je dakle proizašlo iz Aristotelova prostog opažanja.
absolutno netacno, hajde mi nadji u nekim antickim spisima da se spominje
kao u kUranu, Big bang, sirenje univerzuma, ostala astronomska naucna cuda, embriologija, geologija, okeanologija i ostale znanosti.

de mi reci kako su stari grci znati o bi bangu i sirenju univerzuma kad je potrebno imati teleskop da bi se to oktrilo???

tako da ti to pada u vodu, a nauka u kuranu je daleko ispred ljudske nauke

Big bang i sirenjeuniverzuma je tek pronadjeno oko 1920 godine , edwin hubble pronsao sa teleskopom. a to u kuranu stoji ima 1400 godina.

Quote:
Ovo može izjaviti samo neko ko ne poznaje antičku literaturu nastalu prije kurana, literaturu koja žestoko utječe na samo pisanje kurana, a danas se od islamskih pseudoistoričara negira pod izlikom da je Muhammad bio nepismen. čak i ako je bio nepismen, ne znači da nije dolazio u doticaj sa učenim kršćanima, židovima i paganima od kojih je mogao saznati informacije. Znam da sam trenutno izgovorio najveću blasfemiju za muslimane, ali ako je već, prema vama, kur an uz znanost, onda svi muslimani trebaju biti ponosni što se originalnost kurana u znanosti uvijek stavlja pod pitanje
hajde mi nadji o big bangu i sirenju univerzuma u antickim spisima evo mozes me pljunuti u oci odmah.
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.