Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 08:46   #381
Quote:
rafanadal981 kaže: Pogledaj post
lp svima,
buduci da imam jako losa iskustva s firmom Kontis iz Krizevaca, vjerujem da nisam jedini, pa se nadam da ce se jos netko javiti, da imamo vise dokaza o pokvarenosti te firme, te da je prijavimo USKOKU i inspekciji...
volio bih da se skupi sto vise dokaza
hvala
grupa novoosnovana na facebooku : https://www.facebook.com/groups/6350...83182/?fref=ts
Ne radi mi nešto ovaj tvoj link, kako se zove ta grupa na fb-u, stavi naziv lakše ćemo nać. Je možeš što od iskustva podijelit s nama ovdje?

P.S. Imam oko 8 godina iskustva zavarivanja u brodogradnji CO2, položen atest u v.lencu i trea-trade d.o.o. 5.9.2013.
Javljam se na sve oglase već godinu dana i ništa. Imam 42, bit će da sam previše star...ili CO2 nije više in?
escape:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 21:41   #382
Tečaj zavarivanja

Pozdrav svima! Vidim da ima na nekoliko mjesta rasprava o tečaju za zavarivanje.
Spominju se Pučko otvoreno učilište u Čakovcu, Elektrostrojarska škola u Varaždinu... Pa bi se nadovezao na to. Na tim tečajevima mora se prolazit kroz teoretski dio (po meni gubljenje vremena), pa tek onda praktični. A u tom praktičnom djelu je i najveći problem. Profesori koji su instruktori nisu varioci s iskustvom ili nisu varioci uopće. Govorim iz osobnog iskustva jer sam završio tečaj u Elektrostrojarskoj školi u Varaždinu. Tamo te nema ko ispravit ni usmjerit na pravilan način. Ovisi prije svega o tebi kolko češ polovit neke stvari ili ne.
Nakon tečaja imao sam sreće da sam upao u jednu firmu koja me je primila na obuku i tamo sam dobio instruktora. Čovjeka koji je petnaistak godina radio u inozemstvu. On je inače TIG zavarivač, ali radio je i sve ostale poslove vezane manje ili više uz varenje. Uz njega sam za dva tjedna naučio deset puta više nego na tečaju u tri mjeseca. On inače i privatno daje instrukcije za varenje i da sam za njega znao prije sigurno bi krenuo kod njega a ne na tečaj u Varaždinu.
Zato bi svima koji su zainteresirani za varenje i razmišljaju da završe neki tečaj preporučio da uzmu instrukcije kod nekog ko ima puno iskustva sa zavarivanjem i odma te u startu može ispravit i usmjeravat da čim prije savladaš osnove i počneš vježbat ruku i usavršavat tehniku. A što se tiče atesta, to nije nikakav problem posebno izvadit ako jedanput naučiš variti.

Evo i kontakt od čovjeka kojeg sam spomenu gore u tekstu, koji privatno daje instrukcije zavarivanja:
- 098/*** *** Denis


On je inače u Prelogu, a za sve ostale informacije najbolje da se zainteresirani čuju direktno s njim.

Zadnje uređivanje Ruralna : 18.06.2014. at 19:52. Reason: br.mob.
Darko Sakač is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 17:47   #383
kontis gmbh krizevci

Quote:
escape:: kaže: Pogledaj post
Ne radi mi nešto ovaj tvoj link, kako se zove ta grupa na fb-u, stavi naziv lakše ćemo nać. Je možeš što od iskustva podijelit s nama ovdje?

P.S. Imam oko 8 godina iskustva zavarivanja u brodogradnji CO2, položen atest u v.lencu i trea-trade d.o.o. 5.9.2013.
Javljam se na sve oglase već godinu dana i ništa. Imam 42, bit će da sam previše star...ili CO2 nije više in?
link je https://www.facebook.com/groups/635063903183182/ , mozda bude bolje sada
iskustva imam previse al slab sam s vremenom da bih bogao cesce dolazit ovdje
ukratko listao sam vase novine, ovaj, stranice vidim da ima dosta ljudi koji zele u varioce, jer jedino tim poslom mozes nesto da stvoris u zivotu,tj kak bi se reklo- imas predjsjednicku placu a u ovo vrijeme pogotovo u hr, tuga, jad, zalost, siromastvo... mozda nekom drugom prilikom o tome, a da se sad predstavim ja sam argonac vec vise 6 god, imam puno iskustva i uvijek rado pomognem svakome.. proputovao cijelu europu, od Spanjolske do... cak sam i razmisljao da otvorim firmu, al treba veci kapital, za isplatu placa..tako da odgadam za sada, ali nikad neznas sta ti sutra nosi.. radio sam za puno razlicitih firmi, u hr i slo firmama, al izbjegavajte hr firme... u 3 radio, jedna ispostovala sve... ima u sloveniji puno firmi i postenih.. al se papiri cekaju bar 2 mj... proso brda i doline al najbolji tecajevi za varioca su duro dakovic i vuk iz slovenije tamo se svatko nauci varit...
imam na fb stranicu ZAVARIVACI , to uredujem sa jednim prijateljem, pomazemo s ponudama i potraznjama..

PS: nisi previse star, al iskreno, primi se ti argona :-)))
co2 je out
mada ako si dobar co2 varioc javi mi se hitno, jer nekim cudom, u mojoj firmi trebaju co2 varioce od 7. mjeseca..
javi se se privatnom porukom, jer broj bas i nebih volio ovdje stavljat...

fucking KONTIS gmbh Krizevci
ajmo UNISTITI TU prevarantsku firmu....
ja sam ih prijavio uskoku, inspekciji rada...
volio bih da ima jos neko kog su zakinili, da se ujedinimo
ZAJEDNO SMO JACI
https://www.facebook.com/groups/635063903183182/
rafanadal981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:27   #384
Netto plaća inox zavarivača u inozemstvu ako ide preko naše firme?
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 12:13   #385
Pozdrav svima, pitanje postavljam u ime dečka..
zna li netko nešto o firmi Hidromont industrijska montaža d.o.o. iz Maribora?
mercurysheevas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 23:04   #386
Kako je sa poslom u Švicarskoj?
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:04   #387
Pozdrav svima...
Imam završen tečaj za zavarivača tig postupkom, tečaj sam polagao u Varaždinu, Elektrostrojarska škola.
Sad odlazim na instrukcije u Prelog kod gore navedenog Denisa.
Znači iskustva nemam... Ako itko zna di traže varioce početnike, ili neki drugi savjet da mi da, bio bih veoma zahvalan...
LP
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
Aladeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 17:10   #388
za rafalnadal-a

Neznam sto ti je firma Kontis d.o.o. ili GMBH kriva?
Ispricaj nam malo vise o svom nezadovoljstvu...jbg na kraju krajeva mozda se i poznamo
Ja sam u firmi duze vrijeme i sto se tice isplate placa sve se isplacuje redovno. Gazda trazi kvalitetu (dolaze ljudi koji su varili po 10.-ak god i onda roknu na atestu) jer se uglavnom radi u rafinerijama i kem. industrijama i tamo nema zajebancije u stilu,ma dobro je ko ga jebe. Sve se zivo snima tako da se od varioca zbilja trazi kvaliteta.
__________________
Kad pogledam natrag, čini mi se da mi preostaje još samo umrijeti. Kad pogledam unaprijed, čini mi se kao da sam tek od jučer na svijetu.
Kume is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:27   #389
Pozdrav!
U zadnjem postu ostavio sam broj telefona za Denisa iz Preloga koji daje tečaj iz zavarivanja. Pa sad vidim da je broj sakriven.
Ako neko hoće doći do broja najbolje mu je da ode na njuškalo i utipka "tečaj zavarivanja" u pretraživač. Odmah će mu izbacit oglas od njega. Mislim da je on jedini koji nudi takvu uslugu preko njuškala. Na oglasu ima čak i par slika gdje se vidi kak to izgleda kod njega.
Imam i njegov mail pa i to mogu napisat ovdje:
[email protected]
Darko Sakač is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 17:53   #390
pozdrav...
upravo sam završio srednju školu smjera strojarskog tehničara i pošto nisam baš za fakultet želio bih vas pitat gdje se sve može položiti licenca za zavarivača i koliko bi to koštalo??
unaprijed hvala
ronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 17:58   #391
Pozdrav,jel ima tko kakva saznanja da se trazi TIG varioc ovdje ili u inozemstvu (ja trazim po netu ali slabo nalazim).Imam 10 g iskustva sa TIG-om radim sve inox,aluminij,celik,bakar.Ovdje su place katastrofa za takav posao.
TIG stvarčice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 18:56   #392
U Alberta kompanije nemogu naci varioce za cijevi. Oko 40-44$ po satu. Na 50 h tjedno, nakon poreza oko skoro 40 000kn mjesecno. http://www.kijiji.ca/v-construction-...ationFlag=true

http://www.kijiji.ca/b-jobs/edmonton.../k0c45l1700203
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:08   #393
Viktor Lenac traži radnike u BiH i Crnoj Gori jer ih u Hrvatskoj - nema. Plaća je oko 5000 kuna.
Jel to doista nitko ne želi raditi taj posao? Ja sam čula da su čak i žene zainteresirane raditi ovaj posao,jer ne mogu nigdje drugdje naći posao.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...skoj-nema.html
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 18:00   #394
IMA LI KOJA FIRMA KOJA BI ZAPOSLILA POČETNIKA U MIG MAG ILI TIG ZAVARIVANJU FUČKAŠ PLAČU DAJ MI NEKO ŠANSU DA NAUČOM
denis1983kc is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.08.2014., 11:15   #395
Question Obrt za zavarivača

Ljudi jel zna netko da li mogu da registriram obrt imam završenu osnovnu školu i tečaj za zavarivača ?
Trenutno radim sa starim bravariju,kapije,ograde sve živo u stvari posla ima ali mora da registrujem obrt zbog ljubomornih susjeda koji bi me prijavili inspekciji.
Zvao sam biro oni kažu zovi obrtničku komoru,onaj u komori što se javio nema pojma da zovem u 9 mjesecu jer neki koji navodno se razumije je na godišnjem odmoru...
Sad kad pitaš nitko ne zna ništa ,a kada dođe inspekcija onda sve svi znaju i prave se ludi...HELP
bravar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 09:55   #396
Pozdrav svima,



Trenutno radim u njemackoj na poslovima cjevarije... To mi je prvi posao u struci te sam napokon iz bliza vidio kako rade zavarivaci o cemu osobno mastam vec duze vremena.



Probao sam i sam variti razne profile crnih cijevi tig postupkom, jako mi se svidja.



Dali mi moze itko preporuciti skolu ili tecaj u Zagrebu za tig zavarivaca?

Ili je jedino sto valja DD u S.Brodu ?



Isto ako itko zna neke knjige/materijale koje bih mogao naci na netu za teorijski dio?



Unaprijed hvala
jaytech is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 12:46   #397
Pozdrav!

Zanima me jel netko zna u Zagrebu ili Varazdinu gdje bi bilo najbolje ici poloziti za TIG i REL ili neku firmu koja obucava zavarivace s tim da ostanes radit, po mogucnosti da se nudi posao po Njemackoj i sl. posto znam Njemacki i Engleski, 30 mi je godina i imam iskustva sto se tice montaze i remonta radeci u inozemstvu. Slobodno se javite u PM. hvala!
wireshark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:42   #398
Traženi zavarivači

Već sam 4 mjesca u jednoj Njemačkoj firmi. jučer su me upitali da li znam možda nekoliko zavarivača koji bi došli raditi za njih u njemačku. Satnica je cca 17 eur bruto. To je nekih 12 eur netto. Traže MIG/MAG i/ili WIG. 6 mjeseci probni rok nakon toga mogućnost stalnog zaposlenja.
Ako ste zainteresirani možete mi se javiti na moj mail [email protected]
zehem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:57   #399
Pozdrav, Adecco kao agencija koja se bavi posredovanjem pri zapošljavanju za klijenta traži inženjera zavarivanja s EWE certifikatom (oglas se nalazi ovdje: http://www.moj-posao.net/Posao/25285...ivanja-EWE-mz/ ). Za sva dodatna pitanja me možete kontaktirati putem privatne poruke.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:57   #400
Quote:
zehem kaže: Pogledaj post
Već sam 4 mjesca u jednoj Njemačkoj firmi. jučer su me upitali da li znam možda nekoliko zavarivača koji bi došli raditi za njih u njemačku. Satnica je cca 17 eur bruto. To je nekih 12 eur netto. Traže MIG/MAG i/ili WIG. 6 mjeseci probni rok nakon toga mogućnost stalnog zaposlenja.
Ako ste zainteresirani možete mi se javiti na moj mail [email protected]
Bok ljudi,
evo podosta vas se javilo. molbe sam predao i to je to. od danas više nemogu zaprimati vaše molbe. Evo nadam se da će neki uspjeti dobiti ovaj posao.
Pozdrav svima
zehem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.