Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 19:03   #2321
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
Ja sve ovo pisemo trokutu Berin - Ahmet - Hakan jer me nisu osvojili ljubavnom pricom, opce ne vidim tu ljubav , tu kemiju, neznam...mozda da njihovu pricu glume Mete i Farrah mozda bih ludila i branila ih na 1000 nacina.
Dakle, želiš reći da to što su ti Aylin i Soner super par, tj što Farrah i Mete dobro izgledaju zajedno, opravdava, kod tebe, svaki njihov postupak? I da bi, da slučajno glume Ahmeta i Berrin, opravdavala i branila sve ono čemu sada prigovaraš?
Nije li to u rangu "on je zgodan i zato mi je super lik", što u raspravi o karakterima i postupcima likova nikako nije argument.

Mete i Erkan su fenomenalni glumci, Salih je jako simpatičan dečko i iznio je odlično ulogu Hakana, ali:
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Kuge , gladi , rata ....briznosti poput Sonerove , ljubavi Hakanove i naravi Alijeve sacuvaj me Boze ......
Nadalje, svima je trokut A-B-H dosadan i nezanimljiv, preskaču se scene, pere se suđe dok su na ekranu, ali zato se svakodnevno udara po tim nezanimljivim likovima. Možda ipak nisu toliko dosadni kad potaknu na raspravu svakih par epizoda?

Zašto Berrin nije..? I ja sam se stoput pitala zašto nije ubila Hakana na spavanju, odrobijala to, ionako bi je nakon dvije godine pustili ko i sve druge zatvorenike i bila bi slobodna žena s jednim problemom manje. Riješila bi se kretena koji joj nije dao disati otkad mu se našla na putu, tj. u istoj predavaoni na faksu.

I ako već trebamo žaliti Hakana, treba li nam biti žao i Alija? Trebamo li drvlje i kamenje na Džemile koja ne želi popustiti čovjeku koji je samo voli i koji se toliko trudi oko nje i stalno je tu kad ga treba i ne treba?
Ah, da, serija nije počela 40. epizodom, nego 39 epizoda ranije i Alijevih grijeha je povelik spisak.
Zašto se onda kao Hakanov grijeh spominje samo bračna ucjena, a sve ono što je radio Berrin u prvoj sezoni, sva njegova šamaranja, maltretiranja, ucjene i neprihvaćanje da ona njega ne voli se zaboravlja?
bulería is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:23   #2322
Usred rasprave o tome tko je otac njenog djeteta , Aylin je pozlilo ...

Resul je doznao gdje je Zehra , dobro je čuvana i Ahmet neće moći sam ...

Berin Hakanu : rastani se , vrati se ocu i daj Zehru meni ... drugim riječima , učini sve što ne želiš da bih ja dobila sve što hoću .

Aylin je dobro i ispričava se Tariku zbog laži . Soner želi samo dijete , a ne nju , i želi se udati čim prije . Kojom se brzinom ona udaje već treći put , kao da ju požar goni .

Soner čeka i shvaća da nije sve ružičasto .

Ali je dobio papire za razvod ... Hasefe samo što ne pleše , a Cemile brine za Mustafu . Naravno , Caroline ga ne misli dati . Kenanu , koji nije imresioniran njenim majčinstvom , objašnjava da ne daje ništa što je njeno .

Ježi mi se koža od njega , ali da glumi , stvarno glumi ...

Cemile su vratili robu ... naravno , Kenanovom zaslugom . Ona se ne da zastrašivati , kad sam proizvela , znat ću i prodati .

Soner je zdvojan ... Sulejman savjetuje potpunu iskrenost , no ovaj ne zna , što ako je Tarik doista otac ?!

Gulaj ima puno lijepih savjeta za druge ... Tarik dogovara sastanak sa Sonerom .

Ali i Cemile se sreću na ulici , idu do Berin ... i Hasefe će s njima . Njih troje mi dođu kao neki holding , sve su brige i dileme zajedničke . Treba platiti najam i radnike , a roba je vraćena ... Hasefe nudi svoju ušteđevinu , Ali objašnjava da ni špilja puna blaga nije dovoljna .

Posljednja scena : Cemile se sjetila : prodavat će na tržnici . Ali je šokiran idejom , stara priča ...

Večeras nam je Nova TV ponudila eskluzivu , pretekli su bosansku TV1 .

Zadnje uređivanje tajva : 21.06.2013. at 19:29.
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:39   #2323
Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
Dakle, želiš reći da to što su ti Aylin i Soner super par, tj što Farrah i Mete dobro izgledaju zajedno, opravdava, kod tebe, svaki njihov postupak? I da bi, da slučajno glume Ahmeta i Berrin, opravdavala i branila sve ono čemu sada prigovaraš?
Nije li to u rangu "on je zgodan i zato mi je super lik", što u raspravi o karakterima i postupcima likova nikako nije argument.

Mete i Erkan su fenomenalni glumci,


Nadalje, svima je trokut A-B-H dosadan i nezanimljiv, preskaču se scene, pere se suđe dok su na ekranu, ali zato se svakodnevno udara po tim nezanimljivim likovima. Možda ipak nisu toliko dosadni kad potaknu na raspravu svakih par epizoda?


I ako već trebamo žaliti Hakana, treba li nam biti žao i Alija? Trebamo li drvlje i kamenje na Džemile koja ne želi popustiti čovjeku koji je samo voli i koji se toliko trudi oko nje i stalno je tu kad ga treba i ne treba?
Ah, da, serija nije počela 40. epizodom, nego 39 epizoda ranije i Alijevih grijeha je povelik spisak.
Zašto se onda kao Hakanov grijeh spominje samo bračna ucjena, a sve ono što je radio Berrin u prvoj sezoni, sva njegova šamaranja, maltretiranja, ucjene i neprihvaćanje da ona njega ne voli se zaboravlja?
da Farah i Mete savrseno izgledaju zajedno govorim cijelo vrijeme, da mi je njihova ljubavna prica zanimljivija isto govorim cijelo vrijeme, da su oboje zgodni i simpaticni također govorim cijelo vrijeme.
Naravno da sve to ne opravdava ciljenicu da se Aylin udala za Murata iz krivih razloga, da je Soner nju bez rijeci ostavio na vjencanju,...da ona sada leti opet u sranje udajom za Tarika (mogucom udajom) itd,itd

S druge strane su mi isto tako lijepi i simaticni Hakan,Ahmet Berin,samo nemaju ono nesto, nije mi ta prica zanimljiva,mozda je do glumaca,mozda do neceg desetog,ali mi nije to to, nema te neke kemije kako stalno govorim..

bas me zanima kakav bi nam bio Mete da glumi revolucinara hm,

sto se tice 2. dijela posta-meni je zao Alija je to nije isti Ali kao u prvoj sezoni, ovaj Ali shavaca neke stvari i prokuzio je neke ljjudi,ovaj Ali je vidio kako je biti bez ikoga, i kako je lezat u zatvoru, vidio je tko je zapravo Cemile a tko Carolin,...i da zao mi ga je, a za mene bi bio idealan kraj serije da se Ali i Cemile pomire, jer su mi i oni savrseni.
Zapravo gledam ovu seriju radi Cemile i ALija, SOner i Aylin i naravno Suleymana i Osmana, ostali su mi ipak mrvicu nezanimljiviji
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:55   #2324
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
da Farah i Mete savrseno izgledaju zajedno govorim cijelo vrijeme, da mi je njihova ljubavna prica zanimljivija isto govorim cijelo vrijeme, da su oboje zgodni i simpaticni također govorim cijelo vrijeme.
Naravno da sve to ne opravdava ciljenicu da se Aylin udala za Murata iz krivih razloga, da je Soner nju bez rijeci ostavio na vjencanju,...da ona sada leti opet u sranje udajom za Tarika (mogucom udajom) itd,itd
I mene je ta njihova kemičnost natjerala da ih kroz seriju zavolim i navijam za njih. Čak i da zaboravim način na koji su se upoznali i koliko mi je tad Soner djelovao ko neki perverzni čičica koji lovi maloljetnice s kikicama. Čak sam mu i oprostila sav kukavičluk, bježanje, udavanje Aylin za Murata... sve do propalog vjenčanja.
U ovih 20 epizoda koliko su razdvojeni i koliko on kukumače i glumi žrtvu mi se srozao kao lik na takvo dno da teško da se može izvući. I upravo zbog njegovog ponašanja prema Aylin prestala sam navijati za njih kao par. Ma koliko kemični bili. Jer budala poput Sonera ne zaslužuje da na kraju dobije djevojku.

Quote:
S druge strane su mi isto tako lijepi i simaticni Hakan,Ahmet Berin,samo nemaju ono nesto, nije mi ta prica zanimljiva,mozda je do glumaca,mozda do neceg desetog,ali mi nije to to, nema te neke kemije kako stalno govorim..
A možda jednostavno voliš one fatalne ljubavi iz romana, u kojima se dvoje svađaju, inate, idu glavom kroz zid i tako sve dok u dramatičnoj završnici jedno drugom ne priznaju da se vole i žive sretno do kraja života.
MOžda nekima drugima paše više ovakva ljubav koja je od prvog momenta postojana, čiji akteri znaju da se vole i samo im ostaje da se bore zajedno protiv onih koji ih pokušavaju razdvojiti. Ne razdvajaju se sami jer su sebični inatdžije i jer im je dosadno u životu.

Quote:
sto se tice 2. dijela posta-meni je zao Alija je to nije isti Ali kao u prvoj sezoni, ovaj Ali shavaca neke stvari i prokuzio je neke ljjudi,ovaj Ali je vidio kako je biti bez ikoga, i kako je lezat u zatvoru, vidio je tko je zapravo Cemile a tko Carolin,...i da zao mi ga je, a za mene bi bio idealan kraj serije da se Ali i Cemile pomire, jer su mi i oni savrseni.
Nije isti, da. Promijenio se - na bolje. Napokon mu dopire do mozga koliko je povrijedio vlastitu obitelj.
Ali da mu Džemile u potpunosti oprosti i ponovno bude s njim... Ne znam je li moguće. Kako prijeći preko svega što joj je napravio? Odbacio ju poput stare krpe, ljubakao s ljubavnicom njoj pred nosom, izbacio nju i djecu iz kuće, maltretirao je, silovao, ubio muža na vjenčanju.. Kako bi oni mogli biti sretan par na kraju? I što bi mislili o Džemile kad bi se ona vratila Aliju? Ona je u ovih 6 godina odrasla - sazrela kao osoba. To više nije ona sitna preplašena ženica sa slike kraj naočitog pauna. I ona i Ali više nisu na istim valnim duljinama.
bulería is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:54   #2325
Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
I mene je ta njihova kemičnost natjerala da ih kroz seriju zavolim i navijam za njih. Čak i da zaboravim način na koji su se upoznali i koliko mi je tad Soner djelovao ko neki perverzni čičica koji lovi maloljetnice s kikicama. Čak sam mu i oprostila sav kukavičluk, bježanje, udavanje Aylin za Murata... sve do propalog vjenčanja.
U ovih 20 epizoda koliko su razdvojeni i koliko on kukumače i glumi žrtvu mi se srozao kao lik na takvo dno da teško da se može izvući. I upravo zbog njegovog ponašanja prema Aylin prestala sam navijati za njih kao par. Ma koliko kemični bili. Jer budala poput Sonera ne zaslužuje da na kraju dobije djevojku.
Meni se Soner ipak jos drzi nije mi se skroz srozao u ocima, a mislim da ni nece jer se evo opet poceo trudit,ludirat, manje sebe zali, osjecam njegov veliki povratak,tocnije njihov

Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
A možda jednostavno voliš one fatalne ljubavi iz romana, u kojima se dvoje svađaju, inate, idu glavom kroz zid i tako sve dok u dramatičnoj završnici jedno drugom ne priznaju da se vole i žive sretno do kraja života.
MOžda nekima drugima paše više ovakva ljubav koja je od prvog momenta postojana, čiji akteri znaju da se vole i samo im ostaje da se bore zajedno protiv onih koji ih pokušavaju razdvojiti. Ne razdvajaju se sami jer su sebični inatdžije i jer im je dosadno u životu.
moguce,vjerojatno je 99 % tocno, onaj 1 % su mi Berin-Ahmet-Hakan zanimljivi


Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
Nije isti, da. Promijenio se - na bolje. Napokon mu dopire do mozga koliko je povrijedio vlastitu obitelj.
Ali da mu Džemile u potpunosti oprosti i ponovno bude s njim... Ne znam je li moguće. Kako prijeći preko svega što joj je napravio? Odbacio ju poput stare krpe, ljubakao s ljubavnicom njoj pred nosom, izbacio nju i djecu iz kuće, maltretirao je, silovao, ubio muža na vjenčanju.. Kako bi oni mogli biti sretan par na kraju? I što bi mislili o Džemile kad bi se ona vratila Aliju? Ona je u ovih 6 godina odrasla - sazrela kao osoba. To više nije ona sitna preplašena ženica sa slike kraj naočitog pauna. I ona i Ali više nisu na istim valnim duljinama.
Ja bi tko zeljela da budu zajedno,svejedno su sad vecinu vremena zajedno iako ne bas Cemilinom voljom,ali i ona ga vise ne tjera kao prije,valjda odustala kad je vidila da nema koristi.
Ne vjerujem da ce mu se vratit ali i ovakav njihov odnos mi je zanimljiv.
Istina da su se oboje promjenili, Cemile je ocvrsnula dok se Ali opametio,ali je ljubav i dalje obostrana tako se bar meni cini
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:55   #2326
Quote:
bulería kaže: Pogledaj post
Nije isti, da. Promijenio se - na bolje. Napokon mu dopire do mozga koliko je povrijedio vlastitu obitelj.
Ali da mu Džemile u potpunosti oprosti i ponovno bude s njim... Ne znam je li moguće. Kako prijeći preko svega što joj je napravio? Odbacio ju poput stare krpe, ljubakao s ljubavnicom njoj pred nosom, izbacio nju i djecu iz kuće, maltretirao je, silovao, ubio muža na vjenčanju.. Kako bi oni mogli biti sretan par na kraju? I što bi mislili o Džemile kad bi se ona vratila Aliju? Ona je u ovih 6 godina odrasla - sazrela kao osoba. To više nije ona sitna preplašena ženica sa slike kraj naočitog pauna. I ona i Ali više nisu na istim valnim duljinama.
Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
Ja bi tko zeljela da budu zajedno,svejedno su sad vecinu vremena zajedno iako ne bas Cemilinom voljom,ali i ona ga vise ne tjera kao prije,valjda odustala kad je vidila da nema koristi.
Ne vjerujem da ce mu se vratit ali i ovakav njihov odnos mi je zanimljiv.
Istina da su se oboje promjenili, Cemile je ocvrsnula dok se Ali opametio,ali je ljubav i dalje obostrana tako se bar meni cini
Mene najviše zanima odnos Alija i Cemile . Obilježili su jedan drugome život , i dobrim i lošim , i premda nisu par , veze među njima su jake .

Promatram njihov odnos nakon Alijevog izlaska iz zatvora ... u početku je bila vidljiva velika doza rezerviranosti i straha kod Cemile . No vidjevši ga onakvog skrhanog , pomogla je posredno , preko Meta , ili dajući novac Caroline .
A Ali je to prihvaćao kao nešto što ne zaslužuje , s krivnjom , i nije ni pokušao tražiti oprost .

Tada je uslijedila era Karci holdinga ... više su se sretali i direktno komunicirali , ali je to bila promašena komunikacija . Alijevi pokušaji da pomogne Cemile u poslovnom svijetu shvaćeni su kao pametovanje i podcjenjivanje . Iskrsli su i problemi sa djecom ... tu se Ali nametnuo , uključio , i premda je Cemile koji puta postavljala granice , počela se oslanjati na njega .

Nakon što je Kenan doveo Cemile do financijskog kraha , zbližavaju se još više . On nudi pomoć , ona ju odbija i svađaju se i svađaju ... dobro joj je došao kao ispušni ventil , drži distancu , ali i prihvaća njegovu sveprisutnost .

Borci su za djecu , brine ih egzistencija , zdravlje ... tu je Alijeva ljubomora , prikriveno , pa posve otkriveno pokazivanje osjećaja . I Cemile postaje ranjiva , premda to više mi vidimo nego što pokazuje Aliju . I ona njega štiti , krije istinu o Caroline , moli ga da da otkaz ...

Sada kad se sve zna i kada je Caroline napustila kuću , Ali moli Cemile da se vrati ... Odbila je to bez oklijevanja .

Da li se Ali povukao , ili postao nasrtljiviji ? Da li je Cemile digla bedem među njima ?

Sve je po starom , on i dalje traži dokaze kojima će uništiti Cemilinog neprijatelja , ona ispituje Hasefe o Aliju ... Dapače , sad kad nema Caroline , ulazi u staru kuću . Hasefe je malo s njom , malo s Alijem ...

Da li je pomirenje moguće ?

Mislim da bi afera s Caroline bila oprostiva . Tu je grešku Ali priznao , okajao , i Cemile je , što se Caroline tiče , dobila svaku moguću zadovoljštinu .

Ono što je Ali priuštio djeci je posve druga priča . Oni mogu preći preko toga i uspostaviti odnos sa ocem , kao što i jesu , ali Cemile kao majka ne zaboravlja .

Tu je i ponos ... bio je prisutan kad joj je bilo najteže , kad nije znala što će djeci staviti na stol . Ni tada nije pristala ovisiti o nečijem hiru ili milosti . Uspjela je stati na svoje noge . Istina je da se sada ne radi o tome da se Cemile vrati Aliju , u pitanju je želi ili ona primiti Alija u svoj život , ali ponos bi mogao biti prepreka .

Da li ljubav može izbrisati silovanje , to srećom ne znam ni ne želim znati .

Suosjećam sa Alijem i žalim ga , no nije on taj koji me naveo na sva ova razmišljanja . Izazvala ih je Cemile , i njena muka s određivanjem Alijevog mjesta u njenom životu .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 22:34   #2327
Koliko veliko srce treba imat

Svaki odnos Cemile i Alija je bilo moguće popravit, izgladit, zaboravit, ili
čak i oprostit sve do trenutka kad je uzeo na silu. Poslije toga, da ga
je svaki dan nogama čuškala po prašnjavoj cesti ne bi joj se moglo zamjerit.
Nije na nikakav način zbog toga odgovarao, nego se drsko postavljao u
zahtijevu da rodi dijete začeto iz tog čina. On više ni po kojem osnovu
ne bi trebao biti dio njenog života. Bez obzira na djecu i bilo što drugo.
Čak ni djecu jer im je naudio kao najgori neprijatelj.
Mogu razumjet razmirice, neslaganja, popuštanja, kompromise ali sve
ipak mora imati svoje granice. Ali Kapetan je svoje granice prešao nepovratno.

I baš kad se sad ogleda taj mogući ponovni ljubavni odnos Cemile i
Alija, još više pada u oči netrpeljivost iskazana prema Berin. Koliko je ona to
zgriješila da bi bila al pari svome ocu? Čekat da se spoje ponovo Cemila silovana i Ali silovatelj, a s podozrenjem gledat da se ljubav Berin i Ahmeta okruni zajedničkim životom zaista je čudno. A dojam je takav.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:02   #2328
Kako predociti emocije

Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post
da Farah i Mete savrseno izgledaju zajedno govorim cijelo vrijeme, da mi je njihova ljubavna prica zanimljivija isto govorim cijelo vrijeme, da su oboje zgodni i simpaticni također govorim cijelo vrijeme.
Naravno da sve to ne opravdava ciljenicu da se Aylin udala za Murata iz krivih razloga, da je Soner nju bez rijeci ostavio na vjencanju,...da ona sada leti opet u sranje udajom za Tarika (mogucom udajom) itd,itd

S druge strane su mi isto tako lijepi i simaticni Hakan,Ahmet Berin,samo nemaju ono nesto, nije mi ta prica zanimljiva,mozda je do glumaca,mozda do neceg desetog,ali mi nije to to, nema te neke kemije kako stalno govorim..

bas me zanima kakav bi nam bio Mete da glumi revolucinara hm,

sto se tice 2. dijela posta-meni je zao Alija je to nije isti Ali kao u prvoj sezoni, ovaj Ali shavaca neke stvari i prokuzio je neke ljjudi,ovaj Ali je vidio kako je biti bez ikoga, i kako je lezat u zatvoru, vidio je tko je zapravo Cemile a tko Carolin,...i da zao mi ga je, a za mene bi bio idealan kraj serije da se Ali i Cemile pomire, jer su mi i oni savrseni.
Zapravo gledam ovu seriju radi Cemile i ALija, SOner i Aylin i naravno Suleymana i Osmana, ostali su mi ipak mrvicu nezanimljiviji
Đinđiber slažem se u potpunosti s tobom.
Farah Zeynap Abdulah i Mete Horozoglu izgledaju savrseno. Zbog njih vredi gledati seriju. Između njih vazduh treperi. Reči su suvišne. Mogli su snimiti celu seriju bez ijedne izgovorene reči, bez čuvene magične reči "Seviyorum", koje nemaju smisla ako nisu izgovorene "u pravo vreme, na pravom mestu, pravoj osobi" (citiram Ajlin) one noći kada su po prvi put bili zajedno...
Ta čudna hemija zvana ljubav postoji i između Alija i Cemile.
Postoje trenuci u životu kada se ljudi menjaju. Kada shate šta su imali a zatim iz nepažnje i nepromišljenosti izgubili. U takvom jednom času, probudio se i kapetan Ali i razumeo šta je imao i šta je izgubio. Erkan Petekaja je izvanredno odglumio taj gubitak i želju da vrati svoj život pre Karolin.
Međutim, kada se radi o trouglu Berin, Hakan, Ahmet (koji bi u svakom filmu, seriji ili književnom delu bio zanimljiv i intrigrantan lajt motiv, nosilac priče), nije mi interesantan. Što se mog doživljaja tiče, njihova ljubav ne ostavlja nikakav utisak. Nema te hemije kao kod Sonera i Ajlin.
A Sulejman? Anđeo čuvar. Melem za dušu. Odan, privržen, sa ogromnim znanjem (by the way, diplomirao je na Sorboni)... U senci, a uvek tu, kada je potreban.
Mali glumac Emir Berke koji glumi Osmana ima ogroman talenat. Neverovatna gluma. Producent serije Čengiz Deveci nije pogrešio kada ga je angažovao u takvom velikom projektu.
Eto, zbog njih i zbog priče njihovih života vredi gledati seriju.
Filis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 18:45   #2329
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da nije povratak Ahmeta nju natjerao da se razvede od Hakana. Povratak Ahmeta je u njoj samo probudio revolucionarku koja se borila za ono što želi, koja je nalazila snage u sebi i onda kada je bilo najteže, probudio je Berin koja zna da njen život ipak može biti onakav kakvim ga je zamišljala... Ona jadna bezperspektivna i depresivna kućanica kakva je Berin bila bez Ahmeta jednostavno nije imala ni snage i volje da popravi svoj život tako što bi se razvela od Hakana.
Znači li to da svaka kućanica koja se osjeća bezperspektivnom i depresivnom u braku treba isti napustiti kada se recimo pojavi njihova mladenačka simpatija ili prva ljubav. U tom slučaju, bojim se da bi većina nas rasla bez roditelja. Ili imali par mamica i tatica. Berin se želi izrealizirati jer joj je dosadno u braku i ne voli muža. Što bi na to rekli oni koji su silom prilika ušli u brak, koji nisu uopće željeli, jer eto jednom su pogriješili i tu je beba. Nije li ucjena i kada roditelji tjeraju djecu da se žene (pri tome su vrlo mladi i često nisu čak ni punoljetni) jer po njima je roditi dijete izvan braka sramota, čak i u današnje vrijeme. Meni nije jasno kako je moguće da je Berin uopće dosadno pored posla i djeteta.

Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Ucjenjivac Hakan je i sam ucijenjen . Kako god se odluci ostaje bez Berin . Nije mi ga nimalo zao , sam zakuhao neka i sam kusa
Dva puta je nemilosrdno ucijenio Berin . Nije ona mogla napustiti Hakana do abolicije . Ucjena je bila jasna -brak za zivot , mali neposluh s njezine strane vratio bi pricu na pocetak,Ahmetov zivot je bio konstantno ugrozen.

Druga ucjena -brak za Zehru je cista zloba s njegove strane . Nije on u Njemackoj dobio poslovnu ponudu zivota , koja se ne odbija ...odlucio se za taj posao iskljucivo kako bi napakostio Berin i nanio joj bol a sve u cilju da ju vrati u svoj hladni krevet brrrrrrr ..........
Berin je kraljica , njezina i Ahmetova ljubav velika i postojana ko trovremenski taft, jedva cekam da ih vidim zajedno , oni su moj par od pocetka

Hakanova ljubav - sebicnost i patologija
Soner i sve oko njega - lakrdija
Ma daj, što je Hakan mogao napraviti Ahmetu da se Berin nije držala dogovora? Koliko znam Ahmet je pobjegao u Iran koji tada nije imao diplomatske odnose sa Turskom. I baš je Hakan bio toliko moćan da je mogao tražiti izručenje Ahmeta iz Irana.

S druge strane smatram kako je Berin napravila poslovni dogovor sa Hakanom. Željela je da joj spasi ljubavnika a on je želio da se ona uda za njega.Nije li i on riskirao život zbog njih dvoje? Njegov otac nije baš milostiv čovjek.
Hakanova jedina krivnja je njegova luda, očajna zaljubljenost u tu djevojku. Što bi bilo da je umjesto Hakana bio tip poput Hakija? Hakan prema Hakiju pa čak i Aliju djeluje prilično liberalan. Koliko sam vidjela nije je držao pod ključem, nije je silovao, nije je mlatio. Prihvatio je na koncu i činjenicu da se zaposlila. Njemu je bilo dovoljno da je ona pored njega. Njegova ljubav jeste sebična ali samo zato što je jednostrana zato što on ne prihvaća da ga Berin ne voli. Problem je što se Hakan ne prestaje nadati, tu je i dijete koje bi trebalo biti čvrsta veza između dvoje supružnika.

Quote:
tajva kaže: Pogledaj post

Resul je doznao gdje je Zehra , dobro je čuvana i Ahmet neće moći sam ...

Berin Hakanu : rastani se , vrati se ocu i daj Zehru meni ... drugim riječima , učini sve što ne želiš da bih ja dobila sve što hoću .
Ovo je prava Berin sebična i zla do bola. Nije li i ona ucjenjivačica? Želi kćer i ljubavnika, nesebično nema što. I koga će Ahmet tražiti pomoć? Zašto mi se odgovor nameće sam po sebi? Možda griješim, no vidjećemo.
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 15:54   #2330
Quote:
MISSYOU3 kaže: Pogledaj post
Znači li to da svaka kućanica koja se osjeća bezperspektivnom i depresivnom u braku treba isti napustiti kada se recimo pojavi njihova mladenačka simpatija ili prva ljubav. U tom slučaju, bojim se da bi većina nas rasla bez roditelja. Ili imali par mamica i tatica. Berin se želi izrealizirati jer joj je dosadno u braku i ne voli muža. Što bi na to rekli oni koji su silom prilika ušli u brak, koji nisu uopće željeli, jer eto jednom su pogriješili i tu je beba. Nije li ucjena i kada roditelji tjeraju djecu da se žene (pri tome su vrlo mladi i često nisu čak ni punoljetni) jer po njima je roditi dijete izvan braka sramota, čak i u današnje vrijeme. Meni nije jasno kako je moguće da je Berin uopće dosadno pored posla i djeteta.



Ma daj, što je Hakan mogao napraviti Ahmetu da se Berin nije držala dogovora? Koliko znam Ahmet je pobjegao u Iran koji tada nije imao diplomatske odnose sa Turskom. I baš je Hakan bio toliko moćan da je mogao tražiti izručenje Ahmeta iz Irana.
S druge strane smatram kako je Berin napravila poslovni dogovor sa Hakanom. Željela je da joj spasi ljubavnika a on je želio da se ona uda za njega.Nije li i on riskirao život zbog njih dvoje? Njegov otac nije baš milostiv čovjek.
Hakanova jedina krivnja je njegova luda, očajna zaljubljenost u tu djevojku. Što bi bilo da je umjesto Hakana bio tip poput Hakija? Hakan prema Hakiju pa čak i Aliju djeluje prilično liberalan. Koliko sam vidjela nije je držao pod ključem, nije je silovao, nije je mlatio. Prihvatio je na koncu i činjenicu da se zaposlila. Njemu je bilo dovoljno da je ona pored njega. Njegova ljubav jeste sebična ali samo zato što je jednostrana zato što on ne prihvaća da ga Berin ne voli. Problem je što se Hakan ne prestaje nadati, tu je i dijete koje bi trebalo biti čvrsta veza između dvoje supružnika.
bold 2 - fascinantno je tvoje znanje politickih odnosa drzava onog vremena.
Nije Hakanu trebala nikakva moc ni sluzbeno izrucenje , mrak je jeo ljude u emigraciji , samo tako ,metak u glavu iza prvog ugla.Dovoljno je bilo prisapnut " pravima " gdje se Ahmet nalazi......


bold 1 i 3 jadan je brak u kojemu je dijete jedina cvrsta veza izmedju supruznika , razlog opstojanja ...
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:49   #2331
Angry krivo znanje

Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
bold 2 - fascinantno je tvoje znanje politickih odnosa drzava onog vremena.
Nije Hakanu trebala nikakva moc ni sluzbeno izrucenje , mrak je jeo ljude u emigraciji , samo tako ,metak u glavu iza prvog ugla.Dovoljno je bilo prisapnut " pravima " gdje se Ahmet nalazi......


bold 1 i 3 jadan je brak u kojemu je dijete jedina cvrsta veza izmedju supruznika , razlog opstojanja ...
Znanje nije fascinantno, jer se bijeg u Iran odnosio na nešto drugo
a ne na bijeg koji je organizirao Hakan. U Iran se išlo radi one Fiktivne
Mu Žene.
Bijeg koji je organizirao Hakan je bio pravac Švedska
Što dalje to bolje. Onda se još nije moglo na Mjesec.
Nije li mu tamo u Švedskoj drug po uvjerenju, rekao da je
nastupila abolicija. Onaj drug što je volio uvijek Ajten. Onaj
drug što ga je ubila Hakanova ekipa Sory, drugu sam
ime zaboravila.
Brak zbog djece i stida po svemu sudeći živjela je draga
Cemila. Dugo godina. Kako je završila ne treba puno pričat.
Samo je jednog dana kada je konačno stigla Europa i ona je ostala
na ulici.
Dosadnjakovičke kučanice su pošast ustroja obiteljskog života.
Samo bi iz dosade mjenjale muškarce. One što ne vole za
one što vole. O djeci ionako brinu poslije dobrog ljubavnog
doživljaja. Kučanice jedne razuzdane. Berin za predsjednicu.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:07   #2332
Osman kupuje poklon majci ...

Hakan je došao ocu na težak razgovor ... razvest će se i vratiti kući , no Zehra ostaje majci . Ekrem ne pristaje , nudi novac ... sin mu objašnjava da tu novac ništa ne rješava .

Ekren prijeti ... ako ne ispuniš uvjete , nećeš više vidjeti svoje dijete ... Hakan uzvraća , ni ti svoje ... Dogovor je pao ...

Ahmet i Resul su u akciji ... svladali su osiguranje , i spasili Zehru .

Obitelj Akarsu nestrpljivo čeka ... Hakan je došao , no prije nego je stigao reći što je dogovorio , došao je Ahmet i donio dijete . Svi su presretni , Ahmet i Hakan su razmijenili dug pogled ... Berin se zahvalila Ahmetu i ušla u kuću , a Hakan se povukao u sobu .

Vesela je atmosfera , slavi se Majčin dan ... na kraju gosti odoše , a da nisu ni primjetili da domaćina nema .

Berin pita Hakana , zar nisi poželio Zehru , nisi ju ni poljubio ... odgovorio je , čekao sam svoj red . Berin se sjetila prekinutog razgovora , no Hakan kaže da to nije važno i odlazi . S govornice se javio ocu , dogovor otpada , osim Zehre Ahmet je oslobodio i njega ...

Cemile razgovara s djecom... Zehra je spašena , a sutra ih čekaju nove brige .
Mora prodati robu ... Aylin i dalje planira vjenčanje s Tarikom .

Hakan je na obali ... donio je odluku . Traži od Berin da nazove Ahmeta , i dogovara za sutra sastanak utroje .

Posljednja scena : Aylin je dobila kamion cvijeća , za Majčin dan .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:27   #2333
Ova akcija spašavanja je odrađena u najmanju ruku djetinjasto. Molim lijepo, on i jedan šepavac su bili dovoljni da savladaju 6-7 naoružanih ljudi . Meni je Ahmet drag, i super mi je što se sve ovako odigralo, ali ne bi bilo zgoreg da su malo bolje razradili taj događaj. Da ne spominjem dio gdje Ahmet hirurški precizno puca u čovjeka postavljenog odmah do žene koja u ruci drži Zehru, mislim stvarno

A Hakan se ponio kao razmaženo dijete. Umjesto da se raduje što mu se kćerka vratila živa i zdrava, on se duri što on nije heroj tog povratka. Čekao sam svoj red, kakva glupost. Svi koji su djevojčicu poželjeli, dobili su priliku da je izgrle i poljube, njemu nije niko kriv što je bio previše zauzet samosažaljevanjem.
Okanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:55   #2334
Angry što se sve za ljubav može

Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Ova akcija spašavanja je odrađena u najmanju ruku djetinjasto. Molim lijepo, on i jedan šepavac su bili dovoljni da savladaju 6-7 naoružanih ljudi . Meni je Ahmet drag, i super mi je što se sve ovako odigralo, ali ne bi bilo zgoreg da su malo bolje razradili taj događaj. Da ne spominjem dio gdje Ahmet hirurški precizno puca u čovjeka postavljenog odmah do žene koja u ruci drži Zehru, mislim stvarno

A Hakan se ponio kao razmaženo dijete. Umjesto da se raduje što mu se kćerka vratila živa i zdrava, on se duri što on nije heroj tog povratka. Čekao sam svoj red, kakva glupost. Svi koji su djevojčicu poželjeli, dobili su priliku da je izgrle i poljube, njemu nije niko kriv što je bio previše zauzet samosažaljevanjem.
Što se tiče "akcije" posve se slažem. Djetinjasto. Mislim zapravo da
je više dat naglasak na želju da se nešto uradi. Dok je otac doma sjedio i
duboko razmišljao što i kako od djeda iskamčit dijete, dotle je zaljubljeni
revolucionar djelovao. Za svoju ljubav.
Mogao je isto tako poginuti od
ruke jednog od onih stražara, ali nije dvojio. Za ljubav.
Hakan je po svom starom običaju opet ulazio u deal. Kasno.
Dugo je smišljao kako da ispadne junak. I dobro je shvatio
da ga je Ahmet oslobodio. Pa je mrcu bijesan.
Sad priprema talking about. Jel to njegova mora bit zadnja?
Baš sam radoznala.


Kiper pun proljetnog raznobojnog cvijeća.
U kabini sjedi Sule Veliki kao pravi sluga svoga gospodara
i isporučuje čestitku za Majčin dan.
Da je Sule kojim čudom Soner on bi ispao iz kipera s cvijećem.
Ali nije. Soner je Šečerko, nedorečen, neodlučan, posve jadan
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 20:29   #2335
Nisam se htjela puno izjašnjavati o Ahmetovoj akciji upravo zato što je naglasak na dobroj namjeri ... da pomogne Berin i da se iskupi što je taj njihov slučajan susret bio tako zlosretan .

Razlika u postupku Hakana i Ahmeta nije razlika između šonje i nesposobnjakovića , i revolucionara . Različito razmišlja i postupa otac djeteta , i onaj tko to nije .

Hakan je za početak , svjestan da Zehra kod djeda nije fizički ugrožena . Ima vremena da se koji dan razmisli , i pronađe kompromis .
On svom ocu nudi razvod ( jer koliko god Berin željela razvod , bez Hakanovog pristanka ga neće biti ) i nudi povratak u roditeljsku kuću ... dakle odriče se svoje neovisnosti . I vrlo je odlučan oko uvjeta da se Zehra vrati majci . Pri tom nije riječ samo o Berin i njenim željama , mislim da se radi od tome da želi dijete udaljiti od svog oca . Njemu je život uz oca težak i ne želi to svome djetetu , pa makar to značilo da će i on biti bez Zehre .

A Ahmetu je to bilo izvlačenje taoca ... ne vjerujem da bi tako laka srca mahao pištoljem oko glave svog djeteta . I on bi u tom slučaju tražio drugačije rješenje .

Zadnje uređivanje tajva : 24.06.2013. at 20:35.
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:28   #2336
Hakan se napokon našao u situaciji u kojoj je prije koju godinu bila Berin. U bezizlaznoj situaciji, u onoj u kojoj moraš odlučiti između dva izbora, a ni jedan ti nije po volji. Ali u pitanju je ono što ti je u životu najvrjednije i odlučiti moraš.
Nije lako biti u škripcu. Ali je vrlo lijepo biti u poziciji da postavljaš uvjete.
I kao što Ekrem ne može natjerati svog sina da ga poštuje i voli, koliko god koristio svoj utjecaj da ga ostavi bez posla ili pak otimao kćer, tako ni Hakan ne može natjerati Berin da ga voli, koliko god je ucjenjivao Ahmetovim životom ili (ne)sudjelovanjem u kćerinu životu.
Možda mu je napokon došlo do mozga.

Akciju spašavanja ne bih komentirala - sva puškaranja u seriji su naivno napravljena. Jedino mi je drago vidjeti političke protivnike, Resula i Ahmeta, kako udruženi djeluju protiv nepravde.

A cvijeće... Bolje da ne napišem na šta mi je to ličilo. Al ako Ajlin veseli..
I jel morao opet Sulejman to obaviti? Može li išta taj Soner sam napraviti?
Čudila sam se Muratu kako je brata poslao da za njega osvoji djevojku, a onda skontam da Soner radi to isto - šalje Sulejmana.
bulería is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:11   #2337
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Ova akcija spašavanja je odrađena u najmanju ruku djetinjasto. Molim lijepo, on i jedan šepavac su bili dovoljni da savladaju 6-7 naoružanih ljudi . Meni je Ahmet drag, i super mi je što se sve ovako odigralo, ali ne bi bilo zgoreg da su malo bolje razradili taj događaj. Da ne spominjem dio gdje Ahmet hirurški precizno puca u čovjeka postavljenog odmah do žene koja u ruci drži Zehru, mislim stvarno

A Hakan se ponio kao razmaženo dijete. Umjesto da se raduje što mu se kćerka vratila živa i zdrava, on se duri što on nije heroj tog povratka. Čekao sam svoj red, kakva glupost. Svi koji su djevojčicu poželjeli, dobili su priliku da je izgrle i poljube, njemu nije niko kriv što je bio previše zauzet samosažaljevanjem.
1. bold - u potpunosti se slazem komicna akcija spasavanja Zehre
2. bold - Hakan,hm...mislim da je zapravo Hakan kad je vidio u Ahmetovom narucju Zehru zapravo odustao na neki nacin od Berin tj. pokusaja osvajanja njene ljubavi.,meni se to tako cinilo u tom trenutku,a samo mi je tu moju pretpostavku potvrdio na kraju onim pozivom. Mislim da ce se odmaknuti od Berin, neznam feeling

Quote:
zenzo117 kaže: Pogledaj post
Što se tiče "akcije" posve se slažem. Djetinjasto. Mislim zapravo da
je više dat naglasak na želju da se nešto uradi. Dok je otac doma sjedio i
duboko razmišljao što i kako od djeda iskamčit dijete, dotle je zaljubljeni
revolucionar djelovao. Za svoju ljubav.
Mogao je isto tako poginuti od
ruke jednog od onih stražara, ali nije dvojio. Za ljubav.
Hakan je po svom starom običaju opet ulazio u deal. Kasno.
Dugo je smišljao kako da ispadne junak. I dobro je shvatio
da ga je Ahmet oslobodio. Pa je mrcu bijesan.
Sad priprema talking about. Jel to njegova mora bit zadnja?
Baš sam radoznala.
Meni ova Ahmetova herojska djela pomalo idu na zivce,neznam sve te njegove evolucije,pa osvete za majku,pa zatvor, pa nemoguca ljubav zbog revolucije, a bas mi je nesto dodijalo, opet zalim Hakana ( ne mogu si pomoc) ocito je otvorilo oci i shvatio da od Berin nikad ljubav nece dobit, a i otac mu je dobro dobrinjeo tako sto je Ahmeta ucinio herojom

Quote:
bulería kaže: Pogledaj post

Akciju spašavanja ne bih komentirala - sva puškaranja u seriji su naivno napravljena. Jedino mi je drago vidjeti političke protivnike, Resula i Ahmeta, kako udruženi djeluju protiv nepravde.

A cvijeće.Bolje da ne napišem na šta mi je to ličilo. Al ako Ajlin veseli..
I jel morao opet Sulejman to obaviti? Može li išta taj Soner sam napraviti?
Čudila sam se Muratu kako je brata poslao da za njega osvoji djevojku, a onda skontam da Soner radi to isto - šalje Sulejmana.
1. bold potpis, Resul mi je nekako simpatican

Sto se tice Soner,ma nek se on samo i dalje trudi iako preko Suleymana.
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:07   #2338
revolucionar

Quote:
đinđiber kaže: Pogledaj post


Meni ova Ahmetova herojska djela pomalo idu na zivce,neznam sve te njegove evolucije,pa osvete za majku,pa zatvor, pa nemoguca ljubav zbog revolucije, a bas mi je nesto dodijalo, opet zalim Hakana ( ne mogu si pomoc) ocito je otvorilo oci i shvatio da od Berin nikad ljubav nece dobit, a i otac mu je dobro dobrinjeo tako sto je Ahmeta ucinio herojom
Namjerno uz Ahmeta stavljam riječ revolucionar samo zato jer ga se
zbog njegovog revolucionarnog djelovanja pokušalo pretvorit u
stroj. A on nije stroj nego dobar čovjek sa puno nježnih osječaja prema ljudima iz svoje okoline. Počev od svoj majke, Berin i njene majke, cijele njene obitelji, Resula i njegove majke, Ajten i svih njegovih drugova ili prijatelja. Čak je i oženjen bio da bi pomoga svojoj prijateljici. Predanost ideji nije ga udaljila od onih koje voli. Prije bi rekla da njegova tiha pojava i
nenapadan stil od njega nije učinila "zvijezdu" koja je stvorena samo
velike ljubavi. Onim od kojih se tresu koljena.
Eto vidjeli smo jednu takvu, do koljena zatrpanu cviječem. Ciiiiiiijeli kiper.
Ili onu Alijevu kad u naletu ljubavi baca na koljena ono najvrijednije. Ponos jedne žene. Hakanovu veliku ljubav namjerno neću izreč.
Vjerujem u Ahmetovu ljubav, protoku vremena unatoč. Vjerujem u
njegovu ljubav i požrtvovnost mu za one koje voli.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:10   #2339
Za mene je Ahmet najobičnii ubojica. Da mu nije toliko drag pištolj i osveta nebi on i Berin bili u situaciji u kojoj jesu. Njihova svemirska ljubav bi ih odvela čak na mjesec i nikakav Hakan ili Ayten im nebi bili potrebni. Za mene se oni dva sebičnjaka koji iskrištavaju sve oko sebe, Ahmet Resula i Ayten, Berin Ayten a ne daju ništa za uzvrat.
anista1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:25   #2340
Quote:
anista1 kaže: Pogledaj post
Za mene je Ahmet najobičnii ubojica. Da mu nije toliko drag pištolj i osveta nebi on i Berin bili u situaciji u kojoj jesu. Njihova svemirska ljubav bi ih odvela čak na mjesec i nikakav Hakan ili Ayten im nebi bili potrebni. Za mene se oni dva sebičnjaka koji iskrištavaju sve oko sebe, Ahmet Resula i Ayten, Berin Ayten a ne daju ništa za uzvrat.
Bas sam i ja htjela napisat, da Amet nije mislio samo na osvetui prosvjede ne bi ni zavrsio u zatvoru, onda opce ne bi bilo nikakvih prepreka za njih 2.
Za boldano se slazem, drugi ljudi su im potrebni kad se uvale u neko sranje,a inace su dovoljni sami sebi.
Berin zaboravi da ima kcer kad se odluci da ostane u Ahmetovoj kuci, Berin zaboravi na kcer kada treba ispratiti posljednje Ahmetove korake na obali, Berin se sjeti da ima kcer kada je oteta, Berin se sjeti da ima kcer kada Hakan dobije (s punim pravom) skrbnistvo.
Sjecate se one scene na pocetku serije kada je Berin polupala pola kuhinje i kad joj je Zehrin plac isao na zivce?
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.