Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 00:06   #2261
Spajanje starih zvučnika kučnog kina na DVD

Dakle zanima me dali je ikako moguče spojit stare zvučnike koji imaju one gole žice na DVD sa 3.5mm ulazima????
nstunja92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 00:10   #2262
Adapter HDMI - DP ili DVI sa 3.5mm audio izlazom

Situacija je ovakva. Na laptopu imam VGA izlaz i slika je katastrofa preko njega. Takoder imam i HDMI izlaz. Trebao bi mi adapter/kabel sto na jednom kraju ima HDMI a na drugom DVI ili DP (display port) sa audio izlazom. Svejedno koji od ta dva, monitor ima oba ulaza. Vidio sam da ima ta solucija sa DVI-jem. Da ne opisujem previse ima ovdje slika

http://www.dlbilder.de/produkte/orig...9780da88ad.jpg

Je li zna neko ima li toga kod nas za uzeti i gdje. Preletio sam preko kataloga po netu al nisam uspio viditi nigdje.

P.S. #1 Nebitno za problem al trebala bi mi tocno ta solucija jer na monitor zelim staviti sound bar sa zvucnicima, neda mi se vuci jos jedan kabel po stolu. Znam da nece to biti bas neka prevelika kvaliteta zvuka, al ionako mi ne treba jer filmove vrtim na TV-u, ovo je samo za jubito, winamp i te sheme.

P.S. #2 Neznam jel bi ovo spadalo vise u rubriku Hardver ili AiV tehnike, al cini mi se primjerenije za ovdje posto sam vidio vec neke topice slicnog naziva pod AiV teh
vexxmioc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 07:52   #2263
Sve imas u chipoteka.hr

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:06   #2264
@vexxmioc
Nemam pojma gdje si "letio", ali pogledaj prvi link kada u google upišeš: "HDMI DVI 3,5 mm site:hr"
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:53   #2265
Quote:
NatkoDim kaže: Pogledaj post
Znači da se popravit i to ne bi trebalo biti skupo ??
Upravo tako.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 11:59   #2266
@dani: Ponavljaš se,... dobil si jučer odgovor.


Quote:
thunderTW kaže: Pogledaj post
Evo nasao sam na internetu, Model CTV-55V10 TXT
Dakle, dijelova za iste ima i popravak nije nikakav problem.

Televizor se prilikom starta isključuje uslijed neodgovarajućeg (najčešće smanjenog) napajanja jednog dijela sklopovlja ili povećane potrošnje u nekoj od grana napajanja (često horizontalnog izlaza),... stoga bi to prvo trebalo čekirati.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:45   #2267
KDelectronic,imam pitanje za LG plazmu.kad se upali prvih nekoliko sekundi do jedne minute slika blica crno slika crno slika u ritmu 50ak Hz.nakon što se zagrije malo radi ako treba satima bez problema.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 21:59   #2268
Imam i ja stari crt Quadro, Model CTV-55V10 TXT, z navršenih 8 let prestal šljakat. Konstatirano da je riknul VN trafo i još nekaj, ali to ne znam kaj. KD electronic, kak vidim doma si z ovim tipom telke, prosim te povej mi kaj bi to moglo još riknut i jel se splati popravljat. Telkač bi bil samo sekundarec vuz novu LCD-telku, za paralel gledeti nogač, kak uprav sad gledim, ali na jenom veteranskom Grundigu iz ranih osamdesetih. Morti čak i z kraja sedamdesetih, kajti ni scart nema, nek koristim Koenig RF modulator. Za saki naputek fala.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 08:35   #2269
Imam problem sa Samsung LCD-om, kada se upali treba mu oko minutu da se pojavi slika.
Vidim da na netu da je to standardni problem ali nigdje nisam našao kako se riješava?
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:03   #2270
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
KDelectronic,imam pitanje za LG plazmu.kad se upali prvih nekoliko sekundi do jedne minute slika blica crno slika crno slika u ritmu 50ak Hz.nakon što se zagrije malo radi ako treba satima bez problema.

Kaj je s tonom te prve minute? Da li isto prekida?

Quote:
IMP 4167 kaže: Pogledaj post
Imam i ja stari crt Quadro, Model CTV-55V10 TXT, z navršenih 8 let prestal šljakat. Konstatirano da je riknul VN trafo i još nekaj, ali to ne znam kaj...
Nisu ni VN trafići više tak skupi,... uz trafo zna otić i horizontalni izlazni tranzistor, elko u filtraciji napajanja hor. izlaza, elko u horizontalnom oscilatoru,.. ovak napamet ti nemrem ništ konkretnije reč, no, prvo bi trebalo to sve odspojiti i vidjeti radi li mreža dobro odnosno jesu li naponi mrežnog napajanja korektni.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:06   #2271
Ton dođe odmah?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 09:53   #2272
ne, apsolutno je "mrtav" jedino što ona lampica počne blinkati
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 10:08   #2273
Po svemu sudeći napajanje main boarda i (ili) invertera,... oslabio neki od elektrolitskih kondenzatora na power supply-u.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 10:12   #2274
da li je bolje to odma rješavati (ako se može uopće) ili da ćekam da ode do kraja?
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:59   #2275
@KD electronic, fala za naputak, bum probal i javil efekat od tog.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:57   #2276
ton ne prekida KD samo slika
Tako se ponaša već godinu dana,ali pošto gledam Panasonica
to mi ne smeta previše,ali ako se da riješiti, zašto ne.Mislim si
da nije neš opako jer bi crklo do kraja već do sad.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 20:33   #2277
Uparivanje laptopa s dvd recorderom,help.

Pozdrav... možete mi reći kako mogu spojit laptop i dvd recorder i da stvar radi. Na laptopu imam hdmi izlaz a dvd-recorder ima svoj scart ulaz i mislim one chincheve. Sad koliko sam tražio ništa nema u svezi toga neg u svezi spajanja s tv-om i tamo nastaju problemi s zvukom.

Dal je tko to radio možda il bar cuo kako to spojit a da radi....

Hvala
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 20:52   #2278
Treba ti HDMI to AV Converter.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 22:31   #2279
Objasni ti prvo sta zelis postici s time tj koja je svrha tog?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 00:18   #2280
Nije ništ opako, ak ton imaš odmah onda je inverter u pitanju, odnosno napajanje istog (+24V),... možda neki od elektrolita u filtraciji (1000uF/35V ili 2200uF/35V), no čudi me da je već godinu dana tak (obično se vrijeme do dolaska slike iz dana u dan produžuje).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.