Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 19:12   #3601
Ruter je bio odspojen sa telefonskog kabla i iskopčan iz struje (jednom mi se to dogodilo da je ostalo ADSL kabal ukopčan i izgorio mi HDMI port na prijašnjem TV-u) i svi strujni kablovi su bili iskopčani. Jedino što je ostalo je strujni utikač od TV-a 2-3cm od same utičnice. Ja nekako razmišljam da je zbog udara groma došlo do "preskakanja" struje iz utičnice na sam kabal koji je bio jako blizu. U jednom momentu sušio sam nešto sa fenom i opalio je grom vrlo blizu i kroz ručku fena me stresla struja (nisu mi bile vlažne ruke ni ništa). Baš je onako zasvijetlilo dobrano i oplelo me fino ali uspio sam bacit fen iz ruke. E u tom momentu je vjerojatno i izbila struja tamo na utičnici TV-a i "preskočila" na kabal. Ja sam rastavio stražnji panel i pokgledao malo po tim štampanim pločama (ima ih tri) i na ovoj gdje je spojena struja ne vidim ništa da je spaljeno, garavo ili da su kondenzatori nabubrili ili da cure. Mislio sam ako je netko imao takav slučaj pa da zna možda što odlazi u toj situaciji. Koliko sam vidio osigurači su keramički pa ne vidim jel licna unutra otopljena, a i montirani su tako da ih ne možeš izvadit. Sad čim ukopčam TV u struju slike nema nego pozadinsko osvjetljenje blica i tako stalno, standby lampica ne svijetli, ništa ne smrdi niti se zadimilo. Ja nekako mislim da su možda neki kondenzatori prdnili na rosu. TV je pod garancijom pa ću probati to progurati.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 19:34   #3602
ako je kabel bio van uticnice, nema sanse da je preko njega dosao udar groma, praznio bi se preko ostalih uredaja koji nisu bili odspojeni. nisi napisao nista o anteni, jel ona vanjska, jel bila odspojena

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 19:48   #3603
Nemam antenu za zemaljsku tv, gledam OptiTV znači preko interneta samo a to je bilo odspojeno kako sam i rekao zbog prijašnjeg lošeg iskustva.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:18   #3604
a onda nema veze s grmljavinom, jedino je zez sto time nismo nista rijesili

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:17   #3605
Ma ima veze, ostavimo se sad teorija jel je moglo ili nije moglo, recimo da je tv bio ukopčan u struju, grom je dernio u blizini i TV je amen, pitanje je sad šta je otišlo na njemu (kažem nema nikakih znakova na ploči da je nešto spaljeno niti išta slično) i koliko će me to koštati ako mi ne uvaže jamstvo. Maloprije sam otkrio da mi je i HDMI port na satelitskom resiveru vrisno, bio je ukopčan u TV za vrijeme grmljavine.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:28   #3606
Quote:
bpodnar kaže: Pogledaj post
Ma ima veze, ostavimo se sad teorija jel je moglo ili nije moglo, recimo da je tv bio ukopčan u struju, grom je dernio u blizini i TV je amen, pitanje je sad šta je otišlo na njemu (kažem nema nikakih znakova na ploči da je nešto spaljeno niti išta slično) i koliko će me to koštati ako mi ne uvaže jamstvo. Maloprije sam otkrio da mi je i HDMI port na satelitskom resiveru vrisno, bio je ukopčan u TV za vrijeme grmljavine.
Nosi u servis i problem riješen. Vidim da nisi neki majstor za tv.... Pa ovaj kvar prepusti profesionalcu.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:32   #3607
Da jesam majstor nebi se raspitivao po forumu nego bi uzeo i popravio to. Ako nekome smeta što se raspitujem, onda preimenujte temu u "Laprdanje, gubljenje vremena i prodavanje magle". LP
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:44   #3608
ok, ali zasto se prepires?
konacno smo saznali kuda je stigao grom.
ako se nista ne vidi nema sanse da ti ospore garanciju. budi mira, prominit ce cilu plocu the end.

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 22:05   #3609
Ma ne prepirem se, tu je nekima očito dosadno. Da se vratimo na temu, ne vidi se ništa kao što rekoh, evo i slika strujne ploče


Zadnje uređivanje bpodnar : 05.08.2014. at 22:18.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:53   #3610
Kako iskoristiti TFT monitor portabl TV

Mozda ovo nije oitanje za ovu sekciju ali me interesuje ima li ko ideju kako iskoristiti displej Elitovog portabl tv koji se napajao sa 12 volti.
Prijatelj mi ga poklonio jer ga je prikljucio na 24 volti ali monitor ,odnosno displej je ok.
Hvala
zarec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:45   #3611
Pokloniš ga nekomu tko zna šta bi s njim (uz uvjet da nemaš znanja spojiti ga na neki kontroler i isprogramirati ga; recimo za sustav kotlovnice....)
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 11:06   #3612
imam problem...opet..
znaci imam tv toshibu, kućno kino pioneer i komp....
spojeno hdmi u kućno kino...i drugi hdmi iz kina u tv
ugl kino je bilo na popravku, i sad kad sam ja to sve nazad spojila ako mi je ukljuceno kucno kino nemam zvuka na tvu, idem pojačat tv s njegovim daljinskim on pojacava kucno kino, na tvu piše cini mi se AMP - ili + zavisi jel pojacavam ili smanjivam
i kad idem ugasit tv, kucno kino opet prima fukncije daljinskog od tv-a i gasi se i on
e prije je meni normalno sve radilo, i zvuk na kinu i na tv-u
kako sad da to spojim sve nazad da normalno radi???
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 07:11   #3613
Dragi BOb, elektronbikom se bavim iz cistog hobija. U penziji sam a oj posao i zanimanje nemaju nikakve veze sa elektronikom ali se njome bavim skoro citav zivot,
MOzda i poklonim ovaj TFT ali vise bi volio da nesto napravim sa njim pa mozda i uz Vasu pomoc.
Pozdrav
zarec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 09:12   #3614
Možda je aktiviran HDMI CEC, pa vidi kako se može isključiti.
http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#CEC

Na nekim TV-ima je CEC dostupan samo na pojedinim HDMI ulazima pa je možda jednostavnije probati zamjeniti kabele/ulaze...
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 09:19   #3615
U samogradnji se možda možeš poigrati sa mikrokontrolerima i ekranima od starijih mobitela, ali LVDS kontroler za grafički LCD je prekompliciran.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 21:16   #3616
Na 3 godine starom samsung LCD-u (32 incha) mi pregara osigurač u napajanju čim ga uštekam u utičnicu.

Po onome što sam pročitao na net-u vjerojatno je probio neki od tranzistora u napajanju i povukao za sobom još ponešto. Zanima me da li se to isplati nositi u servis.
Također me zanima, ako odnesem u ovlašteni servis, da li će popravljati postojeće napajanje ili će zamijeniti cijelu ploču. (rabljeno napajanje je na e-bayu 40 funti, strah me pomisliti koliko je novo).
markoddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 07:53   #3617
Markoddd
Čemu tolika panika. Odneses u servis... Kažeš da te nazovu nakon dijagnostike. Ako bude preskupo uzmeš tv bez popravka.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 16:58   #3618
Problemi i kvarovi na TV-ima i ostalom AVovlju-samopomoć?

Nekako mi se ne da nanašati televizor od servisa do servisa. Koliko znam ni dijagnostika nije besplatna. Htio bi tv odnjeti negdje u Zagrebu gdje će zaista pokušati popraviti napajanje.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.08.2014. at 07:11.
markoddd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:57   #3619
Problemi i kvarovi na TV-ima i ostalom AVovlju-samopomoć?

Danas ti se malo toga popravlja. Više se zamjenjuje cijela pločica. Ako je moguće.

A dijagnostika.?
Dođeš u servis i pitaš... Kažeš da nemaš previše love... Ako je neisplativo da Neces mijenjati i plaćati dio... Niti dijagnostiku.
U tom slučaju ti serviser neće reći što je izgorilo vec samo vratiti uređaj. Znam jer sam radio u servisu.

Sent from my GT-I9505

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.08.2014. at 07:12.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:56   #3620
hej moze li mi netko pomoci savjetom. na monitoru su mi otisla 4 kondezatora i narucila sam preko neta zamijenu da ih sama zamijenim. medjutim ono sto sam dobila razlicite su dimenzije od orginalnih. Dakle vrijednost je ista npr uf 680 i 25 v ali sva 4 su dimenzijama veca od orginala. Zanima me je li ih smijem upotrijebiti i kak bi znala kad narucujem dimenzije kad na starima to uopce ne pise samo koji je uf i kolko volti. Hvala za pomoc ako tko zna.
goranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.