Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 00:56   #581
Nazalost zbog potpune devastacije, ne toliko blesave ideje o uvodjenju u ustrojbenu jedinicu HRZ-a su se izjalovile, ipak nakon dugo godina ZTC bi kroz 2-3 god.konacno mogao dostici barem 50% onoga sto je mogao postati prije cca. 20 god.
Bahaticek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:30   #582
Stand up komičar
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:30   #583
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Jest, to je prvi set od 4 komada, dalje ide drugi set od isto 4, pa na kraju dva.
U ZTC-u još ne žele priznati da su popušili cigarillos sa tim poslom, kupili su si socijalni mir još cca 1.5 godina, a oni koji su jasno i rezolutno bili protiv posla s Rusima sklonjeni su u stranu, bez obzira na logiku, razum i stručnost. Uguza iz struke ima uvijek, ti vide u ovom poslu svoje male interese poput beskonačnih prekovremenih ili 24h dnevno službeni auto za poslove "koordinacije".
Glavni problem oko remonta ovih koptera jest u tome što su, za razliku od prethodna dva remonta koje je većinski odradio ZTC s Ukrajincima pa sa Slovacima, zmajevci pristali biti podizvođač Rusima, a u ugovoru je obratno! ZTC će penale plaćati i Rusima i MORH-u, a banditi koji su sve to skuhali došli su na svoje. Vrlo jednostavna matematika govori da ZTC sljedeće dvije godine radi s gubitkom, a obzirom da je već sad u višemilijunskom minusu, ovaj poslić sa Rusima će mu definitivno zabiti posljednji čavao u sanduk.
Gdje ste generali?
Možeš li nam objasniti što je tu čudno da podizvođač plaća penale glavnom izvođaču u slučaju kašnjenja ili u slučaju drugih neprilika koje prouzroči?

Ti kao netko iz ZTC-a, koliko sam shvatio, nemaš pravo uvida u onaj drugi ugovor, između investitora i glavnog izvođača. Ako imaš, onda je glavni izvođač u ozbiljnom kurcu ili se investitor ponaša nepošteno prema glavnom izvođaču.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:35   #584
Kolumbo, otkriva r'vatistan...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:04   #585
Ima li kakvih novosti, kako se stvari odvijaju?

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:39   #586
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih novosti, kako se stvari odvijaju?

pozdrav
Pitaj 9A..
On je upucen u sve..
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:44   #587
Pa evo pitam, sve koje znaju ali evo.
9aplus, šta ima nova sa remontom osmica u Čiti?

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:47   #588
Moram ja, jer drug sabahudin još nije dobio dnevni agitprop naputak....

Nitko još ne sme da dirne makine...
možda se ukaže netko kroz tjedan malo premetati papire ali raditi ne.

Sada gledajte i uživajte u filmu koji ste naručili & tako zdušno navijali.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:48   #589
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:40   #590
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
more je zavodljivo, to drug,pardon gospoda iza Velebita teško mogu shvatit. ponekad se desi da to razume na teži način.

istočna tehnika
https://www.youtube.com/watch?v=QU3GLVhKKoA

zapadna tehnika
https://www.youtube.com/watch?v=qSynqMa1KCE

po prikazanome prije će bit da je na rough sea waterlanding touch down&takeoff pilot se malo zajeba sa pretpostavkom i htjenjem.

Još malo zabave, jerbo od ovih crnjaka je i meni već muka: check 3.48...Chinook show-off....obavezno pogledati i rikverc take-off
https://www.youtube.com/watch?v=7sDlNlVu_ZA
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:18   #591
Ajme judi!!!!
Došla obadva Rusa! Remont samo što nije!!!!!
Veselite se narodi!
I nemoj da mi netko od tih bandita neradnika ZTC-a pisne....
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:25   #592
Ma nije frka,
evo sabahudin i ovaj šta neće dočekat penziju će dat ruku,
pa će sve biti gotovo prije nego si reka "vertoljotKapljus"
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:35   #593
Večina Eševa koji su prabačeni u ZTC je u hali, danas su pred kraj radnog vremena vani još bili 222 i 223 sa time da je drugi bio spreman za pod krov... posao je započeo...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 09:07   #594
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Večina Eševa koji su prabačeni u ZTC je u hali, danas su pred kraj radnog vremena vani još bili 222 i 223 sa time da je drugi bio spreman za pod krov... posao je započeo...
ajd nemoj ga jebat, ako su u ZTC-u ukupno 4 kante, a dvije su još uvijek vani, kako su onda "većina" u hangaru?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:13   #595
Lijepo ih je gledati u hangaru, eto ....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:46   #596
U svakom slučaju toplo preporučam da se hitno, najhitnije i nadasve žurno pređe na zapadnu tehniku, jer ovo što Ruje dandanas rade na svojim zrakoplovima nema veze s modernom avijacijom, to je tehnologija srednjeg vijeka, počev od dokumentacije pa sve do procedura u održavanju.
Tvrdi resurs na strukturu? Pa tko to još ima u svijetu? Politika servisnih biltena? Praćenje pouzdanosti? Kratak resurs motora? Update dokumentacije?
Btw, znate li i da Ruje rade po dokumentaciji za Mi-8MTV? Hellou SSVZP? Di ste sad maderfakeri?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 13:16   #597
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju toplo preporučam da se hitno, najhitnije i nadasve žurno pređe na zapadnu tehniku, jer ovo što Ruje dandanas rade na svojim zrakoplovima nema veze s modernom avijacijom, to je tehnologija srednjeg vijeka, počev od dokumentacije pa sve do procedura u održavanju.
Tvrdi resurs na strukturu? Pa tko to još ima u svijetu? Politika servisnih biltena? Praćenje pouzdanosti? Kratak resurs motora? Update dokumentacije?
Btw, znate li i da Ruje rade po dokumentaciji za Mi-8MTV? Hellou SSVZP? Di ste sad maderfakeri?
ha,ha,ha....ma dajjjj
...to je neka zahebancija ???
...jel ko te izvođače radova tražio kakve dokumente , dokaz da su majstori za to što bi trebali delat ....
...bogati Putin nam poslo svoje lokalne limare i bravare nek pokupe lovu a helići će dalje samo uz božju pomoć
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:20   #598
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju toplo preporučam da se hitno, najhitnije i nadasve žurno pređe na zapadnu tehniku, jer ovo što Ruje dandanas rade na svojim zrakoplovima nema veze s modernom avijacijom, to je tehnologija srednjeg vijeka, počev od dokumentacije pa sve do procedura u održavanju.
Tvrdi resurs na strukturu? Pa tko to još ima u svijetu? Politika servisnih biltena? Praćenje pouzdanosti? Kratak resurs motora? Update dokumentacije?
Btw, znate li i da Ruje rade po dokumentaciji za Mi-8MTV? Hellou SSVZP? Di ste sad maderfakeri?
Slažem se s tobom.To sam ja puno prije pisao. To smeče što prije prodati,skuplji servis nego novi helihopter.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 22:11   #599
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom.To sam ja puno prije pisao. To smeče što prije prodati,skuplji servis nego novi helihopter.
E ma nemoj tako ekstremistički hehe...ipak neki naši vodeći helikopterski šefovi misle da na svijetu nema boljeg helikoptera od Mi-8, a kad ih pitate koji su tip još letjeli da tako nešto mogu tvrditi, čudno te gledaju...To je tipična hrvatska priča, ljudi koji o nečem odlučuju nisu se u životu makli dalje od svog sokaka ili čaršije, nisu ništa novo probali i stoga se boje novih tehnologija jer od nje boli glava...jbg treba misliti.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 22:30   #600
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
da na svijetu nema boljeg helikoptera od Mi-8,
U toj klasi nema.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.