Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 09:27   #101
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
za decu je mislim 5 godina..
Zna netko kad počne vrijediti dulje od toga? Ja sam svoju s 26 vadila pa je vrijedila 5 godina. Klincu smo vadili kad je imao 3.5 i isto mu vrijedi 5 godina.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 16:59   #102
Žurna putovnica - Petrinjska

Pozdrav,

Budući da su nenormalne gužve u Petrinjskoj za izradu žurne putovnice, zanima me što sve trebam uzeti prije nego dođem na red na šalteru. Neželim čekati red 2 sata pa da me pošalje po biljege i uplatiti dvije uplatnice pa da se opet vraćam na kraj reda. Ukratko što sve moram uzeti da samo dođem na šalter popunim zahtjev i odem dalje za svojim poslom )

Unaprijed hvala , nadam se da ste shvatili što me zanima
dymatize is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 17:28   #103
da si otišso recimo na mupove stranice sve bi vidio, ali lakše je ovdje pitati nego ići tamo di treba: http://pozesko-slavonska.policija.hr/44.aspx
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 17:50   #104
kakve veze ima pu-požeško slavonska sa žurnom putovnicom u petrinjskoj ?
dymatize is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:56   #105
Jel' to pitaš nakon kaj si kliknuo na link? Vjerovatno ne.. Pa čovjek ti je servirao informaciju do koje se lako mogao doći i sam.....
Inače ja sam bila predat u redovni postupak prošli tjedan, čekali smo 4 sata... Mislim da se za hitni postupak ne čeka tak dugo.. no oboružaj se živcima.. I spremi se na nekoliko šetnji gradom da prekratiš vrijeme
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.07.2012. at 02:03. Reason: Q
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 20:07   #106
Evo isprika svima ako sam bio nejasan. Dakle mene ne zanima potrebna dokumentacija, nego procedura u Petrinjskoj. Dakle zanima me što mi je najpametnije napraviti da odmah sve riješim, tj. dali je moguće otići uzeti biljege i uplatiti prije nego dođem na red na šalteru ili se uplatnica dobije na samom šalteru. Neznam kako bi drugačije mogao objasniti .

Ukratko pitam jesi li ti odma stala u red sa uplaćenom uplatnicom i jeli se ona može negdje prije pokupiti i uplatiti ili moram čekati red za pokupit uplatnicu i onda opet sa uplaćenom uplatnicom čekati da sve predam ?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.07.2012. at 02:03. Reason: Q
dymatize is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 23:34   #107
Kad dođeš u Pertinjsku, brvo uzmeš broj za red na redomatu. Onda staneš u red za Tisak (mislim da je to šalter Tiska) na kojem kupiš biljege i kupiš za siću (ili dobiješ, meni je to mama uzimala pa ne znam) uplatnicu za trošak izdavanja putovnice po žurnom postupku. Poslije toga staneš u red do (Pošta) u kojem uplatiš uplatnicu. Skupa s fotkama (moraju biti za biometrijsku putovnicu), uplaćenom uplatnicom i biljezima čekaš svoj red. Ak imaš staru isteklu putovnicu moraš je donesti na poništavanje. Ne ispunjavaš nikakve formulare, to sve (konačno) napravi teta za šalterom, ti samo prokontroliraš jesu li ti podaci točno ispisani. Meni je za klinca trebalo donijeti na predočavanje rodni list.
Zvuči jednostavno, ali traje li ga, traje......
Inače prošli tjedan oni koji su došli oko 14:00 čekali su sat i pol, ja sam broj digla malo iza 11 i stigla na red u 15:30 (ak ti je to neki pokazatelj...)
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 00:52   #108
Upravo ovo me zanimalo .... Puno puno ti hvala. Napišem ja dojomove kad obavim sve

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.07.2012. at 02:05. Reason: Q
dymatize is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 18:17   #109
i ne znam koliko godina imaš ali obavezno si provjeri da li si dobio na pet ili deset godina putovnicu. nakon 27 godine imaš pravo na 10 godina ali to provjeri još.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.07.2012. at 02:04. Reason: Q
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 12:28   #110
Poz ljudi, zanima me dali treba putovnica punoljetnim osobama koje putuju iz HR za Njemačku ili je dovoljna osobna karta pa se dobije u Sloveniji evidencijski karton?
El_patron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:18   #111
Quote:
El_patron kaže: Pogledaj post
Poz ljudi, zanima me dali treba putovnica punoljetnim osobama koje putuju iz HR za Njemačku ili je dovoljna osobna karta pa se dobije u Sloveniji evidencijski karton?
LOL....

Bez putovnice se moš jebat za Njemačku...

Osobna karta je samo za Sloveniju,Mađarsku, Italiju...susjedne zemlje a ne za Njemačku ili slične EU zemlje...neznam sam od kud ti takva ideja....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:27   #112
Quote:
El_patron kaže: Pogledaj post
Poz ljudi, zanima me dali treba putovnica punoljetnim osobama koje putuju iz HR za Njemačku ili je dovoljna osobna karta pa se dobije u Sloveniji evidencijski karton?
Za Njemačku ti je potrebna putovnica. Mislim da po hitnom postupku treba 2 dana ali je velika naklada(400-600 kn)

Imas na stranicama od MUP-a pa pogledaj postupak izdavanja i sto je sve potrebno.
__________________
Uvijek kad padnes digni se i kreni dalje,jer zivot je jedan i nema reprizu.
Amelie- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:56   #113
po hitnom može odmah drugi dan, čak nekad iznimno i isti dan, ako je predano jako rano ujutro, a diže se navečer...

i misliš da je velika nakNada, ne nakLada, naklada je neš sasma drugo..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 09:43   #114
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
LOL....

Bez putovnice se moš jebat za Njemačku...

Osobna karta je samo za Sloveniju,Mađarsku, Italiju...susjedne zemlje a ne za Njemačku ili slične EU zemlje...neznam sam od kud ti takva ideja....
Poznanik je ušel u Sloveniju s osobnom, dobil kartonček i onda prošel Austriju, ušel u Češku i odfural se do Praga na hokejašku tekmu. Može se, Schengen zona, prazne granice, ali ak te čope...
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:23   #115
i to, a i ak se nekaj dogodi pa nemaš dokument.... nije za zajebanciju.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 14:55   #116
Quote:
Rygel XVI kaže: Pogledaj post
Poznanik je ušel u Sloveniju s osobnom, dobil kartonček i onda prošel Austriju, ušel u Češku i odfural se do Praga na hokejašku tekmu. Može se, Schengen zona, prazne granice, ali ak te čope...
Al ti kartonček vrijedi 24h...pa m baš zanima kad se vračaš nazad kak te gledaju na granici....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:05   #117
Do Praga ti treba 7 i nekaj sitno sati vožnje s piš pauzom. Ak imaš tešku nogu i manje. Tak da si definitivno unutar 24h.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:13   #118
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Al ti kartonček vrijedi 24h...pa m baš zanima kad se vračaš nazad kak te gledaju na granici....
kartonček vrijedi dulje od 24 satasigurno do mjesec dana, a mislim da i do 3 (ovisi od zemlje do zemlje koliko smiješ boraviti )


uglavnom ista pravila kao s putovnicom
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:04   #119
Koliko ja znam, ako uđeš u Sloveniju s kartončekom, i iskoristiš dobrobiti shcengena pa uđeš u Austriju, ako te uhvate Austrijanci, za njih si ilegalac. Koliko am čula, taj sport onda košta 2000 EUR plus protjerivanje i zabrana ulaska na neko vrijeme. Tko voli nek izvoli. Mislim da je pametnije ići s putovnicom, koliko god ona koštala.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 10:48   #120
upravo tako.

potencijalna hrpa zajebancije zbog parsto kuna, uvijek je ionako bolje imati važeći pasoš, zlu ne trebalo..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.