Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2019., 09:58   #81
Quote:
Benny kaže: Pogledaj post
Obranit se moze izbjegavanjem zlih, negativnih osoba, tada ne samo da nema potrebe trazenja pomoci, nego i vlastiti zivot bude opcenito kvalitetniji
a sto ako su te osobe povremeno dobre....tj pasivno pozitivne..il su u nasem radnom i obiiteljskom okruzenju?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 10:18   #82
Preporučujem ti da nastaviš razgovor na podforumu Psihologije. Svakim tvojim upisom tražiš razlog da ništa ne poduzmeš.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 20:26   #83
Magija i uroci

Pozdrav dali neko zna nekog u Hrvatskoj Ko skida uroke Al da je provjereno
Mina12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 20:59   #84
Niti ti ih je netko drugi stavio niti će ih netko drugi ukloniti. Sve je u tvojoj svijesti. Ti si kreator svojeg svijeta. Ti si Sve.
Ali možeš se igrati u igrici u kojoj zamišljaš da si nemoćna i da te drugi ugrožavaju i da ti treba netko drugi da ukloni prijetnju. To je tvoj svijet i možeš se igrati kako želiš.
A kad ti dosadi možeš se vratiti onome što stvarno jesi. Kreatorica svojeg svijeta. Možeš sve što želiš. Nemaš ograničenja.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2020., 09:24   #85
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Niti ti ih je netko drugi stavio niti će ih netko drugi ukloniti. Sve je u tvojoj svijesti. Ti si kreator svojeg svijeta. Ti si Sve.
Ali možeš se igrati u igrici u kojoj zamišljaš da si nemoćna i da te drugi ugrožavaju i da ti treba netko drugi da ukloni prijetnju. To je tvoj svijet i možeš se igrati kako želiš.
A kad ti dosadi možeš se vratiti onome što stvarno jesi. Kreatorica svojeg svijeta. Možeš sve što želiš. Nemaš ograničenja.
Pretpostavljam da si u životu daleko dogurala slijedeći tu formulu.
Kolika je to glupost možemo najbolje vidjeti iz primjera Donalda Trumpa. On je u svojoj glavi stvorio svijet u kojem je predsjednik SAD-a i pobjednik na izborima i ne prihvaća realnost. U kreiranju takvog svijeta i ishoda imao je pomoć svih mogućih judeo-kršćanskih crkvi i sekti, ili kako bi ti rekla anđela, arkanđela i bića na višim razinama, i popušio je
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2021., 16:28   #86
Poruka

Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Pitao sam ovdje, jer nema više normalnog druženja u stvarnosti.
Planirao sam ovo pitanje postaviti u religiji, ali odustao sam razočaran dosadašnjim iskustvom "pomoći" od strane crkve.
Zanimalo me postoji li način da zlo nema jak utjecaj, a da se ne ulazi u kojekakve prakse.
Jako je ružno koliko puno "vjernika" se s tim bavi i kako naglo odlaze pošteni ljudi, dok se većina brzo preobrati (proda) tako da ih se ne dira.
Još je strašnije šta rade djeca.
Mislim da sam shvatio Natthalin savjet.
Postovanje Staromodan!
Htio bih sa tobom privatno porazgovarati.Dali je to moguce?
Hvala unaprijed.
Ronaldos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:14   #87
S vremena na vrijeme dobijem upite u privatnim porukama o ovoj temi.

Ne bavim se magijom. Necu preporuciti nikoga tko se bavi s tim.

Nekad prije su postojali pojedini svecenici koji su se razumjeli u rjesavanje tih problema, ali njih odavno nema. Ne znam kome se sada moze obratiti za pomoc.

Istaknuo bih odgovor koji mi je napisala forumasica:


Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Kao što je u prethodnom postu napisano; teško ćeš naći osobu poštenu i pouzdanu iz više razloga.

Pokušat ću ti iznijeti neke smjernice.

Nikad se ne bavite magijom za postizanje ciljeva.

Crna magija, kada se upotrijebi, mora da ode negdje, i ako cilj nije njena namjeravana žrtva, onda se vraća nazad svom izvoru. A takva smrtonosna magija, kada se vraća svom izvoru, vraća se sa tolikom silom da potpuno uništi osobu od koje je potekla. Iznenadni duhovni poremećaji, moždani udar, srčani napad, pa čak i smrt, predstavljaju simptome crne kletve koja se vratila u svoj izvor. To je cjena koju osobe koje se bave crnom magijom moraju da plate kada pogrešno procjene situaciju.

Pitanja pomoću kojih možete procjeniti da li ste možda moguća žrtva;

1. Da li izgleda da vam je uopćeno život krenuo pogrešnim smjerom?
2. Da li vam se u posljednje vrijeme često dešavaju nezgode?
3. Da li ste odnedavno podložni neobičnim fizičkim oboljenjima, i da li vam je bilo teško da ih ustanovite-izliječite?
4. Da li se osjećate neuobičajeno depresivno?
5. Da li vas više nego ranije muče loši snovi i noćne more (škriputanje zubima)?
6. Da li patite od glavobolja i neobjašnjivih naleta vrtoglavice?
7. Da li se osjećate umorno i iscrpljeno, bez ikakvog očiglednog razloga?
8. Da li zatičete sebe kako iznenadno razmišljate negativno o svemu?
9. Da li ste pomišljali na samoubojstvo?
10. Da li se u posljednje vrijeme ponašate na neuobičajen način? Da li činite nešto što uopće nije u skladu sa vašim uobičajenim načinom ponašanja i uvjerenja?
11. Da li se ljutite i gubite strpljenje bez ikakvog očiglednog razloga?

Pažljivo razmislite o ovim pitanjima, pa ako se veći broj potvrdnih odgovora može primjeniti u vašoj situaciji, onda je moguće da ste meta nekog zlobnog magijskog pokušaja.

Najbolje osiguranje je razvoj jakog uma i karaktera, kao i zdravog tijela (jer, teško je biti jakog uma kada je čovjek bolestan).

Uvijek zadržite svoj um isključivo na zadatku kojim ste trenutno okupirani. Naučite da se koncentrirate na jednu po jednu stvar. Nemojte razmišljati o jučerašnjem, sutrašnjem, pa čak ni današnjem danu. Razmišljajte samo o sadašnjem trenutku.

Onog trenutka kada neka negativna misao uđe u vaš um, odmah je izbacite uz pomoć neke jače, pozitivne misli.
Npr. "ovo je teško za mene", istog trenutka pomislite "ovo je tako lako za mene, mogu to sasvim jednostavno obaviti".

Uvijek treba da imete neki CILJ u svemu što radite. Nemojte dopustiti da bilo koja vaša misao ili postupak budu motivirani vašom trenutnom željom.

Ljudi koji nemaju određenog cilja su najlakša meta zlobnog napada, jer je njihov um slobodan i otvoren. U zaokupljen um, koji je koncentriran na neku svrhu ili cilj, ne mogu lako prodrijeti neprijateljski duhovni utjecaji.

Potrebno je da razvijete neke određene i pozitivne interese u svom životu.

Ako se budete radili na sebi, razvijali pozitivne stavove, vodili uredan život, ovo napisano će vas zaštititi psihološki i duhovno, a time će ojačati vaš um i karakter u borbi protiv duhovne zlobnosti.


Nikada ne zavidite i ne budite ljubomorni, a osobito škrti. Svega na ovom svjetu ima dovoljno za sve. Samo ljubav, čistu ljubav stavite na prvo mjesto kako biste stvorili prostor za primanje svih lijepih stvari o kojima možete sanjati i možete ih imati.

I vi ćete biti blagoslovljeni i sretni.

Ne kopajte po ružnim događajima iz prošlosti jer one vas vuku u još dublji brlog.
Ako ste počinili neku nepravdu prema nekome; pokušajte ju ispraviti ili barem suočiti s njom da nije bilo lijepo i pravedno.

Oprostite, obrišite suze i krenite dalje.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 07:31   #88
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Nekad prije su postojali pojedini svecenici koji su se razumjeli u rjesavanje tih problema, ali njih odavno nema.
Ima ih. Oni među najboljima možda su oprezniji pa više izbjegavaju javnost da ne budu previše upadljivi tamnoj strani, ali ima ih i djeluju.
Svejedno, tekst koji si preporučio je dobar i to je najbolji put, da poboljšaš i ojačaš sebe, što svatko može, samo nekima to sada izgleda teže.
Mali detalj iz prenesenog teksta:
"Nikad se ne bavite magijom za postizanje ciljeva."
To je točno kada je u pitanju crna magija. Bijela magija je poželjna i vrlo korisna. A bavljenje magijom stvarno nije moguće izbjeći. Moguće je izbjeći čarobiranje, međutim, čitavo naše postojanje, sve što radimo, govorimo, mislimo, sve naše namjere - sve je magija. Magijom se svi bave cijeli život svakodnevno i u svakom trenutku. Energija koju (stalno) emitiramo djeluje kao magija, nema razlike. Od nas se zapravo očekuje da djelujemo pozitivno i imamo dobre namjere. To je najbolja magija.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 16:31   #89
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ima ih. Oni među najboljima možda su oprezniji pa više izbjegavaju javnost da ne budu previše upadljivi tamnoj strani, ali ima ih i djeluju.
Svejedno, tekst koji si preporučio je dobar i to je najbolji put, da poboljšaš i ojačaš sebe, što svatko može, samo nekima to sada izgleda teže.
Mali detalj iz prenesenog teksta:
"Nikad se ne bavite magijom za postizanje ciljeva."
To je točno kada je u pitanju crna magija. Bijela magija je poželjna i vrlo korisna. A bavljenje magijom stvarno nije moguće izbjeći. Moguće je izbjeći čarobiranje, međutim, čitavo naše postojanje, sve što radimo, govorimo, mislimo, sve naše namjere - sve je magija. Magijom se svi bave cijeli život svakodnevno i u svakom trenutku. Energija koju (stalno) emitiramo djeluje kao magija, nema razlike. Od nas se zapravo očekuje da djelujemo pozitivno i imamo dobre namjere. To je najbolja magija.
Jasno se misli na ritualnu magiju.
Nije jednako ako se odredjenoj osobi zeli dopasti ulazuci pola dana u sredjivanje ili nekome plati da izvrsi odredjeni ritual kako bi osoba bila osvojena.
Postoje svecenici koji jednako trpe kao i obican puk kojem uvijek ne pomaze molitva.

Spletom okolnosti bila sam prisutna tijekom molitve otklinjanja nad jednom mladom zenom. To su prizori koji se ne vidjaju niti u filmovima, dok se osoba nakon obreda nicega ne sjeca.
Tijekom trudnoce s drugim djetetom muz je napustio obitelj i otisao s drugom zenom zivjeti. Pokusala je spasiti obitelj raznim ritualnim magijskim obredima obilazeci mjesta za koja je imala informacije.

Nije mi poznato na temelju cega se jednom jedan forumas meni javio pp trazeci pomoc u "ljubavnoj magiji". Pokusala sam mu objasniti da se nebavim takvim radnjama niti imam takva poznanstva, te da je njegovo ocekivanje pogresno.
Radilo se o zeni u koju se zaljubio i samo s njom vidio svoju buducnost.
Zena je bila u vezi s drugim covjekom kojeg on u svojim namjerama nije uvazavao. Kad mi je poceo prijetiti samoubojstvom, zamolila sam ga da mi se vise ne obraca.

Niti jedna magija nije pozeljna i korisna!
Zbog vlastitih uvjerenja da je nesto za tebe dobro i da imas pravo na carobiranje, ne znaci da je za mene isto prihvatljivo.

Kao sto je u nekim prethodnim upisima navedeno, ponakad je potrebno promjeniti sredinu u kojoj zivimo kao i onu u kojoj radimo. Prekinuti sve kontakte bez izgovora kako je placa mala ali sigurna, kako se nije jednostavno odseliti, kako nije lako naci drugi posao isl. izgovore.
Dinka_777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2024., 10:41   #90
Quote:
Dinka_777 kaže: Pogledaj post
Niti jedna magija nije pozeljna i korisna!
Zbog vlastitih uvjerenja da je nesto za tebe dobro i da imas pravo na carobiranje, ne znaci da je za mene isto prihvatljivo..
" Moguće je izbjeći čarobiranje, međutim, čitavo naše postojanje, sve što radimo, govorimo, mislimo, sve naše namjere - sve je magija. Magijom se svi bave cijeli život svakodnevno i u svakom trenutku. Energija koju (stalno) emitiramo djeluje kao magija, nema razlike."
Ispravljam se: čarobiranje nije moguće izbjeći, osim ako si vrlo napredovala u kontroli svijesti, da te ništa više ne može iznenaditi ni poslužiti kao okidač neželjene reakcije.
Rečenica "Čarobiranje meni nije prihvatljivo" je čarobiranje u neformalnom obliku, odnosno magija bez izgovaranja "čiri bu čiri ba".
Tvoj prethodni post na drugoj temi: "Pilula bi bila izvrsno rjesenje. Kolicine smeca drasticno smanjene, ulaz u nebodere ne bi smrdio po dinstanom luku.........." je također magija u mislima, namjeri i pismu.
Quote:
Kako bi ti skuhala rucak da zateknes praznu kuhinju s vojskom gladnih u redu?
Ovo je također magija koja sugerira da u tim uvjetima nije moguće skuhati ručak. Kao što je i magija kada je Isus manifestirao pune vrčeve i hranu siromašnima. Nije crna magija, ali jest magija iako tu nisi imala namjeru magijati.
Quote:
Sva sreca za nas da je imao ovlasti i da je bio premijer. U suprotnom bi bilo mrtvih i novoga rata.
Ovo ti je također magija, djelomično dobra i djelomično na rubu crnila.

Sve tvoje namjere, misli, izgovorene i napisane riječi, djela, su magija. Možeš biti više ili manje svjesna toga kao koncepta, ili više ili manje svjesna o kakvoj se vrsti magijanja tu radi, za svaku svoju namjeru, misao, napisanu ili izgovorenu riječ i djela, ali je sve to svejedno magija.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2024., 17:33   #91
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Niti ti ih je netko drugi stavio niti će ih netko drugi ukloniti. Sve je u tvojoj svijesti. Ti si kreator svojeg svijeta. Ti si Sve.
Ali možeš se igrati u igrici u kojoj zamišljaš da si nemoćna i da te drugi ugrožavaju i da ti treba netko drugi da ukloni prijetnju. To je tvoj svijet i možeš se igrati kako želiš.
A kad ti dosadi možeš se vratiti onome što stvarno jesi. Kreatorica svojeg svijeta. Možeš sve što želiš. Nemaš ograničenja.
tocno ovo ,slazem se!
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.