Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 13:32   #21
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
rekla bih da su takvi karakteri radoznali i u vezi drugih osoba.

teško mi je zamisliti stabilnu, dugotrajnu vezu takvih dvoje, jer ih stalno nešto novo zanima, rutina im smeta, a vjerojatnost da će se stalno poklapati interesi je mala.

Ne mislim da se nužno moraju poklapati interesi, meni se događalo da me netko svojom opsesivnošću i strašću vezanim za neku temu zainteresira pa poželim i ja saznati o istoj više.

A za druge ljude - tu si u pravu možda, ako je radoznalost, onda je radoznalost u svim poljima.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:46   #22
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post

Pa mislim da je moja radoznalost lijepo išla uz radoznalost bivših dečkiju, opsesivno smo gutali sve što se moglo poslušati, pogledati, vidjeti u gradu. Teško mi je opet zamisliti vezu lišenu takve dinamike al' čini se da tako nešto podrazumijeva jako visok procenat zajedničkih interesovanja. Il' da su obje stranke pomalo opsesivne i hiperaktivne?

Ne znam da li je svrha pomena te priče da prikaže kako ipak nisam dovoljno radoznala il' ima svemirsko naravoučenije koje će mi otvoriti oči il' je samo random švrlj al' nisam, ne? Tell, tell. :klap:
Evo, ovako. Pradjed Željezna Glava nedugo je nakon rođenja ostao bez glave. Srećom, njegova je majka, moćna tehno-čarobnica brzo reagirala i natakarila mu novu glavu. Onu željeznu, naravno. Željezna Glava postao je najmoćniji ratnik u galaksiji, baš kao i njegov otac i njegov djed prije njega. No, ovo nije priča o njegovim ratničkim pohodima, nego o ljubavi.

Željeznoj Glavi isprva nije bilo do ljubavi - sve dok nije upoznao ženu s kojom je poželio imati muško dijete koje će postati njegov nasljednik. Imao je samo jedan problem - ta žena ga je mrzila jer joj je tijekom svojih osvajanja pobio cijelu familiju, kao i milijune zlatopojki koje su živjele na najstarijem stablu u galaksiji, na njezinom matičnom planetu.

Naravno da je uspio riješiti i taj problem - inače ne bi postao pradjed. No njegov je put bio malo neobičan, baš kao i sve ostalo u ovoj priči. Zanima li te što je bilo dalje? Naravno da te zanima. No, vjerojatno već pretpostavljaš da prabaka Edipa Marx nije bila obična žena, inače nikada ne bi privukla pozornost najmoćnijeg ratnika u galaksiji. Željezna Glava nije želio samo njezinu vaginu, nego i njezin um, a ponajviše njezinu maternicu.

Kako bi osvojio sve to, morao je naučiti što je to ljubav, kako bi dotično oružje mogao iskoristiti u najvećoj bitci svoga života. Nakon duge potrage za učiteljem ljubavi, saznao je da na rubu galaksije postoji planeta na kojoj obitava posljednji živući pjesnik u svemiru. Pjesnik koji je napisao najljepše pjesme o ljubavi, kojih se ne bi posramio ni zbor zlatopojki.

Kao što znaš, kad je učenik spreman i učitelj se pojavi. No, ovoga puta to nije bio slučaj jer je od nekada slavnog pjesnika danas ostala samo glava, prikopčana na aparate za održavanje života. Pogađaš li što se tada dogodilo? Naravno, ratnik je skinuo svoju željeznu glavu i na njezino mjesto stavio glavu pjesnika. Više se nije mogao zvati Željezna Glava, pa je uzeo i njegovo ime - Zaran Krleža.

Znam da je teško pratiti, ali izdrži još malo, jer uskoro će uslijediti priča o velikoj ljubavi čiji je plod bio naš djed, pretposljednji Metabarun. O onom posljednjem, pričat ću ti neki drugi put. A možda i neću. Sada ti moram reći riječ-dvije o našoj prabaki. Ali i to će malo pričekati jerbo moram dovršiti neki posao za koji me ekšli plaćaju.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:33   #23
Marry me.

Uvijek sam se pitala iz kojeg plemena moj bivši potiče. :klap:
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:22   #24
A jesi tuka. Ti bi da te ženim, a možeš slušati moje priče i pričice s tim da mi ne moraš kuhati i peglat.

Prabaka Edipa nije bila takva. Njoj nije bilo stalo do braka i majčinstva, budući da je imala važnijeg posla. Njezin otac bio je predsjednik planetarnog vijeća, a nakon njegove smrti dužnost izaslanice na galaktičkom dvoru carskog hermafrodita pala je na njezina leđa. Osim toga, Edipa se nikad nije htjela baviti politikom, budući da ju je više zanimala ekologija i razvoj održivih zajednica. Nije ona bila poput starodrevnih princeza koje su s prezirom odbijale nedovoljno obdarene prosce. O, ne! Edipa je jednostavno živjela svoj život potajno se nadajući pronaći ravnopravnog partnera s kojim će širiti tekovine revolucije na ostatak galaktike. Naravno, to se nije dogodilo, budući da se sudbina opako poigrala s njom.

Nedugo nakon nemilih događaja, vraćajući se s omladinskih radnih akcija, Edipa je u šumarku susrela visokog i zgodnog stranca, baš onakvog kakvog joj je predvidio Vidoviti Milan. Neznanac joj je obujmio lice rukama i počeo joj recitirati najljepšu ljubavnu poeziju koju je čula u životu. Zapravo, Edipa se nikada do tada nije susrela s ljubavnom poezijom - čula je za nju, no smatrala je da se radi o paleo-malograđanskoj predrasudi. Njezino je srce zadrhtalo, njezine se gaćice navlažile i možemo samo pogađati što je bilo dalje, budući da povijest ne bilježi intimne trenutke.

Da, Edipa je začela dijete. Tek nakon što ju je prošao postorgazmički oksitocinski zanos, sjetila se da muškarcu koji leži kraj nje ne zna ni ime...

A ne znamo ga ni mi.

Naslućujemo da bi se moglo raditi o Zaranu Krleži, budući da je jedino on znao recitirati tako lijepu ljubavnu poeziju. S druge strane, moguće je da se radi o pradjedu Željeznoj Glavi, budući da se Krležina glava našla na njegovom mišićavom i nadasve obdarenom tijelu. Da, geni embrija koji se upravo razvija u tijelu prabake Edipe pripadaju - ubojici njezina oca.

Edipa to još uvijek ne zna.

Edipa misli da je pronašla sreću o kojoj do sada nije ni sanjala - ravnopravnog partnera koji ju jednostavno obožava i svaki dio njezina tijela uspoređuje s nekim egzotičnim voćem, a njezine oči s dragim kamenjem koje su uz velike osobne žrtve iskopali telekinetičari s Aldebarana.

Zato ćemo je pustiti da još neko vrijeme uživa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:16   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A jesi tuka. Ti bi da te ženim, a možeš slušati moje priče i pričice s tim da mi ne moraš kuhati i peglat.

Prabaka Edipa nije bila takva. Njoj nije bilo stalo do braka i majčinstva, budući da je imala važnijeg posla. Njezin otac bio je predsjednik planetarnog vijeća, a nakon njegove smrti dužnost izaslanice na galaktičkom dvoru carskog hermafrodita pala je na njezina leđa. Osim toga, Edipa se nikad nije htjela baviti politikom, budući da ju je više zanimala ekologija i razvoj održivih zajednica. Nije ona bila poput starodrevnih princeza koje su s prezirom odbijale nedovoljno obdarene prosce. O, ne! Edipa je jednostavno živjela svoj život potajno se nadajući pronaći ravnopravnog partnera s kojim će širiti tekovine revolucije na ostatak galaktike. Naravno, to se nije dogodilo, budući da se sudbina opako poigrala s njom.

Nedugo nakon nemilih događaja, vraćajući se s omladinskih radnih akcija, Edipa je u šumarku susrela visokog i zgodnog stranca, baš onakvog kakvog joj je predvidio Vidoviti Milan. Neznanac joj je obujmio lice rukama i počeo joj recitirati najljepšu ljubavnu poeziju koju je čula u životu. Zapravo, Edipa se nikada do tada nije susrela s ljubavnom poezijom - čula je za nju, no smatrala je da se radi o paleo-malograđanskoj predrasudi. Njezino je srce zadrhtalo, njezine se gaćice navlažile i možemo samo pogađati što je bilo dalje, budući da povijest ne bilježi intimne trenutke.

Da, Edipa je začela dijete. Tek nakon što ju je prošao postorgazmički oksitocinski zanos, sjetila se da muškarcu koji leži kraj nje ne zna ni ime...

A ne znamo ga ni mi.

Naslućujemo da bi se moglo raditi o Zaranu Krleži, budući da je jedino on znao recitirati tako lijepu ljubavnu poeziju. S druge strane, moguće je da se radi o pradjedu Željeznoj Glavi, budući da se Krležina glava našla na njegovom mišićavom i nadasve obdarenom tijelu. Da, geni embrija koji se upravo razvija u tijelu prabake Edipe pripadaju - ubojici njezina oca.

Edipa to još uvijek ne zna.

Edipa misli da je pronašla sreću o kojoj do sada nije ni sanjala - ravnopravnog partnera koji ju jednostavno obožava i svaki dio njezina tijela uspoređuje s nekim egzotičnim voćem, a njezine oči s dragim kamenjem koje su uz velike osobne žrtve iskopali telekinetičari s Aldebarana.

Zato ćemo je pustiti da još neko vrijeme uživa.
a što te dragi oženi kada na forumu mogao čitati što u kući mora slušati? Što mu bi?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:16   #26
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
a što te dragi oženi kada na forumu mogao čitati što u kući mora slušati? Što mu bi?
A što bi ti sad? Priču o pčelicama i tičicama? Možda neki drugi put.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:03   #27
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A što bi ti sad? Priču o pčelicama i tičicama? Možda neki drugi put.
Imaš pretjeranu maštu, spusti se malo na zemlju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:15   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A što bi ti sad? Priču o pčelicama i tičicama? Možda neki drugi put.
upravo bih to! još i o cvijeću ak" može? čekam drugi put
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:28   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš pretjeranu maštu, spusti se malo na zemlju...
Nažalost, nemam. Ono nije moja priča - pročitala sam je u jednom stripu, maknula neke meni nebitne elemente i nakitila je nekim drugima. I to je poanta svega - priče su jeftine, čak i kad se radi o pričama o romantičnoj ljubavi i modernoj inačici tog mita - kompatibilnost partneru koji će nas uvijek uvažavati i pratiti u našem razvoju.

To su bajke. Istina je jednostavnija - Mujo će uvijek oženiti onu s najvećim sisama.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:31   #30
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam. Ono nije moja priča - pročitala sam je u jednom stripu, maknula neke meni nebitne elemente i nakitila je nekim drugima. I to je poanta svega - priče su jeftine, čak i kad se radi o pričama o romantičnoj ljubavi i modernoj inačici tog mita - kompatibilnost partneru koji će nas uvijek uvažavati i pratiti u našem razvoju.

To su bajke. Istina je jednostavnija - Mujo će uvijek oženiti onu s najvećim sisama.
Pa ti si obična plagijatorica, a ja se ponadao kako imaš jako razvijen kreativni duh...
Ja vjerujem u ljubav još uvijek, a žena mi ima komad sise... pa sad nemam više pojma u koju grupu spadam...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:33   #31
Quote:
Edipa je jednostavno živjela svoj život potajno se nadajući pronaći ravnopravnog partnera s kojim će širiti tekovine revolucije na ostatak galaktike. Naravno, to se nije dogodilo, budući da se sudbina opako poigrala s njom.
Ovdje si izgubila vjernog čitatelja.

Quote:
..vraćajući se s omladinskih radnih akcija..


Quote:
Vidoviti Milan.
Tiresije mi je uvijek bio najdraži lik.


Vas dvoj'ca..ništa niste shvatili. .zijev:

Quote:
To su bajke. Istina je jednostavnija - Mujo će uvijek oženiti onu s najvećim sisama.
I bi svemirsko naravoučenije.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:53   #32
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nažalost, nemam. Ono nije moja priča - pročitala sam je u jednom stripu, maknula neke meni nebitne elemente i nakitila je nekim drugima. I to je poanta svega - priče su jeftine, čak i kad se radi o pričama o romantičnoj ljubavi i modernoj inačici tog mita - kompatibilnost partneru koji će nas uvijek uvažavati i pratiti u našem razvoju.

To su bajke. Istina je jednostavnija - Mujo će uvijek oženiti onu s najvećim sisama.
Istine šeta... "Fata" se uvijek uda za onoga s najvećim đokom - penisom, kak ti rečeš. ili najdebljim...kontom
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:11   #33
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Ovdje si izgubila vjernog čitatelja.






Tiresije mi je uvijek bio najdraži lik.


Vas dvoj'ca..ništa niste shvatili. .zijev:



I bi svemirsko naravoučenije.

Ne mogu oni to shvatiti, ali zato mogu pišati stojećki. Problem je u tome što pišaju u vjetar.

Kao što rekoh, priča nije moja, nego se radi o jednom eksperimentu u hibridizaciji, baš kao što je i Željezna Glava hibrid. Odnosno, tijelo mu je animus prvog stadija, Krležina glava trećeg.

Naša Edipa zapravo želi cjelovitog muškarca koji će odražavati njezin animus četvrtog stadija. A to je prilični raritet.

No, nije sve izgubljeno - kao što reče Gloria, "we are becoming the men we wanted to marry". Valjda.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:18   #34
Bitno mi je naravno da je inteligentan, čisto da možemo o svemu diskutirati. Al baš sada da moramo završit isti fax, čitat iste knjige, normalno da nemoramo .

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Loli10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 07:33   #35
Mi smo potpuno različitih struka, on tehničke, ja humanističke. Ali prirodna znatiželja s moje strane odvest će me da s njim proučavam kako funkcioniraju solarni paneli, a on je počeo čitati knjige na moju preporuku. Kod nas se dogodi doslovno ono što je Leteća napisala da me drži za ruku dok čitam V. Despentes, a onda kad završim uvalim je njemu.
Ipak moj intelektualni rast ili stagnacija ovise samo o meni i mojim prijašnjim navikama. Jedino da mi čupa knjigu iz ruke i umjesto nje mi uvali motiku, tada bi mogla pisati o nekom utjecaju. Ali kako toga nema, život teče dalje u mojem ritmu.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:07   #36
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Jedino da mi čupa knjigu iz ruke i umjesto nje mi uvali motiku, tada bi mogla pisati o nekom utjecaju. Ali kako toga nema, život teče dalje u mojem ritmu.
A što ako nije motika nego...
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:27   #37
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A što ako nije motika nego...
E onda bi mu zapjevala

Stojiš pred školskom pločom, tatice,
Na mojoj slici o tebi

Rascjep ti na bradi mjesto na stopalu
Ali zbog toga manji đavo nisi

Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:52   #38
Quote:
Klosta kaže: Pogledaj post
Ne mislim da se nužno moraju poklapati interesi, meni se događalo da me netko svojom opsesivnošću i strašću vezanim za neku temu zainteresira pa poželim i ja saznati o istoj više.

A za druge ljude - tu si u pravu možda, ako je radoznalost, onda je radoznalost u svim poljima.
ovo tu me zanima, htjela baš otvoriti temu o tome

nije mi jasno takvo gledanje na ljude da bi bili zanimljivi ako su opsjednuti nečime
ja sam bila opsjednuta nečime kad bih imala viška vremena pa bih opsesivno čitala, gledala serije, sport
sada kada imam vremena na kapaljku nemam ni vremena ni volje za te ''opsesije''
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:41   #39
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ovo tu me zanima, htjela baš otvoriti temu o tome

nije mi jasno takvo gledanje na ljude da bi bili zanimljivi ako su opsjednuti nečime
ja sam bila opsjednuta nečime kad bih imala viška vremena pa bih opsesivno čitala, gledala serije, sport
sada kada imam vremena na kapaljku nemam ni vremena ni volje za te ''opsesije''
Dobro pitanje. Mene su uvijek privlačili takvi ljudi, volim tu neku strast koja graniči sa patologijom, tjera te da pomjeraš granice, odlaziš u krajnosti što je meni lično fascinantno i ne srećem takve ljude često. Možda ima veze s nekom hiperaktivnošću ili tako nečim.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 18:07   #40
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
No, nije sve izgubljeno - kao što reče Gloria, "we are becoming the men we wanted to marry". Valjda.
Upravo ovako se i osjećam nekako, nisam sigurna da l' tražim dečka s gore pomenutim opisom il' mi je on tek izgovor na koji projiciram ono što u biti priželjkujem za sebe.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.