Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 12:42   #1
Pegla s parnom postajom - savjeti

Kako mi na Stanovanju nitko ne piše , probat ću ovdje s istim pitanjem.

Lijepo molim savjete, tricks and tips i sve ostalo što vam padne napamet u vezi parnih postaja.

Koja je prednost tih pegli spram običnih? Ono što sam do sad pročitala, lakše je peglanje i kraće traje...kako se uopće pegla s tom peglom? Para izlazi kroz neke rupice? Ne treba jako pritiskati? U čemu je fora ?

Na što sve treba obratiti pažnju prilikom kupovine? Osim da se može puniti voda i tijekom peglanja...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:38   #2
ja imam rowentinu,koristila sam ju tek 2 puta,u nju ide voda iz pipe a ne destilirana...pojma nemam...je,jako lako se pegla...ostalo dok ju prokužim
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:40   #3
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post

Koja je prednost tih pegli spram običnih?
Ja sam čula da je dovoljno peglati odjeću samo s jedne strane.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 18:39   #4
ja je imam - skupljam kisnicu pa ulijevam unutra - ide oko litra vode u moju i treba dosta da se zagrije (to je minus ako ti se zuri).
moja je u kompletu s daskom pa ima mogucnost da se ta navlaka na dasci napuse i onda mi je lakse peglati muske kosulje recimo i haljine i suknje s puno nabora i sl.
para je dosta jaka - i par puta mi se desilo da mi je umjesto pare izasla voda, i to zuta i uprljala ves. ali inace je ok. volim peglati
moja pegla nije rowenta.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 15:53   #5
ja imam tefalku i nema dovoljnor iječi kojom bi ju nahvalila-
dakle, voda ide obična kao us vih tefal, rowenta i moulinex pegla
glačanje je puno brže jer da, peglaš samo jednu stranu odjeće, imaš tipku za paru koju stišćeš i ond aizlazi ko ludo, inače sve kao na običnoj pegli, na postojlju biraš jačinu pare a na samom glačalu, da li peglaš pamuk, svilu i ono tipa obične pegle izbornik
- daska obavezno mrežasta kako bi para izlazila van a ne se zadržaval u odjeći
- spremnik vode moguće je nadopuniti kada god želiš, a peglas e zagrije za 2 minute!
- u stvari parna postaje je pegla koja dodatno još ima tu komoru, koja ima spremnik vdoe, gdje se stvara para pa kroz parnu cvijev ulazi u glačalo. Dakle para izlazi kroz rupice pegle kao i u običnih pegli na paru..
u glavnom ja sam s njom brzža, zadovoljnij i peglanje mi traje kratko ko kesks a rezultati nemjerljivi naspram svega s čim prije peglala
tini-nini is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 15:59   #6
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post

Na što sve treba obratiti pažnju prilikom kupovine?
kupovati samo one materijale koji se ne gužvaju

__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:16   #7
Od ovog naslova zamišljam peglu kako lagano kruži Zemljinom orbitom i spaja se s MIRom.

Meni sve te parnjače idu na živce..ili dobro ne zakuha pa mi zahračka ono što peglam ili izvede nešto drugo..

ja si lijepo zemem posudu s vodom, maramu ili kuhinjsku krpu, smočim, stavim preko onog što peglam i...peglam. Kad se osuši, smočim opet..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 16:36   #8
Hvala cure!

Da li je itko od vas peglao s običnom parnom peglom pa onda s ovom na postaju? Jesu i u tom slučaju drastične razlike u kvaliteti i brzini peglanja?

Da li roba bude mokrasta od pare ili može praktički odmah u ormar?

@Velika_kokos, a koju marku ti imaš?

@tini-nini, kad kažeš mrežasta daska za peglanje...ja imam običnu vileda dasku doma, mrežasta je...može ta proći? Ili je za parnu postaju neka posebna mrežasta?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 08:50   #9
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Hvala cure!

Da li je itko od vas peglao s običnom parnom peglom pa onda s ovom na postaju? Jesu i u tom slučaju drastične razlike u kvaliteti i brzini peglanja?
Da. Razlika je prvo što je sama pegla parne postaje puno lakša za držanje i manevriranje jer je manja i jer nema u sebi rezervoar s vodom, nego zasebno. para ide puno jače i gumb za paru je s donje strane tako da ga možeš lagano konstantno pritiskati (ako želiš). odjeću praktički ne moraš stiskati.

Quote:
Da li roba bude mokrasta od pare ili može praktički odmah u ormar?
nije baš mokrasta, ali ni ne bih je baš odmah u ormar.


Quote:
@tini-nini, kad kažeš mrežasta daska za peglanje...ja imam običnu vileda dasku doma, mrežasta je...može ta proći? Ili je za parnu postaju neka posebna mrežasta?
ne treba, može ta viledina.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:21   #10
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Od ovog naslova zamišljam peglu kako lagano kruži Zemljinom orbitom i spaja se s MIRom.

Meni sve te parnjače idu na živce..ili dobro ne zakuha pa mi zahračka ono što peglam ili izvede nešto drugo..

ja si lijepo zemem posudu s vodom, maramu ili kuhinjsku krpu, smočim, stavim preko onog što peglam i...peglam. Kad se osuši, smočim opet..
Ja isto ovako ali moram priznati da me ova s parnom postajom malo zainteresirala, baš je neki dan gledam u dućanu i mislim si da izgleda ko neki svemirski brod
Ima je moja prijateljica pa ću jedan dan otići k njoj da joj popeglam veš i vidim paše li mi
just.me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:55   #11
Ima li načina da se riješim kamenca koji se nakupio u ovim rupicama kroz koje prolazi para?

Začepljen mi je i dio kroz koji sam mogla prskat vodu.

Edit: radi se o običnoj parnoj pegli, ne znam ni kako ove s parnim postajama izgledaju.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 22:59   #12
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Ima li načina da se riješim kamenca koji se nakupio u ovim rupicama kroz koje prolazi para?

Začepljen mi je i dio kroz koji sam mogla prskat vodu.

Edit: radi se o običnoj parnoj pegli, ne znam ni kako ove s parnim postajama izgledaju.
stavi ocat da otopi
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:00   #13
Quote:
Cleoperla kaže: Pogledaj post
stavi ocat da otopi
Kako? Uključim je onda ili...?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:02   #14
Paradisaea navodno u DM-u ima za kupiti nešto što otapa kamenac.

Ja sam za to saznala kada sam si već kupila drugu parnu postaju (koja ima neki patent za uklanjanje kamenca, tefalka) jer mi se nije ponovo davalo 300 kn za čišćenje stare postaje u servisu

Inače, kupila sam si postaju No.2 jer više ne znam peglati s običnom peglom

Ovako npr. krpe složim i jdenom pritisnem peglom i pustim paru i to je to!
Spasilo me kod peglanja pelena i robice za novorođeče.
Odjeća se naravno pegla samo s jedne strane!

Tko god je jednom probao postaju na običnu peglu se više ne vraća!
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:06   #15
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Kako? Uključim je onda ili...?
Ocat je odlična stvar protiv kamenca, natočiš u peglu i pustiš jedno cca 20 min da stoji, zatim ga izbaci iz pegle, natoči vode, uzmi neku staru krpu i uključi paru na najjače i peglaj.

Samo će komadići kamenca ispadati van. Preporučam da to sa vodom napraviš dva puta kako bi se sve ispralo.
quasarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:09   #16
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Paradisaea navodno u DM-u ima za kupiti nešto što otapa kamenac.
To moram pronaći, hvala.
Quote:
jer mi se nije ponovo davalo 300 kn za čišćenje stare postaje u servisu


Quote:
Tko god je jednom probao postaju na običnu peglu se više ne vraća!
Je li to ovo:
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 23:11   #17
Quote:
quasarr kaže: Pogledaj post
Ocat je odlična stvar protiv kamenca, natočiš u peglu i pustiš jedno cca 20 min da stoji, zatim ga izbaci iz pegle, natoči vode, uzmi neku staru krpu i uključi paru na najjače i peglaj.

Samo će komadići kamenca ispadati van. Preporučam da to sa vodom napraviš dva puta kako bi se sve ispralo.
Super, hvala.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:00   #18
Ima tko iskustva s Quadro pgs-h2028?
Trenutno je s 699kn snižen na 349kn u Imtersparu.
mala fatalna 16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.