Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2018., 12:24   #1
Diskriminacija kupaca

Evo , Apemantovu borbu protiv pomodarstva bizarnosti i opscenosti i bizarne političke korektnosti prema bizarnostima i ludorijama prihvatio je vrhovni sud SAD.

Apemantova logička i jasna uvjeravanja i uvjerenja prihvatio je i vrhovni sud .

Slažem se sa Apemantom i odlukom vrhovnog suda.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2002340.aspx
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 12:51   #2
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Evo Apemantovu borbu i uvjeravanja i uvjerenja prihvatio je i vrhovni sud .

Slažem se sa Apemantom i odlukom vrhovnog suda.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2002340.aspx
I ja se slazem, covjek nije odbio prodat burek pederima nego je odbio pravit pedersku tortu.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 13:48   #3
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
I ja se slazem, covjek nije odbio prodat burek pederima nego je odbio pravit pedersku tortu.

Taj je vjernik vjerojatno torti za kojekakve mutikaše napravio valjda na tone. Al eto, baš su pederi oni koje je junački odbio.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 13:57   #4
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
I ja se slazem, covjek nije odbio prodat burek pederima nego je odbio pravit pedersku tortu.
Nije odbio pravit "pedersku tortu" (to ne postoji, kao prvo), nego je odbio raditi tortu za istospolno vjenčanje. Ne ulazim sad u detalje, samo napominjem važnu razliku. Problem je što većina ljudi sada gleda na to kao da je odbio praviti "tortu za pedere" ili još gore "pedersku tortu" (što, ponavljam, ne postoji).

U gužvi sam ovih dana, pa ne stižem ostalima odgovarati, možda kroz koji dan ili čak tjedan ili kasnije danas ako ne budem preumoran.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:40   #5
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Taj je vjernik vjerojatno torti za kojekakve mutikaše napravio valjda na tone.
Sjetilo me na jednog lokalca sto ima salu za svadbe. Dosli mu pederi za svadbu i kaze on njima "ma moze, sto ne bi moglo, zenili smo mi ovdje i kriminalaca i lopova i svega".

Radi se o tome da netko svojim rukama, talentom, umijecem treba sudjelovati u cinu koji po svom vjerskom uvjerenju smatra teskim grijehom, dakle, svoje umijece treba dati u "dzavolju sluzbu" tako reci. Takve torte su prakticki autorska djela. Zbog cega bi on bi prisiljen napraviti i dati svoje autorsko djelo za uprilicenje jedne takve, lako moguce i opscene, svadbe?

Ne kupuje on tu kilu brasna, pa da mu je ovaj izvaze i proda. Nego pekar treba sjest, uzet i pravit tu tortu, ukrasavat je, razmisljat kako ce ljepse ispasti i sve to dogovarati s mladencima. Znaci mora uloziti odredjeno i to *kreativno* vrijeme u nesto sto mu se ovako ili onako gadi. Uopce je glupa ideja tih pedera da ga prisiljavaju na to, jer ne kupuju ploce knaufa.

Quote:
Al eto, baš su pederi oni koje je junački odbio.
Pa, s obzirom na to sto je uslijedilo, junacki je.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:46   #6
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da netko svojim rukama, talentom, umijecem treba sudjelovati u cinu koji po svom vjerskom uvjerenju smatra teskim grijehom, dakle, svoje umijece treba dati u "dzavolju sluzbu" tako reci. Takve torte su prakticki autorska djela. Zbog cega bi on bi prisiljen napraviti i dati svoje autorsko djelo za uprilicenje jedne takve, lako moguce i opscene, svadbe?
Ja ne kažem da ga treba na bilo koji način prisiljavati, samo neka se onda ne čudi ako mu netko drugi odbije nešto učiniti samo zato što je katolik. A taj drugi bi ovom odlukom mogao biti ohrabren da baš to učini u ime neke apstraktne individualne slobode. Drugim riječima, možemo mi slaviti netoleranciju u ime slobode, ali time se nećemo približiti većoj slobodi nego manjoj društvenoj koheziji.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:50   #7
Zanimljivo je da je presudu napisao isti vrhovni sudac koji je legalizirao gej brakove.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:59   #8
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Nije odbio pravit "pedersku tortu" (to ne postoji, kao prvo), nego je odbio raditi tortu za istospolno vjenčanje.
Odbio je praviti vjerojatno ovako nesto



Najvise razumijem da je obio uopce ulaziti u neke rasprave oko toga kako napraviti gay svadbenu tortu.

Quote:
Ne ulazim sad u detalje, samo napominjem važnu razliku. Problem je što većina ljudi sada gleda na to kao da je odbio praviti "tortu za pedere" ili još gore "pedersku tortu" (što, ponavljam, ne postoji).
Ovu tortu iznad cim je vidim, znam da pripada pederima.

"Pederska torta" nije torta koja je homosexualna (nije ni zivo bice nit ima spol nit preferenciju), nego je torta s homosexualnim motivima. U najblazoj varijanti su to recimo dugine boje a u najtezoj nekakve obscene genitalije i slicno. "Torta za pedere" pak moze biti i sasvim obicna torta koja je, eto, namijenjena pederima, jer heterseksualci ne zele jesti istu tortu.

Uzmimo "This Guy Asked For The Gayest Cake Ever And This Bakery Delivered" (naravno kanadska)

Kako bi preveo "Gayest Cake Ever"?
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:04   #9
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Kako bi preveo "Gayest Cake Ever"?
Najveselija torta u povijesti?

nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:09   #10
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Najveselija torta u povijesti?

Touche
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:13   #11
Bi li sudac opravdao da je nekome protiv vjerskih uvjerenja napraviti zidovsku ili crnacku tortu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:13   #12
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da ga treba na bilo koji način prisiljavati, samo neka se onda ne čudi ako mu netko drugi odbije nešto učiniti samo zato što je katolik. A taj drugi bi ovom odlukom mogao biti ohrabren da baš to učini u ime neke apstraktne individualne slobode. Drugim riječima, možemo mi slaviti netoleranciju u ime slobode, ali time se nećemo približiti većoj slobodi nego manjoj društvenoj koheziji.
Nije bas tako siroko. Ne radi se o bilocemu. Pekar bi prodao kruh pederima. Mozda bi im napravio custom kruh po narudzbi. Stvar je u svadbi, to je sveti sakrament za krscane. Nije to daleko od toga da trazis muslimana da ti nareze svinjece kotlete za svadbu.

Dakle pederi ne mogu racunati da ce ostali svesrdno sudjelovati u uprilicavanju njihovih svadbi i to je to. Dobili su zakonsku mogucnost za brak, ali mislim da je solomonski kompromis ne prisiljavati vjernike da actually sudjeluju u ostvarenju tih brakova slicno kao sto postoji i priziv savjesti kod pobacaja. Mnogo je ateista i labavih vjernika, neka se snadju s ostatkom manje vjerski orijentiranih.

Trazit nekoga da provede 5-15-30 sati kreativno nad necim sto mu je kontra vjere i to po sili drzave je silovanje. Tim pederima je u interesu da im netko tu tortu (na koju ameri uobicajeno dosta drkaju) napravi tko "vjeruje u istospolni brak" ili whatever, ima volju da uprilici svoj talent za to. Nije uopce normalno da oni bas zele da im svadbenu tortu napravi netko tko "ne vjeruje" u gay svadbu.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:16   #13
SVeti sakrament je samo crkveno vjencanje. Nije sakrament opcinsko, sintoisticko ili aboridjinsko vjencanje.

Buduci crkva ne omogucava crkveno vjencanje gejevima oni ga nisu mogli imati, a kada bi ga omogucila onda on kao katolik ne bi imao razloga imati problem.

Dakle, to nije argument. Osim ako je idiot, a ni to nije opravdanje.

Takodjer su u ime Biblijskih naloga opravdavali robovlasnistvo i svakakve gluposti koje sam siguran da sud danas ne bi prihvatio.

Ako neki brahminski hindus zloupotrebljava nizekastinskog/vankastinskog nedodirljivog negdje u americi, hoce li mu to opravdati sud jer je tako po Manu-Smriti?

Koga jebeno briga za necija vjerska uvjerenja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:22   #14
Ukratko, moguce je to opravdati sam principom da se bilo kojeg klijenta moze odbiti iz bilo kojeg razloga. Jer imas problem sa zidovom, crncem, zenama, leptirima... Jednostavno imas po difoltu pravo dobiti pruziti neku uslugu i ntikto te ne moze za to prozivati niti si duzan obrazlagati.

Ne vidim osnove po kojoj bi se selektiralo kome mozes, a kome ne mozes. AKo bi pri tome isli po vjerskoj osnovi to bi narusilo sekularnost drzave.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:42   #15
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
SVeti sakrament je samo crkveno vjencanje. Nije sakrament opcinsko, sintoisticko ili aboridjinsko vjencanje.

Buduci crkva ne omogucava crkveno vjencanje gejevima oni ga nisu mogli imati, a kada bi ga omogucila onda on kao katolik ne bi imao razloga imati problem.

Dakle, to nije argument. Osim ako je idiot, a ni to nije opravdanje.
To je sasvim ok opravdanje. Katolici su bili i protiv "civilnih" gay brakova...

Quote:
The Catholic Church teaches that marriage can be made only between a man and a woman,[4][5] and opposes introduction of both civil and religious same-sex marriage.[6][7][8][9][10]..
https://en.wikipedia.org/wiki/Cathol..._homosexuality
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:11   #16
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da ga treba na bilo koji način prisiljavati, samo neka se onda ne čudi ako mu netko drugi odbije nešto učiniti samo zato što je katolik. A taj drugi bi ovom odlukom mogao biti ohrabren da baš to učini u ime neke apstraktne individualne slobode. Drugim riječima, možemo mi slaviti netoleranciju u ime slobode, ali time se nećemo približiti većoj slobodi nego manjoj društvenoj koheziji.
Ne 'zato što je katolik' nego konkretno, odbije učiniti nešto u čemu je vidljiva određena specifično katolička poruka.

Nešto mi govori da se to već događa, uostalom.

Nekako sumnjam da bi Nepoznati s foruma prihvatio napraviti website potpuno suprotan onom svom iz potpisa. I ja ne vjerujem da bi ga trebalo zakonski prisiljavat da to radi, u ime nekakve 'nediskriminacije' ili čega već.

Hoću reći, postoji značajna razlika između 'napraviti webshop za prodaju ribičkog alata' nekome tko je slučajno usput katolik - i napraviti katoličku web stranicu s gomilom specifično katoličke teologije. Ne vjerujem da je to baš tako teška distinkcija za shvatiti.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:12   #17
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
To je sasvim ok opravdanje. Katolici su bili i protiv "civilnih" gay brakova...



https://en.wikipedia.org/wiki/Cathol..._homosexuality
Ako je neka muslimanska konzervativna religijska skupina protiv toga da se zenama dozvoli voznja automobilom, a onda njen pripadnik radi u prodajnom salonu u americi pa odbije prodati automobil zeni?

Ako je ta argumentacija konzistentna onda bi i to trebalo biti opravdano.

A sta ako neka religija smatra da crnci i dalje trebaju biti robovima?

Pandorina kutija.

Stoga je specificno vjerska isprika losa podloga za dluku, podloga moze biti mozda neko opce pravo pruzatelja usluge da pruzanje odbije, koji god bio razlog. A i to je upitno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:17   #18
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Sjetilo me na jednog lokalca sto ima salu za svadbe. Dosli mu pederi za svadbu i kaze on njima "ma moze, sto ne bi moglo, zenili smo mi ovdje i kriminalaca i lopova i svega".

Radi se o tome da netko svojim rukama, talentom, umijecem treba sudjelovati u cinu koji po svom vjerskom uvjerenju smatra teskim grijehom, dakle, svoje umijece treba dati u "dzavolju sluzbu" tako reci. Takve torte su prakticki autorska djela. Zbog cega bi on bi prisiljen napraviti i dati svoje autorsko djelo za uprilicenje jedne takve, lako moguce i opscene, svadbe?

Ne kupuje on tu kilu brasna, pa da mu je ovaj izvaze i proda. Nego pekar treba sjest, uzet i pravit tu tortu, ukrasavat je, razmisljat kako ce ljepse ispasti i sve to dogovarati s mladencima. Znaci mora uloziti odredjeno i to *kreativno* vrijeme u nesto sto mu se ovako ili onako gadi. Uopce je glupa ideja tih pedera da ga prisiljavaju na to, jer ne kupuju ploce knaufa.
Religija je tu samo izgovor. Još će ispasti da su svi ostali slastičari katolici loši vjernici jer podržavaju vražja posla kad pederima isporučuju torte. Čovjeku se homići gade, a ostalo je pričam ti priču.

Dobro, dao si pogled na to iz njegovog kuta, a stavi se malo i u druge cipele. Kako bi bilo da te netko takav odbije jer imaš krivi nos. Ne sviđaš mu se i neće te ni poslužiti jer neće. A ništa s njim nemaš, baš kao ni peder, niti je to tvoj izbor, niti ga nečim ugrožavaš.

Quote:
Pa, s obzirom na to sto je uslijedilo, junacki je
Daj, u Americi u kojoj pješice ne smiješ u trgovinu iza ugla, zaljubljeni pederi su strah i trepet.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:23   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jednostavno imas po difoltu pravo dobiti pruziti neku uslugu i ntikto te ne moze za to prozivati niti si duzan obrazlagati.
Da.

https://www.youtube.com/watch?v=zOpfsGrNvnk
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:30   #20
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da ga treba na bilo koji način prisiljavati, samo neka se onda ne čudi ako mu netko drugi odbije nešto učiniti samo zato što je katolik. A taj drugi bi ovom odlukom mogao biti ohrabren da baš to učini u ime neke apstraktne individualne slobode. Drugim riječima, možemo mi slaviti netoleranciju u ime slobode, ali time se nećemo približiti većoj slobodi nego manjoj društvenoj koheziji.
Slažem se, mada je u poplavi sloboda isto tako zanimljivo pitanje kriterija, onako općenito. Gdje je granica između uvjeta i diskriminacije, jer se čini da čim postaviš neki filter netko počne plakati da je diskriminiran.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.