Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 16:03   #61
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Meni je inače zanimljiv fenomen koji mi iskazuju moji roditelji i njihova ekipa, a to je: kako se možete družiti vi u muško-ženskim društvima gdje su neki ljudi singl, ali nisu zajedno?!

Ja sam doslovno imala problem (s dosađivanjem) jer su oni mislili da imam nešto s jednim dečkom kad smo nas oboje bili singl, i to su bila snebivanja teška kad i ja i on nismo bili više singl (s drugim ljudima) - pa ali nije im jasno zašto nas dvoje nismo bili zajedno

Očito ako u društvu postoji singl osoba suprotnog spola - šta čekaš jebote. Izvolite biti zajedno, jedini dovoljan kriterij je da ste sami
Daaaaa

Ili ono... kako mozes otici na more s prijateljicama a UDANA SI?
Ili kad sam isla u inozemstvo bez muza na dulje vrijeme, dobila sam komentar da mora da mi je brak u kurcu cim smo se na taj nacin odvojili
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:09   #62
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Meni je inače zanimljiv fenomen koji mi iskazuju moji roditelji i njihova ekipa, a to je: kako se možete družiti vi u muško-ženskim društvima gdje su neki ljudi singl, ali nisu zajedno?!
A joj ovo isto i kod mene. Ja i prijatelj iz srednje, skupa smo sjedili u školi i družio se samnom i frendicama. Njegova i moja mama su nas već oženile. Njih dve su sjedile uvijek skupa na roditeljskim sastancima.
Drugi prijatelj iz osnovne, otišao na fax u drugi grad i kad se vraćao doma, uvijek smo se našli na kavi. Mojima nikako nije bilo jasno zašto pak s njim nisam skupa već kad idemo na kave. Kad je on našao curu, nikako im nije bilo jasno zašto još uvijek ide samnom na kave. kako mu cura gleda na to?
A tek druženja nas par cura s par muških. Skoro svi smo bili single i skoro svaki vikend smo izlazili skupa van. To im isto nije bilo jasno. Zašto izlazi van nas 10 čoporativno, kad bi mogli izlazit van 2 po 2, svak na svoj plesnjak / kino / večeru / šetnju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:11   #63
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Hvala bogu, nisam bila do sad ni na jednom druženju parova gdje žene i muškarci ne sjede u istoj prostoriji.
ne znaš što propuštaš .. od toga je zabavnije samo druženje s djecom, za kojima trče isključivo mame, dok tate večeraju i druže se, bez ikakvog kontakta s djecom. I onda mame urlaju na djecu

Što se mene tiče, ja sam se okružila single ljudima. Čak onima koji su u vezama i samo bi o tome pričali otvoreno kažem da mi nisu zanimljivi i idem stvarno samo kad moram. Primijetila sam kod nekih doista stav "evo sad ćemo je zovnuti, jadna je sama", jedna je čak za drugu prijateljicu rekla "da malo izađe" - onda dobiju odgovor da sam odlepršala negdje (pa krenu žalopojke eto kako je meni super, mogu gdje hoću, a one jadne doma ) ili da i se ne da. Nemam puno takvih, to su uglavnom neka fakultetska prijateljstva koja polako odumiru. Ipak, činjenica je da živimo različite životne stilove i malo je prijateljstava koja su preživjela ubračivanje

S prijateljicama koje su u braku ne pričam o njihovim muževima niti slušam njihove žalopojke (vrijedi i obrnuto, ni ja njima puno ne pričam). Ako je kakva zabavna priča, može se podijeliti. dakle, šport i glazba

Ne čuvam tuđu djecu, ne igram se s djecom na okupljanjima, izbjegavam kave s prijateljicama koje vuku djecu sa sobom, posebno zato što onda moram sjediti u nekom idiotskom kafiću u kojem se ne puši i gledati kroz prozor kako život prolazi dok tuđe dijete urla. Pa ako ću s njima provoditi vrijeme, kad ću se ja udati (u nekim konzervativnijim krajevima, druženje neudanih s udanima smatra se vrlo neprikladnim).

Na komentare odgovorim jednoj osobi jednom. Nakon toga me više ne pitaju. Ne znam zašto.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:13   #64
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ali ruku na srce, dosta tih novokomponovanih singl osoba se stvarno tako ponaša i očekuje da sad postanete rak i moruzgva.
Da, u njihovoj euforiji i sreći ti krenu tražiti partnera na sve strane

Netko ti lajka tri slike - "OMG ZOVI GA NA KAVU" wtf


Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Što je najbolje od svega, svi ostali imaju "tajni plan" da vas spoje, i ono ko radar snimaju svaki vaš kontakt ili razmijenjenu riječ. Suptilno.
Da, susramlje.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Daaaaa

Ili ono... kako mozes otici na more s prijateljicama a UDANA SI? :rofl:
Ili kad sam isla u inozemstvo bez muza na dulje vrijeme, dobila sam komentar da mora da mi je brak u kurcu cim smo se na taj nacin odvojili
Mene je majka nekoliko puta pitala da kako ja mogu ići s njima na kavu, ja nemam para, bože mili pa oni mene zovu na kavu a ja nemam dečka?!?!? (a ide jedan par i troje singl ljudi )
Onda pita hoće li tamo biti samo parovi, pa zatim da nije prikladno da singl ljudi s parovima idu na kavu/bazene/kopanje kukuruza, onak ...


Moji su i nakon uparivanja mene i nesuđenog s drugim ljudima imali reakciju "a ipak ništa s njim, a? Pa dobro, eto, niste se našli, niste si pasali...".
Majke ti, nismo ništa ni pokušavali, dečko je stvarno super, ali odmah smo se skontali kao prijatelji. I sad me podjebava čim me vidi, ali zaista nema ništa niti je ikad bilo ikako s ijedne strane.

To je išlo toliko daleko (i od mojih drugih prijateljica) da mi je dečko tada na početku veze imao brije da je upao u nešto i nije mogao vjerovati da ja i ovaj nismo bili nikad zajedno.

Umjesto da svi drže jezičine za zubima.

Meni bude neugodno uvijek postavljati ljudima pitanja o nečem tako intimnom, a kamoli nešto više.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:17   #65
Družim se s ljudima s kojima sam se družila i kad smo bili single i u paru i svakako. Na neka druženja dolaze nečiji dečki i muževi, a nečiji ne. Ovisi o njima. Ali na svakom druženju su svi zajedno, bez obzira gledali nogomet, pekli roštilj ili imali razgovore iz sex i grada.
Ovi ostali koji dijele druženja na parove, djecu i spolove, me ne zanimaju i nekako su se sami izbacili iz društva.

Recimo ta kojoj nije bilo jasno što radim nakon škole budući da nemam dečka, sad živi s mužem i djecom i druži se samo s parovima i njihovom djecom. Nas bezdječne i bez prstena na ruci vidi jednom u sto godina i to mi se čini više iz neke pristojnosti nego zato što ima veliku želju da se vidimo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:19   #66
Joj, mene je iskreno stid o sličnim biserima mojih roditelja

Jedno vrijeme su bili upilili po tome da kćer naših obiteljskih prijatelja moraju spojiti s muževim frendom. Jer oboje su 'jako fini', a sami i već zašli u 30-te, tako da im je to zadnji vlak
Ako si sad pod hitno nekoga ne nađu 'ostat će'...kad sam ja pitala šta će ostati...pa ostat će sami i to im je to od života
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:20   #67
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
posebno zato što onda moram sjediti u nekom idiotskom kafiću u kojem se ne puši i gledati kroz prozor kako život prolazi dok tuđe dijete urla. Pa ako ću s njima provoditi vrijeme, kad ću se ja udati (u nekim konzervativnijim krajevima, druženje neudanih s udanima smatra se vrlo neprikladnim)


a mislim da bi ti sve ovo manje smetalo da su ta prijateljstva u suštini normalna i zdrava i da se nisu povampirile. bar je meni tako nekako.

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Da, u njihovoj euforiji i sreći ti krenu tražiti partnera na sve strane

Netko ti lajka tri slike - "OMG ZOVI GA NA KAVU" wtf
isuse, da.
ovaj te gleda, onaj ti je rekao bok, šta piše na računu kako se zove ovaj konobar, bio ti je poštar, kažeš, hnje hnje, zašto nikoga ne zoveš na kavu, jel bio tamo kakav tip, a kad ćeš tiii, samo da još tebe riješimo.


Quote:
Mene je majka nekoliko puta pitala da kako ja mogu ići s njima na kavu, ja nemam para, bože mili pa oni mene zovu na kavu a ja nemam dečka?!?!? (a ide jedan par i troje singl ljudi )
Onda pita hoće li tamo biti samo parovi, pa zatim da nije prikladno da singl ljudi s parovima idu na kavu/bazene/kopanje kukuruza, onak ...
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:21   #68
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Družim se s ljudima s kojima sam se družila i kad smo bili single i u paru i svakako. Na neka druženja dolaze nečiji dečki i muževi, a nečiji ne. Ovisi o njima. Ali na svakom druženju su svi zajedno, bez obzira gledali nogomet, pekli roštilj ili imali razgovore iz sex i grada.
Ovi ostali koji dijele druženja na parove, djecu i spolove, me ne zanimaju i nekako su se sami izbacili iz društva.
Upravo to.

Ali iz nekog razloga je to teško objasniti ovoj starijoj generaciji.

Oni naprosto misle da su druženja i izlasci smisleni s ciljem da:

a) nađeš si partnera, ali u tom slučaju to moraš raditi samo sa singl ljudima
b) se družiš s drugim parovima

Kakvi prijatelji, društva, tko kome paše. To se mijenja ko gaće u vrijeme toplinskog vala s obzirom na tvoj status.



Mislim da mi malo stvari izaziva toliku jezu kao ovaj nacionalni folklor koji uključuje druženja parova s djecom gdje muški piju pivo i boli ih kurac, a žene njurgaju o njima i urlaju na djecu.
Koji ćeš kurac s njim kad je toliki debil.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:21   #69
Samo se vi smejte, ugovoreni brakovi su se ispostavili najsnažnijim brakovima ikad.

A vi biste munje, oksitocine i gromove.

Slušat mater, e!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:23   #70
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
isuse, da.
ovaj te gleda, onaj ti je rekao bok, šta piše na računu kako se zove ovaj konobar, bio ti je poštar, kažeš, hnje hnje, zašto nikoga ne zoveš na kavu, jel bio tamo kakav tip, a kad ćeš tiii, samo da još tebe riješimo.
Jedna moja iz srednje je listala svoj imenik po mobitelu da vidi čiji bi mi broj mogla dat. Doslovno si je bila napravila projekt kako da mi nađe dečka. Nije da nisam htjela dečka, ali ne baš tako očajnički da listam po abecedi: Ante, Branko, Čedo, Dominik...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:23   #71
Ni ja nisam bila ni na jednom druženju na kojem su žene i muškarci odvojeni na bilo koji način.

Svi osim mene su u tridesetima, neki u svježim, neki u starijim vezama i uvijek je miješano društvo. Čak i kad se odvojimo, u smislu, netko ide provjeriti jesu kiflice uskoro pečene, a netko ide po novu bocu vina, ne razdvajamo se po spolu. Ja provjerim kiflice, Jura ide po čašu, Marta po bocu vina i zapričamo se u kuhinji.

Volim ih.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:24   #72
meni su još jasna ta starinska i bapska naklapanja od starije generacije, ali te vršnjake koji se odvajaju u kuhinju i dnevni, djeca kriče, a tebi se popuje zašto si singl- nikad, pa ni tad.

prije par mjeseci sam se umalo posvađala s frendom oko toga. tj. bivšim frendom jer je curin priljepak. ali zaključila sam unaprijed da to jednostavno nema smisla objašnjavati.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:25   #73
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Samo se vi smejte, ugovoreni brakovi su se ispostavili najsnažnijim brakovima ikad.
što sam starija sve više mislim da u tome ima istine
imate zajednički interes i sve štima. Emocije te samo zeznu
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:26   #74
Quote:
Ni ja nisam bila ni na jednom druženju na kojem su žene i muškarci odvojeni na bilo koji način.:
OMG, pa jel ovdje itko ima društveni život ... cccc

__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:27   #75
Ja isto imam ovakvo društvo ALI sam se našla par puta u ovima gdje su žene u kuhinji naravno, dok dečki uživaju uz pivce do pasa "he he he prika tako ti je to pusti ženske nek kuvaju i pričaju o puderima, he."

Stari, koji je gušt to razjebat.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:27   #76
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Jedna moja iz srednje je listala svoj imenik po mobitelu da vidi čiji bi mi broj mogla dat. Doslovno si je bila napravila projekt kako da mi nađe dečka. Nije da nisam htjela dečka, ali ne baš tako očajnički da listam po abecedi: Ante, Branko, Čedo, Dominik...
što da ti kažem...propustila sam već doktora s ronjenja, pravnika s posla, dečkove frendove, sve konobare ikad.
i onda sam ja naopaka

Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
što sam starija sve više mislim da u tome ima istine
imate zajednički interes i sve štima. Emocije te samo zeznu
ja to odavno mislim ali ne mislim se ugovarati s nikim.


pa ni moje društvo se tako ne razdvaja, ali imamo par propalih u zemlju otkad su se uvezali. al' kao super smo si. e pa nismo.
osim toga, upadneš kolateralno u svakakve sheme, ne družim se samo s 5 ljudi. pa tako svašta vidiš. kao neki bizarni zoo.

baš smo neki dan imale strogo žensko druženje jer se rijetko potrefi da smo sve u istom gradu, a da se možemo odmaknuti od čopora. čak ni bebe nisu bile pozvane. jebiga, sad na vidjelo izlaze neke stvari.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:30   #77
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
isuse, da.
ovaj te gleda, onaj ti je rekao bok, šta piše na računu kako se zove ovaj konobar, bio ti je poštar, kažeš, hnje hnje, zašto nikoga ne zoveš na kavu, jel bio tamo kakav tip, a kad ćeš tiii, samo da još tebe riješimo.

Aupičku, da


"Samo da te riješimo" - to je nešto što se rješava. Jebeš ti to jel ti netko paše. Šta bi ti sad htjela u tim godinama još, dovoljno je da ima penis.


Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Samo se vi smejte, ugovoreni brakovi su se ispostavili najsnažnijim brakovima ikad.

A vi biste munje, oksitocine i gromove.

Slušat mater, e!
Millenials ruin everything
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:34   #78


Jučef sam čitala članak u kojem su pričali o tome kako su milenijalsi uništili pivo.

Pivo, alo.

Jer kao milenijalsi više vole vino.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:36   #79
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Aupičku, da


"Samo da te riješimo" - to je nešto što se rješava. Jebeš ti to jel ti netko paše. Šta bi ti sad htjela u tim godinama još, dovoljno je da ima penis.
ono kad svi pogledaju simbolično u tvom smjeru i kažu 'JOŠ SAMO TIIII'.

isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:42   #80
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Aupičku, da


"Samo da te riješimo" - to je nešto što se rješava. Jebeš ti to jel ti netko paše. Šta bi ti sad htjela u tim godinama još, dovoljno je da ima penis.
Kad smo kod tih 'rješavanja', tu su i neizostavni:

Sad si se udala, odmah rađaj, da se riješiš toga...

Sad si rodila prvo, odmah radite drugo, da se riješiš...



petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.