Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 11:33   #21
Nisi obavezan i možeš odbiti bez formalnih posljedica.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:37   #22
a meni danas rekli da moram ići i počeli na mene vikad kad sam pital dali imam pravo odbit...
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:41   #23
Nemaju što vikati i tako ti govoriti kad dobiješ papir na kojem potpisuješ pristanak, a na njemu je izričito navedeno da imaš pravo odbiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:45   #24
samo su mi rekli u ponedjeljak da trebam doći na to ispitavanje.... ako nebum došel da budu po mene došli.. sve mi je to malo čudno.... nemaju nikakve dokaze ni ništa samo sumnju jednog starca i sad me žele na poligraf stavit...
Perovž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:00   #25
Tu nemamo o čemu pričati - poligraf možeš odbiti bez ikakvih formalnih posljedica. Točka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 21:41   #26
Nisi obavezan.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 03:07   #27
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I riješe par ubojstava za 50-tak minuta

Poligrafsko testiranje
Policijski službenik ovlašten je nad osobom od koje traži obavijesti primijeniti poligrafsko ispitivanje nakon što osobu upozna s radom uređaja i nakon što osoba izrazi pisanu suglasnost.

Policijski službenik dužan je prekinuti primjenu poligrafskog ispitivanja ukoliko osoba od koje se traže obavijesti, nakon što je dala pisanu suglasnost, izjavi da istu povlači.

Poligrafskom testiranju ne smije se podvrgnuti:

1. osoba koja je pod utjecajem alkohola ili pod utjecajem opojnih droga ili drugih psihoaktivnih tvari,
2. osoba koja ima ozbiljna srčana oboljenja,
3. osoba u stresnom stanju,
4. osoba koja uzima lijekove za smirenje,
5. osoba koja pokazuje vidljive znakove duševne bolesti ili poremećenosti,
6. osoba koja osjeća intenzivnu fizičku bol,
7. trudnica i rodilja

ja bio ovo pod 3 i bio nevin i pal poliograf!

sva sreća pa drugi dan uhitili pravu osobu
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 06:23   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja bio ovo pod 3 i bio nevin i pal poliograf!

sva sreća pa drugi dan uhitili pravu osobu
Nebitno što si pao jer ne služi kao dokaz na sudu.Samo daje smjernice policiji za daljnji rad.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje drot13 : 26.10.2012. at 19:50. Reason: brisanje citata obrisanog komentara
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 23:49   #29
Poligraf je samo elektromehanička sprava koju je vrlo lako prevariti, bilo svijesno, bilo da sama daje pogrešne rezultate zbog nečije treme...

Naime, poligraf mjeri 3 stvari - krvni tlak, disanje, te električnu provodljivost kože ("znojenje dlanova").

Naime, smatra se da kada osoba laže, dolazi do porasta tlaka, promjene u ritmu disanja te promjene u električnoj provodljivosti kože zbog znojenja.

Međutim, dovoljno da je netko prirodno nervozna osoba, te će takvoj osobi na svako neugodno pitanje poligraf zabilježiti pozitivnu reakciju - "laž". Čak i kada osoba govori istinu.

S druge strane, kod osoba koje imaju veliku moć samokontrole može, čak i kada lažu, prema poligrafu ispasti kao da su govorili istinu jer izostane fizikalna reakcija, te poligraf ne zabilježi reakciju. Prijmer su određeni serijski ubojice koji su bez problema prošli ispitivanje na poligrafu.

Osim toga postoji i metoda kojom se može svijesno natjerati poligraf da pokaže "laž" ...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 00:28   #30
Zato se i ne uzima kao dokaz u postupku.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:04   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Zato se i ne uzima kao dokaz u postupku.
Da, ali u krajnjem slučaju može rezultirati time da policija obrađuje pogrešnu, potpuno nevinu, osobu, a na slobodu pusti kriminalca...

Inače, evo jedan kratki video, isječak iz jedne epizode Penn&Teller: Bullshit, gdje ekspert (poligrafski ispitivač) objašnjava koliko je zapravo lako prevariti poligraf.
http://www.youtube.com/watch?v=NsoI92BfmqY
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 13:02   #32
Vidim da je tema stara ali imam pitanje vezano uz nju.
Naime gdje se u hrvatskoj moze napraviti poligrafsko testiranje, i kolika je cijena?
gonf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 19:25   #33
Detektivske agencije.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...estiranja.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:57   #34
hvala
gonf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.