Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2015., 09:20   #1
Zabrana prometa za sva vozila

Molim pomoć,naime ima mnogo cesta koje su zbog radova npr zbog klizišta zatvorene za sav promet, a jedino smiju pprometovati stanari tog mjesta, ulice. Konkretno me zanima postoji li neki zakon koliko dugo vremenski smije takva cesta neprekidno biti zatvorena, postoji li neko vremensko ograničenje. Radi se o cesti u Varaždinskoj županiji Možđenec-Sudovec koja je zatvorena već 3 godine, prije toga je isto bila jako dugo zatvorena pa su ju pred izbore otvorili i poslije opet zatvorili. Pa nije moguće, tj znam da radovi uopće ne postoje, klizišta se uopće ne saniraju, sad kao nešto rade, tj bageri stoje tjednima na istom mjestu i nema pomaka, a policija uredno kažnjava.
Još me zanima ako prometni policajac zaustavlja i naplačuje kaznu za tu cestu, smije li ju naplatiti ako je i sam u prekršaju, tj ako dođe na pola zatvorene ceste (ta dionica je duga nekih 6km, a on je na npr 2km zatvorene ceste), nije li i on jednako u prekršaju?
Po meni smije naplatiti ako stoji kod znaka da se dalje ne smije, a ne ako je u zoni zabrane. Griješim li?
Uredno stoje u zoni zabrane i uredno pišu opomene i 500kn kazne ako imate opomenu.
Postoji li neki članak gdje se mogu žaliti ako me zaustavi u zoni zabrane?
Oprostite na opširnom pisanju, ali ne znam kako drugačije objasniti.
usamljena34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:29   #2
Bit će zatvorena dok se ne otvori.

Ne možeš im ništa.Čl 150 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama

Bez obzira što oni učine tvoj prekršaj se ne briše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.