Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.07.2008., 11:54   #1
Poticaj za žene poduzetnice?

Našla sam da postoje poticaji za žene poduzetnice i našla neke informacije o istima za protekle godine, no zanima me gdje i na koji način se prijaviti za poticaj za sljedeću godinu.

Naime, otvorila bih tvrtku (trgovina) te me zanima gdje i kako dobiti poticajni kredit.
Iz dokumenta kojeg sam našla čini mi se da se poticaji daju za već otvorene tvrtke (jedan od uvjeta je pozitivno poslovanje u protekloj godini) pa su moja pitanja sljedeća:
1) postoji li poticaj za otvaranje obrta? (...jer po dolje izlistanim uvjetima* ne mogu dobiti poticaj za žene..)
2) Ako ne zadovoljavam uvjete za ovo, kakvo je stanje s poticajima za osobe do 30 godina starosti.
3) kad idu javni pozivi (vidim da je za ovu godinu bio u svibnju)
4) Ako otvorim tvrtku ove godine, mogu li se javiti za potporu vec sljedece godine u svibnju?



*3. KORISNICI I UVJETI DRŽAVNE POTPORE



Korisnici državne potpore po ovom Projektu su:

gospodarski subjekti (osim onih koji obavljaju primarnu proizvodnju poljoprivrednih proizvoda i ribarstvo) malog gospodarstva - obrti, trgovačka društva i zadruge, definirani Zakonom o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 29/2002.) i Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o poticanju razvoja malog gospodarstva (NN 63/2007.), te organizacije žena koje provode projekte i programe poticanja ženskog poduzetništva, koji

· pozitivno posluju (sa izuzetkom gospodarskih subjekata osnovanih tijekom 2007. godine),

· imaju sjedište na području Republike Hrvatske,

· za ciljne skupine žene: koji se nalaze u većinskom (51% i više) vlasništvu žena državljanki Republike Hrvatske,

· za ostale ciljne skupine: početnici (do 3 godine poslovanja), mladi (do 30 godina starosti) i osobe s invaliditetom (civilni i vojni invalidi uz rješenje nadležne ustanove),

· imaju najmanje 1 zaposlenog na neodređeno vrijeme, imaju upis novog obrta s početkom rada.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.