Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2018., 09:14   #21
Quote:
Galaktik kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam ni gledao. Hvala na hintu.

No, isto tako me ponekad i živcira naš hrvatski odnos prema BIH fakultetima. Znam dosta prof.sa BIH fakulteta koji su odlični i stručnjaci u svom području.

Ne bi da je kod nas nešto puno bolje. Pa nismo mi UK.
S razlogom je takav.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 11:30   #22
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
S razlogom je takav.
Po čemu, pobogu?

Ovo je najlakše napisati.

Osobno znam bar 5 profesora koji su diplomirali i doktorirali u BIH, usavršavali se u inozemstvu i danas su cijenjeni stručnjaci. Naši ih fakulteti traže.

Isto tako većina mojih profesora sa fakulteta dok sam studirao predavala je iz jedne te iste bilježnice već valjda 30 godina.

O čemu pričamo?

Znaš li ti koliko/kako naši fakulteti uopće kotiraju u inozemstvu? Nikako. Isto kao i BIH fakulteti.

I na kraju - hebe mi se za titule ako ja nemam znanje na kraju fakulteta. A to nisam previše ni na našim dobio ( pohađao i završio 2. Riječima: dva. )

Ako me išta iskustvo naučilo to je da ako imaš titulu a nemaš znanje jašeš kratko. Ako pak imaš titulu i znanje ti si tražen. Jako.


P.S.

Ne, nemam veze sa BIH. "Čistokrvni" sam Hrvat. Ako si mislio da zbog toga "branim" njihove obrazovne ustanove.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 12:37   #23
Što ti zapravo želiš? Mišljenje forumaša (od kojih neki rade u sustavu znanosti i visokog obrazovanja) ili da potvrdimo tvoje mišljenje/odluku?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 17:04   #24
Quote:
Galaktik kaže: Pogledaj post
Po čemu, pobogu?

Ovo je najlakše napisati.

Osobno znam bar 5 profesora koji su diplomirali i doktorirali u BIH, usavršavali se u inozemstvu i danas su cijenjeni stručnjaci. Naši ih fakulteti traže.

Isto tako većina mojih profesora sa fakulteta dok sam studirao predavala je iz jedne te iste bilježnice već valjda 30 godina.

O čemu pričamo?

Znaš li ti koliko/kako naši fakulteti uopće kotiraju u inozemstvu? Nikako. Isto kao i BIH fakulteti.

I na kraju - hebe mi se za titule ako ja nemam znanje na kraju fakulteta. A to nisam previše ni na našim dobio ( pohađao i završio 2. Riječima: dva. )

Ako me išta iskustvo naučilo to je da ako imaš titulu a nemaš znanje jašeš kratko. Ako pak imaš titulu i znanje ti si tražen. Jako.


P.S.

Ne, nemam veze sa BIH. "Čistokrvni" sam Hrvat. Ako si mislio da zbog toga "branim" njihove obrazovne ustanove.
Bih institucije uglavnom ne liče na ništa. Uništio ih je rat daleko više nego nas. Svugdje ima dobrih profesora. Naši fakulteti kotiraju..kako koji. Tehnički, biotehnički, prirodoslovni a donekle i biomedicinski sasvim lijepo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 22:17   #25
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Što ti zapravo želiš? Mišljenje forumaša (od kojih neki rade u sustavu znanosti i visokog obrazovanja) ili da potvrdimo tvoje mišljenje/odluku?
Ne tražim nikakvu potvrdu ičega, nisam dijete.

Zanima me samo zašto imate toliko loš stav prema BIH fakultetima. Evo, kumek je napisao par stvari dolje ali i dalje je to sve preopćenito napisano.

Ono, jedna kvalitetna komparacija pro/anti.

Ne mogu reći da znam kolege iz Slovenije pa nemam na temelju usporedbe sa BIH kolegama napraviti solidnu komparaciju ali kao što rekoh gore - znam više od jednog prof.sa BIH fakulteta koji su mi bili super na faksu. Za razliku od mnogih naših.

Mislim, pa samo kad vidim tko je stari/novi rektor u ZG dođe mi slabo.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 23:42   #26
Nije ni tako bitno gdje je fakultet, nego koje su reference mentora. Netko s desetinama CC publikacija, grantovima - nema veze u kojoj je državi. Samo, veća je šansa da će to biti slučaj u Sloveniji nego u BiH.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 23:45   #27
U principu mentor dosta utječe na to na čemu ćeš doktorirati, koji će mu biti kriteriji i hoće li to biti samo titula ili 2,3 ili više CC publikacija koje će proisteći iz tvog doktorata. A samo to je mjerilo kvalitete.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 12:26   #28
Slažem se.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:13   #29
Uozbiljite se, kakvi CC radovi vas muče? To je passe. Jeste li čitali novi pravilnik o izboru u znanstvena zvanja?
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:17   #30
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
U principu mentor dosta utječe na to na čemu ćeš doktorirati, koji će mu biti kriteriji i hoće li to biti samo titula ili 2,3 ili više CC publikacija koje će proisteći iz tvog doktorata. A samo to je mjerilo kvalitete.

No da, CC publikacije će te spasiti....kad vidiš na čemu se sve i kako doktorira, za umrijet je od smijeha.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:39   #31
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Uozbiljite se, kakvi CC radovi vas muče? To je passe. Jeste li čitali novi pravilnik o izboru u znanstvena zvanja?
Bit će profesora, bit će....nešto mi se čini da to ima veze sa nedavnim ucrknućem indeksiranosti jednog domaćeg časopisa
Vani nema toliko rodijaka i prijatelja da se povuče veza
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 01:41   #32
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
No da, CC publikacije će te spasiti....kad vidiš na čemu se sve i kako doktorira, za umrijet je od smijeha.
Šejm on mi. Nepopravljivi romantik, kalkulant CC radova kakvi kvartili, kakvi k..-palci
Znam i ja, pa to uopće nije mjerilo kvalitete, dapače, to je onako...nebitno u našoj lijepoj...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 01:20   #33
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Šejm on mi. Nepopravljivi romantik, kalkulant CC radova kakvi kvartili, kakvi k..-palci
Znam i ja, pa to uopće nije mjerilo kvalitete, dapače, to je onako...nebitno u našoj lijepoj...
Sad se ispravi i lijepo reci da treba bar 3 Q1 rada da bi taj doktorat nesto vrijedio.

Jedino ne znam kak bu to Galaktik postigao u Bosni.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 02:02   #34
Pa kad stvarno nije ni bitno. Kod nas A ni u BiH. Bitno je čiji si.
Znam ih preko nekoliko tih s doktoratima stečenim istočno od nas, i bogme dobar dio bolje napreduje i kotira od mene. Mislim da oni ni ne znaju za te čudnovate kvartile...do prvog ne bi dobacili ni da su Sandra Perković, al nije to ni potrebno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 11:25   #35
Lahor,si ti u HR ili vani?
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 18:11   #36
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Pa kad stvarno nije ni bitno. Kod nas A ni u BiH. Bitno je čiji si.
Znam ih preko nekoliko tih s doktoratima stečenim istočno od nas, i bogme dobar dio bolje napreduje i kotira od mene. Mislim da oni ni ne znaju za te čudnovate kvartile...do prvog ne bi dobacili ni da su Sandra Perković, al nije to ni potrebno.
Naravno da nije bitno. To je bitno samo onima koji se nadaju da su znanstveno izvrsni. Do jučer ni u HR nije nitko čuo za kvartile.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 19:25   #37
Quote:
Galaktik kaže: Pogledaj post
Lahor,si ti u HR ili vani?
HR
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.