Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 12:14   #1201
Quote:
iffka kaže: Pogledaj post
Bok!
Razmišljam o samozapošljavanju i čitam ovdje komentare...
Jel ima netko da je uspio izgurati godinu i da je sve bilo u redu? Da nije morao vratiti sredstva?
Sada su poticaji 55.000 kn. Kad ih potrošim, ne mogu zamisliti da vratim to sve. Otkuda?
Jer ova priča od 'sesvetćan' mi ne ulijeva pozitivan ishod. Nevjerojatno je da te kazne jer si potrošio manje nego što si trebao!!!
Pliz neki pozitivan odgovor...
meni se za 4 mjeseca ističe tih godina dana. I nije toliko strašno, bitno je da sve što ste naveli u troškovniku kupite i da te novce potrošite namjenski kako ste naveli. Naravno burza prihvaća promjene u troškovniku smislu +-30% na onu cijenu koju ste naveli jer ne možete vi utjecati na promjene na tržištu i na iznos za npr. računalo ako je njegova vrijednost kada ste vi išli kupovati pala u odnosu na one koju ste naveli u troškovniku.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:39   #1202
kaj se dogodi ako uzmem poticaje i otvorim paušalni obrt a u prvih godinu dana - u nekom trenutku - mi se ponudi posao (za nekog drugog, firmu npr ili državnu službu)?

Ima šanse da obrt ostane, uplaćujem si doprinose i porez, nepovratna sredstva koristim kako sam navela i recimo radim još prijavljena drugdje?
Ide to?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:07   #1203
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
kaj se dogodi ako uzmem poticaje i otvorim paušalni obrt a u prvih godinu dana - u nekom trenutku - mi se ponudi posao (za nekog drugog, firmu npr ili državnu službu)?

Ima šanse da obrt ostane, uplaćujem si doprinose i porez, nepovratna sredstva koristim kako sam navela i recimo radim još prijavljena drugdje?
Ide to?
koliko ja znam ne može to tako tih godinu dana ne bi smio biti nigdje drugdje prijavljen već samo u obrtu/firmi koju si otvorio s tim poticajima.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:32   #1204
Pitanje

Pozdrav

Da li netko zna kakva je situacija trenutno s isplatama poticaja? Da li su se krenuli isplacivat zahtjevi koji su predani u ovoj godini?

Hvala 😉
ceman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:42   #1205
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje vezano za troškovnik pa ako netko moze da mi odgovori.
Piše na stranici mjere.hr da se sredstva mogu namjenski utrošiti za doprinose.
Npr ako imamo sljedeću situaciju
NETO PLAĆA 2.752,00 kn
Mirovinsko 1 stup 516,00 kn
Mirovinsko 2 stup 172,00 kn

BRUTO PLAĆA 3.440 kn
Doprinosi na plaću 591,68 kn

UKUPNI TROŠKOVI PLAĆE 4031,68

Dali je u tom slučaju namjenski utrošeno samo 591,68X11=6.508,48 kn ili se ima pravo prikaziti kao namjenski utrošena sredstva i ove troškove za 2 stupa mirovinskog 688x11=7.568 kn
Tj dali pod namjenu za doprinose mogu iskoristiti samo 6.508,48 kn ili svih 14.076,48 kn?

Hvala i pozdrav
Abapeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:10   #1206
Quote:
ceman kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Da li netko zna kakva je situacija trenutno s isplatama poticaja? Da li su se krenuli isplacivat zahtjevi koji su predani u ovoj godini?

Hvala 😉
Pa netko ko je predao tek ove godine sumnjam da im je već obrađen zahtjev.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:16   #1207
Quote:
Abapeh kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje vezano za troškovnik pa ako netko moze da mi odgovori.
Piše na stranici mjere.hr da se sredstva mogu namjenski utrošiti za doprinose.
Npr ako imamo sljedeću situaciju
NETO PLAĆA 2.752,00 kn
Mirovinsko 1 stup 516,00 kn
Mirovinsko 2 stup 172,00 kn

BRUTO PLAĆA 3.440 kn
Doprinosi na plaću 591,68 kn

UKUPNI TROŠKOVI PLAĆE 4031,68

Dali je u tom slučaju namjenski utrošeno samo 591,68X11=6.508,48 kn ili se ima pravo prikaziti kao namjenski utrošena sredstva i ove troškove za 2 stupa mirovinskog 688x11=7.568 kn
Tj dali pod namjenu za doprinose mogu iskoristiti samo 6.508,48 kn ili svih 14.076,48 kn?

Hvala i pozdrav
Nisam shvatila pitanje ali ukoliko otvaraš j.d.o.o. ili d.o.o. moraš se prijaviti na direktorsku osnovicu koja iznosi 5.213,00 kn od 1.1.2018. na koju onda plaćaš doprinose tako da iznos doprinosa nije ovako mali.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:22   #1208
Mislio sam na otvaranje obrta a ne d.o.o.
Abapeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:41   #1209
Abapeh, doprinosi se priznaju za najviše 11 mjeseci, pročitaj na mjere.hr što su prihvatljivi troškovi
http://mjere.hr/potpore-za-samozapos...acija-obrasci/
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:19   #1210
Plan

Quote:
gigilala kaže: Pogledaj post
Pa netko ko je predao tek ove godine sumnjam da im je već obrađen zahtjev.
Ako netko treba pomoć oko pisanja plana - [email protected]
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:22   #1211
Kako funkcioniraju doprinosi kod ortaka? HZZ daje novce za oba ili samo jednog?
Penrith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:10   #1212
Quote:
Penrith kaže: Pogledaj post
Kako funkcioniraju doprinosi kod ortaka? HZZ daje novce za oba ili samo jednog?
Pisete zajednicki plan i trazite 110. Mogu odobriti obojici, jednom ili ni jednom. Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:49   #1213
Quote:
gigilala kaže: Pogledaj post
meni se za 4 mjeseca ističe tih godina dana. I nije toliko strašno, bitno je da sve što ste naveli u troškovniku kupite i da te novce potrošite namjenski kako ste naveli. Naravno burza prihvaća promjene u troškovniku smislu +-30% na onu cijenu koju ste naveli jer ne možete vi utjecati na promjene na tržištu i na iznos za npr. računalo ako je njegova vrijednost kada ste vi išli kupovati pala u odnosu na one koju ste naveli u troškovniku.
jel se onda ta razlika vraća burzi ili ne?

drugim riječima, kaj smatrate pod "burza prihvaća promjene"?
spancirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:31   #1214
Quote:
spancirka kaže: Pogledaj post
jel se onda ta razlika vraća burzi ili ne?

drugim riječima, kaj smatrate pod "burza prihvaća promjene"?
prihvaća u smislu da za sve promjene morate imati dobar argument s kojim možete objasniti zašto nešto nije iste cijene kao što je u troškovniku. Ali u principu bi vam savjetovala da za sve što ćete eventualno mijenjati ili nešto da se prvo savjetujete sa svojom savjetnicom kako bi ona bila upoznata sa svime.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:40   #1215
naravno, bit će upoznati s eventualnim promjenama

al jednostavan odgovor vas molim ako može - dakle, sva neiskorištena sredstva se vraćaju burzi, da ili ne? uključujući i sredstva koja su ostala visit uslijed promjene cijene?

ak me kompjuter košta 200kn manje, jel tih 200kn vraćam burzi.

nadam se da je jasno. hvala unaprijed.
spancirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:49   #1216
Nama su na radionici prošle godine rekli da ne smijemo potrošiti ni lipu manje od onoga što smo naveli u troškovniku. Tj. ako cijena nečega u trenutku kupnje bude niža od one u troškovniku, da radije kupimo nešto drugo malo skuplje (i da smije biti do 10% skuplje). Tu razliku pokrivamo iz vlastita džepa.

Malo mi je to blesavo, što ako nešto od opreme nije tako lako zamjenjivo (ili je ta zamjena puno skuplja)? Ne znam što govore na novim radionicama, nadam se da nisu više tako rigidni.

Moj se prošlogodišnji pokušaj na kraju nije ostvario , ali prijavit ću se opet ove godine.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:39   #1217
Pomoć

Odlučio sam se ići na samozapošljavanje. Radim na Planu, Troškovniku itd.
Molio bi ako netko ima primjer "Pismo namjere" prema kupcima/partnerima sa kojima će raditi.
Janko Solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:52   #1218
Quote:
spancirka kaže: Pogledaj post
naravno, bit će upoznati s eventualnim promjenama

al jednostavan odgovor vas molim ako može - dakle, sva neiskorištena sredstva se vraćaju burzi, da ili ne? uključujući i sredstva koja su ostala visit uslijed promjene cijene?

ak me kompjuter košta 200kn manje, jel tih 200kn vraćam burzi.

nadam se da je jasno. hvala unaprijed.
tako je, sva neiskorištena sredstva se vraćaju burzi.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:54   #1219
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
Nama su na radionici prošle godine rekli da ne smijemo potrošiti ni lipu manje od onoga što smo naveli u troškovniku. Tj. ako cijena nečega u trenutku kupnje bude niža od one u troškovniku, da radije kupimo nešto drugo malo skuplje (i da smije biti do 10% skuplje). Tu razliku pokrivamo iz vlastita džepa.

Malo mi je to blesavo, što ako nešto od opreme nije tako lako zamjenjivo (ili je ta zamjena puno skuplja)? Ne znam što govore na novim radionicama, nadam se da nisu više tako rigidni.

Moj se prošlogodišnji pokušaj na kraju nije ostvario , ali prijavit ću se opet ove godine.
Mislim da jako puno ljudi ima drukčije informacije. Ja sam dobila napismeno (mail) od svoje savjetnice konkretno da odstupanja od cijene mogu biti +/- 30%. Tako da se ja toga držim A onda ćemo vidjeti na kraju kad prođe godina dana

p.s. Ako vam treba pomoć oko pisanja plana samo se javite
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:56   #1220
Quote:
Janko Solar kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se ići na samozapošljavanje. Radim na Planu, Troškovniku itd.
Molio bi ako netko ima primjer "Pismo namjere" prema kupcima/partnerima sa kojima će raditi.
Možete u Wordu napisati kratko pismo namjere da npr. tvrtka ¨N¨ planira po otvaranju vaše firme/obrta surađivati sa vama na nekim poslovima/kupovati robu od vas ili nešto treće. I dolje se stavi potpis i pečat firme.
gigilala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.