Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2011., 15:57   #141
ako je u naselju stanje je ovakvo(bar bi trebalo bit)
-prekoračenje brzine u naselju za 30-50 km/h : 2 boda, oduzimanje do 6 mjeseci(moguće i ne) i kazna 2000 Kn

a ako je izvan naselja onda je: prekoračenje brzine izvan naselja 30-50 km/h kazna 1000 Kn, bez bodova

imaju ode sve kazne napisane
http://static.oglasnik.hr/auti/kazne.html

a sad ako nije nista govorija onda valjda nema
ivan128s is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 20:00   #142
Quote:
Effect kaže: Pogledaj post
Kako mogu znati jesam li dobio kaznene bodove?jer policajac mi nije spominjao bodove,samo novcanu kaznu.
Ako ti na prekršajnom nalogu ili u presudi ne pišu bodovi, nisi ih dobio niti ćeš ih dobiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 01:05   #143
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
Čekaj, ako sam ja to dobro shvatio, po ovome što piše u zakonu, znak ograničenja brzine vrijedi do križanja, ali ne i spajanja. Mi smo u autoškoli učili da ograničenje brzine vrijedi do prvog raskrižja, tj. do križanja ili spajanja
Upravo tako. Tko god je napisao te zakone i pravilnike ima problema sa upotrebom rijeci. Ti si krivo ucio u auto skoli. U pravilniku se ne spominje raskrizje nego samo krizanje dvije ceste, ili prometne infrastrukture.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 08:12   #144
evo da svoju temu prebacim u ovaj tematski dio koji je prikladniji,...dakle:

Može koji savjet za moj meni dosta čudan slučaj .
Naime jučer sam dobio poštom kaznu za prebrzu vožnju van naseljenog mjesta od 1.000,00kn.
Navodno prije nešto više od 6 mjeseci (01.03. u 7h45min.) snimljen sam i izmjerena mi je brzina od 113km/h na Zagrebačkoj zaobilaznici na mostu na Savi a vozio sam iz pravca Ljubljane prema Sl.Brodu.
Ja se naravno ni ne sjećam di sam bio i vozio toga dana kao vjerujem i 95% ljudi da ih to pitate a ono što je zanimljivo je sljedeće:
Kažnjen sam znači za vožnju više od 30km/h od dozvoljene u nenaseljenome mjestu za koji je zakonom propisana kazna od 1.000,00kn što bi značilo da je gotovo cijelom Zagrebačkom obilaznicom dozvoljena brzina 110km/h dok je na mostu 80km/h,pa otud tih 33km viška.
Pošto me put ionako danas vodio preko tog istog mosta jako sam se neugodno iznenadio kad sam vidio na mostu cijelom njegovom dužinom ograničenje od 100km/h.
Pitao sam prijatelja koji radi kao prometni policajac kak sad to a on mi kaže... "pa možda je taj dan bila posebna regulacija prometa pa je postavljeno ograničenje od 80km/h samo se ti toga ne sjećaš.....čuo sam za par takvih slučajeva,..gle možeš podnijeti prigovor ali to ti je badava".

Ako je ograničenje na mostu 100km/h a mene su slikali sa 113km/h pa ja sad moram platiti 1.000,00kn jer sam vozio 13km brže nego što to tabla koja je na mostu kaže......onda svaka čast Hrvatskoj policiji i zakonu.
Tako svakome od nas mogu poslati pred izbore kaznu jer je prije 6 mjeseci negdje vozio po nekoj privremenoj regulaciji prebrzo a da se toga "ni ne sjeća".

Što vi iskusniji po tom pitanju mislite?...imam li ja šanse i isplati li se pisati prigovor, te što bi se točno u prigovoru trebalo napisati a da ima uporište u zakonu i da prođe kod sudca?
Molim samo za ozbiljne savjete,...hvala.
sina xx3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:00   #145
Ako je postavljena privremena regulacija, to je negdje zabilježeno, a zabilježeno je i kad je tvoje vozilo uslikano. Možeš napisati žalbu u tom smjeru, a sud će vrlo lako utvrditi kakvo je bilo stvarno stanje.


P.S.: To što se ti "ne sjećaš", ne mijenja ništa na stvari.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:07   #146
ako neko prekorači brzinu prvi put dali na prekrsajnom sudu sutkinja moze odbaciti tuzbu i da se plate samo troskovi suda, cuo sam negdje da po zakonu ako prvi put napravis prekrsaj te vrste moze te pustiti uz ukor
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:21   #147
Sud ti može izreći opomenu, ali moraš biti jako dobar.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 23:37   #148
Ovako, mene zanima, ukoliko sam prekrsio zakon o brzini za nekih 20 km/h, recimo da je dopustenje do 60 km/h, ja sam vozio 80.
Snimilo me.
Kada radar oduzme 10 km/h, ostane 70.
Da li se to jos uvek vazi kao ono da se tolerira 10 km/h iznad dopustene brzine?
Hvala!
Someone_unknown is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 00:56   #149
ne tolerira se ništa, samo se od izmjerene brzine oduzima 10 km/h i na tu brzinu ide kazna, samo sve zavisi na koliko je radar podešen da snima!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 09:38   #150
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
ne tolerira se ništa, samo se od izmjerene brzine oduzima 10 km/h i na tu brzinu ide kazna, samo sve zavisi na koliko je radar podešen da snima!!
Ali ne postoji kazna za prekoracenje do 10kmh.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 09:48   #151
Van naselja dakako.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:02   #152
Mislim da je bilo van naselja

Usput, nakon koliko vremena obično dođe kazna kad vas radar uhvati u prekoračenju brzine?
Someone_unknown is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:18   #153
Ako je bilo van naselja ograničenje 60 a ti vozio ravno 80 po tvom km-satu onda si zakonski i matematički prekoračio brzinu za 10 km, a praktički nisi jer km-sat uvjek pokazuje više.Kazna je ako prekoračiš za više od 10.Zavisi kad će doći od policije koliko im vremena treba da napišu prekršajni nalog i dostave.A i nisi siguran da te je snimio jer je pitanje na koliko je namješten da snima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:28   #154
danas me zaustavili plavci

vozio sam 80 km/h, na ulasku u naselje gdje nema postavljanog prometnog znaka o ograničenju brzine (iako se zna da je u naselju ogrničenje 50).

nakon oduzetih 10 km/h, ostalo mi 70 i kazna za to prkoračenje je 500kn

moje je pitanje dali na ulazu mora biti postavljen prometni znak o ogrničenju brzine i na što se mogu eventualno pozvati kad pišem žalbu?? hvala
mdanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:48   #155
Dobila sam obavijest da sam prije tri mjeseca u Karlovcu napravila prometni prekršaj po čl. 53. st. 1. (prekoračenje brzine u naseljenom mjestu) i da mi je određena kazna po čl. 53 st. 5 (1.000,00 kn, tj. vožnja 20 -30 km/h više od dopuštene) te da dostavim podatke o vozaču.
Kako se ne sjećam koliko sam vozila tada, zanima me jesu li oni već oduzeli tih 10 km/h moguće pogreške ili ću se moći pozvati i na to u žalbi (nemam prometnih prekršaja u 18 godina vozačkog staža pa bih moljakala za kakvu blažu novčanu kaznu).
Također me zanima je li za to nadležan sud u Karlovcu budući da je prekršaj napravljen tamo (živim u Zagrebu) i u slučaju žalbe, hoću li morati ići u Karlovac, tj. isplati li se uopće žalba i putovanje i hodanje tamo po sudu.
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:55   #156
molim pomoc

e ovak u nenaseljenom mjestu gdje je ogranicenje 40 kmh ja sam vozio oko 100 kmh i normalno slikala me kamera,e sad znaima me dal se oduzima vozacka zbog toga??? ili ide sammo novcana kazna?? i u roku koliko dana dolazi doma to rejsenje ili uplatnica?? jel tko zna?
david56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:03   #157
Quote:
david56 kaže: Pogledaj post
e ovak u nenaseljenom mjestu gdje je ogranicenje 40 kmh ja sam vozio oko 100 kmh i normalno slikala me kamera,e sad znaima me dal se oduzima vozacka zbog toga??? ili ide sammo novcana kazna?? i u roku koliko dana dolazi doma to rejsenje ili uplatnica?? jel tko zna?
??
david56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:12   #158
Novčana kazna od najmanje 3000 kuna, 3 boda i oduzimanje vozačke 6-12 mjeseci. Možda se i tu nešto promijenilo u zadnjim izmjenama (nisam provjeravao), ali ako je, sigurno nije na blaže. Doma ti može doći za tjedan dana, ali i za više mjeseci, nema nekih općih pravila.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:43   #159
Pitanje za drota i sivkića ili nekog trećeg koji zna materiju, radi se o Zagrebu

Jučer navečer vozim Horvaćanskom prema zapadu. Krenuh sa semafora s Rudeškom, prođem Lopatinečku i nakon cca. 50m me blicnulo. Pogledao sam na brzinomjer koji je bio oko 55km/h. Pretpostavljam da nije mene blicnuo nego Hondu koja je netom prije prošla pored mene s cca. 70-80km/h, ali nema veze.

Situacija je ovakva, nakon Lopatinečke cca. 10m nalazi se znak radova na cesti i ograničenja brzine 40km/h. Uređaj za mjerenje/slikanje se nalazi cca 50-60m od znaka (tamo gdje Cenkovečka "izlazi" na Horvaćansku).
http://img263.imageshack.us/img263/899/captureph.jpg
Dolje lijevo na slici se nalazi ravnalo koje označava koliko je 20m.

Ako je ipak mene uslikao (u biti ikoga), to nije u skladu s člankom 19 Pravilnika o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama (NN 141/11) koji kaže:
(2)Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine«.
(3)Iznimno od stavka 2. ovoga članka, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila u zonama škola ili drugih ustanova gdje se okuplja veći broj djece mogu se utvrđivati u zoni od 30 metara od postavljenog prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine« ili prometnog znaka opasnosti »djeca na cesti«.
.

Škola je više od 500m zračne udaljenosti, tako da nema veze sa stavkom 3..

U slučaju da policija pita tko je vozio, ja ću reć ja, a kad policija kaže kriv si za prekoračenje, što da im tu odgovorim:
a) jesam ali niste me tu smjeli slikat
b) nisam jer me tu niste smjeli slikat
c) nešto treće?

Jer činjenica je da sam (možda) prekoračio brzinu kretanja, no isto tako je i činjenica da oni ovdje nisu trebali to utvrditi.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:01   #160
Ako ti išta dođe, prvo će ti doći upit o vozaču. Tu ćeš poslati svoje podatke, a kada ti dođe prekršajni nalog za brzinu, na njega ćeš se žaliti. U tom slučaju se nećeš izjašnjavati o krivnji, tj. o izmjerenoj brzini, nego o mjestu na kojem je ta brzina izmjerena.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.