Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 21:02   #21
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Imaš i pilota kojemu su se pokvarile brave koje spajaju cijevi s kisikom i sustavom za anti-g odijelo pa ih je golim rukama iščupao i iskočio. Kasnije su istraživanja pokazala da to ne bi moglo učiniti ni 8 ljudi zajedno.
Ovo je zanimljivo. Može link?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:42   #22
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
koji?
Odi na institut pa se raspitaj.A ujedno je bilo i radova na tu temu,no stvarno mi se ne da tražiti i prepisivati zbog tebe.Nema smisla.
Inače pod čudesnim smatram neobjašnjivo povlačenje dokazanog cancera.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:47   #23
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Znaš li ti kolika je moć adrenalina? Kladim se da bi svjetski prvaci u sprintu pretrčali 100 m za još dvije sekunde brže kad bi iza njih puštali tigrove. Čovjek se prepao kao lud i preskočio 12 metara. Nema u tome ničeg nadnaravnog.
Mislim da "moć" adrenalina ipak nije toliko velika(ne bih se kladio da bi mogli istrčati čak za 2 sekunde više pa da ih tjera i cijela ekipa tigrova),ili bar dovoljna da bi objasnio,recimo, padove s parsto metara.
Ili primjer klinca koji preživi na -50 na 10000m visine(kako je disao na toj visini?).
Uostalom,da li su provođena kakva istraživanja vezana uz adrenalin?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:58   #24
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Imaš i pilota kojemu su se pokvarile brave koje spajaju cijevi s kisikom i sustavom za anti-g odijelo pa ih je golim rukama iščupao i iskočio. Kasnije su istraživanja pokazala da to ne bi moglo učiniti ni 8 ljudi zajedno.

Ili tip koji je preskočio kanjon kada ga je ganjao lav. Ne sjećam se koliko je širok kanjon, ali znatno je premašio svjetski rekord u skoku u dalj.

Ukratko: znanost ne priznaje čuda, i zato je došla pred zid i mora se mlatiti s alternativom. Nije da ja zagovaram pad znanosti i razvoj alternative, nego naprotiv, mijenjanje znanstvenog pogleda na svijet i promjenu spoznajnog procesa.
Nekoć davno farmer dobi posao na dvoru, gdje kralj je totalno brijao na borilačke vještine. Farmer je postao sluga jednom od kraljevih vrsnih boraca, koji je kao i drugi njegovog kova uživao sve povlastice života na dvoru te se je u potrazi za zabavom krenuo iživljavti na svom novom slugi.
Tražio je od njega da preskače visoke zgrade, roni u opasnoj rijeci punoj vireva.....da skratim, tražio je od njega da čini sve ono što običan čovjek nije u stanju ne bi li se on, kralj i svi ostali dobro nasmijali farmerovim neuspjelim pokušajima.

Svaki zadatak koji dobi od svog novog gazde, farmer izvrši bez pogovora pokazujući nadljudske sposobnosti. Svi majstori borilačkih vještina na čelu sa kraljem su bili toliko oduševljeni njime i svime "nadprirodnim" što farmer bijaše u stanju da je ubrzo dobio njihovo poštovanje i ispriku što su ga podcijenjivali u htjenju jeftine zabave.
I tako opčarani farmerovim superljudskim sposobnostima pitaše ga da im otkrije njegovu tajnu.
Na to farmer odgovori kako je mislio (jer nije znao da ga zekaju) da su zadaci koji su mu dati da izvrši mogući..........
međutim, otkad mu je otkrivena "istina", farmer više nije imao "nadljudske" sposobnosti te više nije mogao preskakati visoke zgrade itd.

Čiča miča, gotova je priča, ko se nije skrio, magarac mu dvije sreće grabi.

Poanta bi bila, kako ne znamo što smo sve u stanju, a što ne, a granice koje nam je postavilo društvo nas zasigurno sputavaju u otkrivanju, korištenju i kanalizaciji vlastitih sposobnosi.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:09   #25
Ti primjeri samo pokazuju koliko je ustvari čovjek sposoban učiniti. Naznaka potencijala, vjerujem da to svi imaju u sebi samo neznamo to koristiti. Sve je to "u glavi". Sad koji je to točno "klik" svjesni ili nesvjesni se desio da neki ljudi učine što jesu to je pak misterij.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:15   #26
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
adrenalin iliti endorfin

kad me lovio cucak preskocio sam dvometarsku ogradu ko iz shale
Mega lol. Adrenalin nema veze s tim. To za cucka još i nekako, no sve druge stvari pa čak i primjer kojim je otvorena tema nemaju veze s tim,niti blizu.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:25   #27
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Mislim da "moć" adrenalina ipak nije toliko velika(ne bih se kladio da bi mogli istrčati čak za 2 sekunde više pa da ih tjera i cijela ekipa tigrova),ili bar dovoljna da bi objasnio,recimo, padove s parsto metara.
Ili primjer klinca koji preživi na -50 na 10000m visine(kako je disao na toj visini?).
Uostalom,da li su provođena kakva istraživanja vezana uz adrenalin?
Klinac je vjerojatno mogao disati i siguran sam da iz svega toga nije izašao neozlijeđen. Tlak zraka na dotičnoj visini se kreće oko 350-400 milibara, pa s kisikom nije imao previše problema (drugim riječima, jednako mu je nedostajalo kisika kao i onima koji se penju na Mount Everest).

A što se moći adrenalina tiče, upravo je adrenalin ono radi čega je ljudima u strahu za svoj život izmjeren puls preko 160 otkucaja u minuti. Dakle, adrenalin je više nego dvostruko ubrzao rad srca. A ako može toliko utjecati na srce, kako će tek na noge?!

Evo još malo informacija: http://en.wikipedia.org/wiki/Epinephrine
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:28   #28
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Mega lol. Adrenalin nema veze s tim. To za cucka još i nekako, no sve druge stvari pa čak i primjer kojim je otvorena tema nemaju veze s tim,niti blizu.
O adrenalinu nam je pričao osnovnoškolski profesor iz tjelesnog
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:54   #29
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
O adrenalinu nam je pričao osnovnoškolski profesor iz tjelesnog
Baš fino, si ga bar slušao?
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 03:37   #30
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
O adrenalinu nam je pričao osnovnoškolski profesor iz tjelesnog
Kad? Jučer?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 03:46   #31
koliko sam citala klincu iz aviona ce morati amputirati neke dijelove tijela radi smrzotina
sta je tu nadljudsko?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:35   #32
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
koliko sam citala klincu iz aviona ce morati amputirati neke dijelove tijela radi smrzotina
sta je tu nadljudsko?
Mi ovdje ne pričamo o nadljudskom nego o skriveno ljudskom.
Što se smrzotina tiče, nije ugodno juriti prema dolje brzinom od 280 km/h kroz zrak na -70°C. Ovo -50 je premalo.
Temperatura ljeti na 10 000 metara je oko -60°C a zimi ispod -70°C.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:57   #33
danaye, zašto CANCER, zašto ne RAK?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:04   #34
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Odi na institut pa se raspitaj.A ujedno je bilo i radova na tu temu,no stvarno mi se ne da tražiti i prepisivati zbog tebe.Nema smisla.
Inače pod čudesnim smatram neobjašnjivo povlačenje dokazanog cancera.
da, nema smisla davat tipu obavjesti, iako on moze potvrdit svaku svoju kad vi trazite
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:40   #35
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
danaye, zašto CANCER, zašto ne RAK?
Vole se furati današnji studenti i asistenti na strane riječi i engleštinu. Kao..."Hrvatska je shit, ja tu ne spadam, uskoro odlazim, pa eto, da dokažem da nemam ništa sa hrvatskim, čak ću i rak zvati cancer".
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:19   #36
evo jednog čudesnog ozdravljenja od raka:
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...07062603.shtml
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:42   #37
Mislim da nitko nije primijetio pitanje: zašto je nestanak raka čudo?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:57   #38
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Zadnjih se dana u novinama moglo pročitati niz članaka,poput preživljavanja dječaka na više od -50 na 10000 m visine tijekom leta ,padu padobranca(ali ne s padobranom) s 800m bez ikakvih ozljeda i slično.
Takvi napisi su me prisjetili događaja iz Zagreba od prije dosta godina,kad je majka digla auto pod koje joj je palo dijete i slobodnom padu padobranca(ovom se nije otovrio padobran) s (koliko se sjećam) 2000m koji je završio slomljenom nogom.

Da li se tu radi o pojedinačnim ,ekstremnim,neobjašnjivim,primjerima ili je čovjek mehanizam sposoban za daleko više?
Da li je i koliko,ako postoji, presudan utjecaj uma?
Da. To se zove slučajnost.
__________________
Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 19:51   #39
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Mislim da nitko nije primijetio pitanje: zašto je nestanak raka čudo?
Želiš reći da tijelo ima prirodni obrambeni mehanizam protiv raka? I takav da radi?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:33   #40
Quote:
The Uništavač Topika kaže: Pogledaj post
Da. To se zove slučajnost.
Može proći pod to, ponekad se neke stvari jednostavno "dogode" i eto.

Samo su danas takve slučajnosti zbog globalizacije preučestale da bi se mogle nazivati slučajnostima. Što nas tjera da se pitamo di su granice koje ljudsko tijelo i um mogu podnesti?

Poglavito zbog razloga da se to dešava "običnim" ljudima, koji se po ničemu ne ističu niti razlikuju od drugih.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.