Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2015., 16:56   #81
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
to je ideal, taj no makeup izgled ali ove ne izgledaju tako nego baš loše, kao da im nije stalo
Ja ih zovem "umivene i počešljane" - žene koje hodaju bez šminke na licu, kao da su upravo ustale iz kreveta, umile se i eventualno prošle češljem kroz kosu.
Opet, malo mi je fiki vidjeti školarke koje imaju šminke više nego ja za izlazak

Sasvim je drugo "no makeup look" to i sama furam i ne treba mi puno vremena:
malo hidratantne kreme, malo BB, CC ili pudera ovisi koliko je vani hladno
hajlajter na podočnjake, rumenilo rijetko stavljam jer mi moje prirodne vrlo brzo izbije, puder u kamenu, zelena podloga - samo ako sam jako rumena u licu
malo potamnim obrve, nacrtam koju dlačicu ako treba, pređem hajlajerom po njima ako treba
malo maskare, u spešl prilikama ide bijela olovka, blendanja sjenila, crna olovka i ajlajner, sve-što-mi-padne-na-pamet,
i neki nudač od ruža, sad u blagdane stavim čak i crveni

Za sve mi ne treba više od 5 - 7 minuta, spešl prilike i 15 min.

Ne razumijem žene koje se niti minimalno ne potrude oko šminkanja ...
wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:32   #82
evo prijavljuje se jedna umivena i (povremeno) pocesljana.

jednostavno mi se ne da.

imam relativno dobar ten (rosaceu drzim pod kontrolom u zadnje vrijeme), tamnije sam puti, imam svijetle oci i tamnu kosu i relativno vidljive obrve i trepavice tako da mi lice ima neke okvire.

nemam potrebu nista skrivati i pokrivati, volim kad mi je koza dobro njegovana i kad osjetim da je slobodna i da "dise". ne volim osjecaj bilo kakvog pudera na licu (probala), sve mi je pretesko i imam osjecaj da mi "gusi" kozu. a probala stvarno sve i svasta, uglavnom jako lagano i jako kvalitetno. i opet mi je previse.

uglavnom ne idem van navecer tako da rijetko imam prilike za koje se treba posebno dotjerivati. ponekad stavim maskaru, iako mi je i to tlaka, i ruz (najvise volim boje malo tamnije od moje prirodne).

pratim kozmeticke i makeup blogove i vlogove i sve mi je to divno i krasno, al kad dodje do prakticnog dijela - nisam si to ja.

o tome kolike tone makeupa sam kupila ne bih li se ipak nagovorila da probam staviti malo vise cemo nekom drugom prilikom.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:29   #83
To mi je interesantno. Kad zamislim sebe, zamislim se našminkanu, takav mi je izgled postao dio identiteta.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:36   #84
Stavim maskaru i ruz, nekad puder po potrebi na odredjena mjesta. Imam dobar ten.
Prije posla napravim dva hobija i ako provedem jos samo 10 minuta na sminkanje, 5 minuta na vjezbe disanja, 3 minute na meditaciju, minutu na vjezbe za vrat,... doci cu na posao iza rucka.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:53   #85
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Stavim maskaru i ruz, nekad puder po potrebi na odredjena mjesta. Imam dobar ten.
Prije posla napravim dva hobija i ako provedem jos samo 10 minuta na sminkanje, 5 minuta na vjezbe disanja, 3 minute na meditaciju, minutu na vjezbe za vrat,... doci cu na posao iza rucka.
ovak i ja ... samo sto ja stvarno i dodjem kasno (a ne sminkam se ) ... al ovo je samo privremeno stanje, iza nove godine cu morati poceti dolaziti na vrijeme.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:04   #86
@Orak, imam pitanje za tebe.

u onoj velikoj narudzbi iz deciema ("abnormal beauty company") dobila sam i ovo

ethylated-l-ascorbic-acid-30pct-network

buduci da je ta cijela linija niod za "jako napredne korisnike", i sama caroline je priznala da se tu jedva snalazi i pitala osnivaca firme da objasni (svaki proizvod iz te linije) u tri recenice.

evo sto je napisao:

ELAN - Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network
1. Is not part of the core NIOD regimen. It should be used at nighttime only.
2. Is for those who are educated and users of topical Vitamin C.
3. It's 30% Vitamin C in a stable antioxidant network that is more advanced and 5% more concentrated than Hylamide C25.

e, sad, mene zanima sto znaci ovo (posebno pod 2). jel to prejaka koncentracija za poceti za nekoga tko ne koristi vitamin c ili sto je pjesnik htio reci?

btw, kad god svratim na njihovu stranicu, posebno na te nove-high-tech proizvode, uvijek se sjetim tebe
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:49   #87
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem žene koje se niti minimalno ne potrude oko šminkanja ...
Ja se ponekad ni minimalno ne potrudim. Objašnjenje je to da mi se ponekad ne da, a rumenilo i maskaru ne smatram svojom građanskom dužnošću.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 00:28   #88
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
@Orak, imam pitanje za tebe.

u onoj velikoj narudzbi iz deciema ("abnormal beauty company") dobila sam i ovo

ethylated-l-ascorbic-acid-30pct-network

buduci da je ta cijela linija niod za "jako napredne korisnike", i sama caroline je priznala da se tu jedva snalazi i pitala osnivaca firme da objasni (svaki proizvod iz te linije) u tri recenice.

evo sto je napisao:

ELAN - Ethylated L-Ascorbic Acid 30% Network
1. Is not part of the core NIOD regimen. It should be used at nighttime only.
2. Is for those who are educated and users of topical Vitamin C.
3. It's 30% Vitamin C in a stable antioxidant network that is more advanced and 5% more concentrated than Hylamide C25.

e, sad, mene zanima sto znaci ovo (posebno pod 2). jel to prejaka koncentracija za poceti za nekoga tko ne koristi vitamin c ili sto je pjesnik htio reci?

btw, kad god svratim na njihovu stranicu, posebno na te nove-high-tech proizvode, uvijek se sjetim tebe

ma nisam ja to linkala, nekaj si pobrkala; to je veeejj bijond mi. vjerojatno si na ozbiljnoj kozmetici od nekoga vidjela. al mi se sviđa da te asociram na abnormal beauty.
baš gledam, bome ću i ja sad nešto pazariti.

ja ti običan c vit rastopim u fiziološkoj. sad sam napravila i s DMAE i DMSO. ovo prvo znam od prije iz puritanovih krema, drugo sam negdje čitala isto čudesa. vidit ćemo, ako me počnu tražit osobnu kad kupujem vino - to je to. a koncentracije po bilo kojem tjutorialu s neta.
počni s manjom koncentracijom, umiješaj u neku kremu prvo pa povećavaj postepeno. ja bi tako.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 01:18   #89
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja se ponekad ni minimalno ne potrudim. Objašnjenje je to da mi se ponekad ne da, a rumenilo i maskaru ne smatram svojom građanskom dužnošću.
moj osobni stav:
nisam svjesno odabrala imati osjetljivu kožu - koja burno reagira na temperaturne promjene.
Čak mi je i dermatologica rekla - i kad peglam, nek' se namažem nekim dobrim tekućim puderom - on je svojevrsna zaštita kože od vanjskih utjecaja. Isprobano i točno.

drugo:
ja volim kozmetiku i dekorativu i preparativu i sve - volim isprobavati nove stvari i to je sad druga priča koja se nadovezuje na prvu.
Nakon tekućeg pudera si sama sličim na kuhanu knedlu - pa malo definiram lice, s godinama mi se proijedile poželjne dlačice na licu (obrve i trepavice) uh dobro da nisam još i Brkica ruževe obožavam kao i parfeme, to mi je baš Must Have. U zadnje vrijeme samo kupujem neke hajlajtere koje svugdje stavljam, umjereno naravno - nisam baš božična kugla.

treće:
Tolika frikuša da doma moram biti našminkama baš nisam, ali recimo
- nakon povratka se baš ne žurim isti čas skinuti make up, pričekam ja vrijeme prije spavanja
vidjet ćeš kad dođeš u moje godine, sve više ti treba vremena da povratiš lijepi izgled.
U mladosti nisam ni kupovala tekuće pudere, samo MF u kamenu jer mi se uvijek sjajio nos.
wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 02:46   #90
Ali ja se ne čudim ičijim razlozima za šminkanje, i sama se šminkam. Samo što to ne činim uvijek, i bude mi smiješno i glupo kad ljudi nenašminkano žensko lice tretiraju kao bogtepitajkakvu devijaciju.

Super mi je što samo žene budu dermatološki potrebite na način koji zahtijeva tekući puder u svakoj prilici, još nisam čula za muško lice koje treba štitjeti tekućim puderom dok se gleda finale Lige prvaka u vlastitom domu, a ni za mazanje beba i djece tekućim puderom prije izlaska na kišu i vjetar.

(Nije da nenašminkana nužno izgledam naročito dobro, pogotovo ako sam i nenaspavana, što je česta kombinacija. Više izgledam kao čovječja ribica. Ali nije da moram!!!! izgledati jako lijepo svake sekunde u danu, a nije ni da bi mi bilo drago da se toliko odviknem od svog nenašminkanog lica da me potrese prizor u ogledalu ujutro kad stavim leće. )
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 02:48   #91
Treba mi najbolja stvar na svijetu za područje oko očiju. Dijagnoza je suho i hoće da se bora. Imam jednu preporuku, ali da vidim ima šta drugo. Rekla mi je kozmetičarka da slobodno koristim nešto antiage i da ne može to biti loše. Njoj jako vjerujem pa mi čak i taj antiage odbojni dolazi u obzir. Ima li preporuka?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 09:57   #92
Ja od 33-ce koristim kreme za ispod ociju.
Dva puta ista onda promijenim.
Samo mi Nivea Q10 nije odgovarala jer su me pekle oci.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 10:16   #93
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Treba mi najbolja stvar na svijetu za područje oko očiju. Dijagnoza je suho i hoće da se bora. Imam jednu preporuku, ali da vidim ima šta drugo. Rekla mi je kozmetičarka da slobodno koristim nešto antiage i da ne može to biti loše. Njoj jako vjerujem pa mi čak i taj antiage odbojni dolazi u obzir. Ima li preporuka?
Ja imam suhu kožu i moji favoriti i preporuka su: Merz maska za područje oko očiju (ima je za kupiti samo u Mulleru, 10-tak kuna košta, a sigurno je ima za isto toliko korištenja), Clinique all about eyes rich (skuplja, ali odlična), a u nešto jeftinijem rangu mi je bila dobra od Afrodite kamilica za područje oko očiju. Proguglaj si malo, te kreme imaju jako dobre recenzije.

Ja trenutno testiram Dermalogicu i pas mater dobra mi je. A košta.
__________________
she wants to see with your eyes, she wants to smile with your smile, she wants a nice surprise, every once in a while
stacy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 10:50   #94
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Stavim maskaru i ruz, nekad puder po potrebi na odredjena mjesta. Imam dobar ten.
Prije posla napravim dva hobija i ako provedem jos samo 10 minuta na sminkanje, 5 minuta na vjezbe disanja, 3 minute na meditaciju, minutu na vjezbe za vrat,... doci cu na posao iza rucka.
Meni za make up ( hidra krema,tekući puder,touche eclat,sjenilo,maskara,ruž, rumenilo) treba 5-7 minuta.
vježbam 5 minuta par vježbi rastezanja.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 10:55   #95
Meni treba desetak za taj "basic" look, a oko dvadeset minuta-pola sata za potpuni make up.
Basic se sastoji od hidratantne kreme, pudera, neutralnog sjenila, rumenila, obrva i ruža, s tim da i nakon kreme i nakon pudera moram čekati da ih koža upije.

Potpuni sadrži sve to plus tuš, sjenila, olovku za oci i maskaru. Na tuš mi ode dosta vremena jer mora biti savršeno ravan.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:08   #96
ne stavljam puder nego obavezno rumenilo, maskara i neki neutralni ruž svaki dan .za to mi treba 5 min. za druge prilike se više šminkam.

nisam mislila da je šminkanje građanska dužnost nego po meni žena iznad recimo 20-e izgleda zapušteno bez nekog minimuma.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:23   #97
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ma nisam ja to linkala, nekaj si pobrkala; to je veeejj bijond mi. vjerojatno si na ozbiljnoj kozmetici od nekoga vidjela. al mi se sviđa da te asociram na abnormal beauty.
baš gledam, bome ću i ja sad nešto pazariti.

ja ti običan c vit rastopim u fiziološkoj. sad sam napravila i s DMAE i DMSO. ovo prvo znam od prije iz puritanovih krema, drugo sam negdje čitala isto čudesa. vidit ćemo, ako me počnu tražit osobnu kad kupujem vino - to je to. a koncentracije po bilo kojem tjutorialu s neta.
počni s manjom koncentracijom, umiješaj u neku kremu prvo pa povećavaj postepeno. ja bi tako.
nisam mislila da si ti nesto linkala nego mi ti imas najvise znanja (sorry ako sam neku drugu previdjela i time uvrijedila ) i najvise proucavas i istrazujes pa te zato pitam.

i ne asociras me (mozda si se zezala al za svaki slucaj, da ne bi bilo zabune) na abnormal beauty nego na stvari koje vecina cura na forumu ne zna i nije nikad trazila i koristila.

e, super, tako cu onda, u neku drugu kremu ili serum, jer navecer koristim retinolsku kremu pa bi ovo valjda islo prije, jelda?

jako me intrigiraju ovi. znaci, krovna kompanija je deciem (ilitiga abnormal beauty) a pod tim imaju svasta za razne potrebe, budes vidjela, meni su oci bile ko tanjuri kad sam prvi put otvorila stranicu. citala ranije neke reviews i sve mi je bilo super zanimljivo a nisu tako (pre)skupi za ono sto rade.

caroline hirons je u uk guruica za skincare i ona ih je proucavala i komentirala, a na jednu njenu kritiku frajer je poslao kilometarski odgovor koji je bio .

uglavnom, kad je bila ona black friday akcija -60% narucila sam valjda sve kaj imaju i sad bum isprobavala.

disclaimer: ne placaju me i nisu mi nista dali na poklon (iako sam pretty sure da su mi u ovoj narudzbi poslali nesto extra jer im je bilo neugodno sto kasne sa slanjem - a kasnili su, onak, 12 sati). naprosto mi je sve jako zanimljivo pa dijelim info s kolegicama ako ce kome koristiti.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:33   #98
pa da budem iskrena, ja se i osjećam nekako zapušteno bez tog nekog minimuma iako mi malo šminke ne čini dramatičnu razliku. ali nekad mi se jednostavno bude takva i to je cijela priča. neš' ti labela i maskare.

inače, opet ću za sve okriviti kosu jer ta ako se ne stilizira (zahtijeva neko vrijeme) ode u nekim svojim čudnovatim smjerovima, a kad je taj džumbus neukrotiv, ne vidim neki smisao da se malo šminkam jer je opći dojam jednostavno bezveze.
i evo, jučer mi je za tuširanje, feniranje, no make up izgled trebalo točno sat vremena zbog prve dvije točke. ako uzmemo u obzir da zbog treninga i ostalih obaveza praktički moram osmisliti raspored kad ću gladiti te vlasi jer mi se ranije događalo da na kraju moram dvaput dnevno prati kosu...ne dolazi u fakin obzir da se feniram dvaput dnevno. i onda mi to više nije gušt, nego tlaka.

fun fact je da sam neki dan u 5 minuta izašla s frendicama nekuda i odlučile smo sjesti na kavu, ali pošto smo sve bile u sličnom stanju, odvezle smo se u najbliže selo jer da nas netko ne vidi takve. mislim, meni je to smiješno, ali istodobno i zabrinjavajuće.
u svakom slučaju sam odlučila poraditi na tome i manje hodati okolo kao da me poplava izbacila.

danas bi mi trebala stići sleek paletica
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:34   #99
Quote:
stacy kaže: Pogledaj post
Ja imam suhu kožu i moji favoriti i preporuka su: Merz maska za područje oko očiju (ima je za kupiti samo u Mulleru, 10-tak kuna košta, a sigurno je ima za isto toliko korištenja), Clinique all about eyes rich (skuplja, ali odlična), a u nešto jeftinijem rangu mi je bila dobra od Afrodite kamilica za područje oko očiju. Proguglaj si malo, te kreme imaju jako dobre recenzije.

Ja trenutno testiram Dermalogicu i pas mater dobra mi je. A košta.
potpis na clinique i afroditu - nisam koristila, ali kam god odem sa citanjem, naletim na preporuke za njih.

mislim da i kiehl ima dobre okoloocne stvari, vise vrsta.

osobno koristim manje poznate marke, trenutno verso i odlican mi je, samo mi je trebalo par tjedana da se naviknem i da prestane peckati (retinol).

najbolja stvar koju sam u zadnje vrijeme probala bila mi je odacite, doslovce sam nakon nekoliko tjedana vidjela rezultate (gladja i svjetlija koza ispod ociju), al sam potrosila tester a u medjuvremenu mi je stigao verso pa nisam opet narucivala. malo mi je i komplicirano jer ih narucujem iz usa pa sam odlucila prvo isprobati verso i vidjeti kako ce djelovati. verso mi je dobar ali svakako negdje u buducnosti planiram opet naruciti odacite, i to full size pa mozda rotirati ili svaki drugi dan, jer mi pase i retinol.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 11:36   #100
užasavam se bora i trebala bih proučiti malo prevenciju, a sad mi je i to lijeno.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.