Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 14:43   #2661
Quote:
MALENA ST kaže: Pogledaj post
bok ljudovi,
da se javim evo tri tjedna od operacije i ja sam prepre pre zadovoljna
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo)
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos
pozzzz
Zdravo, vidim da si bila dva puta na operaciji i da si lomila bočne kosti. Naime ja još nisam bila, planiram još, kako i gdje, kod koga ali ću sigurno morati lomiti kosti jer imam širok nos pa me zanima jel se zbog lomljenja tih bočnih kostiju mora ići dva puta na operaciju ili se sve može obaviti u prvoj? Inače mi nije jasno zašto si išla dva puta :/.

Još nešto, većina ovdje kaže kako je zadovoljna Ostojićem, sada sam gledala njegove radove i ne sviđaju mi se previše, mislim profil je dobar što se tiče kosti ali ružno mi izgledaju većina prćastih noseva, nosnice kao da su previše u zraku. Neznam kako je vama naporavio ali meni nije ništa posebno.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Melodie is offline  
Old 11.04.2010., 16:59   #2662
Ja sam sad bila išla pogledat te slike kod Ostojića i meni se sviđa. Iz profila je super to napravio i vidim da dosta cura ide kod njega. Inače dok idete na pregled tj. prvi posjet...jel vam doktor pokaže kako bi to izgledalo otprilie nakon operacije ili o čemu pričate?

Inače (ne kažem da je to istina) ali ako je Fani bila na plastičnoj operaciji ,voljela bi da moj doktor napravi nos kao što je njezin:http://www.tportal.hr/ResourceManage...20963&fmtId=20
a Ostojićevi radovi mi izgledaju kao da je on specijalist za to

Zadnje uređivanje BLueSea : 11.04.2010. at 17:09.
BLueSea is offline  
Old 11.04.2010., 20:03   #2663
Quote:
Melodie kaže: Pogledaj post
Zdravo, vidim da si bila dva puta na operaciji i da si lomila bočne kosti. Naime ja još nisam bila, planiram još, kako i gdje, kod koga ali ću sigurno morati lomiti kosti jer imam širok nos pa me zanima jel se zbog lomljenja tih bočnih kostiju mora ići dva puta na operaciju ili se sve može obaviti u prvoj? Inače mi nije jasno zašto si išla dva puta :/.

Još nešto, većina ovdje kaže kako je zadovoljna Ostojićem, sada sam gledala njegove radove i ne sviđaju mi se previše, mislim profil je dobar što se tiče kosti ali ružno mi izgledaju većina prćastih noseva, nosnice kao da su previše u zraku. Neznam kako je vama naporavio ali meni nije ništa posebno.
vidim da nisi baš upućena u operaciju,za lomljenje bočnih kostiju se ne treba ić dva puta,sve se riješava u jednoj operaciji,neg zbog čega se javljam je dr.Ostojić
tj. njegovi radovi,jer sam ja kod njega radila nos,lomljene su mi i bočne kosti,i on ne radi prćaste noseve,već nos kakav se tebi sviđa tj. kakav bi najbolje odgovarao tvom licu
nika37 is offline  
Old 11.04.2010., 21:34   #2664
Quote:
BLueSea kaže: Pogledaj post
Ja sam sad bila išla pogledat te slike kod Ostojića i meni se sviđa. Iz profila je super to napravio i vidim da dosta cura ide kod njega. Inače dok idete na pregled tj. prvi posjet...jel vam doktor pokaže kako bi to izgledalo otprilie nakon operacije ili o čemu pričate?

Inače (ne kažem da je to istina) ali ako je Fani bila na plastičnoj operaciji ,voljela bi da moj doktor napravi nos kao što je njezin:http://www.tportal.hr/ResourceManage...20963&fmtId=20
a Ostojićevi radovi mi izgledaju kao da je on specijalist za to
joooooooj neznam svako ima svoj ukus nemoj me krivo shvatiti ,al da ti je od fani nos baš lijep to mi je teško za povjerovati...
Lana zgb is offline  
Old 12.04.2010., 08:17   #2665
Ni meni se ne sviđa Fanin nos, premalen je, izgleda previše umjetan , možfa bi joj bio bolji samo malo veći jer joj oči izgledaju ko krofne.

E sad, molim vas da mi netko odgovori tko zna. Opet sam otišla na stranicu dr. Ostojića i slučakno pronašla ovu sliku: http://www.ordinacija-ostojic.hr/use...CIJE/NOS/6.JPG, ako bi to radili na meni, ja sigurno odustajem.

Pitanje: Ja imam , kao što sam rekla dosta širok nos, u profilu grbicu onda udubljenje pa vrh nosa okruklast. Na kraju sve izgleda kao krumpir blagorečeno, da imam veće oči ni ne bih išla na operaciju ali su mi male pa izgledam kao glavni glumci Avatara.

Znači, meni bi trebalo lomiti bočne kosti i tu grbicu pa nekako preoblikovati, e sad. da bi se to meni napravilo MORA LI SE KAO NA SLICI TO RADITI REZANJEM ISPOD USNE? Ili postoji drugi način, jer se toga bojim, ajd nos da mi mrcvare ali nema šanse da mi prčaju po ustim i režu.

Jel je tko imao ili ima sličan nos kao ja i kako ste to napravili?

Evo slike koja je identična mom nosu: http://img52.imageshack.us/img52/1603/yo20.jpg

A htjela bih da ovako izgleda-(možda još malo uže): http://img340.imageshack.us/img340/7188/yo1rr.jpg

Ajd molim vas da mi odgovorite na pitanje gore, hvala
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Melodie is offline  
Old 12.04.2010., 10:57   #2666
Quote:
Melodie kaže: Pogledaj post
Ni meni se ne sviđa Fanin nos, premalen je, izgleda previše umjetan , možfa bi joj bio bolji samo malo veći jer joj oči izgledaju ko krofne.

E sad, molim vas da mi netko odgovori tko zna. Opet sam otišla na stranicu dr. Ostojića i slučakno pronašla ovu sliku: http://www.ordinacija-ostojic.hr/use...CIJE/NOS/6.JPG, ako bi to radili na meni, ja sigurno odustajem.

Pitanje: Ja imam , kao što sam rekla dosta širok nos, u profilu grbicu onda udubljenje pa vrh nosa okruklast. Na kraju sve izgleda kao krumpir blagorečeno, da imam veće oči ni ne bih išla na operaciju ali su mi male pa izgledam kao glavni glumci Avatara.

Znači, meni bi trebalo lomiti bočne kosti i tu grbicu pa nekako preoblikovati, e sad. da bi se to meni napravilo MORA LI SE KAO NA SLICI TO RADITI REZANJEM ISPOD USNE? Ili postoji drugi način, jer se toga bojim, ajd nos da mi mrcvare ali nema šanse da mi prčaju po ustim i režu.

Jel je tko imao ili ima sličan nos kao ja i kako ste to napravili?

Evo slike koja je identična mom nosu: http://img52.imageshack.us/img52/1603/yo20.jpg

A htjela bih da ovako izgleda-(možda još malo uže): http://img340.imageshack.us/img340/7188/yo1rr.jpg

Ajd molim vas da mi odgovorite na pitanje gore, hvala

Ja mislim da sve operacije nosa tako izgledaju. I ja sam se u početku bojala ali nitko nije umro od toga tako da neču niti ja. Koliko ljudi je išlo na operacije više puta , pa su još uvijek tu, živi i sretni. A svejedno ti to ništa ne osjetiš, kad si pod općom anestezijom.

Moje pitanje je za Niku i sve druge koji su već bili na operaciji: O čemu razgovarate prvi put dok dođete k doktoru? Jel donesete slike i razg o tome kakav bi nos željeli ili što?

Hvala puno.
BLueSea is offline  
Old 12.04.2010., 12:28   #2667
Quote:
Melodie kaže: Pogledaj post
Ni meni se ne sviđa Fanin nos, premalen je, izgleda previše umjetan , možfa bi joj bio bolji samo malo veći jer joj oči izgledaju ko krofne.

E sad, molim vas da mi netko odgovori tko zna. Opet sam otišla na stranicu dr. Ostojića i slučakno pronašla ovu sliku: http://www.ordinacija-ostojic.hr/use...CIJE/NOS/6.JPG, ako bi to radili na meni, ja sigurno odustajem.

Pitanje: Ja imam , kao što sam rekla dosta širok nos, u profilu grbicu onda udubljenje pa vrh nosa okruklast. Na kraju sve izgleda kao krumpir blagorečeno, da imam veće oči ni ne bih išla na operaciju ali su mi male pa izgledam kao glavni glumci Avatara.

Znači, meni bi trebalo lomiti bočne kosti i tu grbicu pa nekako preoblikovati, e sad. da bi se to meni napravilo MORA LI SE KAO NA SLICI TO RADITI REZANJEM ISPOD USNE? Ili postoji drugi način, jer se toga bojim, ajd nos da mi mrcvare ali nema šanse da mi prčaju po ustim i režu.

Jel je tko imao ili ima sličan nos kao ja i kako ste to napravili?

Evo slike koja je identična mom nosu: http://img52.imageshack.us/img52/1603/yo20.jpg

A htjela bih da ovako izgleda-(možda još malo uže): http://img340.imageshack.us/img340/7188/yo1rr.jpg

Ajd molim vas da mi odgovorite na pitanje gore, hvala
Nadam se da se nećeš naljutiti...ali bilo bi dobro kad bi i pročitala cijeli tekst, a ne samo pogledala slike Evo ti dio teksta sa stranice Dr.Ostojića "Dodatno, treba izmjeriti septolabijalni kut (kut između nosa i gornje usnice) i ustanoviti postoji li pad vrška nosa prema dolje pri animaciji lica." Znači da se to ne radi svakome, nego samo pacijentima kojima pada vršak nosa dok razgovaraju. Probaj pričati i gledati se u ogledalo, ako ti nos ide prema dole onda vjerovatno spadaš u tu skupinu ljudi kojima se režu ta mišična vlakna. Opet ponavljam, ne mora značiti da će tebi to raditi, to ćeš znati nakon prvog pregleda kad ti uživo pogleda nos. Sve u svemu...i da moraš rezati...to uopće nije ništa strašno ni bolno, a niti se vidi poslije.

A ove dvije slike nosa...iskreno, meni se čini da je to potpuno isti nos Možda je moja percepcija kriva, al izgleda kao da je jedan nos slikan iz dva različita kuta i dvije različite udaljine. Prva slika je slikana iz veće blizine i više po sredini, a druga sa veće daljine i više sa strane... Vjerovatno već pišem bezveze pa bolje da stanem
princess is offline  
Old 12.04.2010., 12:44   #2668
slikiceeee

Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
a moram se uslikat,kad uslikam stavim
pusaaaaa
Jesi se uslikala više? Aj nam baci koju slikicu tu na temu...ili ako ti je neugodno pred svima...onda te molim da pošalješ bar meni na PM...ipak se ja mislim između 3 doktora...između kojih je i Dr.O, kako ga ti zoveš , i kojega toliko hvališ...pa bi mi dobro došlo vidjeti nešto od njegovog nedavnog rada, a ne samo uvijek one jedne te iste slike sa njegove stranice... tnx
princess is offline  
Old 12.04.2010., 13:29   #2669
Hvala princess i svima drugima koji znaju puno više od nas nekih. Ovaj forum je zakon
Ja sam našla još i ovo ako koga zanima:
http://zena.hr/clanak/ostalo_na_temu...uke_1_dio/2832
http://zena.hr/clanak/koza_i_tijelo/...uke_2_dio/2896
BLueSea is offline  
Old 12.04.2010., 15:23   #2670
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Nadam se da se nećeš naljutiti...ali bilo bi dobro kad bi i pročitala cijeli tekst, a ne samo pogledala slike Evo ti dio teksta sa stranice Dr.Ostojića "Dodatno, treba izmjeriti septolabijalni kut (kut između nosa i gornje usnice) i ustanoviti postoji li pad vrška nosa prema dolje pri animaciji lica." Znači da se to ne radi svakome, nego samo pacijentima kojima pada vršak nosa dok razgovaraju. Probaj pričati i gledati se u ogledalo, ako ti nos ide prema dole onda vjerovatno spadaš u tu skupinu ljudi kojima se režu ta mišična vlakna. Opet ponavljam, ne mora značiti da će tebi to raditi, to ćeš znati nakon prvog pregleda kad ti uživo pogleda nos. Sve u svemu...i da moraš rezati...to uopće nije ništa strašno ni bolno, a niti se vidi poslije.

A ove dvije slike nosa...iskreno, meni se čini da je to potpuno isti nos Možda je moja percepcija kriva, al izgleda kao da je jedan nos slikan iz dva različita kuta i dvije različite udaljine. Prva slika je slikana iz veće blizine i više po sredini, a druga sa veće daljine i više sa strane... Vjerovatno već pišem bezveze pa bolje da stanem
To i je jedan te isti nos, prva je slika od prije a drugi operiran iako se tako možda ne čini. Moj je isti kao prva slika i htjela bih da je kao drugi ali još malo uži.

Meni se ne spušta nos uopće kad pričam a i vrh je ravan, kako bih rekla, nema onaj donji dio produžen. ,,ma nisam se naljutila nego uopće nisam čitala nego sam se odmah zaprepastila kada sam vidjela sliku.

Jel ima itko da ima barem malo sličan nos mojem pa me zanima kako je prošlo .

(hvala na odgovoru
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Melodie is offline  
Old 12.04.2010., 15:40   #2671
Imam još koje pitanje. Molim vas da ako tko zna odgovori.

Naime, nisam iz Zagreba a trebala bih tamo ići na operaciju, dalje sam oko 200 km pa mi se ne isplati stalno putovati.

E sad, nakon operacije, koliko se ostane kod njih u sobi bolničkoj? Može se li ostati duže od predviđenog ili da im se plati duži boravak na odjelu, zbilja mi se ne isplati a i nemam novaca za zagrebačke hotele, neznam cijene ali pretpostavljam da su dosta skupi.

Može li mi netko reći nešto o tome? Hvala
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Melodie is offline  
Old 14.04.2010., 13:41   #2672
Quote:
Melodie kaže: Pogledaj post
Imam još koje pitanje. Molim vas da ako tko zna odgovori.

Naime, nisam iz Zagreba a trebala bih tamo ići na operaciju, dalje sam oko 200 km pa mi se ne isplati stalno putovati.

E sad, nakon operacije, koliko se ostane kod njih u sobi bolničkoj? Može se li ostati duže od predviđenog ili da im se plati duži boravak na odjelu, zbilja mi se ne isplati a i nemam novaca za zagrebačke hotele, neznam cijene ali pretpostavljam da su dosta skupi.

Može li mi netko reći nešto o tome? Hvala
pa ako ćeš ići u bolnicu ostati ćeš otprilike 5-6 dana najviše kaj je po meni bolje za svaki slučaj ak ti neš krivo pođe...a ak ideš privatno ideš isti ili mislim čak slijedeći dan doma kaj isto ima neke svoje prednosti...i tak
Lana zgb is offline  
Old 16.04.2010., 00:24   #2673
Quote:
Lana zgb kaže: Pogledaj post
...ajooooj to je fkt dugo al se nadam da se isplati...sreetno...
ma ne, nije to tako dugo evo samo sto nije doslo... hvala
pantera0207 is offline  
Old 16.04.2010., 00:30   #2674
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
Super ,odmah nam javi kako je prošlo.Jel radiši estetiku ili samo funkciju?Pa kak si tak brzo došla na red...da li si kod njega išla i na prvi pregled..nisam čitala tvoje postove od prije ako si već pisala ,sorry.
pa i nisam bas brzo dosla na red bila sam na pregledu u 11mj i tek za 7mj su mi zakazali... radim sada estetsku ali i funkcionalnu.. imala sam vec 2 operacije kod prof. Mladine, a kako cu sada stemati piramidu idem kod Poje s obzirom da je on bas za estetsku... tako su ga barem preporucili... naravno da cu javiti budete li jos aktivne na forumu...
pantera0207 is offline  
Old 16.04.2010., 17:25   #2675
nakon koliko dana skidate flaster nakon kaj vam skinu kalup?
ivy2206 is offline  
Old 19.04.2010., 16:17   #2676
Quote:
pantera0207 kaže: Pogledaj post
pa i nisam bas brzo dosla na red bila sam na pregledu u 11mj i tek za 7mj su mi zakazali... radim sada estetsku ali i funkcionalnu.. imala sam vec 2 operacije kod prof. Mladine, a kako cu sada stemati piramidu idem kod Poje s obzirom da je on bas za estetsku... tako su ga barem preporucili... naravno da cu javiti budete li jos aktivne na forumu...
Super ,javi kako je prošlo,pa vjerujem da ću biti na forumu,držim fige i sretnoooooooo
Tia32 is offline  
Old 19.04.2010., 18:10   #2677
Quote:
Tia32 kaže: Pogledaj post
Super ,javi kako je prošlo,pa vjerujem da ću biti na forumu,držim fige i sretnoooooooo
naravno da javim i hvala puno
pantera0207 is offline  
Old 19.04.2010., 18:16   #2678
Quote:
Lana zgb kaže: Pogledaj post
neznam...mislim kužim da više vjeruješ da kad nekom platiš da će se bolje pobrinuti za tebe jer to u većini slučajeva i je istina,al masu tih kirurga u bolnici radi većinom privatno...koliko sam ja išla po pregledima i to kod ovih kaj su fkt dobri svaki od njih ima i svoju privatnu kliniku tak da to sve dođe na isto
u potpunosti se slazem s tobom, i ja sam bila kod doktora koji radi i privatno i kad sam pitala doktoricu svoju u cemu je razlika rekla je da je jedino u cekanju.. jer kad platis odmah si na redu a ovako cekas...
pantera0207 is offline  
Old 19.04.2010., 22:46   #2679
Quote:
pantera0207 kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slazem s tobom, i ja sam bila kod doktora koji radi i privatno i kad sam pitala doktoricu svoju u cemu je razlika rekla je da je jedino u cekanju.. jer kad platis odmah si na redu a ovako cekas...
nije to baš tako nažalost... u bolnici doktori nemaju previše vremena za detalje zato jer rade na normu i operiraju više pacijenata dnevno.Znači, koncentracija im opada, umorni su i žuri im se jer ih se stalno požuruje budući da se mora odraditi operativni program za taj dan. U privatnoj praksi funkcioniraju sasvim drukčije, naspavani su, odmorni, rade bez žurbe i operiraju samo jednog pacijenta taj dan. Na moju beskrajnu žalost, znam što znači napraviti operaciju nosa u državnoj bolnici.
siam is offline  
Old 19.04.2010., 23:48   #2680
Quote:
siam kaže: Pogledaj post
nije to baš tako nažalost... u bolnici doktori nemaju previše vremena za detalje zato jer rade na normu i operiraju više pacijenata dnevno.Znači, koncentracija im opada, umorni su i žuri im se jer ih se stalno požuruje budući da se mora odraditi operativni program za taj dan. U privatnoj praksi funkcioniraju sasvim drukčije, naspavani su, odmorni, rade bez žurbe i operiraju samo jednog pacijenta taj dan. Na moju beskrajnu žalost, znam što znači napraviti operaciju nosa u državnoj bolnici.
okeeej...a da li se smije znati u kojoj si bolnici imala operaciju...i jesi radila estetsku il kak...daj pričaj ak ti nije bed fkt me zanima pošto i ja idem za tri tjedna tak da me sve u vezi toga zanima...
Lana zgb is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.