Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 21:08   #141
ja tu, nažalost, ne vidim neko rješenje ... sorry ....

no tek si počeo raditi ... zašto odmah u kredit? prvo počni štedjeti mjesečno iznos koji bi ti bila rata kredita pa vidi da li ti to uopće možeš
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:13   #142
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja tu, nažalost, ne vidim neko rješenje ... sorry ....

no tek si počeo raditi ... zašto odmah u kredit? prvo počni štedjeti mjesečno iznos koji bi ti bila rata kredita pa vidi da li ti to uopće možeš
Pa stvar je u tome da ja mjesečno uštedim i dosta više nego što bi mi bila rata kredita,kredit mi je potreban iz nekih osobnih razloga,pošto ja mogu dobit nekih 45k kuna fali mi nekih 40 k kuna što nije malo al imam policu životnog osiguranja koje plaćam oko 2 godine po 55 eura mjesečno,dal postoji mogučnost da taj ostatak novaca koji mi fali dobijem putem lombardnog kredita na tu policu
Marko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:15   #143
mislim da ne jer polica još nema otkupnu vrijednost ... no pitaj u osiguravajućoj kući ... one znaju imati neke kratkoročne pozajmice
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:21   #144
Aha,ok hvala,jel znaš možda koliko bi mogo dobit odprilike?

btw. kad će polica imat otkupnu vrijednost
Marko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 21:28   #145
1)
2) protekom 1/10 razdoblja osiguranja, no u principu nakon treće godine ... no to su puno manji iznosi od uplaćenog
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 10:47   #146
A jel je moguće ovo?
Da ja posudim of frenda 50k kuna i dignem lombardni kredit i dobijem 90 000 kuna,frendu vratim njegovih 50k i onda još dignem 45k kuna na svoju plaću?

40+45=85 jel to ide tak ili sam ja totalno zabrijal?
Marko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 10:50   #147
prvo naučimo što je lombardni kredit
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:06   #148
A hebiga,sad sam skužil al dobra je ova moja računica bilo bi para

Znači nikak neide
Marko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:57   #149
Zanima me slijedeća tvrdnja:

Quote:
Okvirni kredit po tekućem računu
Klijenti Erste banke mogu realizirati okvirni kredit po tekućem računu do iznosa tri mjesečna primanja, a najviše do 35.000,00 kuna te se može ugovoriti po primitku prvog redovnog primanja na tekućem računu otvorenom u Erste banci.
Je li ovo i u praksi provedivo ili se uglavnom ovako piše da se piše...
Mogu li ja ako imam plaću 5 tisuća kuna, danas dođi tamo i zadražiti 15 tisuća kuna taj okvirni kredit??
(nemam nikakvih minusa ili drugih kreditnih obveza...znači plaća mi je bez opterećenja)

I ako mogu, koliko se dugo čeka odobravanje tog kredita?
Lonsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 00:11   #150
Kredit ma malu placu

Imam redovita neopterecena mjesecna primanja 1893 kn, vec 15 mjeseci.
hitno bi mi trebao kredit u iznosu 5000€, gdje god sam gledao treba imati preko 2000 kn placu... Ja bi mogao placati i vise od 1/3 place za mjesecnu ratu, ali mi nece dati kredit...
Dali netko zna gdje i kako mogu dobit kredit, stvarno mi je jako hitno....
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 08:19   #151
HPB, imas na njihovoj stranici tabelu primanja i rate kredita. Do pola plaće ti može u kredit, mislim da treba jedan jamac.
zrinči is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 13:18   #152
Quote:
zrinči kaže: Pogledaj post
HPB, imas na njihovoj stranici tabelu primanja i rate kredita. Do pola plaće ti može u kredit, mislim da treba jedan jamac.
a ja sam mislio bez jamaca....
ja bi mogao placati mjesecno do 1000 kn....samo da mi odobre kredit...
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:41   #153
Quote:
Black_Hawk kaže: Pogledaj post
a ja sam mislio bez jamaca....
ja bi mogao placati mjesecno do 1000 kn....samo da mi odobre kredit...
Može, ali treba prenijeti plaću na HPB, čekati da prva plaća sjedne i onda može dobiti kredit...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 22:07   #154
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Zanima me slijedeća tvrdnja:



Je li ovo i u praksi provedivo ili se uglavnom ovako piše da se piše...
Mogu li ja ako imam plaću 5 tisuća kuna, danas dođi tamo i zadražiti 15 tisuća kuna taj okvirni kredit??
(nemam nikakvih minusa ili drugih kreditnih obveza...znači plaća mi je bez opterećenja)

I ako mogu, koliko se dugo čeka odobravanje tog kredita?
To možeš napraviti u RBA. Kad ti prva plaća sjedne i ako si zaposlen na neodređeno odmah možeš dobiti limit u visini tri plaće.
zara1428 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:28   #155
Danas sam se susreo s terminom „formalni sudužnik“.
Naime, obzirom da sam zaposlen tek nekoliko mjeseci, banka bi mogla tražiti „formalnog sudužnika“ za odobravanje nenamjenskog kredita.

Ono što je bitno je da taj „formalni sudužnik“ nije nakon svog potpisa kreditno opterećen niti je za to njegovo sudužništvo trenutačna kreditna sposobnost bitna.

Ima li to nekog smisla ili sam ja to krivo protumačio. Ma da sam u nekoliko navrata pitao i uvjeren sam kako me službenica uvjerila da moj sudužnik neće biti kreditno opterećen niti je bitno je li njegova trenutačna plaća opterećena...
Lonsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:14   #156
ja za to nisam čula ...

Koja mu je funkcija?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:18   #157
Pa ne znam zapravo.
Naime, ja svojim primanjima zadovoljavam sve potrebne kriterije za kreditnu sposobnost, no mogući problem bi bio taj što nemam više od jedne godine staža. Pa kako bi se to izbjeglo, trebao bi mi nekakav sudužnik.
A, obzirom da sudužnik koji bi mi pristao biti, si ne može dopustiti nikakvo dodatno kreditno opterećenje...sve mi je to nekako sumjivo.

A ne smije mi se dogoditi da mi taj sudužnik pristane učinit uslugu, pa da ga oni naknadno kreditno opterete
Lonsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 21:42   #158
ako nije problem, o kojoj banci je riječ?

Sudužnik je sudužnik => znači da bi bio "instrument osiguranja" mora se unijeti u Ugovor ... ako se unosi u Ugovor mora biti i probeden, zabilježen ... ako je zabilježen => tvoja rata kredita će mu opterećivati kreditnu sposobnost ...

osim ako nisu neka mutna posla
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 00:48   #159
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
... no mogući problem bi bio taj što nemam više od jedne godine staža.
Tako je, i još k tome, vjerojatno si mlađi cca 26-27 godina...

Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
A ne smije mi se dogoditi da mi taj sudužnik pristane učinit uslugu, pa da ga oni naknadno kreditno opterete
To je točno i nije- ovisi tko i kako gleda. Gledano iz Erste banke (o kojoj pričamo) to njegovo "formalno" sudužništvo mu ne bi smetalo za njgov kredit, ALI u Erste-u. Jer u HROK-u se on VIDI kao sudužnik, a opet neke banke uz potvrdu od ERSTE-a da je formalni (koju oni skoro da i ne daju) opet može dići kredu u određenim bankama, ali u većini će se ipak gledati kao pravo sudužništvo...

Ako tebi treba kredit, onda ćeš zamoliti frenda da ti učini uslugu, koju ćeš ti vratiti kad njemu bude trebalo. Postoje i druge banke, koje mogu odraditi bez sudužnika, aku su ti SVI ostali parametri super...

Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Sudužnik je sudužnik => znači da bi bio "instrument osiguranja" mora se unijeti u Ugovor ... ako se unosi u Ugovor mora biti i probeden, zabilježen ... ako je zabilježen => tvoja rata kredita će mu opterećivati kreditnu sposobnost ...

osim ako nisu neka mutna posla
Istina, i u praksi je tako kako si napisala, ali je Erste tu "foru" uveo kako bi se ljudi lakše odlučili nekoga staviti uz sebe u kredit. Sve je isto, osim što "formaljnjak" ne ovjerava sve papire u firmi, nego donosi samo zadnju platnu listu...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 09:00   #160
sad ne kužim ... da li taj "neformalni" sudužnik potpisuje Ugovor o kreditu ili kaj?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.