Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 10:29   #1
Kako potamniti kosu bez farbanja?

Bokić svima! Kosa mi je tokom ljeta strašno posvijetlila, inače sam tamnije smeđa, no sad sam skroz svijetlosmeđa pa bih si htjela kosu prirodno potamniti jer sam se farbi okanila...Čula sam samo za ispiranje koprivom... Ima li tko kakav savjet, prijedlog, iskustvo?
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:45   #2
http://magazin.net.hr/ljepota/savjet...9/0317006.html

Ovdje imaš članak o tome kako na prirodan način potamniti kosu, uljima, maskama i slično. Ako može za sijedu kosu, može i za posvijetljenu. Osobno nisam isprobala nijedan dosad.

Ja sam imala sličan problem blajhanja kose preko ljeta od sunca i mora, svi su uvijek mislili da sam se pofarbala. Ja bih to riješila kod frizerke, napravila si preljev da izjednačim boju. Možeš staviti nijansu tamniju. A ne moraš bojiti kosu. Možeš napraviti kod frizerke ili sama kupiš preljev i staviš.

Za drugo, ne znam .
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:42   #3
Može i smeđa ili crna kana odnosno indigo
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:08   #4
Uh, kanu sam probala smeđu i rezultat nije bio dobar, bila sam crvena (a na kosi što se boje tiče najviše želim suzbiti crveni odsjaj), a crnu se bojim staviti jer bi mogla biti stvarno crna... Ulja se čine super, taman sam si i razmišljala kupiti neko ulje, baš ono prirodno (ala kokos, ricinus), ali i tu je problem što imam masnije vlasište pa se bojim da mi se kosa još više ne krene mastiti... Čini se da bi mogao biti dobar i preljev... Moram sve proučiti, ufff...
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:05   #5
Neće ti se od ulja jače mastiti vlasište, osim ako ga ne stavljaš na tjeme nakon kaj opereš kosu. Nasaftaj kosu prije pranja, drži jedno vrijeme, i onda operi šamponom. Neće potaknuti ulje mašćenje, bez brige.
Ulje možeš stavljati i na vlažnu kosu ili suhu, ali u maloj količini, i koncentriraj se prema vrhovima (ne stavljati na tjeme).

Kaj se preljeva tiče, to si onda odabereš neki smeđi preljev da ti nejde na crvenkasto kad to već ne želiš. Koliko znam Palette imaju preljeve ako hoćeš sama doma stavljati, ali meni se čini da je moja frizerka ipak imala veći izbor boja. Preljev će ti malo potamniti kosu i vratiti joj sjaj, a opet ne oštećuje ju kao boja, i s vremenom se ispere.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:12   #6
Našla sam ovaj recept na netu al nisam nikad probala, naime ja imam obrnuti problem, a to je da ju želim prirodno posvjetliti kako bi mi se crvena kana što intenzivnije primila na prirodnu crno-smeđu.(mislim da se to radi s medom).

Evo recepta za potamnjivanje;
,,Stavite u 2 šoljice vruće vode ½ šoljice sušenih listova kadulje i ostavite da vri najmanje pola sata, a zatim ostavite da se hladi nekoliko sati. Nanesite na kosu i ostavite dok se ne osuši te onda dobro isperite (uz malo šampona pri zadnjem ispiranju) i osušite kosu. Ponavljajte svake nedelje dok ne postignete željenu tamniju nijansu, a onda jednom mesečno kako bi ju održali.''
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:32   #7
Super, doma imam čaj od kadulje koji nitko ne koristi pa će biti dobar za nešto! Što se ulja tiče, seruma, tekućih kristala i takvih stvari imam ih na tone (definitivno najbolji Macadamia Natural Oil), a sad bi si kupila nešto za saftanje cijele kose... Kad uhvatim vremena baš ću se zaletiti do dm-a ili Mullera i pogledati nijanse, nikakve čokolade i praline (njamić... ) ne smijem gledati nego najobičnija tamnosmeđa...
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:35   #8
Zelenim orahovim ljuskama, sad je pravo vrijeme!

Moja mama je to radila nekad davno.


http://val-znanje.com/index.php?opti...jke&Itemid=433

... najpoznatije i potpuno neškodljivo sredstvo za bojenje kose jest zeleno usplođe oraha. Jedna šaka zelenog usplođa dobro se skuha, uvarak se filtrira, doda se komad stipse veličine oraha i ponovo se prokuha.

Tom se tekućinom temeljito pere kosa. Neupotrebljena tekućina stavi se u bocu i čuva na hladnom mjestu do slijedeće upotrebe.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 15:30   #9
Quote:
frau ve kaže: Pogledaj post
Super, doma imam čaj od kadulje koji nitko ne koristi pa će biti dobar za nešto! Što se ulja tiče, seruma, tekućih kristala i takvih stvari imam ih na tone (definitivno najbolji Macadamia Natural Oil), a sad bi si kupila nešto za saftanje cijele kose... Kad uhvatim vremena baš ću se zaletiti do dm-a ili Mullera i pogledati nijanse, nikakve čokolade i praline (njamić... ) ne smijem gledati nego najobičnija tamnosmeđa...
Navodno s tim treba bit uporan, rezultat ne dolazi od prve, osim ako nisi baš jedna od sretnica
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:26   #10
Do oraha ne mogu nikako, nažalost... A za čaj od kadulje mi je normalno da neće od jednom biti vjerojatno ništa, kao i sve ostale prirodne stvari za njegu treba vremena... Nisam ni očekivala instant rješenja, onda bih se ofarbala... Ma to mi je super, nadam se da neću baš dugo morati čekati neki rezultat...
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:28   #11
Što se tiče oraha nisam shvatila u receptu što je to komad stipse veličine oraha, što je stipsa?
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:55   #12
Ne znam, a ono što guglam mi se čini nevjerojatno i ja to ne bi

Ali, ono što znam je da skuhaš ljuske u uvarak, možeš ih i smiksati, onda se oboružaš strpljenjem i toćaš glavu u tome.

Ako se odlučiš obavezno stavi rukavice!
Gadno bude , žuto, pa zeleno i na kraju potamni, nikako oprat'.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:39   #13
Jesi i ti isprobala ili po maminoj priči? Ma probala bih ja to, ako ikako naiđem na orahe nabrat ću si punu kesu!
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 01:37   #14
Jok, jas' neka plava uvijek bila.

Moja učiteljica u osnovnoj je to radila, na sijedu je ispadala neka skoro pa mišje smećkasta boja, ali fakat boja.

Sad ima zelenih oraha, još malo pa gotovo, požuri.

Uberi, pa ako ništa drugo stavi ih u zamrzivač.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 10:06   #15
Hihi, da baš u zamrzivač! Angažirat ću sve svoje na selu pa bumo vidli hoću li išta skupiti!
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.