Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 17:36   #41
Ne kažem ja da ti izmišljaš ili lažeš, samo kažem koliko sam ja platio, i čudim se otkud tolika cijena.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 14:03   #42
Nova plastifcirana košta 151 odnosno 200 kn za žurnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 22:24   #43
vezano za moju "ograničenu sposobnost" upravljanja vozilima b kategorije, zanima me da li me i koliko košta ako se odlučim na žalbu tj. ponovljeni pregled pretpostavljam, jer pravo na istu imam (drugostupanjsko nešto, ne znam točno što je pisalo a dokument više nije kod mene već je predan u policiju). znam da je pisalo da imam 15 dana za žalbu.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 11:28   #44
Članak 16.
Vozač i kandidat za vozača koji nije zadovoljan ocjenom zdravstvene sposobnosti, može u roku od 15 dana od dana primitka Uvjerenja podnijeti zahtjev za utvrđivanje zdravstvene sposobnosti Drugostupanjskom zdravstvenom povjerenstvu iz članka 3. stavka 8. ovoga Pravilnika.
Drugostupanjsko zdravstveno povjerenstvo za utvrđivanje zdravstvene sposobnosti na temelju nalaza i mišljenja donosi Uvjerenje o duševnoj i tjelesnoj sposobnosti za upravljanje vozilima.
Članak 3.
Zdravstvenu sposobnost vozača i kandidata za vozače koji nisu zadovoljni ocjenom zdravstvene ustanove u kojoj su pregledani te vozača i kandidata za vozače čija je zdravstvena sposobnost različito ocijenjena u jednoj ili više zdravstvenih ustanova, utvrđuje liječničkim pregledom drugostupanjsko zdravstveno povjerenstvo koje osniva ministar nadležan za zdravstvo.

http://www.propisi.hr/print.php?id=7579
Trebaš valjda i kopiju prvog rješenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 14:32   #45
sivkić, ako sam dobro zaključio, žalba tj. ponovni pregled me neće koštati ništa, bez obzira na ishod tog ponovljenog pregleda? hvala
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 10:18   #46
To ne znam.Možda pregledavaju samo dokumentaciju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:11   #47
nažalost, ne usudim se ići na žalbu jer nemam financijskih mogućnosti za daljnja plačanja a nisam siguran plača li se.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:30   #48
Nazovi negdje pa pitaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:43   #49
Dizem temu, jer ne znam gdje drugdje pitati.

Naime, imam nenavrsenih 18 godina te sam odlucio krenuti s polaganjem vozackog, kao i mnogi drugi.

Obavio sam lijecnicki pregled, ali mi na uvjerenju stoji :"sposoban za upravljanje B,F,G,AM kategorije." Uz ogranicenje na 10 godina.

Zanima me sto je s ostalim kategorijama?

One nisu navedene jer ih nemam pravo voziti ili sam nesposoban za voznju istih?

Pogledao sam C kategoriju je moguce polagati s 20 godina i 6 mjeseci, dok je A moguce nesto ranije.

Je li to razlog moje "ogranicenosti"?
TheAnswer43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2021., 13:46   #50
Ako je netko već bio na izvanrednom liječnickom pregledu zanima me što sve moram ponesti sa sobom (riješenje od suda preko kojeg me se šalje na izvanredni liječnički, osobnu...) ?
joker404 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.