Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 23:17   #61
pozdrav svima!

evo, da još jedanput dignemo malo ovu mrtvu temu, imam par pitanja za početak - vezano uz samu prijavu ispita

1) dali kopija svjedodžbe koju šaljem u prijavi kao dokaz mora biti OVJERENA? mislim da tako piše na stranicama, šta vi kažete koji ste se prijavljivali sami?

2) i ako sam opet dobro skužio, kada šaljem pismo, moram kupiti 70kn biljega i samo ih staviti unutra u kuvertu?

3) nakon poslane prijave, koliko ste dugo čekali odgovore? i dali na tom odgovoru piše da je potrebno uplatiti pa se NAKON TOGA dobije rok za polaganje ili je u tom pismu sve - znači podaci za uplatu i odmah dan datum i sat te mjesto za polaganje stručnog ispita?

zašto to pitam - volio bi već sada, ovih dana poslati prijavu, pa da mi se to ipak malo "oduži", znači da mi pošalju račun, pa da račun podmirim kroz mjesec dana kada bi učio, pa njima ako treba za dati termin/rok polaganja još dva mjeseca - imam ih "u rukavu" za učenje pošto prijavljujem za djelatnika u službi zaštite od požara,

eto, nadam se odgovoru, a do tada, unaprijed zahvaljujem!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 23:56   #62
Pozdrav,

ima li netko kakvu skriptu za I i II kategoriju ili scan tog Tehničkog priručnika od Zagrebinspekta da mi proslijedi... bio bih jaaaako zahvalan.

Hvala
Pjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 11:08   #63
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Za sve one koji će uskoro ići na ispit, samo informacija da zaista nije teško (barem za 4. kategoriju koju sam ja polagao). Kolege su na prethodnoj stranici zapravo objasnili sve oko procedure polaganja, pa ću ja samo staviti skriptu po kojoj sam ja učio, a koju sam dobio na predavanjima na pripremnom tečaju zaštite od požara

http://www.speedyshare.com/XzCPa/Skr...-od-pozara.pdf
Bok,
rado bih skinuo tvoju skriptu al na tom linku nudi mi sve i svašta sam ne taj pdf koji si postavio pa ako bih te mogao zamoliti da pošalješ skriptu na mail [email protected]. Hvala
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:55   #64
još jedno pitanje - postoji još uvijek taj pismeni dio? kako to izgleda?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:35   #65
Uvjet za polaganje stručnog ispita za djelatnike službe zaštite od požara je završen najmanje preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij u trajanju od najmanje tri godine tehničkog smjera, a propisan je člankom 20. stavak 8. Zakona o zaštiti od požara (NN 92/10).

iz iskustva me zanima polaganje ispita nakon završene 3 godine zaštite na radu da li je moguće?

Valjda to spada u tehnički smjer ili sam u krivu?
__________________
Um nema drugih ograničenja osim onih koja mu sami nametnemo.
kaizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:18   #66
švrljam po tehničkom priručniku iz '97. i nigdje ne pronalazim definicije DGE/GGE? Zone opasnosti?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 07:50   #67
Pozdrav,

ima li netko ovu skriptu što se gore spominjala jer taj link za preuzimanje ne radi? I priručnik od ZAGREB INSPEKTA?

Prijavio bih za I. i II. kategoriju.

Ako možete poslati na mail [email protected] i hvala unaprijed dobrim dušama
RadaRadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 10:02   #68
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Bok,
rado bih skinuo tvoju skriptu al na tom linku nudi mi sve i svašta sam ne taj pdf koji si postavio pa ako bih te mogao zamoliti da pošalješ skriptu na mail [email protected]. Hvala
Pozdrav,

može mi li netko od vas poslati spomenutu skriptu na [email protected] ili postati novi link za preuzimanje... Hvala!
RadaRadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:25   #69
Jel dosta učit iz onih onih pravilnika i zakona koji su na popisu na službenim stranicama MUP-a? Ja bi prijavio za djelatnika službe zaštite od požara
diabola1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:19   #70
Quote:
kaizen kaže: Pogledaj post
iz iskustva me zanima polaganje ispita nakon završene 3 godine zaštite na radu da li je moguće?

Valjda to spada u tehnički smjer ili sam u krivu?
Meni je zaista fascinantno da netko ne zna u koje znanstveno područje i polje pripada studij koji je završio... Da, ZNR pripada u tehničke znanosti, polje temeljne tehničke znanosti.
Zapravo i da zažmirim na neznanje o vlastitoj struci, barem u današnje vrijeme kada je dostupnost informacija vrlo jednostavna, niste sposobni pronaći odgovore na trivijalna pitanja... Onda se neki čude zašto su inženjeri sigurnosti marginalizirani...
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:05   #71
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Meni je zaista fascinantno da netko ne zna u koje znanstveno područje i polje pripada studij koji je završio... Da, ZNR pripada u tehničke znanosti, polje temeljne tehničke znanosti.
Zapravo i da zažmirim na neznanje o vlastitoj struci, barem u današnje vrijeme kada je dostupnost informacija vrlo jednostavna, niste sposobni pronaći odgovore na trivijalna pitanja... Onda se neki čude zašto su inženjeri sigurnosti marginalizirani...

Pa baš i ne spada u temeljne tehničke znanosti. Tu se nisu izjasnili. To pitanje nije dobro regulirano.
Potraži si na Nacionalna klasifikacija zanimanja 2010. - NKZ 10 i vidit ćeš o čemu ti pričam.

Strojarstvo je temeljna tehnička znanost npr...
__________________
Um nema drugih ograničenja osim onih koja mu sami nametnemo.
kaizen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:20   #72
Ne, strojarstvo je znanstveno polje, a spada u područje tehničkih znanosti. Dakle ide područje, polje, pa grana (npr. proizvodno strojarstvo).
Nadalje, studij sigurnosti i zaštite na radu spadaju pod područje tehničkih znanosti, polje temeljne tehničke znanosti:
http://mozvag.srce.hr/preglednik/pre...l?program=1493
http://mozvag.srce.hr/preglednik/pre...l?program=1599
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:40   #73
polaže ko ispit za 5 dana, tj. 10.5.? ja polažem, jel ko kontrolira tu literaturu za pismeni dio? ja imam samo kopirani tehnički priručnik i da, ako sam dvaput odgodio ispit, ovo mi je treća mogućnost/zadnja da izađem na ispit, ako padnem, moram ispočetka cijeli postupak proći, prijaviti ispit ili samo izaći na popravni za 310 kn? s time da sam iz djelatnika u službi zop dao zahtjev da me se stavi na ispit za III i IV kategoriju? više manje su svi pisali pitanja za I i II kategoriju, kakva su pitanja za III i IV?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 18:35   #74
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
polaže ko ispit za 5 dana, tj. 10.5.? ja polažem, jel ko kontrolira tu literaturu za pismeni dio? ja imam samo kopirani tehnički priručnik i da, ako sam dvaput odgodio ispit, ovo mi je treća mogućnost/zadnja da izađem na ispit, ako padnem, moram ispočetka cijeli postupak proći, prijaviti ispit ili samo izaći na popravni za 310 kn? s time da sam iz djelatnika u službi zop dao zahtjev da me se stavi na ispit za III i IV kategoriju? više manje su svi pisali pitanja za I i II kategoriju, kakva su pitanja za III i IV?
Polagao sam ispit za I kategoriju, Ie ako se ne varam. Ne znam kakva su pitanja pitali za III i IV kategoriju, samo se sjećam da su za te kategorije manje ispitivali. Na pismenom si mogao imati literaturu, ali smatram ju nepotrebnom ukoliko dođeš spreman, jer su se pitanja bazirala na tvrtci u kojoj radiš.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:19   #75
dobijes pisana pitanja ili oni diktiraju usmeno? kakva si ti pitanja dobio npr. za svoju firmu?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:41   #76
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
dobijes pisana pitanja ili oni diktiraju usmeno? kakva si ti pitanja dobio npr. za svoju firmu?
Ne sjećam se točnih pitanja, nešto tipa ZOP u vašoj tvrtci. Dobiješ ih pisana. Sjećam se da sam pisao o hidrantskoj mreži, stabilnim sustavima i vatrogasnim aparatima, tj. načinu na koji je zop organiziran u mojoj tvrtci. I o vatrogasnoj postrojbi, alarmnoj centrali. I u tom opisivanju koristiš konkretne podatke iz priručnika, ne pišeš samo općenito, barem sam ja tako pisao.

Bila su tri pitanja, ako me sjećanje dobro služi.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 07:39   #77
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
dobijes pisana pitanja ili oni diktiraju usmeno? kakva si ti pitanja dobio npr. za svoju firmu?
Kolega,kako je bilo na ispitu? Je li teško? Kaj su te pitali? Ako bi mogao napisati pitanja kaj su te pitali za nas kaj ubuduće planiramo ići na taj ispit,hvala!
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 07:03   #78
Pisao sam u temi o Ispitivanju stabilnih sustava, ali s obzirom da ta tema nije toliko aktualna, kopiram svoj upit ovdje:

Pozdrav!

Vidim da u Pravilniku o provjeri ispravnosti stabilnih sustava zaštite od požara piše:

Rješenjem o imenovanju ispitnog povjerenstva određuje se koje će predmete iz Programa stručnog ispita ispitivati predsjednik i članovi povjerenstva.

Također, u članku 34. piše popis dijelova programa koji moraju polagati strojarska, elektrotehnička i kem/zop struka, ali se nigdje ne spominje koji program polaže SSS tehničko usmjerenje.

Može mi netko pojasniti koji dio programa treba znati za SSS tehničko usmjerenje?
Također, koje knjige, materijale ste koristili za polaganje ispita?


Hvala unaprijed!

Edit: imam Tehnički priručnik iz ZOP-a i Šmejkala
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:18   #79
pozdrav, idem 24.10 na stručni ispit za djelatnika zaduženog za poslove zaštite od požara i unaprijeđenje stanja ZOP, nisam prilagao kategorizaciju , pa me zanima za koju kategoriju ću polagati? Kkakav je ispit? ukoliko imate materijala pošaljite
brksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:42   #80
Dobar dan,
molim Vas pomoć.
Da li postoji mogućnost da se prijavim za polaganje stručnog ispita bez da se referiram na tvrtku u kojoj radim.
Voljela bi to izbjeći jer nemamo kategorizaciju i nikakve sustave ZOP.

Hvala svima
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.