Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 16:35   #5021
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
http://prstohvatsoli.com/rolat-sa-ajvarom/
Jednostavno i brzo i možeš radit varijacije na temu. Preporučam šunku narezati na sitno i umiješati u smjesu, a ne ovako na fete.
e ovakve slične ja radim. samo su moje narančaste s mrkvom u tijestu, a zelene sa špinatom. istina, za veći broj ljudi treba napravit i malo više štruca jer je fino pa svi navale ko da su utekli od gladi.
ako hoćeš skroz jednostavno, onda radim carsku pitu, link, nasjeckaš, smućkaš i baciš da se peče u najveći pleh kojeg imaš i narežeš na kockice. meni je najbolje kad je još mlako, a ne skroz hladno tako da možeš peć zadnji čas.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 19.01.2018., 17:04   #5022
Mislim da će ić ova carska pita i/ili projara s povrćem i eventualno još pužići sa sirom od lisnatog. To mi se čini brzo i privlačno izgleda na stolu.

Nije sjedeljka pa ne mogu humus, kanapei mi se čine previše zajebancije. I nisu mi bliski ljudi, zapravo radim nekome uslugu. Hvala cure!
Ay Carmela is offline  
Old 20.01.2018., 09:02   #5023
Hladnu salatu.
To mi je najbrze i najizdasnije.
Skuhas neku tjesteninu.
Tuna, kiseli krastavci, kuruza, vrhnje, jogurt, limun

Ili


Sunka, sir, paprika na tanke prutice, luk na tanko (ako volis), jogurt

Mozes staviti sto god volis - saku graska, slanutka, crvenog graha, mrkvice naribane...

To ti je gotovo za 45 minuta, a doneses cijelu zdjelu.
Gzena is online now  
Old 20.01.2018., 19:26   #5024
Ali ako nemaš tanjur i vilicu, može bit problematično za jest. Ja to obično radim kao prilog uz roštilj, da nije uvijek samo kruh i ajvar.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 20.01.2018., 21:22   #5025
Pa ako ides negdje gdje nosis hranu onda pretpostavljam da tanjure i vilice imaju. Jedino ne ako bas mora biti finger food.

Ja i pitu jedem s tanjura.
Gzena is online now  
Old 20.01.2018., 21:45   #5026
a moguće. napisala je da nije sedaljka pa sam si odmah stvorila sliku da nema stola ni tanjura ni vilica nego zgrabiš i strpaš u usta.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 21.01.2018., 14:01   #5027
Rezime od jučer: carska pita je bila apsolutni hit u moru drugih kiflica.
Radila sam i ovo: https://www.coolinarika.com/recept/s...flice-od-kora/ al toga je ostalo pola kad sam otišla jer... kiflice all over the place. Jelo se s nogu ali bilo je tanjurića, trebala sam radit hladnu salatu, tj. slušat žk.
Drugi put hoću. Hvala!
Ay Carmela is offline  
Old 21.01.2018., 14:10   #5028
oho, fora su ove kiflice od kora

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
e ovakve slične ja radim. samo su moje narančaste s mrkvom u tijestu, a zelene sa špinatom. istina, za veći broj ljudi treba napravit i malo više štruca jer je fino pa svi navale ko da su utekli od gladi.
ako hoćeš skroz jednostavno, onda radim carsku pitu, link, nasjeckaš, smućkaš i baciš da se peče u najveći pleh kojeg imaš i narežeš na kockice. meni je najbolje kad je još mlako, a ne skroz hladno tako da možeš peć zadnji čas.
i ovo je super ideja, zapamtit ću obje , može se svašta stavit, recimo pečene masline i paradajze iz ulja, može i artičoke, neke jače sireve, pršut kuhani ili dobru kobasicu, neki blagi sir, zapečeni luk ..
Orak is offline  
Old 21.01.2018., 15:02   #5029
danas klasicno nedjeljno
domaca pileca juhica
pohana pileca prsa
rizoto sa gljivama
leso brokula
zelena salata
forzaMILAN is offline  
Old 21.01.2018., 15:14   #5030
mi smo danas podgrijali jučerašnje ostatke nekog variva od adzuki fažola i pureća prsa na gril tavi, a sad radim lisnato punjeno s pudingom od vanilije da ne budemo slučajno u kalorijskom deficitu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 21.01.2018., 21:25   #5031
pileca juhica i slanutak krumpir varivo. <3
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 21.01.2018., 23:10   #5032
Danas sam pravila prelivenu pitu sa mljevenim mesom i krumpirom... I povrtnu juhu sa taranom
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 21.01.2018., 23:13   #5033
Sarmu. Nisam je jela sto godina.
TheSpy is offline  
Old 22.01.2018., 17:19   #5034
Mesne okruglice u umaku, riža na bijelo, cikla na salatu i rikula.
Etta is offline  
Old 23.01.2018., 20:20   #5035
Sutra budem:
domaću krem juhu od mrkve i blitve te povrća raznog
Cezare salatu

Budem napravila i bavarske, Oktoberfest perece po narudžbi jednog 70 godišnjeg ljubitelja sporta, pive i pereca. Perece koje sam zamoljena dostaviti prije tekme naših sa Francuskom

pozitivax is offline  
Old 25.01.2018., 20:39   #5036
Pita od blitve s integralnim korama i posnim.
isadora w. is offline  
Old 25.01.2018., 20:50   #5037
dragi i ja složili jebački ručak danas

ja sam pileća prsa napunila špinatom i mozzarelom, on je u tepsiju ubacio krumpir i začinio sve

zadnjih par minuta smo preko prsa stavili ostatak mozzarelle
atlantis is offline  
Old 25.01.2018., 22:44   #5038
Pilece batkove i nadbatkove sam zacinila i stavila u rernu na 200 da se peku... Nakon toga sam napravila rizoto kojeg sam zacinila sa bosiljkom, krem fresom i konzerviranom rajcicom... Pred kraj sam izvadila batkove, poslagala ih preko rize i ubacila jos pola sata u rernu... Prefino, podavili se
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 26.01.2018., 08:32   #5039
jučer sam radila artičoke s bobom. razlika od klasike- nisam ih punila s prezlama, palentu sam stavila, i dodala sam pelate u toć. jaaaako fino.
Orak is offline  
Old 26.01.2018., 14:01   #5040
juha od graška,tikvica i mrkve

palačinke sa 3 vrste sira,zapečene
mavita is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.