Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 14:02   #21
A tko drugi nego Majestic 12.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:33   #22
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Na pušci tipa "Mannlicher-Carcano" su nađeni Oswaldovi otisci ali samom Oswaldu nikada nije dokazano da je pucao. Manje od dvije minute nakon atentata policajac je zatekao Oswalda u prizemlju kako mirno pije Koka kolu a nitko od svjedoka nije ga primjetio kako silazi. Nadalje, sama puška nije bila "upucana" sa montiranim optičkim nišanom a sam slijed pucanja je prebrz za tu vrstu repetiranja - najbolji strijelci FBIja su pokušali reproducirati navodne Oswaldove pogotke i nisu uspjeli. Oswalda su testirali na prisustvo čestica baruta na rukama i nalaz je bio negativan. Superpozicioniranje (preklapanje) rentgenske snimke koja je trebala potkrijepiti hitac u zatiljak JFKa i snimke sa obdukcije se ne poklapaju. Druga obdukcija koju su izveli vojni liječnici bila je kriminalno loša zbog stalnog uplitanja najviših zapovjednika vojske i mornarice koji su skoro pa doslovno visili doktorima preko glave. Nisam siguran u točan broj ali od 24 pripadnika liječničkog (civilnog) osoblja koji su radili prvu obdukciju svi su izjavili da se ozljede koje su oni vidjeli i one koje se vide na slikama vojnog obdukcijskog tima ne slažu (kasnije je jedan lijećnik promijenio iskaz ali drugi su ostali pri originalnim izjavama). Na filmskim snimkama neposredno nakon atentata deseci ljudi trće prema travnatom humku a jako mali broj u Oswaldovu knjižnicu. Kasnije su se izjave svih očevidaca koji su vidjeli dim i čuli pucnjeve za travnatog humka naprosto zanemarile. Nakon obdukcije mozak JFKa je bio spremljen ali je kasnije nestao a na zadnjog Oswaldovoj ekshumaciji (ne sjećam se razloga) nađeno je da nedostaje njegova lubanja. Itd, itd...
Za kraj možda mala zanimljivost, jedan od triju skitnica koji su privedeni sa podrućja iza travnatog humka je bio (sada pokojni) otac glumca Woodya Harelsonna.

Ovo je sve iz glave ali tko ne vjeruje neka se baci u istraživanja.




Čekam
Tnx Roy na kompilaciji. Sto se tice autopsije ima sjajnih novih materijala koje je radio ARRB...sati i sati audio izjava patologa koji su radili na civilnom pregledu u Parklandu i na vojnoj autopsiji snimljeno dakle na ovoj zadnjoj recenziji atentata nakon Stoneovog filma. Nesto sam preslusao, ali ima jako puno toga pa se ide polako.

Sto se tice Oswalda, ima jako zanimljivih materijala vezano za telefonske razgovora Lyndon Johnsona sa Hooverom nekoliko dana nakon atentata gdje su skuzili da navodni Oswald u kubanskoj ambasadi u Mexicu u biti nije Lee Harvey Oswald vec neka druga osoba koja se predstavlja kao on Naravno to isto jedna od bitnih stavki koja nagriza teoriju "usamljenog ludjaka" s obzirom da covjeka prati stanovita infrastruktura. No, o svemu tome jednom detaljnije.

Roy, ajd' posalji mi kada stignes svoj email u prajvat.

Pozdrav.
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 14:42   #23
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da su desničari jer sve to jedna kaša.
Prije je možda težište moći razlog, to je najbliže zašto ja mogu shvatit da se pobije cijela familija.
Odnosno imaš moć imaš svašta, a drugi ko ih jebe-pa ko je zbog ljudi predsjednik.
Ovo "desnicari" nisam citirao u kontekstu objasnjenja vec vise u vidu kulturoloskih implikacija s obzirom da je to pisalo u jednom udzbeniku za srednje skole za vrijeme bivse Yu. Inace pokusao sam doci do autora te knjige da ga pitam za "izvore" no nazalost, autor nije vise ziv posto je knjiga davno izdana. No, postoje jos neki tragovi pa budemo vidjeli.

Sto se tice terminologije "desnicari" tu se misli na militantne kubanske izbjeglice koje su dosle u SAD nakon Castrove revolucije pa se na tlu SAD-a planirana invazija na Kubu koja je zavrsila fijaskom u zaljevu svinja posto im nije pruzena zracna potpora. Kubanske izbjeglice su s toga u suradnji sa CIA-om pripremali novu invaziju koja je imala kodni naziv "Operacija mungos" no Kennedy je tada poceo sa reformama obavjestajnog sustava pa su trenazni kampovi zatvoreni. Ok da ne duljim, to ima puno dublje implikacije to je samo povrsina.

Inace nekoliko dana prije atentata na Kennedyja "dousnik" je poslao teleksom u FBI urede telegram u kojem se upozorava na "potencijalni atentat na predsjednika Kennedyja tijekom njegovog posjeta Dallasu od strane militantne desnicarske grupe" - imate nesto detalja oko toga i u filmu, da ne duljim, a prije par godina jedan od djelatnika FBI-a koji je primio teleks je gostovao i u Opri kada je gosca bila Marina Oswald (prikazano prije negdje 10-ak godina i na Ha Te Ve Ju). Stone u filmu teorizira da je mozda Oswald bio upravo taj dousnik koji se ubacio u grupaciju Banistera, Ferrija i Shawa (Shaw je jedina osoba u povijesti nad kojom je vodjen sudski proces oko atentata na JFK-a). Ima jos dodatnih detalja koje pojasnjava Stone na DVD-u kada gledate film sa redateljskim komentarom.

Pozdrav
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 17:20   #24
Sad znam KILLER LOOP!!!!!!!!!!!!!!

ISPRIČAVAM SE quantum leep
za mene:
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 17:23   #25
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A tko drugi nego Majestic 12.

edit: daj me prosvijetli kako oni utječu na "običnog" čovjeka.

Zadnje uređivanje Indonesia : 09.04.2007. at 18:04.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:29   #26
Izrael-Iran-America

Jel Cameron imao neke inside podatke kad je pisao scenarij za Terminator?
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 20:54   #27
Enivej, u vezi atentata na Kennedya preporućujem ovaj dokumentarac: http://movies2.nytimes.com/gst/movie...ml?v_id=244279
Može se naći na P2P mrežama.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:36   #28
Pitanje za 500 000 kuna:
"Tko je snimio 8 mm amaterski video
ubojstva JFK-a?"
To pitanje je bilo prije godinu-dvije na Milijunašu kad je ona (malo jača) ženska iz Šibenika uzela 250 000 kn.

Joooj, najlakše pitanje za 500 000 kn i nije znala...ufff!!!
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:41   #29
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Pitanje za 500 000 kuna:
"Tko je snimio 8 mm amaterski video
ubojstva JFK-a?"
To pitanje je bilo prije godinu-dvije na Milijunašu kad je ona (malo jača) ženska iz Šibenika uzela 250 000 kn.

Joooj, najlakše pitanje za 500 000 kn i nije znala...ufff!!!
Ja ne znam.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:50   #30
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post
Ja ne znam.
Ajoooooooj!
A što ću ti ja sad...hoćeš li brzi odgovor ili da potražiš malo na googlu?
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:54   #31
Evo da se ne mučiš: http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_Zapruder
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:15   #32
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Pitanje za 500 000 kuna:
"Tko je snimio 8 mm amaterski video ubojstva JFK-a?"
To pitanje je bilo prije godinu-dvije na Milijunašu kad je ona (malo jača) ženska iz Šibenika uzela 250 000 kn.

Postoje barem tri ili četiri snimke atentata snimljene 8mm kamerom s time da je Zapruderova najpoznatija, nadam se da su preciznije formulirali pitanje u "Milijunašu" - inaće, ne gledam taj garbage.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:18   #33
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Postoje barem tri ili četiri snimke atentata snimljene 8mm kamerom s time da je Zapruderova najpoznatija, nadam se da su preciznije formulirali pitanje u "Milijunašu" - inaće, ne gledam taj garbage.
Pa naravno, bili su kandidati osobe A, B, C i D.

Gledah to u početku, ali sad mi je već dosadilo.

EDIT: Uf, vrlo efikasno moderaterstvo...
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:23   #34
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Pa naravno, bili su kandidati osobe A, B, C i D.

Gledah to u početku, ali sad mi je već dosadilo.

EDIT: Uf, vrlo efikasno moderaterstvo...
Tko je jači taj tlači......................
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:27   #35
Ma najjači je Seinfeld.
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:28   #36
Wink

http://youtube.com/watch?v=FuE621j50Z0;)
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:31   #37
Oldie but goldie.
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:33   #38
Ubio ga je interplanetarni 8D projektil, vodjen kolonijom vanzemaljskih gljivica.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:39   #39
http://www.youtube.com/watch?v=yF001p8GqFQ
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:40   #40
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Oldie but goldie.
Smart but evil
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.