Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 19:32   #3381
Kolege, molim vaša mišljenja. Koliku povišicu je realno tražiti ako bi uz posao stručnjaka ZNR istovremeno radili i poslove koordinatora II, uvažavajući činjenicu povećanja opsega posla i odgovornosti?
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 08:45   #3382
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Kolege, molim vaša mišljenja. Koliku povišicu je realno tražiti ako bi uz posao stručnjaka ZNR istovremeno radili i poslove koordinatora II, uvažavajući činjenicu povećanja opsega posla i odgovornosti?
Iskreno - nemam pojma. Moja iskustva su da dodatni poslovi dolaze bez dodatnih naknada. Ali ne mogu govoriti za ostale tvrtke, nit znam u kakvoj tvrtci radiš niti koliko si plaćen. Samo se slažem da takav dodatni posao zaslužuje dodatnu naknadu.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:44   #3383
Ne dolazi u obzir da radim posao KII bez dodatne naknade. Kako god, trenutno prema ugovoru o radu nisam niti dužan raditi taj posao. Dakle, ili povećanje plaće ili ništa.
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:59   #3384
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Kolege, molim vaša mišljenja. Koliku povišicu je realno tražiti ako bi uz posao stručnjaka ZNR istovremeno radili i poslove koordinatora II, uvažavajući činjenicu povećanja opsega posla i odgovornosti?
Povećanje stvarno ovisi o firmi u kojoj radiš. Ima velikih firmi koje su preko 300 zaposlenih pa ne drže do zaštite na radu i takve ne plaćaju previše niti osnovni posao. Imaš opet neke druge koje drže do toga pa bi I honorirale taj dodatak. Najviše ovisi o gazdi/direktoru koliko cijeni tvoj posao.

Naravno ovisi i koliko je to dodatno zaduženje (vremenski, organizacijski i sl.)
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:26   #3385
Ne cijeni niti najmanje. Klasika. Ja zasigurno nisam ulagao u sebe da na kraju od tog nemam nikakve koristi, a dok će investitor plaćati mom poslodavcu za usluge koje ja pružam. Bilo kako bilo, tako ću se i postaviti - pa i pod cijenu narušavanja odnosa. Meni nije niti najmanji problem da mi uvjerenje skuplja prašinu, do nekih boljih vremena - ali nitko me neće praviti idiotom.
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:10   #3386
Quote:
Yvone kaže: Pogledaj post
Ne cijeni niti najmanje. Klasika. Ja zasigurno nisam ulagao u sebe da na kraju od tog nemam nikakve koristi, a dok će investitor plaćati mom poslodavcu za usluge koje ja pružam. Bilo kako bilo, tako ću se i postaviti - pa i pod cijenu narušavanja odnosa. Meni nije niti najmanji problem da mi uvjerenje skuplja prašinu, do nekih boljih vremena - ali nitko me neće praviti idiotom.
Pa koja ti je sada plaća ako nije tajna, nije da netko može saznati gdje radiš i tko si
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:54   #3387
Nove tiskanice za OR i PB

Pozdrav kolegice i kolege,

najprije vam želim sve najbolje u novoj godini i puno uspjeha kako na poslovnom planu tako i u privatnom životu.

A ako netko nije primijetio opet su se mijenjale tiskanice za prijavu ozljede na radu i profesionalne bolesti.

Pravilnik o izmjenama Pravilnika o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja u slučaju ozljede na radu i profesionalne bolesti

PRIMJENA OD 1.1.2018. godine

Prijava o ozljedi na radu (.xls)
Prijava o profesionalnoj bolesti (.xls)

Zadnje uređivanje markopzg : 05.01.2018. at 10:47.
markopzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:19   #3388
Quote:
markopzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolegice i kolege,

najprije vam želim sve najbolje u novoj godini i puno uspjeha kako na poslovnom planu tako i u privatnom životu.

A ako netko nije primijetio opet su se mijenjale tiskanice za prijavu ozljede na radu i profesionalne bolesti.

Pravilnik o izmjenama Pravilnika o pravima, uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja u slučaju ozljede na radu i profesionalne bolesti

PRIMJENA OD 1.1.2018. godine

Prijava o ozljedi na radu (.xls)
Prijava o profesionalnoj bolesti (.xls)
Da, to mijenjaju svako malo kao da su plaćeni po promjeni (možda i jesu).
Isto tako se mijenjao i prateći list za otpad (za one koji rade i zaštitu okoliša, a nisu upoznati s tim).
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:59   #3389
Koje slovo su sad promjenili jebeni uhljebi? Svakih 6 mjeseci novi-stari obrazac, pa jel to normalno? Umjesto smanjivanja birokratsko-administrativnih barijera koje su najavljivali još početkom 2017. u famoznom akcijskom planu, sada imamo skroz obrnutu situaciju. Bravo!
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 21:33   #3390
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Koje slovo su sad promjenili jebeni uhljebi? Svakih 6 mjeseci novi-stari obrazac, pa jel to normalno? Umjesto smanjivanja birokratsko-administrativnih barijera koje su najavljivali još početkom 2017. u famoznom akcijskom planu, sada imamo skroz obrnutu situaciju. Bravo!
Da, bacio sam brzinski pogled na OR-1 gore iz linka i ne vidim na prvu neku promjenu, možda sam u krivu..
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:25   #3391
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Da, bacio sam brzinski pogled na OR-1 gore iz linka i ne vidim na prvu neku promjenu, možda sam u krivu..
Ima promjena prilikom odabira u pojedinim stavkama, kod državljanstva npr.. Pa kod potpisa, ponovno je jedna linija, nisu dvije. Nisam primijetio neke značajnije promjene.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:34   #3392
Kolege, šta napraviti ako mi firma koja mi odvozi otpad s gradilišta ne daje prateci list za otpad?
Azuro19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 14:58   #3393
Bok ljudi!
Uskoro bih išao polagati za koordinatora 2. u Pravilniku o osposobljavanju iz zaštite na radu i polaganju stručnog ispita piše svega i svačega. Da li negdje postoji neki konkretniji popis što uopće trebam učiti za ispit za koordinatora 2?
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:29   #3394
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Kolege, šta napraviti ako mi firma koja mi odvozi otpad s gradilišta ne daje prateci list za otpad?
Pa ti njima moraš dati prateći list, oni ga potvrditi i vratiti ovjerenog. Uglavnom, bez pratećeg lista nebi smjeli preuzimati otpad i već su u početku u prekršaju.

Što napraviti? Predaješ svaku pošiljku otpada s pratećim listom, vozač nek ti potpiše PL da je preuzeo, jedan potpisani primjerak ostavljaš sebi i za tebe je ovdje obveza završena. Oni dalje nek rade kako žele, ti si postupio po PS-u, samo uredno vodi očevidnik.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:49   #3395
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Kolege, šta napraviti ako mi firma koja mi odvozi otpad s gradilišta ne daje prateci list za otpad?
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Pa ti njima moraš dati prateći list, oni ga potvrditi i vratiti ovjerenog. Uglavnom, bez pratećeg lista nebi smjeli preuzimati otpad i već su u početku u prekršaju.

Što napraviti? Predaješ svaku pošiljku otpada s pratećim listom, vozač nek ti potpiše PL da je preuzeo, jedan potpisani primjerak ostavljaš sebi i za tebe je ovdje obveza završena. Oni dalje nek rade kako žele, ti si postupio po PS-u, samo uredno vodi očevidnik.
Upravo tako, a i pitanje je kakav dogovor/ugovor imaš s tom firmom za odvoz otpada. Ti diktiraš kako će biti.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:02   #3396
Pozdrav!
Imam pitanje za završeno školovanje za dipl.ing.sig. Koje su sve mogućnosti u školovanju tj. što se može sve polagati od stručnih ispita i certifikata, a bilo bi korisno u poslovima znr/zop/zok.

Moja lista:
Stručni ispit ZNR (stručnjak zaštite na radu)
Stručni ispit ZOP (odgovorna osoba požar)
Ispit za odgovornu osobu za rad s opasnim kemikalijama
Potvrda za odgovornu osobu za gospodarenje otpadom (ukinuto)
Stručni ispit za koordinatora ZNR u fazi izvođenja radova
Cerfitikat za alkotestiranje radnika
Auditor ISO 14001
Auditor OHSAS 18001

Molim kolege s više iskustva i znanja da nadopune moju listu,
Hvala!
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:10   #3397
Quote:
Tojom kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje za završeno školovanje za dipl.ing.sig. Koje su sve mogućnosti u školovanju tj. što se može sve polagati od stručnih ispita i certifikata, a bilo bi korisno u poslovima znr/zop/zok.

Moja lista:
Stručni ispit ZNR (stručnjak zaštite na radu)
Stručni ispit ZOP (odgovorna osoba požar)
Ispit za odgovornu osobu za rad s opasnim kemikalijama
Potvrda za odgovornu osobu za gospodarenje otpadom (ukinuto)
Stručni ispit za koordinatora ZNR u fazi izvođenja radova
Cerfitikat za alkotestiranje radnika
Auditor ISO 14001
Auditor OHSAS 18001

Molim kolege s više iskustva i znanja da nadopune moju listu,
Hvala!
Mislim da je to uglavnom to uz stabilne sustave. Ne pada mi ništa više na pamet.
piple is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:44   #3398
Quote:
Tojom kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam pitanje za završeno školovanje za dipl.ing.sig. Koje su sve mogućnosti u školovanju tj. što se može sve polagati od stručnih ispita i certifikata, a bilo bi korisno u poslovima znr/zop/zok.

Moja lista:
Stručni ispit ZNR (stručnjak zaštite na radu)
Stručni ispit ZOP (odgovorna osoba požar)
Ispit za odgovornu osobu za rad s opasnim kemikalijama
Potvrda za odgovornu osobu za gospodarenje otpadom (ukinuto)
Stručni ispit za koordinatora ZNR u fazi izvođenja radova
Cerfitikat za alkotestiranje radnika
Auditor ISO 14001
Auditor OHSAS 18001

Molim kolege s više iskustva i znanja da nadopune moju listu,
Hvala!
Andragogija, ali vjerojatno si je prošao pri školovanju
__________________
Sjedi dva
yamadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:21   #3399
Quote:
yamadado kaže: Pogledaj post
Andragogija, ali vjerojatno si je prošao pri školovanju
Jesam.
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 09:01   #3400
Društvo, samo da utvrdimo gradivo, ako stranci rade na projektu u RH, a imaju registriranu podružnicu u RH, koje su njihove obveze vezano za ZNR?
Azuro19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.