Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2004., 10:47   #21
Zašto indigo djeca, odakle taj naziv?
Zašto uopće taj začuđeni stav.Usporedite samo svoje bake i djedove sa vama.Svaka generacija nosi svoje, pa tako i djeca moje djece će biti drugačija..Nije li to napredak, evolucija,što li?
Zbunjuje me taj podvojeni stav,ta dilema.Nisu svi klinci razmaženi samo zato ako znaju što hoću,problem je u tome što odrasli neznaju tko su.
Ovo je ipak tema koja spada u obitelj a ne na duhovnost.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 10:50   #22
A duhovnost ne spada pod odgoj ili...zašto bit isključiv u temama..?
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 10:54   #23
..ima jedna izreka:

Tucite svoju djecu tek kad počnu ličiti na vas same
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 11:14   #24
....."Vaša djeca nisu vaša djeca, ona su sinovi i kćeri čežnje života za samim sobom"

Dakle???

Indigo.... kristalna..... florescentna...... fluidna ????

Tehnologija ne utječe toliko na promjenu svijesti ljudi koliko ta promjenjena svijest stvara preduvjete za razvoj novih tehnologija.
Sama tehnologija ne predhodi svijesti, već je rezultat promišljanja što ima za posljedicu njeno moguće korištenje u stvarnosti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 11:30   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
....."Vaša djeca nisu vaša djeca, ona su sinovi i kćeri čežnje života za samim sobom"
Kahlil Gibran
__________________
Dobro došli na KC pljuvaonicu!

Ni legem sequeris ludi, quid ludere quaeris?
Hr: Ako ne želiš slijediti pravila igre, zašto se želiš igrati?

Meni je trebalo čak mjesec dana da to shvatim, ali to je vjerojatno posljedica zatupljujućeg američkog obrazovnog sustava.

Ja nemam želudac za ovo – ostalima puno sreće!

Over & out!
Schelling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 11:32   #26
Quote:
Schelling kaže:
Kahlil Gibran
tako je....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:07   #27
Quote:
Khonsu kaže:
A informatička revolucija je isto tako slučajnost, nije možda rezultat sazrjevanja globalne svjesti? Duhovni napredak također prati i tehnološki, a također i sve popratne nuspojave. Nije tehnologija stvorila čovjeka, nego obratno.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:14   #28
Quote:
Khonsu kaže:
A informatička revolucija je isto tako slučajnost, nije možda rezultat sazrjevanja globalne svjesti? Duhovni napredak također prati i tehnološki, a također i sve popratne nuspojave. Nije tehnologija stvorila čovjeka, nego obratno.
Stari, da duhovni napredak prati tehnološki, danas ne bi imali A-bombu, naprimjer. Pročitaj si malo "Nasljeđe Evrope" od Gadamera pa ćeš vidjet koliko mi ustvari sjedimo na toni eksploziva upravo zato jer duhovni napredak NE slijedi onaj tehnološki...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:15   #29
Quote:
anabelll kaže:
Nisu svi klinci razmaženi samo zato ako znaju što hoću,problem je u tome što odrasli neznaju tko su.
Da, kad je netko svjesniji jasno vidi bit stvari i normalno da je pametniji od odraslih koji to uopće nisu mogli ili su zaboravili.

A i logično je da su djeca pametnija od generacija prije tj. odraslih, jer tako se razvijamo, prema sve većoj svjesnosti, a ne obratno.
Samo što danas zbog veće (naše) svjesnosti lakše vidimo da oni koji dolaze jesu pametniji, prije su se vjerojatno tumačili kao zločestiji i bezobrazniji (jer "kako on može imati drugačije mišljenje, kako dijete može uopće imati mišljenje, a pogotovo misliti da je njegovo mišljenje točno, a moje krivo?").

Dakle, danas smo mi dovoljno svjesni da vidimo kako su generacije koje slijede još svjesnije, a i ako to ne vidimo, bar smo toliko sazreli da im dozvolimo da vide svijet i sebe kako ga vide, tj. da ih ne ograničavamo pod izlikom "autoriteta".
Meni je jako drago da smo došli do te faze da se djeca makar donekle poštuju, da se gleda na njihove potrebe, da se više razumije njihov svijet ;npr. prije je bilo kad dijete stalno baca neku stvar da je zločesto i da želi iziritirati roditelja, a danas se razumije da im je zabavna sila gravitacije (možda jer su došli iz mjesta gdje tog zakona nema), odnosno da sa svime što rade istražuju ovaj svijet.

Zaista je lijepo promatrati mjene u ljudskim glavama.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:36   #30
Quote:
Gaudrath kaže:
Stari, da duhovni napredak prati tehnološki, danas ne bi imali A-bombu, naprimjer. Pročitaj si malo "Nasljeđe Evrope" od Gadamera pa ćeš vidjet koliko mi ustvari sjedimo na toni eksploziva upravo zato jer duhovni napredak NE slijedi onaj tehnološki...
Krivo me čitaš, tehnološki napredak je uvjetovan duhovnom, svi izumi u svom početku stvoreni su sa "dobrim namjerama", a znaš onu:"put u pakao..."
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:56   #31
Quote:
Khonsu kaže:
..djeca novog eona ili samo razmažena derišta?

..činjenica je da su pojedini današnji klinci izrazito inteligentniji i brže spolno i intelektualno sazrijevaju..
U svako su doba pojedini klinci bili inteligentiji i pojedini su brže spolno sazrijevali, i pojedini intelektualno, i pojedini oboje. Uvijek je bilo 'sjajne' djece, i manje sjajne.

Ne vidim neku promjenu - osim što današnji prosječni klinac ima višak arogancije, i 'znanja što hoće', a koje je zapravo 'znanje što neće'. A neće isto što ni djeca prije njih nisu htjela - da im netko govori što i kako. Razlog zbog kojih je to kod ovih današnjih klinaca više očito je taj što danas odrasli manje znaju 'što i kako' sa svojim životima, pa su manje u stanju to nametnuti djeci.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:29   #32
Quote:
nitko i ništa kaže:
Razlog zbog kojih je to kod ovih današnjih klinaca više očito je taj što danas odrasli manje znaju 'što i kako' sa svojim životima, pa su manje u stanju to nametnuti djeci.
Prije bi reka da je to problem u razvoju takve djece, jer takvi roditelji forsiraju svoje neispunjene ambicije kod svoje djece, tako da ta djeca praktički nastavljaju tamo di su njihovi ubogi roditelji stali u životu.

Inače sve što se nameće ne završava dobro
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 11:57   #33
Quote:
Khonsu kaže:
Prije bi reka da je to problem u razvoju takve djece, jer takvi roditelji forsiraju svoje neispunjene ambicije kod svoje djece, tako da ta djeca praktički nastavljaju tamo di su njihovi ubogi roditelji stali u životu.

Inače sve što se nameće ne završava dobro
Ja ne mislim da je neznanje 'što hoću u životu' nužno loša stvar za svakoga. Uostalom, s takvim neznanjem započinje filozofija. Jer tad se neizbježno postavlja onaj zahtjev 'spoznaj samog sebe'. Usput, ljudi koji 'ne znaju što hoće' niti ne mogu imati neispunjenih ambicija.
Dakle, oni koji misle da 'znaju što hoće' su po naravi stvari skloniji nametati to što misle da hoće.
Samo to opće neznanje o smislu života se pojavljuje kao problem u odgoju - jer se ne vide kriteriji za odgoj. Odgoj je 'odgoj za dobar život'. A danas smo daleko od nekog zajedničkog samorazumljivog pojma o tome što je to 'dobar život'.
Ima li smisla reći djeci: 'radije idite učiti nego da tu sjedite i pijete pivo?' Kako znam/znaš da je ovo ili ono bolje? I odrasli doista to baš i ne znaju. I klinci to vide, da ne znaju. Pa njihova uputa 'idite učiti' i ne zvuči uvjerljivo.
Prije su stvari bile u većoj mjeri samorazumljive, manje upitne za prosječnog čovjeka.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 14:40   #34
Nisam gledala Sanju al čitala sam prije kojih godinu dana o indigo djeci. Meni to sve čudno. OK nekako mi je još i moguće da svatko zrači određenom energijom, bojom, raspoloženjem... Čitala sam i o aurama i što znači koja boja... Al to za indigo djecu mi se ne sviđa. Opće je poznato da mala djeca upijaju sve oko sebe kao spužve. A pošto su odmalena izložena moru informacija...

Koliko sam vidjela današnju djecu, uglavnom su razmažena deriščad kojima se dopušta previše. Opet... djeca su u puno slučajeva jedinci, neke su roditelji dobili dosta kasno i razmazili ih maksimalno (nisu ni sama djeca kriva). Drugačiji iskaču.
Prema onome što sam čitala, indigo djeca su blaga, mirna, pravedna... drugačija od većine

Slažem se da je to dijelom i posljedica informatizacije (djeca u mnogo slučajeva znaju više od roditelja i ponekad uče roditelje što kako kuda ide To je roditeljima dosta da ih proglase posebno nadarenima, savršenima...
Rya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 14:59   #35
Prije nego što svi počnete sra**, općenite informacije
o Indigo fenomenu možete pročitati ovdje:
http://www.indigo-svijet.hr/index.ph...sk=view&id=283

Ne sudite nešto na temelju mnogo lošeg Sanja showa;
Žena nema pojma vodit takav tip emisije...
__________________
I don't believe in a god that i need to worship.
buletov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:08   #36
Re: Indigo djeca - izgubljena djeca

Quote:
Delfino kaže:
Na RTLu, je jucer bio onaj takl show Sanje. tema indigo djeca.
emisija je za *****. kao i sve emisije na RTL-u, doduše.

ali - iz cijele njihove priče ja uopće nisam uspjela shvatiti ŠTO SU ILI TKO SU INDIGO DJECA???
One priče o hiperaktivnosti... ma molim te...

sve u svemu, po onome što su nadrobili u toj emisiji, ja bih rekla da su sva djeca indigo djeca. odnosno, indigo djeca su ona djeca čiji roditelji imaju/su imali novaca i afiniteta razvijati intelekt svog djeteta, a usto su imali i dovoljno vremena da mu poklone puno pažnje. zamišljam si mamu u bundi i štiklama (tata je dužnosnik) koja se ujutro digne iz kreveta, skuha si kavicu, našminka, obuče, probudi djevojčicu od cca 5 godina i pomogne joj da se spremi, pa ju cijeli dan voda od baleta do stranih jezika... mama za to vrijeme pije kavice sa drugim mamama...
a oni jadnici kaj imaju 50 godina i zabavljaju se u klubu indigo djece su ništa drugo nego iskompleksirani jadnici koji su uvijek silno željeli biti drugačiji od drugih. grozno


sve u svemu - emisija


i još uvijek ne znam kaj su to indigo djeca.


__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:10   #37
auru je nemoguće VIDJETI. aura se može osjetiti, ali se ne može vidjeti. ima ljudi, maštovitih vizualnih tipova, poput mene, koji ono što osjete na nekom nivou prebacuju automatski u slike. ali auru je nemoguće vidjeti.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:12   #38
Quote:
Moramo shvatiti da su Indigo djeca tu da budu naša «ogledala». Ako pravilno gledamo, ugledat ćemo odraz nas samih i shvatiti pogreške naše kulture i civilizacije i sistema vrijednosti, i ako prihvatimo učenja koja nam oni donose, vidjet ćete njihovu najveću namjeru, a to je da nas uče, a ne da nas prosuđuju. Indigo djeca zahtijevaju puno ljubavi i pažnje, a iznad svega dovoljno prostora, slobode i razumijevanja da mogu izraziti sebe i svoje sposobnosti u punoj kvaliteti. Naravno, to ne znači da takvu djecu treba raspusiti i uopće «ne treba odgajati» i postaviti neke jasne granice što se smije ili ne smije. Naravno da treba, ali poštujte ih i ona će vas učiti kako da ih odgajate.

ovo samo potvrđuje ono što sam gore napisala - svako djete može biti indigo djete uz "pravog" roditelja.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:15   #39
- «stare, mudre oči», često androgina građa tijela, puno mlađi izgled od svoje kronološke dobi

- urođena istinoljubivost, pravičnost, nesposobnost za laž i manipulaciju

- religioznost, osjećaj duboke povezanosti sa prirodom, svemirom i Bogom, upućenost u tajne postojanja, vidovitost, intuitivnost

- sklonost agresivnim ispadima, ali i s druge strane - velika empatija i suosjećanje s drugim bićima

- hipersenzibilnost, buntovništvo, neprilagođenost krutim pravilima društva, nepravednim sustavima

- sklonost depresiji i usamljenosti zbog neshvaćanja okoline; osjećaj da pripadaju «negdje drugdje»

- bezuvjetna ljubav prema svim živim bićima, poštovanje prema ljudima, biljkama i životinjama

- razvijena ekološka svijest, ekstremna briga za prirodu, planetu u cjelini

- veliki talenat za razne izume i inovacije, «vide» i «razumiju» tehnologiju budućnosti, vrlo lako se snalaze sa tehnikom čim je prvi puta vide.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zadovoljavam SVE kriterije.
ne smatram se drugačijom od drugih.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 15:20   #40
Quote:
mrkenangelo kaže:
auru je nemoguće VIDJETI. aura se može osjetiti, ali se ne može vidjeti. ima ljudi, maštovitih vizualnih tipova, poput mene, koji ono što osjete na nekom nivou prebacuju automatski u slike. ali auru je nemoguće vidjeti.

A kak je onda neki vide???

A kak je "vidi" aparat za snimanje..???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.