Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 09:13   #161
hvala na objasnjenju, onda cemo vidjeti sve slijedeci tjedan - javim se u srijedu nakon 1. uzv

sretno svima!
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 14:26   #162
držim vam fige!!

sretno!!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 09:53   #163
od mojih 9 ostala su samo dva, šteta da nije još koji...
tako da sam jučer i danas dobila dvije po dvije ampule menopura, sutra uzimam štopericu, a u četvrtak nam je inseminacija

Zafrina, vidjela sam ranije na forumu da si bila u postupku, odmaraš sada ili?
sretno Mirna, javi u srijedu koliko ih je
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:34   #164
Smile

Pozdrav svima!
Evo danas sam napravila prvu inseminaciju - koliko sam se bila bzvz isprepadala, a skoroo nista nije boljelo. Manje od papa testa...

Puregon (5-10 dc)
2 folikula (ultrazv. 9dc)
Ovitrelle (10dc)
Inseminacija (12dc)
...
cekanjeee

Inace oboje O.K. (svi testovi), dakle nekaka neobjašnjiva neplodnost. Trudimo se (on&off) od ljeta 2009...
@Zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 13:02   #165
evo me...
jutros 1. folikulometrija (klomifen 1x 2-6.dc) i dr je samo komentirala `nista jos, dodjite u petak opet` ...
a ja sam se bojala hiperstimulacije...vidjet cemo dakle u petak...

lili sretno sutra
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:49   #166
mirna, možda su još malecki pa doktorica čeka danas da vidi koliko će ih biti neke reprezentativne veličine

zara, kod mene je ista situacija na papiru je sve u redu, al eto ne ide pa ne ide... idiopatska dijagnoza
vidiš, ni tebe nije bolilo, ali meni se naravno mora nešto zakomplicirati iz doslovno ničega..

dakle, obavila sam inseminaciju, ali jedva.. kateter nije htio proći cerviks, pa niti onaj najmanji.. na kraju sam dobila inekciju za smirenje, ne bi li mi se opustili mišići i onda je nekako uspio proći... to je dosta čudno jer inače nemam problema ni kod papa testa, a i hsg je prošao bez da sam išta osjetila... vjerojatno sam se podsvjesno sva brižna stisla, znajući da se radi o inseminaciji.. jer tako mi je bilo i kod prve inseminacije blentača

i to je to sad čekamo
sretno cureee javljajte novosti
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:57   #167
jutros opet nista na uzv...dr mi je predlozila drilling jajnika (kud mi to ne napravise prije mj dana uz hsg, jaooo) jer smatra da bih tako bolje reagirala na klomifen (za prvi mi je put bila dala 50mg x 5 dana)...u ponedjeljak sam ponovo kod nje...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:17   #168
joj mirna baš mi je žao...
a što je u biti taj driling jajnika? nadam se da te neće boljeti i da će brzo proći...
bitno da si ti nakon toga za dobiti bebicu, a sve te gluposti koje moramo obaviti, ionako brzo zaboravimo.
sretnoooooo
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:50   #169
to je zapravo busenje rupica na jajnicima kojima se smanjuje broj cisti kao i utjecaj muskih spolnih hormona (koji kod mene divljaju)...sve to zbog PCO...
ne boli jer se radi laparoskopski pod punom anestezijom...
ma vise me brine to sto sam naisla na puno isustava zena kojima to nije pomoglo, niti se smanjio broj cisti...
ah, vidjeti cemo u ponedjeljak, ponovo folikulometrija...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 13:21   #170
držim fige i stvarno se nadam da će biti sve u redu..
želim ti svu sreću!!!
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 15:24   #171
hvala ti
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:39   #172
malo nam je zamrla tema...
pa evo mene, jucer bila na 6.folikulometriji, sutra sam vec 7.put narucena...
imam samo jedan folikul na D jajniku (na L nema nista) i taj je jucer bio tek 13mm...
iskreno, ne znam nikoga tko je bio na ovoliko folikulometrija ni da ovako sporo rastu, tako da se ne nadam nicemu ovaj put..
Dr me zeli poslati na drilling jajnika, meni se to bas ne da, mislim da bi mogla to ostaviti za slijedecu godinu...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 12:10   #173
evo ga, danas je 18mm, ujutro sam narucena na inseminaciju...pa sretno mi bilo...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 13:34   #174
Quote:
mirna85 kaže: Pogledaj post
evo ga, danas je 18mm, ujutro sam narucena na inseminaciju...pa sretno mi bilo...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 14:16   #175
sretno mirna! držim ti fige!!!!
moja inseminacija nije uspjela danas sam 18 dan poslije inseminacije/ovulacije i još nisam dobila jer sam bila na progesteronima...
nadam se da ćeš ti imati više sreće..

btw uzimam si predah od MPO mjesec dana, a u prvom mjesecu mislim da ću na ivf, ovo mi previše kida živce...

ali prije toga na božićno i novogodišnje opuštanje.. treba mi
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 14:54   #176
lili bas mi je zao...ma nova godina je vrijeme za nov pobjede

Ja sam bila u petak na inseminaciji, nemam rijeci za osoblje bolnice; od sestre, doktorice do embriologice...sve pet...
sad cekam 26/12 (mislim da cu tad napraviti prvi test, to mi je 12.dan) pa cemo vidjeti...javim
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:46   #177
ajmeeee... predobar dan za test
držim fige da dobiješ svoj naj božićni poklon

bit će bit će u 2013, znam da hoće!
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 09:35   #178
evo mene 14. dan od inseminacije..nisam jos radila test, iako su mi rekli da mogu napraviti test 12. ili 14. dan, ali nitko nije spominjao porgesteron koji su mi dali da uzimam 3x1 14 dana (znaci jos danas)..
nekako mi logika govori da bi zbog njega mogao biti lazno pozitivan test..sta ja znam, ima li tko iskustva? da ga napravim sutra ujutro?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 11:41   #179
Progesteron nema utjecaj na test - nikakav. A terapiju istim ne prekidas nakon 14 dana nego nakon negativnog testa, u slucaju pozitivnog testa nastavljas dalje s terapijom.
Dakle napravi test, ako je pozitivan idi vadi betu i javi se mpo doktoru.

Sretno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:36   #180
jel? pa super, onda ga radim ujutro...ali nisu mi nista rekli da nastavljam s terapijom ako test bude pozitivan..
u svakom slucaju, sly hvala ti na objasnjenju
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.